Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Teško da će odavde bilo ko, mnogo malo ljudi ima opremu za hladno vreme. Nećemo u blato ali idemo na neku čuku da se malo znojiš na tom velikom prenosu :d
 
Naravno da je bitno, nije veliki nego je ogroman. Meni je to čak i sa isključenim svetlom neprihvatljivo, pogotovo što je prednji točak u pitanju koji nema freehub. Normalni točkovi kad se zavrte na prazno prosto ne umeju da stanu jako jako dugo.
Što se mene tiče neka hvala, držaću se Li-ion snažnih packova velikog kapaciteta i lampi koje ubijaju, sijaju kao farovi automobila a traju više sati. Sasvim dovoljno. A da mi treba više od par sati, da vozim celonoćne brevete, što ne radim mada sam probao, opet bih se opredelio za Li-ion + led samo štedljiviju varijantu jer na velikoj distanci mi je pogotovo bitno da idem što lakše i efikasnije.



Mmmm ovo ne da je otpor nego koci podobro. Sta ja znam mozda ima nesto sto pruza manji otpor pa se moze voziti, ona stara dinama sto se kacila i ''trljala'' o tocak ne deluje uopste da moze da stvori neki znacajan otpor, tako da mozda moze zavrsiti posao.

Koje koristis lampe i baterije pa traju vise sati ?
 
Pa klasičan onaj veliki battery pack 8.4V. Stari model lampe više se ni ne pravi
http://www.dx.com/p/mj-808-ha-iii-s...0-lumen-led-bike-light-set-44459#.Vlwnjl6E_1s
kupio sam je pre skoro pet godina, sada ima uveliko i boljih i jačih ali to jednostavno tako dobro radi da mi ne pada na pamet da menjam dokle god je ispravno. Svetli izuzetno, uglavnom koristim slabiji mod jer je sasvim dovoljan i ne zaslepljuje sve živo da mi blicaju i sviraju a kapacitet baterije je zadržan i sada, izdrži skoro 6 sati na slabijem modu, više od deklarisanog.
Bakćao sam se pre toga sa cateye (preskupa bila za to što nudi) alkalnim, punjivim... ali Li-ion zakon a i kasnije sam otkrio kineske sajtove :)
 
Poslednja izmena:
pa cekajte, valjda ne mislite da sam hteo da rusim fiziku? pocelo je od toga da mi je odgovoreno da je veliki otpor pri voznji, kada sam savetovao coveku da je to najbolji i najisplativi nacin svetla na biciklu. procitajte unazad par strana. mrzi me da snimim moj prednji tocak, da pokazem da skoro nema otpora!
 
To je samo glava, bez baterija. Ja sad kad bi uzimao uzeo bi samo glavu i nakačio na neki Xiaomi bat pack, po mogućstvu ovaj novi od 20kmAh. Al' uz'o bi kompaktniju, sa 2 LED-a, čini mi se da su ove stare pravili dok još nisu baš kapirali kako funkcioniše ugrađeno sočivo na tim LED-ovima.
Pravio sam onomad eksperiment na svojim 2P2S (4 x 18650 @ 8.4V) lampama i radile su na 5V. Za ovu koju si linkovao piše min. 5,4V. Prave ih, kol'ko se sećam, baš i za 5V, sa USB priključkom. E sad, pomenuti Xiaomi bat pack može da radi i na 9V, pa verujem da bi moglo nešto da se "nabudži" svakako.

ps. Rek'o da napišem ovo, možda nekom bude interesantno, a svakako uvek može da se kupi gotov komplet glava i no name baterije i skoro 100% se razočara kapacitetom. :)
 
Nisam menjao baterije naravno, ali može se rašrafiti i zameniti pack ako doživiš da ćelije crknu :) cena je tada bila 60ak eura.
 
Nisam menjao baterije naravno, ali može se rašrafiti i zameniti pack ako doživiš da ćelije crknu :) cena je tada bila 60ak eura.

Nisi menjao baterije 5 godina :zgran: ?! Pa cekaj koje su te baterije kakve su sunce ti da drze 5 godina tako dobar kapacitet ? Jesi ti to korisitio cesto ? :d

@Bahati koje lapme ti imas ?
 
Baterije u mobilnim telefonima se akaju i pune svakodnevno pa izdrže toliko... One u starim telefonima i duže.
Naravno da sam koristio dosta lampu zato sam se i otvorio toliko za to tada (kad je i slabašni cateye bio pojam) jer mi treba ali nije da se vozi svaku noć par sati pa da se puni na dnevnoj bazi... ko još to radi. Deklarisana je inače na 500 ciklusa punjenja, mada je to okvirno, sigurno može i više samo malo opadne kapacitet. A i 500 je jako mnogo.
Ja sam prešao ove sezone 7000 km, naravno većinu danju ali me neretko uhvati i mrak. Ako je to malo, da čujem koliko ljudi odavde prelazi više :)
 
Poslednja izmena:
Baterije u mobilnim telefonima se akaju i pune svakodnevno pa izdrže toliko... One u starim telefonima i duže.
Naravno da sam koristio dosta lampu zato sam se i otvorio toliko za to tada (kad je i slabašni cateye bio pojam) jer mi treba ali nije da se vozi svaku noć par sati pa da se puni na dnevnoj bazi... ko još to radi. Deklarisana je inače na 500 ciklusa punjenja, mada je to okvirno, sigurno može i više samo malo opadne kapacitet. A i 500 je jako mnogo.
Ja sam prešao ove sezone 7000 km, naravno većinu danju ali me neretko uhvati i mrak. Ako je to malo, da čujem koliko ljudi odavde prelazi više :)

Sve to ok, ali cak i da stoje tolike godine da se ne koriste izgubice kapacitet, ti si izgleda ubo neke baterije za medalju. Baterije u telefonima su original i nije cudo sto traju toliko, pogotovo one u starim nokijama, doduse tu su ekrani bili mali i slabi telefoni pa su zato i drzale ko blesave.

Sto se tice voznje, cak ni ja nisam toliko prelazio, ti bas to vozis.
 
Nece litijumske baterije izgubiti kapacitet, a na trzistu ima sasvim dobar izbor kvalitetnih baterija samo moras da platis vise od 2-3$ po komadu :)

Sto se voznje tice, to je oko 600km mesecno, ja otprilike prelazim toliko a vozim u proseku 2-3x nedeljno.
 
dobar dan jedno poitanje jel zna neko od vas biciklista koliko bih platio porez ili carinu za trkacki bicikl od naprimer 577.00 eur porucujem sa profesijonalnog sajta nemackog za bicikkizam.jer ovde u srbiji u nasim prodavnicama je slaba ponuda bicikala hvala.
 
Poslednja izmena:
Ako porucujes postom platio bi 32% dazbine na iznos sa racuna i verovatno spediciju ako ide dhl-om.
Ako donosis licno onda 10% carine
 
Nece litijumske baterije izgubiti kapacitet, a na trzistu ima sasvim dobar izbor kvalitetnih baterija samo moras da platis vise od 2-3$ po komadu :)

Sto se voznje tice, to je oko 600km mesecno, ja otprilike prelazim toliko a vozim u proseku 2-3x nedeljno.

Hehe, e to znam i sam za vece pare sta ima, narucio sam neke pa cemo da vidimo, brendirane su valjda ce da valjaju.

Izgubio gumu usput :d

quiz_image55e7063d75dfb.jpg
 
Tuga, sta reci.
Da li bi mogli nekako da ih uhvate, ipak su to pehari? mozda I ja pisem gluposti.
 
:)
400fa8343f1286e68821c29a062a2cc8.jpg
14156ad10b4bc41ee95c536f640c775a.jpg
fba3395f3a036e1ce81a16bf09bda693.jpg
bcb7dc71bcd171d6c50f42565a539925.jpg
1c20a32c954c10fa5b4368c28345a4b9.jpg
 
@sh@rance

Још кад би нам оставио неки линк до овог XT-а :d
 
Kočnice su Shimano Deore XT BL-m8000, a rotori Shimano Deore XT SM-RT 76 180mm i 160mm.
Kucaj ime kočnica u google i izbaci će ti sam link na shimanovom sajtu.
Ja sam ih poručio u Planetu još pre mesec dana, tačnije rezervisao kada stignu u Srbiju odmah da mi šalju. Juče me zvali da dođem da ih podignem, pet kompleta je otšlo dok sam i ja uzeo isto ranje poručeni. Vidim da su izbacili na sajt novu grupu XT m8000 sve sem kočnica kao da su ih unaprbed rasprodali. Ja uzeo komplet dobio fiskalni i namontirao ih. Jedino što su fabrički dugačka creva pa moram ići da ih skrate, ovako izgleda baš ružno mnogo štrče napred.
 
Ne smeta mi što je ženski :D .

Šta kažete za ostalo, rekreativna vožnja po uređenim stazama BGa, valja li čemu ovaj jeftini bajs?
 
Za te pare je ok. Na slikama se vidi da je u ok stanju
 
Prednost v brake je sto ne moraju da se odrzavaju kao hidraulicne. Meni onaj prvi baks prihvatljiv sa cenom. Ali to ne znaci da je krajnja cena... najbolje je nazvati i cuti od coveka sta kaze... ukoliko mozes da dodjes za NS to b bilo super posto bajs mozes da vidis uzivo. Sticne za amortizerom su sr... to treba izbeavati ali ona je jeftina pa nije veliki dodatni trosak
 
Mislio sam skuplje odrzavanke
Mislio sam na zamenu ulja... dok je kod obicnih kocnita se samo zameni sajla...
 
Meni trebaju najobičnije V kočnice,
niti vozim spust, niti po kiši, niti po otežanim uslovima, pa da mi trebaju ne znam ni ja kakve kočnice.
I na sadašnjem MTBu imam V i zadovoljan sam kako koče.
Jasno mi je da su diskovi bolji i efikasniji, ali za mene rekreativca nisu neophodni.
 
Mislio sam skuplje odrzavanke
Mislio sam na zamenu ulja... dok je kod obicnih kocnita se samo zameni sajla...

Pre ces zameniti bajs neko ulje u njegovim kocnicama, ili pre ces zameniti 10x sajli nego li ulje.
 
Nazad
Vrh Dno