Šta je novo?

Servis

Cekaj, platio si zamenu ekrana, a to ti nije resilo problem? Vrati taj laptop u servis, neka poprave kvar - o svom trosku, posto su o tvom trosku bespotrebno zamenili ekran.

Laptop je u garanciji.
 
snimi kamerom (mozes i sa fona,nebitno samo da dokumentujes problem),ponesi,pokazi snimak,ako prva rec ne bude - jako se ispricavamo - iz momenta uzmi zovi trzisnu.
 
Pa to, snimio sam prvi put. Sve se jasno vidi. Nego sta mi je ciniti ne znam. Moram da budem siguran da li je ovo moguce i da li steti nesto racunaru. Da li ima dozvoljeni prag toga.
 
racunar ne radi kako treba i kako je oglasen,to je sve sto tebe zanima.imas i drustvo za zastitu potrosaca,lepo im ponesi i prirpeti svima i cao.nije tvoje da razbijas glavu oko toga.
 
Stigao mi je laptop sa servisa, zamenili su ekran ali se isto dogadja. Istog intenziteta, sve isto.
Kako mogu da proverim da li ima ccfl?
Da li je to moguce u neku ruku?

Ako je u pitanju model iz potpisa onda je ipak LED osvetljenje u pitanju. Da li se problem pojavljuje samo kada je nakačen punjač? Da li utičnica ima uzemljenje?
 
Punjac je obican, kao za telefon. Ima samo fazu i nulu, nema uzemljenje. Struja se oseca samo kada se puni. Sinoc sam primetio i na donjem delu, gde je tastatura blizu punjaca.
Jeste, model iz potpisa je u pitanju.
 
U nekim slučajevima može da pomogne ako okreneš utikač, odnosno zameniš mesta fazi i nuli.
U principu neće ti se ništa desiti ako koristiš taj punjač, ali je neprijatno, a ne verujem da će ti dati drugi u servisu.

Probaj sa drugim punjačem koji ima uzemljenje, pozajmi ili testiraj kod prodavca. Bitno ti je ima isti napon (19V) i može da isporuči istu ili veću struju (3,42A).
 
Mene interesuje da li to steti komponentama. Kako mogu da izmerim tu struju? Ne mogu da se snadjem. Imam unimer.
Okrenuo sam fazu i nulu i opet se oseca.
 
Приликом покретања рачунара дешава се да се заглави на дизању биоса, остане лого Cometrade и опција за улазак у биос (del). Тако стоји и до пола сата па се так онда и Windows подигне. А и за улазак у биос му треба минут. Кад се систем скроз подигне рачунар ради без проблема.
Пренеки дан сам чистио кућиште, вадио сам само графику, рам модуле нисам дирао.
Шта може бити проблем? Дал да поново извадим све модуле?
 
Pa proveri kontakte, ali proveri i zdravlje harda.
 
Па рецимо да је један од xардова хард са бед секторима и то од 1 TB а купљен је накнадно, али на нему није систем.
 
Pa otkaci ga za proveru, a proveri zdravlje i ovog sto je sistem na njemu.
 
Kako se tretira zamena HDD za SSD na novim laptopovima?
Koliko se prave ludi ako laptop zavrsi na servisu u garanciji sa zamenjenim HDD za SSD (naravno ako je kvar neceg sto nije zamenjeno), pogotovo to sto mora ceo laptop da se rasklopi kako bi zamenuo HDD?

Generalno znam da nemaju prava da brane upgrade, laptop nema nalepnice po kojima bi se videlo da je otvaran....
da li je mozda bolje sacuvat HDD i vartit pre servisa mada mi ovo nema logike bas puno
 
Ako vide da si zamenio hard disk, to automatski znači da si ga otvarao...ovo je nekad prolazilo kad se desi da je laptop dostupan sa donje strane lapa, pa se samo skine plastika koja ga pokriva, međutim, sve je manje modela sa tim sistemom, tako da galantno mogu da odbiju da prihvate reklamaciju, jer ga nije otvarao ovlašćeni servis...
 
Ne znam sta se dogadja sa EPS-om u poslednje vreme.

Kada god se upali kompresor na klimi ili npr. upalim lemilicu jedan monitor(BenQ) se ugasi na 0.3s dok drugi(Samsung) radi normalno.
~ Moram da napomenem da nisam dodavao nikakve nove potrosace kuci i da se ovo ranije nije dogadjalo.

Ono sto mene zanima je kakve dugorocne posledice ovo moze da prouzrokuje na PC/Monitoru/TVu itd..?
 
Katastrofa, ispod tastature je nalapnica lenovo preko srafa, tastatura 3 srafa jos ima lepljive trake tako da je skoro ne polomis kad je skidas, uputsvo za otvaranje na netu lose odvajanje plastike se mora prvo raditi sa gornje strane laptopa jer sa donje poneka zabica popuca jos je radjeno sa plasticnim alatom a i pitanje da se krene od gornje strane da li bi sve zabice na donjem delu kucista ostale cele mada iste nisu vazne jer srafovi drze kuciste zatvoreno, katastrofa kako su ih uradili lenovo ideapad 100 15ibd, do sad sam otvorio preko 500 laptopova i nigde gore

Ako nesto crkne ima da ga servis dobije o glavu ako ne uvazi garanciju zbog zamene HDD za SSD (i da nisam mogao naci sestri laptop sa legalnim windowsom da podrzava win7, ima DVDRW sa boljim procesorom a da ima SSD a cekanje servisa zvanicnig da oni zamene 2 nedelje ne dolazi u obzir
 
Pa ima DVD taj Ideapad, sto nisi ubacio caddy sa SDD umesto DVD umesto tih egzibicija?
 
Na sve lap topove u poslednje vreme stavljaju garantnu nalepnicu na shraf od lap topa.
Platis 1000 dinara, kupis ssd i odneses sve u ovlasceni servis da ti zamene i stave novu nalepnicu.
 
I onda kad se napuni prasinom gledas kako polako umire?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Na koji sraf, kad se HP Probook serije otvaraju sa dva slidera? Srafciger ti treba samo ako ces da ga skroz rasturis.
Pozdrav
 
Pa ima DVD taj Ideapad, sto nisi ubacio caddy sa SDD umesto DVD umesto tih egzibicija?

Pa sestri treba DVD, stranke donose ponekad sertifikate ili sta vec na CD-u

Na sve lap topove u poslednje vreme stavljaju garantnu nalepnicu na shraf od lap topa.
Platis 1000 dinara, kupis ssd i odneses sve u ovlasceni servis da ti zamene i stave novu nalepnicu.

Nije problem 1000din posto i onu glupost od produzene garancije imas ako ga donosis na ciscenje (cega?? manje vazno) ali su se odma ogradili da stoji u servisu 7 dana, sto je nedopustivo, tako isto i za ugradnju SSD posto se ceo laptop rastura cekao bi sigurno 7+ dana
 
Poslednja izmena:
Evo gde je problem kod otvaranja, ovaj servis sve ove lenovo pogresno otvara od otvora DVD prema dnu laptopa cupaju se 60% zabica na donjem delu laptop-a
isti model je i pitanju da nisam gledao video mozda i ne bi ispucale zabice...
napominjem da imam alat za otvranje i naravno koristio sam tu kruznu plastiku
3:30min

 
Da ali HDD za storage uopste nije potreban i totalan bi visak bio samo bi zvrjeo i vukao struju, takodje nisam ocekivao nalepnicu ni toliki problem oko otvaranje, pogotovo sto na 500+ laptopova gde sam cupao plastike ama bas nikad nisam nista polomio pa cak ni plasticnu zabicu

Mada cim sam video koliko je lepljivim trakama tanka savitljiva tastatura ulepljenja (mislim da ce masa ljudi polomiti tastaturu jer se bas tesko odlepljuje), trebao sam znati da je ovo dno dna gde su stigli, sledece je lepak i nema vise otvaranja
Bas sam danas radio jedan i3 acer, kuciste na isti princip sve, cak mislim da kopiraju svi isti dizajn, u modi je sto tanje
 
Poslednja izmena:
Naime odjednom je poceo da mi se pojavljuje sledeci problem, upalim komp pokrene se sve lepo upali se plava lampica na monitoru i on radi ali nigde slike, restart dugme ne pomaze, medjutim kad ga ugasim i upalim opet on radi normalno, sta se desava, jel mu crkava neki deo ?

Ja da se javim samo da kazem da sam probao drugi monitor kod sebe i da je bez problema prikazio sliku odmah, jel to znaci da monitor crkava ili ne mora da znaci i dalje ? Hteo sam da probam i sa HDMI kablom medjutim nisam mogao da nadjem adapter DVI to HDMI.
 
Treba mi preporuka za servis za čupanje podataka s mrtvog HDDa, poželjno iz BGa.
 
Nazad
Vrh Dno