Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ukoliko neko sa NBGD može da odštampa i zalepi neki plakat, na ulaz zgrade, kod pijace ili Doma zdravlja, po nasipu, mestima gde ima više ljudi. Verujem da bi značilo.
Hvala još jednom i vidimo se sutra na Savskom nasipu oko 18:00-18:30 kod Šljunkare ;)

dN9qrKp.jpg
 
Koliko se vec godina odrzava Kriticna masa u Beogradu?
Sutra lep dan, moram da iskoristim za voznju :)

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
128548faf0262612a26e03b13b990fda.jpg


Tura od juče, posle posla, polu noćna vožnja :) odometar platio skoro 500 din from China, ima tempreraturu i par funkcija više od klasičnog, treba ga dobro baždariti i onda radi kao sat :)
 
Vidimo se kod Savskog nasipa.
 
Mislim da će uskoro otvoriti ovaj deo keja, i dalje smatram da biciklistima i pešacima nije mesto jedni pored drugih, opet postoji kakva takva vizuelna prepreka u vidu ovih zelenih površina. Videćemo kako će to izgledati kada to profunkcioniše.

Gde čeljad nije besna... Na Adi su staze prilično izdvojene, pa ne pomaže.
A mene mnogo više brine kako su iscrtali ove bele cik-cak linije koje u stvari naznačavaju da pešaci mogu da se šetkaju kako god im padne na pamet, celom dužinom, a biciklisti moraju da ih paze, zaobilaze i potpuno staju. To je kao da postaviš jednu veliku zebru celom dužinom Bulevara, umesto popreko. Projektanti i izvođači direktno izazivaju probleme.
 
A mene mnogo više brine kako su iscrtali ove bele cik-cak linije koje u stvari naznačavaju da pešaci mogu da se šetkaju kako god im padne na pamet, celom dužinom, a biciklisti moraju da ih paze, zaobilaze i potpuno staju. To je kao da postaviš jednu veliku zebru celom dužinom Bulevara, umesto popreko. Projektanti i izvođači direktno izazivaju probleme.

Nope.

Cane, cik-cak linije predstavljaju ovo (citiram sebe sa Beobuild foruma):

dzonihsv je napisao(la):
Te krzave linije ne znače ništa posebno - već da upozore bicikliste da uspore zbog povećanog prisustva pešaka i da uporedo nema zaustavljanja na tom mestu. Samo to i ništa više, jer te linije ne omogućavaju pešacima da šetaju po bici. stazi i slično.

Krš rešenje naravno (kao i taj deo "rekonstruisane" Savamale), jer je takav vid upozorenja namenjen motornim vozilima na drumu pri prilazu pešačkom prelazu zbog ovakvih problema kao sa slike dole.

TnO85Qy.jpg
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=21&t=197&p=360429#p360429
 
Citiraš naš neki zakon ili američki? Koliko vidim na tim slikama, pešački prelaz nema zebru, a nešto se ne sećam da ih mi tako pravimo.
Možda grešim, ali na svakom mestu gde postoji prelaz pešačke preko biciklističke staze, kao i na svakom mestu gde je praktično predviđeno postojanje pešaka na stazi, koriste se te cik-cak linije. A zaustavljanja na biciklističkoj stazi nigde ne bi trebalo da bude, odnosno ako hoćeš da se zaustaviš, skloniš se sa staze. To mu nekako dođe osnova vaspitanja i zdravog mozga. Ili je u Kotežu drugačije? ;)

Dalje, baš gledam te tvoje slike i moram da te pitam - ako one označavaju da nema zaustavaljanja, kako to da su sva vozila prikazana jasno zaustavljena? Pritom, na prvoj slici, jedini u prekršaju je automobil koji je zaustavljen na jedinom delu gde uopšte nema tih cik-cak linija.
Nešto si mi ti tu pobrkao, bilo je toplo danas. :D

P.S. Hahaha, sad tek vidim - pa to su slike iz Velike Britanije! Voze levom stranom! Bre Džoni, baš te uhvatilo. ;)
 
@phantomr Dobro, koji si ti bio na nasipu danas? Ja sve gledao da te prepoznam po avataru (stara greška, znam, tako me i Bahati zbunio, ni trunku ne liči na svog avatara) ili barem neku značku na grudima sa "phantomr", ali mrka kapa. Mrka kapa i sa zaključavanjem rampe i davanja ključa čoveku koji očigledno ne sme da pisne kada mu dođu vlasnici tih kriminalnih vikendica, ali nemam ideju šta drugo napraviti. :( Jedino da se ovako nešto organizuje svakog dana ili da se ide na blokiranje centra grada. Ali, čak i onako impresivan broj ljudi kao danas ne bi bio dovoljan da potrese nekoga blokiranjem centra.
 
