Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Nadam se de se Djilkosh nece ljutiti ako ovo njegovo upustvo ucinim malo preglednijim i noob proof :)

Kako prebaciti PlayStore na Americki tako da i ostane zakljucan na njega:

- idete na: https://www.google.com/wallet/ pa na sign in sa svojim google accountom
- obrisete kreditnu / debitnu karticu koju vec imate dodanu ( ako tek sad pravite wallet preskocite ovaj korak )
- ponovo dodajte istu karticu ali na Billing address stavite svoje ime a adresu neku americku ( izgooglajte nesto, ja sam stavio neku adresu u NY ), na phone number stavite svoj pravi broj mobilnog.
- sad idete na iconicu zupcanik u gornjem desnom uglu ( settings )
- zamenite home address na onu istu adresu sto ste dodali na billing address za karticu ( nek vas ne zbuni sto ce vam sad pisati da treba da potvrdite identitet - ovo vam nije potrebno za kupovinu aplikacija, to je za neka napredna placanja )
- stavite telefon u Airplane Mode
- posle idete na: https://www.google.com/settings/security?ref=home i iskljucite 2-step verification ( ako ovo ne koristite preskocite ovaj korak )
- Upalite Tunnel Bear na pc-u i namestite nek se konektuje na USA. Ako ga nemate na PC-u skinite ga odavde: https://www.tunnelbear.com/download/ ( posle kad se skine treba napraviti nalog da se moze koristiti )
- sad obrisete cookies, saved passwords, cache i sve ostalo na browseru preko kojeg cete ovo raditi. Ja naprimer po defaultu koristim Chrome ali da brisem cookies, saved password i sve ostalo nepada mi napamet posto imam brdo site login-a vec snimljeno a na svakom mi je drugaciji password tako da bi mi ova akcija predstavljala puno posla pa sam za prvu kupovinu na PlayStoru koristio Operu. Odradio sam clear svega preko CCleanera pa sam je posle pokrenuo.
- idete na: https://play.google.com/store i na sign in. Meni iako mi je bila iskljucena 2-step verifikacija google pitao da potvrdim da sam to ja posto mi je login bio sumnjiv. Mogao sam da potrdim unosenjem mog celog mobilnog broja ili cele sekundarne e-mail adrese. Izaberite sta vam je draze.
- posle kad udjete u playstore kucajte u pretragu aplikaciju koju zelite da kupite posto je rucnom pretragom po aplikacijama necete videti. Ja sam kupio Cryten za 0.99$ taman bio na popustu :D
- Tunnel Bear sam ostavio ukljucen nekih 20 minuta i gledao sam aplikacije na PlayStore
- na telefonu obavezno prvo uradite Force Stop za PlayStore pa tek posle izadjite i Airplane Mode-a. ( Ovo sam napisao zato sto je meni PS bio aktivan u pozadini i cim sam izasao iz Airplane Mode-a poceo je da skida kupljenu aplikaciju pa sam pretpostavio da nije dobro da se odmah konektujem sa nase IP adrese ali srecom sve je proslo kako valja )
- Sad na telefonu ide connect na Tunnel Bear naravno americki
- clear data na PlayStore-u i pokrenite PS i na idete na accept i trebalo bi da pocne da skida kupljenu aplikaciju.
- kad je skine i instalira mozete slobodno disconnect sa Tunnel Bear-a i ako je sve proslo kako valja imacete americki playstore. :)

Ovako je meni uspelo zavrsim i radi bez problema.
 
Moze koja hoćeš. Ali ako želiš da kupujes na PS isprati ono detaljno uputstvo.

Откључао сам одавно Плеј стор преко тог упутства и имао пар куповина, а ово питам за додатну картицу.
 
Pa isto stavi fejk američku čisto da si siguran.
 
Svašta od tebe, blokada dolazi iz naše zemlje. Oni kupovinu mogu da uključe za pet minuta ako treba.

Zašto bi neko iz naše zemlje blokirao i ko?
Recimo, sa Steama možeš da kupuješ bez problema... sa milion drugih sajtova, zašto bi baš google blokirali?
 
Google wallet možeš da koristiš na sto drugih mesta, a na play store ne možeš.
Do google nije problem, sa naše strane je dal opet neki zakon regulativa ili šta znam.
Isto smo godinama čekali i na PayPal iako nismo morali...
 
Misteriju zvanu "google play i kupovina u srbiji" mislim da niko ziv ne moze da objasni.
 
Morel se kupovati u BiH, na klasican nacin (vidim ima opcija debit card), bez dodatnih zayebancija ja nisam ni pokusao! Doduse ne vazi mi prepaid debitna kartica moram produziti vazenje :)
 
To niko ne zna...cinjenica je da smo imali, pa sad nemamo...izgovori iz Google-a kako ispituju "kvar" i to vec 2 god. su tragikomicni u najmanju ruku :d
 
Pa kod nas banke drže monopol na sve, šta je min fin ili narodna banka. Njima nije u interesu da se kupovina ne odvija preko njih.
 
Kako se ne odvija preko njih kada koristiš karticu koju ti je ta banka izdala?
U čemu je tačno razlika da li ukucao karticu u google wallet, steam, origin, bilo koji sajt koji prodaje šta god, kupim nešto u maksiju/gde god... ?
 
To niko ne zna...cinjenica je da smo imali, pa sad nemamo...izgovori iz Google-a kako ispituju "kvar" i to vec 2 god. su tragikomicni u najmanju ruku :d

Slažem se, ali mi je baš zbog toga nekako logičnije da je problem na google strani, ne kod nas. Bar što se kupovine tiče.
 
Ma nema tu problema...jednostavno su iskljucili opciju...mislim sagledaj to iz programersko/logickog ugla (posto nisam programer :D ) .. tamo negde na njihovoj strani imaju te Play Store servere na kojima im se nalaze aplikacije i cela ta klijent/server arhitektura, gde izmedju ostalog imaju i integrisano placanje, podelu po regionima i sta vec..logicno je da posto mogu da filtriraju sta ko moze da vidi da onda mogu i da iskljuce..

Mislim, odlican primer za to ti je kada neko sa nasim nalogom ode u drugu zemlju i ubaci karticu drugog operatera, on automatski vidi placene aplikacije iako je sa nasom adresom na nalogu..to je dokaz da nema nikakvih neresivih "gresaka" sa njihove strane...

Mi mozemo samo da nagadjamo zasto je to..mozda je problem u tom placanju sa dinarima kao i kod PP, problem poreza, ne znam...neko veliki im je rekao da iskljuce i iskljucili su..nama ostaje samo da cekamo kada ce da nam ukljuce ako se budu setili
 
Mozda je problem masovnost Androida i potencijalni odliv deviza?
 
To nije sigurno, ne bi pustili PP odliv, a onemogucili ulazak novca.
 
Stvarno je zagonetka, jer nema nikakvog zvanicnog objasnjenja osim tog njihovog "rade nasi programeri na pronalazenju resenja" :d
 
Sigurno bi milijarde evra otišle iz zemlje na Android aplikacije.
 
Kako god do google nije, a zašto naši dave ne zna se.
 
Mozda ga aktiviraju kada apple pusti njihov store za srbiju. Videcemo
 
Kog datuma će se to desiti?
 
Мени не одговорише на мејл, нити добијам позивницу за инбох. Био сам мало оштрији са питањима, изгледа да су ме ставили на црну листу.
 
Postoji šansa da je porez problem. Google traži uslove i olakšice koje naši neće da im daju. Ima raznih varijanti ali tehnički nema nikakve prepreke.
 
Meni se pojavile Paid apps u domaćoj verziji stora.

Daje grešku ako nešto pokušam da kupim i ne prepoznaje IAP u aplikacijama.
 
I kod mene se pojavile, ali samo u sekciji "Top Paid", pretraga i "Paid apps" ne pokazuje ništa. Kada pokušam nešto da kupim iz ovih "Top Paid" kaže "Item could not be found".
 
Hmmmm. Zanimljivo :)

Uticaj potencijalnog apple stora u srbiji .. ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno