Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Da li ima neko dobar predlog za neki merac predjene distance na Androidu ali da ispunjava sledece uslove :

1. Da moze da meri kada se krecem i biciklom i pesice, hocu da vidim koliko sam ukupno presao
2. Da moze da meri po selima, jer me konkretno samo to i interesuje
3. Da meri ukupnu predjenu distancu sto peske sto biciklom, stavio bih telefon u dzep i kretao se non stop
4. Da radi u offline rezimu
5. Da moze da izdrzi 6 sati bez prestanka da meri ( baterija na telefonu 2300 mAh )

Nadam se da ne trazim puno, nikada nisam imao potrebe za ovakvim necim ali bi me zanimalo cisto koliko predjem u svom tom dangubljenju. :d
Google fit je najprostiji program koji ima bas to sto trazis, jednom ga podesis i prakticno vise ne moras da ga pipas, on ce stalno da vodi evidenciju o tome sta si radio putem senzora na telefonu.
Bateriju prakticno ne trosi, bar ja nisam primetio.

Znaci app ne moras u opste da ukljucujes, vec kad te zanima samo pogledaj grafikone.
 
Poslednja izmena:
Apropo tipova bicikala, sad e-prelistah Bikes Etc časopis za drumski biciklizam i drumaše. Bezmalo svaki novi model je sa disk kočnicama. Dakle, sve se stalno i usavršava i menja/prilagođava, bilo zbog napretka tehnologije, bilo zbog promene stavova ili potreba/zahteva tržišta. Zato je tip najbolje birati prema sebi. Istina, isti časopis za noćnu vožnju preporučuje prednje svetlo od 230 funti i rezervno, za kacigu, od 130 funti, pa ne znam koliko ih treba uzimati za ozbiljno. ;)

@dzoni Bolje da te štrecam dok si još mlad, u mojim godinama svako cimanje odmah istegne neki mišić. :)
 
Evo jedna od prekljuce. Brdska. Imao sam moto pratnju kao na turu.
7fe079e98e528bb4d719faa8652b03aa.jpg
 
MapMyRide probaj.

Google fit je najprostiji program koji ima bas to sto trazis, jednom ga podesis i prakticno vise ne moras da ga pipas, on ce stalno da vodi evidenciju o tome sta si radio putem senzora na telefonu.
Bateriju prakticno ne trosi, bar ja nisam primetio.

Znaci app ne moras u opste da ukljucujes, vec kad te zanima samo pogledaj grafikone.

Mapmyride sam odmah instalirao i koristio evo 7 dana, kretao sam se po selima sto peske sto trceci sto biciklom, ali najvecim delom biciklom, sto se tice ovako kretanja vidim da ima oscilacija ono kretao sam se putem tacno a stoji kao da sam isao dosta van tog puta na krivinama i tako, bateriju ne jede previse, po 10 sati je bilo upaljeno i skine oko 50 % sto je u redu sasvim... Manje vise sve ok, samo mi se dibidus ne svidja sto neko da bi video kuda sam se ja kretao i sve mora da ima profil na mapmyride e to mi se ne svidja nikako, ili sto za pokazivanje toga nekome moram stalno da imam wi-fi konekciju to jest ne ostaje mi na telefonu.

Vidim odredjeni ljudi kace slicne stvari koristeci aplikaciju Strava, e sada ja kliknem i lepo vidim sve i ako nemam profil sto je super, i tu masi kao i na mapmyride kretanje, ali kontam da je to do gps-a a ne da aplikacije, o ovome pricam :

61wHrib.png
 
Nije to do aplikacije, do GPS-a je, normalno je da negde signal bude slabiji, ili ga uopste nema..
Nego, kako mora da ima profil da bi video? Ja sam mislio da ne mora..

Edit : evo sad sam probao, kopirao sam link workout-a iz aplikacije, otvorio preko browsera, radi normalno, nisam ulogovan na browseru..
 
Poslednja izmena:
Danas sam prvi put bio na Adi I prosetao ceo krug. Deluje super za voznju bajsa, ali po vasim komentarima, to je pakao :D
 
@Animal
O kom tefonu se radi ?
@BogdanB
Staza jeste dobra, ali je vrlo cesto prepuna pešaka, dece koja cesto izlecu i sl. Ko cesto vozi na Adi, vrlo brzo se privikne. Meni npr. ne odgovara.
 
Nije to do aplikacije, do GPS-a je, normalno je da negde signal bude slabiji, ili ga uopste nema..
Nego, kako mora da ima profil da bi video? Ja sam mislio da ne mora..

Edit : evo sad sam probao, kopirao sam link workout-a iz aplikacije, otvorio preko browsera, radi normalno, nisam ulogovan na browseru..

Da, pretpostavio sam da je do GPS-a, ali zanimljivo da onde gde sam 101 % posto siguran da nema signala u odredjenim delovima marsute ok je odradio a onde gde bi trebalo da ima 101 % zezalo je :d Al nebitno uglavnom radi posao.

Pa znas sta je moguce da ima nesto da se iscacka po podesavanjima, jer ja sam to vece trazio app dobio preporuku odmah skinuo i ujutru poceo sa koriscenjem nisam ni imao vremena da cackam nista, evo meni konkretno pise da neko mora da me doda za prijatelja da bi video moje putanje itd, a da bi me dodao za prijatelja logicno da mora da ima profil na mapmyride, sto znaci da ako kod tebe moze, onda cu da procackam podesavanja da vidim ima li sta da se promeni kako bi bilo javno.

@Animal
O kom tefonu se radi ?

Sony Xperia E4g.
 
Ma nista u podesavanjima ne treba, ako gledas na kompu samo kopiraj link i posalji nekome, ili mozes i preko share dugmeta.
Ako gledas sa telefona, takodje imas share dugme..
 
Ima share dugme, na mail, na fb na twiter ako mislis na to ?
U podesavanjima nista nisam nasao.
A to ne funkcionise kod mene, ja vidim sa mog naloga a cim se izlogujem i kliknem na to serovano trazi mi da budem prijatelj sa samim sobom XD, da bih video.
 
Danas sam prvi put bio na Adi I prosetao ceo krug. Deluje super za voznju bajsa, ali po vasim komentarima, to je pakao :D

Samo leti kada je guzva. Ima tamo jos nekih puteva koji su slabije poseceni od strane pesaka kada je letnja sezona.
Milina je Kosutnjak, imas da se navozas, ali je sve ili uzbrdo ili nizbrdo (ima malo ravnog, salim se). Priroda bez "civila" i vozila.
Ima lepih staza kod nas, nego je problem kada ih sve predjes xy puta trazis nesto novo i onda posle 5 godina sve ti dosadno. :)
 
Da se i ja "prijavim" u temu. Od septembra prosle godine vozam GT avalanche 3.0 kao sa ove fotografije samo je kod mene još v brake..

y4n9fhk71ya2yl76g.jpg


..alivio mašina, tektro kočnice, L ram, 26-ice, BMX ALU VP-568 pedale sa pinovima sa obe strane pa se noga doslovno lijepi itd. Prešao do sada nekih 1500km. Predjem dnevno oko 20km ako je ok vrijeme. Jucer je bio jak vjetar pa se vratio kuci sa 14km. Prije desetak dana sam presao 31-km gradske vožnje bez spuštanja noge na tlo.. bilo je zabavno. .. a dan prije 25km.

Ide fino vrijeme pa ce se vozati. Ovih dana planirao nabaciti diskove jer mi je i dalje V brake ali moram mijenjati osovne točkova pa me mrzi sada raditi. Kontam prije kupiti tockove sa odgobarajucim osovinama za diskove nego skidati žice i sve poslije vracati i kalibrirati i balansirati.

Razmišljao sma i sa ravnim gumama za ceste. Bilo bi dosta lakse ali bude i off-road brdske vožnje pa cu ostati na ovim "terenskim".

Inace sam jako zadovoljan sa ovim GT-om.. legao mi je kao da ga vozam deset godina a ne pola godine.
 
Poslednja izmena:
I ja otvorio sezonu, 40km iz 3 vožnje, ne forsiram da ne preforsiram gluteuse :D .

Vozio po Savskom Keju, pešaka na bici stazi koliko nećeš, kao da još nisu ukapirali da ljudi kreću da voze.
 
Vi to ko da je lek, na kasicicu. :)
Ja sam u prosli utorak i ovaj sada (najtopliji dani) isao po 50km po gradu (bicistazama) i isao bih i vise, ali se rano zavrsava dan i postaje hladno. Ako nemam lufta bar 2 sata da vozim, ja ni ne sedam na bajs (okvirno 40km, 35 mi je cini mi se minimum).
Za staze istina, ljudi ko da su sisli sa planine i da nikada nisu videli staze, setaju kucice, decu ...
 
Ako je gradska vožnja u kombinaciji sa svim lokacijama (ne bic. staza), onda mi je 20-25km sweet spot. Ako je cesta gdje nema mnogo stajanja onda i više ali do 2 sata mi je ok. Sve preko mi je smor.. ne fiziciki vec više dosada. Ali nije ugodno ni za du'pe ni za stopala a inace sam od malih nogu sportista. Aktivno takmicarski proveo nekih desetak godina kao atletičar tako da nije problem fizička sprema ili averzija od aktivnog rada.

Sto se vremena tice, ako treba izaci na deset minuta i provozati, nije mi mrsko. Ne vidim korist u tom principu "ako nemam 2 sata, ne izlazim". Evo jutros sam izasao na 1C, obukao se kao za osvajanje everesta i planirao sam samo par minutra. Nije mi to problem i ako je na kraju ispalo 1h i 15min.. ali ugrabim da se provozam kada mogu i koliko vremenski uspijem.

Ove godine sam odradio skoro 200km.
 
Kako vam se cine Openstreet mape ? Vidim da su skoro svi presli na njih.
Google mape su sve skuplje. :)
 
Što se tice pracenja kilometraze, ja koristim: https://www.endomondo.com/

Aplikacija je za trcanje ali meni odgovara sto se tice pracenja vremena, kilometraze i putanje. Ne treba mi "detaljnija telemetrija".
 
Imam jednu nedoumicu, kupio sam gume smart sam 28-ice. E sad kada sam krenuo da ih montiram ne pise smer rotacije nesto ovako je napisano <rear front>
Ja sam to skapirao da se u jednom smeru okrece ako je napred, a u drugom ako je pozadi? Nesto mi to bas I nije logicno?
 
Poslednja izmena:
SS ima usmerene krampone, front okrenes ka napred, a rear ka pozadi, isto je sa prednjom i sa zadnjom gumom.
 
#137 - Rijeka
Najavljeni rimejk filma #13 koji sam jedini snimio u 1080p30 i pokajao se, ali beše već kasno. Mali update sa nekoliko noviteta, mada ništa baš novo. To počinje od sledećeg filma. Ovo beše tek druga vožnja u zakasneloj sezoni, čisto zagrevanje. Već naredna je bila uspon na 500 metara.

 
Gledam da uzmem mtb spd patike, all around resenje tj za voznju i hodanje. Obzirom da je Srbija "ogromno trziste" jedino sto mogu da nadjem je NW Matrix patika kod Sukija. Trazio sam reviews po netu medjutim osim jednog, ocigledno, placenog clanka, oficijelnih podataka i par komentara kupaca na nekom sajtu tipa "odlicne su, sjajne, fenomenalne.., ne pronalazim nista vise o ovom modelu pa da pitam ovde da li ih neko kojim slucajem poseduje?
 
Imam crne Shimano MT43 SPD patike, plocice i pedale na prodaju, kao nove su stoje u kutiji, broj 43 (gaziste 27.5cm)

Nisam postavljao oglas nigde, ako znate da nekoga zanima, mogu da slikam, cenu cemo dogovoriti.
 
Poslednja izmena:
da li neko ima iskustva sa elektricnim biciklom, koji bi preporucio?
 
Nazad
Vrh Dno