Citiraš naš neki zakon ili američki? Koliko vidim na tim slikama, pešački prelaz nema zebru, a nešto se ne sećam da ih mi tako pravimo.
Možda grešim, ali na svakom mestu gde postoji prelaz pešačke preko biciklističke staze, kao i na svakom mestu gde je praktično predviđeno postojanje pešaka na stazi, koriste se te cik-cak linije. A zaustavljanja na biciklističkoj stazi nigde ne bi trebalo da bude, odnosno ako hoćeš da se zaustaviš, skloniš se sa staze. To mu nekako dođe osnova vaspitanja i zdravog mozga. Ili je u Kotežu drugačije? ;)

Dalje, baš gledam te tvoje slike i moram da te pitam - ako one označavaju da nema zaustavaljanja, kako to da su sva vozila prikazana jasno zaustavljena? Pritom, na prvoj slici, jedini u prekršaju je automobil koji je zaustavljen na jedinom delu gde uopšte nema tih cik-cak linija.
Nešto si mi ti tu pobrkao, bilo je toplo danas. :D

P.S. Hahaha, sad tek vidim - pa to su slike iz Velike Britanije! Voze levom stranom! Bre Džoni, baš te uhvatilo. ;)

Brate, ti me zezaš malo, je l'? :)

Nije bitno odakle je fotka, cik-cak linije nisu tu da bi se pešacima dozvolilo da šetkaju ili pretrčavaju stazu gde im je volja. Boga pitaj šta naši misle da te cik-cak linije predstavljaju, ali one predstavljaju mesta gde je potrebna veća pažnja i da je zaustavljanje zabranjeno i ne omogućavaju pešacima da šetkaju po stazi. Prelazak preko staze ide preko pešačkog, a ako nema istog na manje od 100m, može i bilo gde drugde, samo ako je moguće bezbedno preći stazu.
 
Poslednja izmena:
Dosadno mi danas, a mislio sam da ću te videti na nasipu, pa sad malo... ;) Ali i ti zezaš mene sa tamo nekim levačkim standardima. Ja samo kažem šta te linije znače kod nas. I to za prelazak što pričaš odnosi se na prelazak ulice, ne biciklističke staze. Nema pešačkog bre na biciklističkim stazama, sad me stvarno zezaš. Pogledaj ZOBS i reci gde si za to čuo.

Btw, daj da idemo bar na Kosmaj neki dan, nađemo se kod mene. ;) Ok, može i podnožje Avale. Nemam više inspiraciju gde da vozim po okolini. Od svega koliko-toliko dostupnog u jednom danu (tamo i nazad), ostalo mi je samo Valjevo, ali to moram posebno da isplaniram i da snimam. A tebe sam već snimio. ;)
 
Sto nisi isao danas za debeljacu, bilo je puno biciklista?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
@cane

Bio sam ja na nasipu danas, oko 17.50h. Video ima 10-ak biciklista i otišao na drugu stranu (nisam bio sam).

Inače, nisu ovo nikakvi levački standardi. Naš ZOBS je pisan po uzoru na evropski, a te cik-cak linije upravo to znače (plus, motorna vozila tj. vozače istih upozoraju da nailazi pešački prelaz ubrzo). Ne izmišljam ja tu ništa, možeš sve i sam da proveriš. Nije to ništa novo u globalu, na bici. stazi oko Ade su takve cik-cak linije već godinama tu.

Biciklistička staza se smatra putem inače, a put se mora prelaziti preko pešačkog prelaza. Proveri, ako mi ne veruješ, šta da ti kažem.

A za pešački, izvolte, upravo na toj biciklističkoj stazi se i nalazi isti:

NfVXUTM.jpg


A za Kosmaj, no way Jose. Ja sam na Kosmaj išao i kad sam bio u ful kondiciji i uvek sam se smorio tamo i 'vamo. :) Daleko, nonstop brda, pa još sad ova zvezda upekla... ne bude vožnja uživanje, već borba. Prošli su mi ti dani kad sam ustajao u 6h ujutru i vraćao se posle 20h, te pedalao po 150-200km pride. Sada, samo do 100km u danu i uživanje što više. :)
 
Poslednja izmena:
@phantomr Dobro, koji si ti bio na nasipu danas? Ja sve gledao da te prepoznam po avataru (stara greška, znam, tako me i Bahati zbunio, ni trunku ne liči na svog avatara) ili barem neku značku na grudima sa "phantomr", ali mrka kapa. Mrka kapa i sa zaključavanjem rampe i davanja ključa čoveku koji očigledno ne sme da pisne kada mu dođu vlasnici tih kriminalnih vikendica, ali nemam ideju šta drugo napraviti. :( Jedino da se ovako nešto organizuje svakog dana ili da se ide na blokiranje centra grada. Ali, čak i onako impresivan broj ljudi kao danas ne bi bio dovoljan da potrese nekoga blokiranjem centra.

On je bio onaj sa sesirom i petunijama okacenim na kormanu. :)
Sto ne rece da ides pa da se vidimo i da probas sediste.
Nase je da se borimo, a rezultate cemo videti kasnije. :)
 
@phantomr Dobro, koji si ti bio na nasipu danas? Ja sve gledao da te prepoznam po avataru (stara greška, znam, tako me i Bahati zbunio, ni trunku ne liči na svog avatara) ili barem neku značku na grudima sa "phantomr", ali mrka kapa. Mrka kapa i sa zaključavanjem rampe i davanja ključa čoveku koji očigledno ne sme da pisne kada mu dođu vlasnici tih kriminalnih vikendica, ali nemam ideju šta drugo napraviti. :( Jedino da se ovako nešto organizuje svakog dana ili da se ide na blokiranje centra grada. Ali, čak i onako impresivan broj ljudi kao danas ne bi bio dovoljan da potrese nekoga blokiranjem centra.

Nije ni ideja da se eksponiram, ukoliko me neki događaji na to ne nateraju.
Ideja je da oslobodimo nasip i bici stazu za sve nas a ne samo njih, kako je trenutno stanje.
Upoznao sam se sa Gedzom, nemam pojma kako me je prepoznao :d
Nažalost, toliko smo zapustili sve ovo, da su se pojedini faktori osetili toliko sigurni, da mogu sve, pa i da uništavaju nasip, vodoizvorište.
Ne može sve ovo da se reši preko noći, ali sam više nego zadovoljan, ne zbog broja ljudi, već ljudi, atmosfere i želje da nešto promenimo i pomerimo se sa mrtve tačke.
Hvala Benchu na podršci!
Admini i korisnici sa drugih foruma su nas podržali i pojavili se na Savskom nasipu.
Veliko hvala i Beobuild forumu, članovima koji su došli da nas podrže!
Planiramo da dođemo sa 10 000 ljudi i spustimo se dole, među te vikendice i napravimo VELIKU žurku, roštiljamo, pevamo, slušamo muziku, igramo odbojku, badminton, družimo se.
Želimo da nas vikendaši čuju i vide.
Mi NE ODUSTAJEMO!
13308443_10153523762741837_17411442584821286_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, hteo sam da uvelicam skup tj podrzim i dodjem ali nazalost preklopilo se sa nekom svadbom na kojoj sam morao da budem. Kad bude sledeci put, tu sam :)
 
Nope.

Cane, cik-cak linije predstavljaju ovo (citiram sebe sa Beobuild foruma):

To znači da je ova nova bici staza celom dužinom označena kao spora!?

Ako sam dobro razumeo.

@Phantomir

Svaka čast na akciji, plašim se samo da sada kada su im
uveli rampu, i čuvara da ne krenu da uzurpatorima izdaju posebne
propusnice. Jer bi na taj način u potpunosti bila obesmišljena inicijativa, da
se maknu automobili i kamioni, jer 95% saobraćaja je od tih što imaju nelegalne
vikendice. Praktično bi dobili neku vrstu gated community.
 
Poslednja izmena:
Gde da pratim kad je sledeća Kritična Masa, nemam fb, tviter, instagram i šta se već koristi?
 
Jel ima neke koristi od te tzv Kritične Mase. Ja koliko pratim okupi se u NS-u par stotina ljudi svaka 2-3 meseca i onda se par sati vozaju po gradu. Ja bukvalno brže guram bajs pesice nego sto oni voze.

Nakon toga sve je po starom. Nasip ka Futogu rasturen, deca kriminalaca dobila nove 2016. modele džipova i iživljavaju se, policije nema nigde, a ako se slučajno pojavi neka iznenadna kontrola zaustave 3-4 auta i odu.

Bukvalno svi vozači u vožnji ili pričaju na telefon ili gledaju na dole (dok kucaju poruke)... Mi koji moramo da vozimo tu idemo po sredini puta, jer su okolo rupe dubine 30-ak cm. Prošlog proleća ih pokrpili i nakon 2 nedelje je izgledalo kao da je neko preko noći došao i izvadio taj asfalt. Pala jedna jača kiša i ta masa (nije bio cak ni normalan asfalt) skroz popustila.
 
Vec veoma dugo je po pravilu zadnja subota u mesecu u 17h i krece sa Trga Republike. Inace se vozi i zimi kada je losije vreme (da kazemo cele godine).

Nase je da protestvujemo i damo sve od sebe da se uradi sve po zakonu. Valjda ce neka vlast da sprovede zakon u delo i napravi da je sistem (zakon) isti za sve. Taj ko bude tako uradio obezbedice sebi glasace na duzi niz godina, jer dobro se ne zaboravlja lako.
 
Poslednja izmena:
To znači da je ova nova bici staza celom dužinom označena kao spora!?

Ako sam dobro razumeo.

@Phantomir

Svaka čast na akciji, plašim se samo da sada kada su im
uveli rampu, i čuvara da ne krenu da uzurpatorima izdaju posebne
propusnice. Jer bi na taj način u potpunosti bila obesmišljena inicijativa, da
se maknu automobili i kamioni, jer 95% saobraćaja je od tih što imaju nelegalne
vikendice. Praktično bi dobili neku vrstu gated community.

Ozbiljni smo, ne mogu da nas lažu i prodaju nam mantre. Sve to čega se ti bojiš, naravno oni mogu da urade, i ko zna šta sve još.... (hint! fantomke) ali onda moraju da promene dosta zakona... Do tada je sve to što oni rade, nelegalno i nema nikakvu potporu u zakonu i služi da laže narod koji veruzje Telegrafu a ne zakonu :)
Polako, nemojte se deprimirati, ovo nije borba od 1 dana, ukoliko sam ja izdržao 3+ godina sam, verujem da će svima nama sada ipak biti lakše, kada se znamo i znamo šta želimo ;)
Kada se uspostavi opet pešačka staza, koja se inače tamo i nalazi, jer su nadležni upravo zbog nje kupili i postavili solarnu rasvetu, moći ćemo i mi da se vozimo novom turom. Jedva čekam da idem na Tarzan plažu, ali bez straha dok se vozikam Savskim nasipom.
HVALA svima na podršci!
Mi NE ODUSTAJEMO!
SAMO JAKO!

p.s toliko o tome, da ne gušimo puno temu, ukoliko vas nešto više interesuje, najbolje da sve pratite na https://www.facebook.com/savskinasip/ tamo se skoro svaki dan pojave nove vesti.
Planiramo i sajt da napravimo, na kome bi se nalazili šablon prijave, jer se isti prekršaju ponavljaju svaki dan, zato što nadležni ne rade svoj posao!
Tako bi bilo lakše svima prilikom podnosenja prijave. Kada zatreba možemo i spam sa prijavam na određeni organ koji odbija da radi svoj posao. Naravno onda ćemo zahtevati da nam dostave sve tte naše podnete prijave i tražiti odgovor šta su po njima preuzeli i snimiti stanje na terenu. Pravićemo uskoro novi novi video spot, u kome želimo da jasno prikažemo kada i kako je sve ovo nastalo i ko je odgovoran. Tako bi se inf. brže delile, čini mi se.

Možda ubacimo i deo gde bi fotografisali sve one koji se voze po nasipu, pritom kršeči zakon!
 
Ja sam otvorio sezonu masom, al' nikog poznatog nisam video. To je problem kad dođe ovol'ko ljudi. :D Moramo da uvedemo neki standardni meeting point.

#nasip

Ako je problem čuvar koji ne može da odoli pritiscima što se ne insistira na tome da se postavi kamera, bar kao izgovor za njega? "Ne smem da te pustim, ima kamera." ili čak "Mogu da te pustim, al' snimiće te kamera." je mnogo lakše objasniti ******ma. Uostalom, kamere se koriste za kontrolu saobraćaja i parkiranja, tj. kad "država" snima, izgleda, nije problem da bude dokaz. Pa nek lome kameru ako im je tol'ko stalo, nek skupljaju prekršaje/krivična dela, kad tad će to sve doći na naplatu.
 
To znači da je ova nova bici staza celom dužinom označena kao spora!?

Ako sam dobro razumeo.

Upravo.

Po završetku radova unutar Beograda na vodi, planirano je da postoji biciklistička staza sa spoljnog oboda (sa istočne strane, paralelno sa Savskom ulicom) koja bi bila brza saobraćajnica tj. bici. staza. E sad, termin "završetak radova" je takva zavrzlama da to ni sami izvođači radova pojma nemaju kad je...

@Kritična masa i nasip tema

Ja sam išao na prvih 12-13, hteo da pomognem da se popularizuje masa, ali me posle me volja prošla. Ništa se promenilo nije, osim pratnje policije. ALI, sada vidimo da ima tu novih ljudi koji su orni da se gura unapred (upoznao sam nekoliko "glavnih" i lično - sasvim korektni momci), pa izgleda da ću morati ponovo da se aktiviram i makar malo doprinesem ciljevima za koje se Kritična masa zalaže.
 
Poslednja izmena:
ne znam kakav ti je temperament, meni su oni super ekipa, ja nisam član tog niti ijednog drugog udruženja, osim lige za ornitološku akciju (zaštita ptica).
Opušteno je, nema stresa, nema bahatih, ima devojaka, ne liči na neki pederbal :)

To smo mi, obični građani. Mi NE ODUSTAJEMO! SAMO JAKO ;)

7e1jVYV.jpg


Foto album sa poslednje kritilčne mase :p

https://www.facebook.com/uguzb/photos/?tab=album&album_id=939807819457291
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo juce na voznju,da bih gledao kosarku i pogledam prognozu za danas,taman dan,nema kise. ok,idemo sutra,tj. danas. Krenuo na voznju,cepao neka tri kruga po ravnom,ide milina,uradim jedan krug u Sumaricama,noge me odlicno sluze. Krecem na drugi, udara pljusak,a Sumarice bile pune. Ne znam gde je otisao onoliki narod, bila je velika bezanija u restoran gde sam se i ja sklonio :D
Kada je konacno stala,imam do kuce oko 2.5km, 90% je nizbrdo. siba voda po ledjima samo tako. Pogledam dres na ledjima, postao sam kao pas Dalmatinac :D
Bas mi bilo krivo, mnogo mi se vozilo i noge dobro sluzile. Sad necu moci desetak dana da vozim,mozda i vise.
 
@bakara

Utorak kolokvijum, petak test, subota svadba, utorak kolokvijum I verovatno u cetvrtak kolokvijum, petak ponovo neki test :D

I ja sam protiv bici. staza. Dzaba staza kada pesaci idu po njoj. Ne bi bio protiv staza da se postuju tj. da pesaci ne setaju tuda, ali ovo je Srbija.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Potrebna mi je pomoć:
Imam ovaj bicikl, genesis atlanta intersport-ova, ima ih po ulicama:
w404513.jpg

Jesenas mu je promenjena fabrička patrona u srednjem pogonu jer je krckala, škljocala, stavljena je neka kao nemačka u ciklodromu - nisam prešao par desetina km i ova isto krcka.
Gde da idem da to zameni neko ko zna posao? Samo NBG/Zemun.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno