Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Ali ima Mario u NS za 20 ojra da ti to odradi za pola sata… ;)
 
Nije. Cijena je ista za sve...
 
Mene je za monitor iz potpisa kostalo 1000 din kod njega davno...:)
 
A ta spider kalibracija vidno poboljsava sliku, tj daje dosta razlicite rezultate u odnosu na ovu klasicnu kalibraciju?
 
Poslednja izmena:
A ta spider kalibracija vidno poboljsava sliku, tj daje dosta razlicite rezultate u odnosu na ovu klasicnu kalibraciju?

Rezultati jesu primetni golim okom (klikom miša se može uporediti kalibrisano vs. nekalibrisano), ali kolika će razlika zaista biti zavisi od slučaja do slučaja.
 
Nisam baš u toku, zašto sada košta 41 hiljadu? Jel to poplavljena negde fabrika monitora? :trust:
 
Pogledaj na drugim mestima... oko 31k je...
 
^ a star je... 4 godine? :D
 
Ko hoce 16:10, nema puno izbora. Ali relno gledano monitor je prilicno dobar.

Nego sta bi sa ovim povecanjem cena? Platio sam ga 27000 pre dva meseca, i sad vidim u istoj radnji kosta 41000?!?
 
^ zato sto evro pada dinar jaca nafta ide dole... :D


pazi stvarno, sad sam bacio pogled na Dell-ove monitore i stvarno nema bolje kupovine od 2412M i posle xxx godina! (ne secam se kad sam kupio ovaj monitor :D)
 
Ima ga i za ~30.000 na nekoliko mesta. Barem po onlajn cenovnicima.
 
Da nije mozda u pitanju Dell U2415 (naslednik U2412M), a ovi zaboravili da updateuju stranicu. Preporucena cena mu je 399$, doje vrlo blizu ovoj ceni od 41k.

EDIT: Ipak nije, sad vidim da imaju U2415 u ponudi, još je skuplji.
 
Poslednja izmena:
Sada iskopah svoj garantni list. 28.11.2011. sam ga platio 22k din sto je tada bilo 215e, dakle kao kada bi danas bio 26k.
 
Imam u firmi preko 30 komada ovih monitora koji odlicno rade. Kupljeni u periodu od mislim 2011 do danas. Tri serije sam vidajo istih. Znam da ona serija koja dolazi u kartonskoj zastiti umesto stiropor je imalo ogroman borj mrtvih piksela a neki su imali i problema sa crosshatchingom. Vodite racuna prilikom kupovine.
 
Otisla mu je cena na preko 40,000 dinara - ovo sad kupuje samo onaj ko bas bas bas mora...
 
Ja sam ga uzeo pre nedelju dana dve. Mogu reci slika odlicna ima malo probijanja u doljnim uglovima ali nista strasno.
Odlican odnos stranica cak i igranje igrica je uzviancija, ja sam ga platio 32990, pobegli mi oni za 30k i na kraju sam prelomio.
Hteo je drugar da mi donese iz Austije gde je oko 230-250 eura ali nisam mogao da ga cekam.
I da moja revizija je rev 1a
 
A01 je i moj iz novembra 2011.
 
Sta kupiti, slicno ovome danas?
Ovaj monitor sam uzeo za kucne potrebe pre 2 godine i prezadovoljan sam i slikom, a najvise rezolucijom cija je visina 1200px.
Treba mi za posao, i najvise bi mi odgovarala opet takva neka rezolucija.
Ima li Dell nesto sto za iste te pare koje sam dao moze da ponudi nesto slicno u toj rezoluciji, ili da trazim neki drugi brend.
U svakom slucaju, bilo bi dobro da je Dell, jer firma za koju radim ima neki partnerski ugovor sa njima...

Kakav je U2415? Vidim da mu je cena nesto preko 300E, to ispada malo iz budzeta.
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj monitor neko vreme i vrlo sam zadovoljan kvalitetom slike. Ali ne lezi vraze. Uspeo sam da napravim naprslinu u dolnjem levom uglu. kao sto i mozete pretpostabviti nema vise slike na vecem delu monitora. Neka ideja gde se moze naci panel ili ima li neko ovaj monitor da je crkla elektronika i da se ne moze popraviti a ispravan panel? Raspolozen sam za dogovor u vezi cene. Poruke na Pm ili ovde. Hvala
 
Poslednja izmena:
Imam isti monitor da li je neko probao da prebaci refresh preko 60hz (overclock)pozz..
 
Nop.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno