Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

#108 - Novi Sad - Petrovaradin, Tvrđava i centar
Nažalost, novosadski film nisam mogao da organizujem kao Beogradski, jer je glavna ulica totalno odvojena od pešačke zone. Ipak postoje sličnosti, jer sam sve povezao sa tvrđavom, slično kao Kalemegdan u Beogradu. Dakle, od Petrovaradina i čuvene tvrđave, okolo-naokolo uz pomoć vodiča :), kroz stari grad i pešačku zonu. Od najstarije kuće i najstarije ulice, preko najlepših građevina i najvećeg parka, do većine crkava, uključujući i najveću pravoslavnu crkvu u Novom Sadu. Previše toga zanimljivog i previše istorije za jedan film. Kao i u slučaju Beograda, uostalom. A skoro svaka zgrada ima neku zanimljivu priču iza sebe. Maćaš neizmerno pomogao, uz gostoprimstvo kakvo se pamti, a pritom nije uspeo ni da me ubije svojom harikiri vožnjom. ;) U svakom slučaju, meni je ovo bio prvi pravi obilazak Novog Sada i definitivno bih voleo da idem češće. Za vožnju je fantazija, što zbog saobraćajne kulture, što zbog staza, što zbog ravnoće. A kome dosadi - tu je Fruška Gora. Samo da je park veći. :)

 
Ima li neko iskustvo sa prodavcem sa CB koji ima nick Delboy i iz Smedereva je?
Ja od njega kupih dva bicikla.
sto se mene tice korektan i "fleksibilan", ali polovna roba je polovna roba, tako da opet morate dobro da gledate i pazite.

@somi
Ti singlespeed su svi "krsoliki...
Moj savet da gledas bar nekog retro drumasa, sigurno ces bolje proci i bolji su delovi.
 
Poslednja izmena:
@Bakara
Hvala na podeljenom iskustvu, u vezi trgovca. Mislim da mi drumaš nije opcija. Bicikl koji trenutno tražim (SS) mi je potreban samo za vožnju u urbanom okruženju. Za putne zahvate imam trekking bicikl koĵim sam u potpunosti zadovoljan :)

@Cvoruga
Javiću, tačnije preneću utiske čim se vratim iz Smedereva, neće mi biti teško. Obzirom na razvoj događaja, možda ću ići u nedelju. Kako god, preneću utiske...
 
^^
Vidiš da ima taj smešni, krivudavi volan? To znači da ne može da se vozi van tog parketa na kom je slikan! Ako nije sveže hoblovan stavljaš glavu u torbu! :d

Al' ozbiljno, ovo je otprilike ono o čemu sam pričao. Samo, 46/11 bi možda nekad i okrenuo, ali je 36/28 malo knap za rekreativce. Hoću reći, za mene. :d
 
Aj javi kako je bilo i kakvi su mu bicikli, zanima i mene :) .

Ostao sam dužan za iskustvo sa trgovcem. Za sada samo mogu reći da u komunikaciji telefonom deluje vrlo obećavajuće.

Na moju veliku žalost, objektivne okolnosti su se isprečile mom trenutnom pokušaju da kupim SS bicikl tako da do daljeg neću biti u prilici da se bavim potragom za odgovarajućim SS-om...
 
Poslednja izmena:
GPS/GPRS tracker da li to neko koristi na bajsu ima li kakvih da se kupe kod nas i ako nema da li neko to zna da napravi? Treba mi za biciklu kao način praćenja u slučaju krađe i gubitka vizuelnog kontakta. Znam da ne bih mogao da ga nađem u slučaju da pobegne u zgradu ili da ga ukrade i prođe neko vreme (30-60 ili više minuta) ali mislim da bih mogao da ga uhvatim ako je od krađe prošlo ne više od 30min. Dobro bi mi došao i zvučni alarm.
 
GPS/GPRS tracker da li to neko koristi na bajsu ima li kakvih da se kupe kod nas i ako nema da li neko to zna da napravi? Treba mi za biciklu kao način praćenja u slučaju krađe i gubitka vizuelnog kontakta. Znam da ne bih mogao da ga nađem u slučaju da pobegne u zgradu ili da ga ukrade i prođe neko vreme (30-60 ili više minuta) ali mislim da bih mogao da ga uhvatim ako je od krađe prošlo ne više od 30min. Dobro bi mi došao i zvučni alarm.

Ovako nesto bi ti pretpostavljam vrsilo posao.

https://www.youtube.com/watch?v=BtaO1SRJB-g&feature=youtube_gdata_player

Ovo je da tako kazem original,cena i nije bas naivna uzevsi u obzir carinu i ostale troakove.

www.integratedtrackers.com/GPSTrack/Spybike.jsp

Pogledaj na Aliju,cini mi se da su tamo oko 50 dolara, naravno ako nije neka prevara. Ja ovo obavezno uzimam na prolece,poucen ruznim iskustvom. Od policije nema leba, doduse 99% sam siguran ko je tipovao i mozda i ucestvovao u kradji. U pitanju je komsija dzanki iz susedne zgrade,cuo sam da se malo troskario ( inace nigde ne radi, prima socijalu na racun bolesne majke). Neka mu je alal, ali ce zato zesce da se zahebe kad pokusa da ukrade ovaj drugi bajs. Ima tako da ga navucem na tanak led da to nije normalno.
 
