Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ma ok, svako ima svoj ukus, ne ulazim u to.
Nego mi čudno jer znam da si hvalio NH pa mi nije jasan zaokret sad.
Ovaj sa belim je prevrh [emoji106] , ali ga nikad nisam video uživo.
Pa nije zaokret, znam kad mi je rekao da hoće Nighthawk, a ja ga pre toga video u izlogu, rekao sam mu da je bezveze. Bezlično mi je izgledao u izlogu. Kad je častio za prinovu, ja ga stavio na ruku - težak čelik, čelična kopča (ne lim), ivice sata da se isečeš kako su brušene agresivno... A ja u tom trenutku imao Maka koji je manje kvalitetan po mom mišljenju i niskobudžetni Casio sa savijenom limenom narukvicom i šupljim end linkovima. Otuda oduševljenje. Zaista nemam ništa sa tim što ga je prodavao, meni ni iz džepa ni u džep. Samo hoću da kažem da mi je jasno zašto se ljudi prže na Nighthawk iako ga ja ne bih uzeo. Zavoleo sam boje, baš kao i ti :)
Mada sada sam video jedan crni, baš mi se sviđa jer želim trenutno neki race stil kvarc a cena za ovaj je baš dobra (na kp jedan oglas), gde baš sad kad sam bio na moru a i ide sajam opreme [emoji24]
17197_v_1423997979.jpg
 
Poslednja izmena:
U, ovaj desni je baš interesantan, nekako sam prevideo tu kombinaciju do sada.
Pepsi mi se ne dopada ni u kojoj varijanti. Stvar afiniteta.
 
I meni je desni win. Pepsi takodje ne preferiram

Sent from ass
 
Dosta sa kornjačama i tunjevinama, ajmo malo na drugu stranu [emoji6]
Sedamdesetih godina dva pijana rusa i medved napraviše high tech sat
ef23ee90f72ef7ff827f746800206127.jpg

Elektronika! Jeste digitalni ali ova tema je posećenija. Koliko vam se (ne) sviđa?
 

Prilozi

  • $_3-2.JPG
    $_3-2.JPG
    81.6 KB · Pregleda: 106
Poslednja izmena:
Mojne elektroniku da nam ubacujes u temu tebra. Modovi, prebacite post. :)
 
slazem se, ovo je tema za tunjevinu, čudovišta, noćne sokole i sumo rvače..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Kako moze nekome plava ili nebo svetlo plava da bude lepa na satu, nije mi jasno.
 
Kako moze nekome plava ili nebo svetlo plava da bude lepa na satu, nije mi jasno.

Stvar ukusa, ja npr bas volim takve kombinacije i naravno svetlo zelenu.. crna mi npr nije privlacna mada dobro izgleda u nekim kombinacijama, crvena takodjer, svidjaju mi se kombinaccije plava-zuta plava-bela zelena-zuta (tzv john deere kombo)..

Sve je stvar ukusa..


@cvoruga..

Ovo je veoma lepo.. koji model citizena je u pitanju?
 
Ma preskupo.

Ovo je meni gotivniji sat od Sumo, fan sam serije i ima dan :D
seikoskz327k.jpg
 
Slažem se, svi su dobri. Evo još par autavia stila, znam da sam ih postovao ali ozbiljno me privlače
Vratislavia Youngtimer
tapatalk_1475324337064.jpeg
MWW
3a5245f1b029634c155473a713481dea.jpg
Oba su 200 evrića. Razmišljam o prodaji ove Rakete Big Zero, predobra mi je ali me mnogo iritira mala krunica, a navijam ga svakog dana... Ne znam...
 
prelepi victorinox dive master 500 blue
a12a1927669ef5afb5465874f073bc23.jpg


Sent from my D6603
 
Paaaaa... Bolje da nije farban [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Jeste, ovaj je bas lep i svidja mi se dimenzija case-a
 
Imao sam takav. Mali je. Skoro ženski pošto je military. Jedva sam ga prodao. Nije fake. Lepa je izrada ali inače Victorinox nije neka firma iako je švajcarska. Mislim da se to pravi u Kini, ovi jeftiniji sigurno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Victorinox satovi su relativno mladi proizvodni program jedne od najvecih Svajcarskih firmi, kada su zapali u krizu sa prodajom nozeva, krajem 20 veka zbog Kineske konkurencije, preorjentisali su proizvodnju i na druge proizvode kao sto su satovi, privesci, novcanici, pojedini delovi odece i dr. Uglavnom se delovi proizvode i Kini a sklapaju u Svajcarskoj. Kako smeju da stavljaju sviss made na proizvode kada je po njihovom zakonu potrebno da vise od 50% delovu budu proizvedeni u Svajcarskoj ne znam, ali da odrzavaju kvalitet proizvoda odrzavaju.
 
Smeju jer su pronasli rupu u zakonu i jer nisu gadljivi na pare.

Na istu tu foru Blade gitare (Svajcarska firma) proizvode dzitre i prodaju ih kao made in Switzerland. Iste ili slicne fore u zakonu imaju i Nemci, kod kojih na primer Teufel Audio koristi da bi proizveli slusalice u Kini i sklopili Nemackoj. Naravno, vode se kao made in Germany.
Druga prica je sa Japanom npr. gde postoji "made in Japan" za neke produkte koji su proizvedeni van a sklopljeni u Japanu (npr moj 2nd gen Monster ili pak Orient Black Ray) i "crafted in Japan" gde je sve sklopljeno i napravljeno u Japanu (opet primer Seiko sa oznakom "J" ili pak neke premium serije Ibanez gitara i Special Run serije Stratocastera).

Ne znaci da je ovo proizvedeno vani losije ali je "generalno" QC i zavrsna obrada uglavnom bolja za "crafted in Japan" produkte, barem kada se radi o istoj seriji proizvoda.

Mada ima primera gde Japanski stratovi iz "special run" trebaju ondnosno i cenovno spadaju u "made in Mexico" serije (ili budu malo skuplje) ali zato usivaju americku liniju uzduz i popreko (osim custom shop recimo) sto se tice izrade,zavrsne obrade i kvalitet hardvera koje koriste. Sto je recimo bas prikladan primer za neke Seiko serije naspram svajcarskih mehanizma...

Edit:
Inace jos jedna interesantna stvar je da kineski stratovi se jos i te kako uporedjuju sa meksickim po kvalitetu (iako su duplo jeftiniji). O korejskim gitarama i ne vredi trositi reci jer su odavno na vrlo visokom nivou i udaraju mnogo vise iznad cenovnog ranga...

Tako da je opet sve samo u glavi oko toga "made in USA/EU/Japan..." . Ako hoce, kinezi potpuno mogu da zadovolje QC ili pak budu 1:1 sa nivoom zavrsne obrade ali se tu maticna firma itekako pita jer se ubira mastan kajmak na proizvode koje imaju pecat "domace kuhinje"...
Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno