Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

Najbolje osvjetljenje je ono koje prija samo i samo tebi. Nema optimalne/univerzalne vrijednosti sto se tice osvjetljenja. Na kraju krajeva ipak se radi o tvojim ocima ;)
 
Najbolje osvjetljenje je ono koje prija samo i samo tebi. Nema optimalne/univerzalne vrijednosti sto se tice osvjetljenja. Na kraju krajeva ipak se radi o tvojim ocima ;)

Baš tako, ja baš imam osetljive oči, biće skoro 2 god kako je kupljen, držim ga na 0/75, retko se igram, za crysis 3 sam recimo pomerao na 15/75.
 
Ljudi jedno pitanje: primetio sam da mi se na ovom monitoru pojavila neka tanka horizontalna linija u gornjem delu ekrana.... Nemam pojma sta bi to moglo biti.... Zauzima vise od pola shirine ekrana... Iskreno izgleda kao da je neko vrhom kljuca uzeo i ogrebao.... Ova linija se najbolje primecuje na crnoj pozadini. Linija je tu i kada se monitor iskljuci.... (inace na beloj pozadini se ne primecuje).

Jel zna neko sta bi to moglo biti?
 
Otkud da je odjednom U2412M poskupeo ovoliko? Bio je oko 25k, a sad je preko 30 u istoj radnji :smash:
 
Sta znam, ja sam uglavnom do sada sve narucivao online i nisam nikada imao problema, a i sve te radnje 90% robu dobijaju preko kurirskih sluzbi.
 
Sta znam, ja sam uglavnom do sada sve narucivao online i nisam nikada imao problema, a i sve te radnje 90% robu dobijaju preko kurirskih sluzbi.

Da, ali ipak je bolje i sigurnije kad ga vidiš pre kupovine, a oni su mi ga sami raspakovali i uključili prošle godine, pre nego što sam i stigao da ih pitam da li može da se proveri. Sad, kad sam konačno rešio da ipak uzmem još jedan, moraću još malo da sačekam.
 
E stvarno bezobrazluk sa cenom. Ima da kupim HP Z24i iz inata! Koji im je da odjednom poskupe za preko 5k dindži?
 
E stvarno bezobrazluk sa cenom. Ima da kupim HP Z24i iz inata! Koji im je da odjednom poskupe za preko 5k dindži?

Nemam pojma, ali se nadam da su digli kako bi mogli da je "spuste" za neku akciju. Realnije bi bilo da kao stari model pojeftini, a nema šanse da im dam 260€ kad sam ovaj monitor koji imam sad, isto njima, platio 210€.
 
I ja sam se nedavno uclanio u klub vlasnika ovog monitora. Generalno sam zadovoljan, mada je mojim ocima Standard podesavanje bilo izuzetno bljestavo i prilicno hladno i plavo. Sada sam na brightness 35, Custom preset R97, G96, B98 i to mi drasticno bolje izgleda u odnosu na Standard. Ne znam, kada iz menija uzmem pa prebacujem nasumicno sa mog Custom na Standard, toliko mi je plav i grozan Standard da ponekad pomislim da nesto nije ok. Ali ako npr. ostavim na Standard, iskuliram malo, prosetam, kada se vratim mi ne deluje toliko lose, tako da je verovatno samo malo hladnije fabricki kalibrisan a ja preferiram nesto topliji balans. Inace, dobio sam REV01 model. Takodje, podesavanja onog lika sa Hardforum-a sto svi pominju (mislim da mu je nick 10e) su mi toliko zuta kao da je neko urinirao na ekran, tako da izgleda stvarno nema druge nego uraditi kalibraciju ili podesiti prosto kako vasim ocima prija pa makar to bilo "brojcano" potpuno pogresno. Famozni glow ne umem da primetim i nemam nameru da pokusavam. Sto se kvaliteta izrade tice, tu sam blago razocaran. Prvi put kada sam uzeo da obrisem prasinu sa monitora magicna krpa mi je odlepila poslednje slovo L iz logoa. Vratio sam ga ja na mesto, stoji, ali brate, ono, zalepite to sunce mu poljubim, nije skup lepak. :trust: Takodje, cela konstrukcija, okvir monitora, kvalitet plastike i postolja su za klasu nizi u odnosu na neke Dell monitore od pre 4-5 godina koji su se isporucivali sa Dell radnim stanicama na kojima sam radio. Nije to sad neka katastrofa, ali sam ocekivao za nijansu bolje, vidi se da se tu i tamo stedelo.
 
Imam pitanje u vezi ovog Dell-a. Moracu da menjam monitor jer mi ovaj 2232BW polako ali sigurno krepava, ali necu da odlazim sa 16:10 monitora. U2412M deluje kao dobar izbor ali me muci onih 8ms. Kako se ponasa u igrama obzirom na vreme odziva? Da li ce razlika biti poveca obzirom da bi presao sa 2ms monitora?
 
Tih 2ms na 2232BW nije B2B nego G2G, kao sto ni tih 8ms nije na Dell-u. Prava vrednost B2B je negde oko 14ms za Dell, i vecina (ako ne i svi) jeftinijih IPS imaju istu "manu". Ja ne primecujem nikakvu razliku u igrama izmedju mog Della i LG-evog TN panela koji koristim. Najvise mi smeta agresivnost coating-a na monitoru, ako je ista problem, i naravno glow koji je neizbezan.
 
Poslednja izmena:
Vreme odziva po specifikaciji nije bas vrhunsko ali u praksi nema nikakvih problema u igrama. Slobodno kupi neces se pokajati.
 
Ljudi, hvala na informacijama. Uzeo sam juče monitor i prezadovoljan sam sa njim. Veličina samog monitora je vrlo impozantna, stvarno dominira, slika je fantastična, boje fenomenalne, i to sve odmah iz kutije, bez korekcija podešavanja monitora (osim brightnesa). Što se tiče vremena odziva, sve mi se čini da je moj stari 2232BW bio gori po tom pitanju (ovaj novi kao da ima manj lag). Ekran nema žutu nijansu bele boje, nema flickeringa pozadinskog osvetljenja ni pri izuzetno niskim vrednostima brightnesa.

Ali... da ne bude sve bajno i sjajno pobrinuo se jedan svetli zaglavljeni piksel. Vidljiv je samo na crnoj podlozi, pod određenim uglom. Sa malo veće udaljenosti (vise od 50ak cm) ja ga ne mogu ni primetiti. Iinteresuje šta da radim povodom istog? Koji su DELL-ovi uslovi garancije sto se tice loših piksela? Uzeo sam monitor od e**i-ja i mogao bih da ga vratim ali ne znam da li bi ubo primerak opet/da li u opste imaju na lageru isti.
 
Pa, ako možeš da ga vratiš, vrati ga, a onda drugi primerak isprobaj u prodavnici pre preuzimanja... osim ako nije online kupovina

Pre svega, pokušaj sam da odglavš tu tačkicu.
 
Da li treba pustiti neki program za unstuck, masirati ga? Sta preporucujete?
 
Najpre program(i), onda masiranje, na kraju vraćanje prodavnici (ako može).
 
Kupio sam Dell U2412M pre neki dan i naišao na problem kod povezivanja preko displayporta. Imam računar Lenovo L530 i Lenovo mini dock 3. Na računaru imam mini display port, a na dock-u veliki džek displayport-a.

Ranije sam koristio minidisplay port za povezivanje i sve je radilo ( doduše adapterima mini display na hdmi ili minidisplay na dvi ), a sada sam uzeo displayport na displayport kabl kako bih direktno njime vezao U2412 na dock.

Kada povežem ovim kablom dock i monitor vidim da računar prepozna dodatni monitor, da mi opciju da proširim sliku, duplicate itd, sve opcije koje inače dobijamo povezivanjem monitora, TV-a itd, ali je slika na monitoru crna, kao da je ugašen monitor.

Dugme power je plavo, znači monitor radi. Monitor ne daje poruku da nema signala, već kao sve je OK, samo nema slike. Kada mišem prelazim sa ekrana laptopa na ovaj monitor vidi se da kursor miša ide, ali se ne vidi na monitoru ( ovim sam hteo da kažem da kursor ne ostaje na ivici ekrana laptopa već kao da pređe na monitor samo se ne vidi ).

Da li je iko imao sličan problem i kako ga je rešio?

Pozdrav,
 
Meni se npr. dešava ako nestane struje da se po dolasku iste vrne na defaulta podešavanja po pitanju prebacivanja između inputa-a, tj. vrati se na auto search. Takođe, ponekad zna da mi se desi da upadne u search loop i da uopšte ne farba mDP, sve dok ne upali drugu mašinu koja je prikačena preko DVI...
 
meni deluje da je monitor neispravan.probaj da ga prikopcas na neki drugi izvor slike.
 
Probao sam sa drugim monotirom ista stvar. Uzeo sam od kolege isti monitor, isti model, sve isto.

Probaću i kabal negde, da vidim da li je on u pitanju.

Javiću šta sam uradio.

Pozdrav,
 
Proveri izlazni signal, kabl, drajvere...
 
Zamenio sam kabal za drugi ( ne isti od istog prodavca, već od drugog prodavca drugi, vidno kvalitetniji ) i sada sve radi kako treba.

Iz prvog, bez ikakvih komplikacija, podešavanja itd.

Pozdrav,
 
Misljenje o
Dell U2414H UltraSharp LED IPS vs U2414M

Hvala

U2414H je naslednik U2414M i mislim da je bolji izbor od prethodnika. Rešili su probleme IPS glow-a (prisutan na prethodniku), takodje panel je i Flicker-free (neki ljudi su osetljivi na flicker backlight). Primetio sam da dosta ljudi kupuje par ovih monitora jer im tanak okvire omugućava odličan dual setup. Jedina mana je odnos strana od 16:9 pa se tu malo gubi u odnosu na U2414M (16:10).
 
Postao sam i ja vlasnik ovog monitora. Na prvi pogled, nisam video neku preteranu razliku u odnosu na moj stari T220. Bojao sam se pozadinskog osvetljenja i na svu srecu ono nije toliko izrazeno kao sto sam video na nekim slikama, medjutim jeste prisutno u donjim uglovima. Generalno nije nesto sto bode oci, osim u igrama i filmovima (kad dodje do tamnih pozadina), sto mi se bas i ne svidja (jer volim tamne pozadine :D), kao da je u sobi stalno upaljeno svetlo, iako nije :D Od ghostinga ni traga, igre fercaju bez problema (pre svega mislim na COD). Ne mogu reci da me je za sada impresionirao, pre svega mislim na boje i sl. Jedino sto sam do sada uradio jeste da sam smanjio brightness na 40. Ne znam sta jos moze toliko da se cacka osim RGB boja, da bi me odusevio, kako svuda pricaju :) Mozda sam ocekivao previse sto se tice tog segmenta, ne znam :)
 
Nazad
Vrh Dno