GPS/GPRS tracker da li to neko koristi na bajsu ima li kakvih da se kupe kod nas i ako nema da li neko to zna da napravi? Treba mi za biciklu kao način praćenja u slučaju krađe i gubitka vizuelnog kontakta. Znam da ne bih mogao da ga nađem u slučaju da pobegne u zgradu ili da ga ukrade i prođe neko vreme (30-60 ili više minuta) ali mislim da bih mogao da ga uhvatim ako je od krađe prošlo ne više od 30min. Dobro bi mi došao i zvučni alarm.
Sto te uhvatila paranoja?
Mnogo si ulozio ;)

Sumnjam ja da baterija na tom trekeru moze izdrzati vise od par dana u stand by-u...ako ga neko utera u zgradu (sto ce cim pre da uradi) ti ne mozes nikako ici od vrata do vrata i traziti bajs.

Mislim da ti je alarm efikasniji, bolje spreciti nego traziti :)
 
Zdravo je biti malo paranoičan. Video sam ove što idu u vrat vile ali bih nešto što je malo manje i išlo bi ispod sedišta ili u šticnu. Hvala na link-ovima. Mislim da ću ipak da ga pravim.
 
Nemam pojma iskreno ali ako mogu Kinezi mogu i ja :p. Mislio sam iskoristiti neki koji je već napraljen i promeniti kutiju samo i probati vezati na bateriju za telefon. Nešto u tom fazonu.
 
Da li ste ozbiljan kupac? https://www.kupujemprodajem.com/Trkacki-Mistral-16546449-oglas.htm

Dal' ovo stvarno radi? Nepismen oglas, najaviš da si otvoren za cenjkanje, naiđe neko bez iskustva i pomisli da je proš'o super ako spusti za 20-50€. A bajs ne vredi poštarine/benzina da dođe do tebe.

Uglavnom su retorička pitanja, samo sam morao negde da prokomentarišem jajaru. :d I ajd nek bude neka korist, ako neko traži nešto slično, ovo je dobra kompilacija primera svega što treba izbegavati:
  • Kriva prednja vila, verovatno zakucan u drvo. Ajd' što je kriva, ako je bajs dobar i dovoljno jeftin može da se uzme u razmatranje, al' samo ako znaš da proceniš da li je ostatak rama preživeo. Ovo nit' je dobro nit' je jeftino.
  • Parče lima kao most za kočnicu na zadnjoj vili. U većini slučajeva znak da se radi o jeftinom ramu.
  • Držač za dinamo na prednjoj vili. Ovde ga nema, al' me ne bi čudilo da je otpao u sudaru.
  • Same kočnice su neki jeftini horor od presovanog lima.
  • Dugačka zadnja vila, štitnik na prednjem pogonu, ručice menjača na luli (umesto na downtube-u) - sve su ovo detalji koji govore da bicikla definitivno nije "trkačka". To liči na neku turing biciklu i ima smisla ako je od brendiranog čelika i renomiranog proizvođača. Ali takve bicikle se retko pojavljuju kod nas, uglavnom se radi o jeftinom kršu.
Za ovakvo nešto, u odličnom stanju, nema smisla dati mnogo preko 50€, u zavisnosti od detalja. U stanju u kakvom je bicikla u oglasu jedino ima smisla kao staro gvožđe, ako se time bavite. Al' onda ne znam kol'ko bi vredeo. 200-300 din? Možda pedale i držač za bidon nešto vrede. Točkovi su definitivno menjani, pitanje je kakvi su.
 
Taj flite titanijum na mistralu ne izgleda kao mnogo vozen. Imali su ramovi i bez nosaca za rucice menjaca, oni su nekada isli na selnu.
 
Poslednja izmena:
Vi'š, sedište nisam ni gled'o. To je neko fensi, a? Realno je bajs sklapan od krša, a donor je izgleda valjao nešto. I pogon mi deluje bolje nego što onaj ram zaslužuje, tj. aluminijumski. Ja nikada nisam video, a posebno ne kod nas, bajs koji valja, sa menjačima na luli. Siguran sam da ih je bilo, al' svejedno je dobar pokazatelj da je verovatno krš.
I što više gledam onu vilu, sve više mislim da ovo nije zezanje. Deluje tol'ko nategnuto, kao da bi pukla pri jačem kočenju.
 
Ram je 99% Rog Senior. Ostalo verovatno taj donorski Mistral..
 
To je matoro sedište ali omiljeno mojoj zadnjici. Drži cenu i danas na e-bay je od 20e do 250e u zavisnosti od očuvanosti.
 
#108 - Novi Sad - Petrovaradin, Tvrđava i centar
Nažalost, novosadski film nisam mogao da organizujem kao Beogradski, jer je glavna ulica totalno odvojena od pešačke zone. Ipak postoje sličnosti, jer sam sve povezao sa tvrđavom, slično kao Kalemegdan u Beogradu. Dakle, od Petrovaradina i čuvene tvrđave, okolo-naokolo uz pomoć vodiča :), kroz stari grad i pešačku zonu. Od najstarije kuće i najstarije ulice, preko najlepših građevina i najvećeg parka, do većine crkava, uključujući i najveću pravoslavnu crkvu u Novom Sadu. Previše toga zanimljivog i previše istorije za jedan film. Kao i u slučaju Beograda, uostalom. A skoro svaka zgrada ima neku zanimljivu priču iza sebe. Maćaš neizmerno pomogao, uz gostoprimstvo kakvo se pamti, a pritom nije uspeo ni da me ubije svojom harikiri vožnjom. ;) U svakom slučaju, meni je ovo bio prvi pravi obilazak Novog Sada i definitivno bih voleo da idem češće. Za vožnju je fantazija, što zbog saobraćajne kulture, što zbog staza, što zbog ravnoće. A kome dosadi - tu je Fruška Gora. Samo da je park veći. :)

Eto konacno sam docekao da i ja imam neku ulogu u tvojim filmovima. :banana:
Odlicno uradjeno samo bih kod ovih filmova titl stavio na jos prozirniju pozadinu sa bojom fonta koja pravi jos veci kontrast. Ova zeleno-crna kombinacija je lepa na oko ali malo teze za citanje. Npr. meni je ranija varijanta je bila sasvim ok.
..a ovo da sam vozio harakiri mislim...evo moze se videti da nista od toga nije istina.:D
 
@matthias ;) Paničio sam bez potrebe, naučen na beogradske vozače. Šalim se, bio sam nervozan zbog satnice, znajući da ću sledeću priliku za obilazak imati ko zna kad. Lako tebi. :) A vidićeš i kada sam stigao u Zrenjanin, a pogotovo do Ečke. Kao što se vidi i u #107, GoPro (moja) i u sred leta već oko 18 h nema dovoljno svetla za dobar snimak, a često se potrefi i da gleda pravo u (zalazeće) Sunce. Sledeći put ćemo to bolje da osmislimo. Btw, vidiš da je odličan i onaj prvi deo, kad nisi znao da snimam. :) A tvoja uloga je bila izuzetno značajna i bez nje možda nikad ne bih ni snimio Novi Sad. Uz mnogo sreće, sledeće sezone dolazim da dosnimim sve što nedostaje.

Što se boja tiče, sve stoji, ali sam hteo da imam crne titlove bez okvira. Za to podloga mora da bude svetla, a bela i žuta su bile užas. Inače, teško se čita kad si ti ispred mene, jer praviš raznoliku senku, pa pošto je zelena podloga providna... Btw, sad radim na #109 (dođoh da vidim da me nisi ispsovao za 108, pre nego što nastavim :)), pa ćeš da vidiš gde sam dalje išao.
 
#109 - Novi Sad - Bajk staza uz Dunav, Liman, Bulevar oslobođenja, autobuska i železnička stanica
Uz dovoljno dugačak naslov, nema šta ni da se doda. Osim da je vožnja uživanje. Kako uz Dunav, tako i kroz glavnu ulicu. Za razoliku od Beograda, u Novom Sadu su našli način da naprave i biciklističku stazu. Valjda tamo imaju više od tri dimenzije. Ili ih u Beogradu imamo manje. U svakom slučaju, svaka preporuka za Novi Sad.

 
Nova disciplina je rođena UNDER-HILL. :d:d:d
 
Drustvo ima li ko dodira sa rs reverb sticnama? da je radio servis il zamenu ulja? ja nabavio deo koji sam polomio,almi kazu da ulje nece da udje u okidac
 
Ja nemam pojma sta ti je to [emoji6]
Al kontam da verovatno nekako mora da se odzraci da bi ulje moglo da udje.
 
Drustvo ima li ko dodira sa rs reverb sticnama? da je radio servis il zamenu ulja? ja nabavio deo koji sam polomio,almi kazu da ulje nece da udje u okidac
Pitaj na CB. Meni se cini da je neki decko radio u capriolo zato sto su oni ovlascen serviseri za Rock Shock
 
@ bakara i meni je to logicno ima tutorijala kako se radi, na sta oni misle nemam pojma, kao ni kome da je saljem...
@jakota mozes li se setiti topica gde si to video, da nekako dodjem do tog decka... postavio sam temu na bg videcemo hoce li se ko javiti...
 
Nazad
Vrh Dno