Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Oba su lepi, odlične mašinice, veoma dobre cene. Nighthawk je generalno jako cenjen i dopadljiv everyday sat, nema šta da se priča. Tissot je više za ozbiljnije prilike.
Dutyfreeisland je proveren, za ovaj drugi shop neznam. Imaš ga povoljno i npr:
http://www.amazon.com/Tissot-Mens-T063-637-16-057-00-Black-Watch/dp/B005DDCPN4
Kod nas može da se nađe i za manje od 50k, Bom*r recimo, oko 42.

Nighthawk je ok cena, još ako je shipping free, da uračunam samo još po 20% na PDV i 10% carinu, to izađe oko $210, što je oko 23k dinara.

Za Tissot cena nije baš toliko povoljnija. Ako je u Bom** oko 42, u ovoj drugoj radnji daju popust oko 10% za ozbiljnije kupce, što mu dođe oko 45k.
$260 na jomashop plus još po 20% na PDV i 10% carinu izađe oko $345, što je oko 37k, ali ne znam koliko košta shipping.
Dakle, cena ispada slična, a mislim da se ne dobija worldwide garancija.

Naravno, ovo je pod pretpostavkom da se ocarini plaćena cena a ne ko zna šta.
 
Baš me zanima kakav je na ruci, ovo je ređa Havana verzija (crvena)
 
^^ Koji je ovo mod model? I gde ima?
 
Uh, traži "citizen titanium pilot", pa ćeš ga naći. Ima neku broju oznaku, pitaj Boga koju.
 
Citizen Promaster AS2020-53L Eco Drive Sky
Stariji model, mislim jedno 5-6god, i bio je relativno skup (cca ~500€).
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan i sa mojim jeftinim. ;)

903ca03242a1e2762690a9dbc8fc1f4f.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dobra cuka
 
Nisam ranije primetio da ima ova tema. Jako lepih slika modela sam video koje su kacili pojedini clanovi. [emoji4]
Evo i mojih slika. Sa i bez blica.
uploadfromtaptalk1462026331487.jpguploadfromtaptalk1462026339191.jpguploadfromtaptalk1462026352878.jpguploadfromtaptalk1462026404261.jpg
uploadfromtaptalk1462026435511.jpg

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Kombinacija cifera i kazaljki mi nije bas nesto citljiva. Ne znam kakav je lume. Ostalo skroz korektno :) Koji je to model ?
 
Ubedljivo najbolja kupovina za relativno malo para, nešto preko 200 evra...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Kombinacija cifera i kazaljki mi nije bas nesto citljiva. Ne znam kakav je lume. Ostalo skroz korektno :) Koji je to model ?
Model je Festina F16654/4.
Nisam neki poznavalac satova tako da sam bas zadovoljan. [emoji1] Sto je rekao neko par strana pre, izabrao sam na osnovu izgleda. [emoji4]

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Citljivost JESTE problem jer je cifer pretrpan. Budimo realni. ;)
 
Realno ja imam 55 godina i ja sam naj merodavniji za čitljivost :) a ona je na svim pilotskim satovima uključujući i ovaj izuzetna ! One sitne brojke se utapaju u crnilo, skazaljke vidljive iz svakog ugla, za razliku od ove gore Festine, sivo na sivom...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Meni je na slikama delovalo katastrofa, ali uživo je vrlo čitljiv.
 
Sta ce diveru chrono ? Meni je to meh ...
To mi je isto kao sto kite kola sa neonkama i spinerima, nit je lepo nit ima svrhu.
Chrono je ok ko voli, ali ne na diveru. Diver mora da bude sto je moguce vise citljiv, sa sto boljom luminacijom i da moze sto dublje da roni. Ostalo je kozmetika koja nije potrebna.
 
Poslednja izmena:
Možda mu ne treba chronograph ali je to definitivno jedan od naj popularnijih satova, posebne teme, stotine stranica na forumima...
 
Poslednja izmena:
Moja trojka

Orient Star
Moonphase Wus limited edition
oba kupljena preko neta u bezcarinsko vreme i

Seiko Atlas the daily beater
 

Prilozi

  • IMG_20160501_163157.jpg
    IMG_20160501_163157.jpg
    1,022.8 KB · Pregleda: 245
  • IMG_20160501_163249.jpg
    IMG_20160501_163249.jpg
    576.9 KB · Pregleda: 168
Možda mu ne treba chronograph ali je to definitivno jedan od naj popularnijih satova, posebne teme, stotine stranica na forumima...

Sat bi trebalo da bude u neku ruku odraz onoga ko ga nosi. Isto kao i tetovaza. Zamisli da svi tetoviraju dvoglavog orla na ledjima jer je to bas popularna tetovaza u srba ...
 
Pa to nema veze što si sada napisao... :) Jednostavno je sat, dobar, jeftin, lep, sasvim dovoljno da bude popularan.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno