Šta je novo?

Ton Roze Boje Preko Celog Ekrana !!! Pomoc !!!

TkemaaNajk

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2011
Poruke
27
Poena
154
Odjednom mi se na ekranu pojavio ton roze boje. Slika nije uobicajena kao sto je do sada i bila. Ulazio sam na internet i u razne igrice ali ta roze boja je uvek tu. Isao sam na podesavanja monitora (dugmici na monitoru) ali nisam nasao opciju za vracanje slike u normalu. Da li neko zna sta je problem i kako ga resiti ?
 
Ce samo da pogledamo u pasulj koj monitor imas ;)
 
Mrdni kabl koji ide od PC-a do monitora. I u monitoru i u PC-u
 
Odjednom mi se na ekranu pojavio ton roze boje.Isto kao i IkamaaNaje.Neznam sta da radim monitor mi je IBM Pomozite..
 
Ja na matorom kompu imam Samsung 206BW i od pre skoro godinu dana je poceo polako da postaje roze cim se upali... Cini mi se da sve vise i vise postaje roze,od vrha ka dnu... Nemam pojma sta mu je. To traje mozda 10ak sekundi,pa se unormali, i to samo pri prvom paljenju...ako je ugasen sat-dva,opet ce se pojaviti to roze...
Menjani su mu kondenzatori pre par godina,kada su vrisnuli skroz,sto je cesto sa ovim monitorom... Ako zna neko kako se ovo popravlja i da li se uopste popravlja...neka napise nesto :)))
 
pa mrdni i ti kabl/konektore. verovatno nedostaje jedna od RGB komponenti, zelena.
pretpostavka je da koristis klasican analogni, VGA kabl.
 
Sta mislis, da ih godinu dana nije mrdao niko? :)
Koristi se dvi
 
probaj sa drugim kompjuterom odnosno grafickom, da nije do nje.
 
Nazad
Vrh Dno