Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Bas tako, na silu nam pokusavaju uvaliti premium opcije koje smo ranije imali free, umesto da osmisle nove opcije koje ce naplacivati.

Ja cu verovatno sad da migriram na stravu, a ako neko zna nacin kako da izvucem trek logove bio bih presrecan... ;)
 
Juce smo overili kosmaj, orasac, arandjelovac i bukulju, vecini vozaca se ispraznise baterije na telefonima...pa ja obecah export moje rute iz sport trekera.

ali na moje iznenadjenje, iz redizajniranog sajta sport trekera izbacise (gle cuda) bas opciju za export rute (verovatno je i to sad u premium opcijama)

Jel ima neki nacin da se izvuku treking logovi iz sport trekera?

Kad odes na View workout zeljene voznje ima u gornjem desnom uglu opcija export.
 
SP je postao totalno njesra, ruzan je do daske, pola stvari nema, koliko mi se gadi vise i ne idem na njega. :(
Čekaj, bre.. pa na tvoj nagovor sam prešao sa Endomonda a ti bi sad da menjaš. :)

Meni je skroz ok, manje rama troši, bolje radi auto pause, manje troši bateriju i ima veću zajednicu. Jedino sto je UI dosta ružniji od Endomonda.
 
Kad odes na View workout zeljene voznje ima u gornjem desnom uglu opcija export.
U pravu si...sad probam preko chroma i ima export opcija, preko opere (v.12) koju standarno koristim u opste nema te opcije.
Tako da sam uspeo da skinem rutu, i ponovo da je aploadujem na google drive (preko opere) i opet nisam mogao i morao sma opet koristiti chrome u kome je sve to radilo kako treba.

opera 12 je definitivno za kantu.


@jim9
Znam sve, ali oni u svakoj narednoj verziji skidaju funkcionalnosti...vise opcija je bilo na symbianu nego na ovoj poslednjoj verziji.
Moj trenutni favorit je strava.
 
Poslednja izmena:
Danas vracajuci se sa posla primetih da mi je lock na RS Reba RL masan. Jutros sigurno nije bio,izgleda da je neko akao biciklu dok sam bio na poslu ( ostavio u spoljni magacin zbog video nadzora i skoranjeg jako loseg iskustva ) . Stanem i provalim da vila pisa ulje iz lockout-a. Zapravo izaslo je malo ulja ,sada deluje suvo . Serviser mi je preporucio kupovinu nekog kvalitnijeg ulja za suspenzije u nekoj prodavnici auto opreme,po njemu problem je samo do starog ulja,navodno ne treba menjati nista od delova. Sta raditi,menjati samo ulje ili insistirati na komplet remontu? Koliko se krece servis Reba i sta mi treba od delova,Reba je iz 2009 mislim.
 
Ne znam kada si radio zamenu ulja poslednji put, ja na sidu radim na 100 sati. Mislim da nije do ulja mislim da je do gumica. Ja sam vadio lock i koristio čep ali je ponekad po malo probijalo. Zovni sportofis posle 13h (radnim danom) i pitaj za servis viljuške.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, bre.. pa na tvoj nagovor sam prešao sa Endomonda a ti bi sad da menjaš. :)

Meni je skroz ok, manje rama troši, bolje radi auto pause, manje troši bateriju i ima veću zajednicu. Jedino sto je UI dosta ružniji od Endomonda.

Aplikacija je ok, ostala je ista, pricam za desktop sajt. :(


Ne znam kada si radio zamenu ulja poslednji put, ja na sidu radim na 100 sati. Mislim da nije do ulja mislim da je do gumica. Ja sam vadio lock i koristio čep ali je ponekad po malo probijalo. Zovni sportofis posle 13h (radnim danom) i pitaj za servis viljuške.

Hmm, da li se isplati kod njih da se odradi servis, deluje mi da su sa cenama malo jaci, a i plus to sto bi morao da je salje kuririma za bgd posto.

Vucko, jel je teras lokovanu ili je otkljucana celo vreme?
 
Poslednja izmena:
Otkljucana,zakljucavam je samo kada idemo na duze ture po ravnom i kad se setim na uzbrdici. Inace bajs sam uzeo relativno skoro i po recima prodavca vila je servisirana.I do danas nije bilo nikakvih problema. Inace izbegao bih slanje vile bilo gde,radije bih narucio potrebne delove i platio coveku za ruku ovde u Jagodini. Ostaje pitanje sta od delova i gde poruciti? Jel Capriolo i dalje zvanicni servis RS vila?
 
Pa zato kažem da zovne nisu servisne cene veće od planet bike-a.
 
@wolf 87
Jeste Capriolo i dalje zvanican servis za RS. Zovni Suboticu i trazi majstora Firgu, pa pitaj za cenu servisa. Inace ako se odlucis kod njih da radis, treba da skines vilu i da je odneses u najblizi Capriolo centar da bi oni poslali za Suboticu na servis.
 
Bravo Cvoruga, pazi kad je isti bicikl u pitanju, tačnije isti prodavac :) Sada znam da može za 110 EUR, pitanje je kolika je realna cena za ovaj bicikl...?
 
Poslednja izmena:
U vezi ST aplikacije - da li korisnicko ime moze da se menja ''kad 'ocu''? Jos nemam nalog :d samo history a koliko videh pored imena i prezimena tu je i neka opcija kao nickname, da li to moze da se menja ogranicen/neogranicen broj puta?
 
Ne moze da se menja.
 
Somi koliko znam niko od nas se nije bavio ovakvim tipom bicikla, pa ne volimo da procenjujemo nesto u sta nismo bas najbolje upuceni. Plus je oglas vrlo stur i u njemu nema nekih podataka na osnovu kojih mozemo doneti neki zakljucak. Npr tockovi mu mozda vrede 20e, a mozda i 50e. Uglavnom na njemu nije bilo nista epohalno (barem ovo sto se vidi), celicni ram, kruta vila ...
Da si npr pitao za ovaj njegov oglas tu bi se imalo sta pricati. :)
http://www.2bike.rs/cikloberza/mali...bicikli-7/cannondale-cad2-ful-xt#.VEi93RYWeFs
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju ljutnja nego zaista više nije bitno. Sve ovo jer sam sinoć bio u Šapcu po ovom oglasu. Obzirom na uočeno na osnovu fotografija (raspar točkova itd...) došlo se pregovaranjem do cene od 80 EUR, što se činilo razumnom cenom. Po dolasku kod prodavca je usledilo razočarenje jer je bicikl jako nagrižen korozijom. Prvenstveno svi čelični elementi opreme, ali što je najgore sve cevi rama. Govorim o unutrašnjoj strani svih cevi. Bicikl je ili čuvan napolju ili vožen po mokrom vremenu. Do kupovine nije došlo, ja za popodne i veče prešao 220 km....
 
Somi, ja nisam hteo da pišem ništa jer se ne razumem u bicikle ič,
ali sam za tog lika pročitao (na CB ili ovde ili sam guglao pa naleteo), da su mu oglasi poprilično netačni.
Inače pošto pratim oglase znam da je imao brdo bicikala na stanju, npr 30-40 komada,
i da je prodavao mnogo brže od ostalih članova, a cene su mu iste kao i kod svih,
e sad da li je to stvarno bilo tako ili je time hteo da privuče kupce kako ima dobru robu jer se brzo prodaje ne znam.
 
To je celicni ram i povrsinska rdja je nesto normalno narocito sa unutrasnje strane cevi koja nije zasticena.

Nisi rekao da li je ram farban (rekao bih da jeste), ako jeste verovatno je malo sredjen i doteran za prodaju, ali ako je utegnut i potpuno ispravan ne moze biti mnogo jeftiniji. Dve gume kostaju trecinu toga. ,)

Ja licno ne volim taj tip bicikla, na njemu je sve jeftino, jednostavno i skromno... mozda previse trazis da bicikl tog tipa bude u odlicnom stanju?
 
Poslednja izmena:
Lako bi da je površinska rđa sa unutrašnjih zidova cevi. Prilično je zarđao, toliko da se slojevi odvajaju u ljuskama. Očito je kisnuo ili je često vožen po mokrom što mu dođe na isto. Vadio sam šticnu, baterijom gledao sve cevi i za moje pojmove prilično je zarđao. Spolja, sve što nije obojeno i nije aluminijum je zarđalo. Svi vijci na kočnicama, opruge kočionih čeljusti, čak i šrafovi koji pričvršćuju kurble su jako zarđali. Donji konus na viljuški je skroz zarđao, toliko da izgleda kao da je srastao sa viljuškom :-( Kad pomenuh pogon, linija lanca nije linija već krivina lanca :) Izgleda kao da vozi kominaciju napred najveći lančanik, pozadi drugi, toliko izlomljeno stoji lanac. To govori da patrona pogona ima predugačku osovinu, znači za zamenu.... Da li je farban? U osnovi ram nije ali je neko farbao pogon bez skidanja sa bicikla nekom srebrnom bojom tako da je ram sa donje strane, oko srednjeg pogona, sav isprskan srebrnom bojom. A to što je farbano, nije pogon koji se nalazi na njemu. Prodavac nije bio neljubazan niti je pokušavao da ublaži stvar. Na kraju se izvinio i izneo žaljenje zbog troškova puta koje smo imali i našeg izgubljenog vremena....
 
Ma daj pa to je bezobrazluk... Neko ce opasno da se razbesni ako bude kupio preko kurira
 
Zbog svega navedenog je vrlo nezahvalno komentarisati neciji oglas i kada kazemo nesto treba uzeti sa rezervom, jer se prica na osnovu specifikacije i slika, pa moze da bude zez uzivo.
 
Baš zbog toga sam i otišao u Šabac iz Pančeva. Nisam mogao ni da zamislim šta bi radio da sam to dobio kurirskom službom... Kurir sigurno ne bi čekao da vadim šticnu, vršim pomenute inspekcije, itd... Zaključak iz svega opisanog je kupovati isključivo u viđenom stanju....
 
To ne mora da znaci. Na cikloberzi imas par prodavaca koji su korektni maksimalno. Znaci kako opise u oglasima to je tako, ali ima i ptevaranata. Ukoliko posecujes CB imas na forumu komentare i imena prodavaca koji su za preporuku. Ja sam za sad zadovoljan sve sto sam kupovao sa CB
 
Ja sam, realno, kupio sa cb bajs preko kurira samo jer je prodavac igrom slucaja i sa bencha ☺
 
Kazem, ima par postenih prodavaca na CB, ostale treba izbegavati. Samo prelistajte foruk na CB
 
Ima li neko iskustvo sa prodavcem sa CB koji ima nick Delboy i iz Smedereva je?
 
Bas sam nedavno gledao njegovu ponudu i ima stvarno sve i svasta, ali ne znam ga i nisam nista uzimao od njega. Ako takav prodavac vara ljude moze da stavi kljuc u bravu, mislim da bi morao da bude korektan, jer to je jedina dobra reklama. On ti bar nije daleko, a ima i dobar izbor.
Uzimao sam od Tote iz Sremske Mitrovice i Slavise iz Zajecara. Sa obojcom dobra iskustva.
 
Hvala na pomoći. Sutra ću najverovatnije za SD. Inače, pomenutog trgovca iz Šapca pronađoh na black listi Ciklonauta na prvom mestu :( (verovatno najsvežiji unos)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno