Šta je novo?

Servis

Probavo sve, PS3 prikopcaco bez problema radio, PC uopste ne primjeri da je uključeno nista, prikopcavo i sa VGA i hdmi u isto vrijeme pa ono detektovo i sl. Al isto ko da nisam uključio, zato kontam jedino "logično" objašnjenje je da je crko hdmi na grafičkoj, al ne znam je li to moguće?
 
Ako ti je DVI slobodan možda možeš da probaš sa DVI-HDMI adapterom ?
 
Jedno pitanje, grafička ati 4550, tri izlaza mi ima VGA, dvi i hdmi, eh sad kad povezem sa hdmiem nista se ne desi isto kao da nisam hdmi ni uključio, nikakav signal ne prenosi, da li je moguce da je hdmi izlaz na grafičkoj crko??

Probavo drugi kabal, sa svim mogućim drajverima, cacko ccc, al nista ne prepoznaje da je uključen nikako

Posto sam pošto bez ideja reko da pitam možda neko zna neko rješenje ;)

Da nema prašine? Pre nekog vremena zakačio tv preko hdmi kabla i ništa, nakon intervencije sa kistom i usisivačem proradio.
 
Probaj da restartuješ PC nakon što priključiš HDMI. Imao sam isti problem da dobijem sliku sa laptopa na TV-u i nakon restarta je sve bilo ok.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je DVI slobodan možda možeš da probaš sa DVI-HDMI adapterom ?
Ma radi vga-vga bez problema tako i koristim, nego me kopka sto ovako neće odavno pa pokisavam skontat rješenje :D
Da nema prašine? Pre nekog vremena zakačio tv preko hdmi kabla i ništa, nakon intervencije sa kistom i usisivačem proradio.
Ovo cu probati, nisam pokusavo, hvala na ideji ;)
Probaj da restartuješ PC nakon što priključiš HDMI. Imao sam isti problem da dobijem sliku sa laptopa na TV-u i nakon restarta je sve bilo ok.
Pokušavao, pokusavo i sa različitim rezolucijama preko VGA podesim pa iskljucom VGA ostavim hdmi, al nista nikako slike :(
 
Pa nisam rekao DVI na VGA nego DVI na HDMI adapter pa na njega prikačiš TV preko HDMI kabla.
 
Imam napajanje koje ima samo jedan ata prikljucak(ili molex, ne znam tacno kako se zove), ostalo su sve sata.Zanima me da li je moguce dodati jos jedan ata priljucak umesto sata-e?Gledao sam na internetu, video sam da ima kao neki prikljucak koji sata pretvara u ata (ili obrnuto), kao i one racve, medjutim ja ne znam gde to ima da se kupi.Da li ja mogu recimo da sa starog napajanja koje ne radi skinem ata konektor i onda ga povezem na ovo koje korirstim(isecem zice sto idu na sata, i onda zalemim ovo sa starog napajanja)?Hvala unapred.
 
Što da ne, samo pazi na žice i napone, SATA ima više žica.
 
Ok, hvala na odgovoru.Imam staro napajanje, na jednoj grani ima 2 molex-a,pa cu to da isecem i da stavim umesto ovog jednog...
 
ja imam pitanje glede toga gde mogu da odnesem lap na popravku

riknula je maticna ploca. momak kod koga sam ga odneo je bio vise nego fer
i rekao da je nagoreo jedan deo i da ce da ga zameni - kad je zamenio nije i dalje radilo
a on je to objasnio time sto se dugo nije koristio zbog kvara i neki elektroliti su se osusili
(sto je tacno, dugo nije radio zbog kvara) i da on jedino mora da trazi ispravnu polovnu maticnu da menja sto ne voli jer cesto ispadne lose

Racunar je Lenovo Laptop IdeaPad Z570 (1024A6U) Intel Core i7 Intel HD Graphics 3000
(navodim i procesor jer taj model cesce dolazi sa i5 i ne znam dal se maticna razlikuje)


Moze neko please da pomogne a da nije uzasno skupo
Hvala
 
Ko zna sta je tu crklo, kad je taj deo nagoreo sigurno je jos nesto povukao sa sobom, tesko da su elektroliti otisli od nekoriscenja jer je to relativno "nov" laptop....
Takodje to se i relativno tesko opravlja jer treba neko ko se razume i ima zivaca da se muci a i tada...

Znam jedino da par likova bas opravljaju maticne sve ostali to rade serijski otprilike... znam da je bio cika pera u BG-u za kontakt se raspitaj
 
Ko zna sta je tu crklo, kad je taj deo nagoreo sigurno je jos nesto povukao sa sobom, tesko da su elektroliti otisli od nekoriscenja jer je to relativno "nov" laptop....
Takodje to se i relativno tesko opravlja jer treba neko ko se razume i ima zivaca da se muci a i tada...

Znam jedino da par likova bas opravljaju maticne sve ostali to rade serijski otprilike... znam da je bio cika pera u BG-u za kontakt se raspitaj

cao Zeljko
hvala za odgovor

pa laptop nije nov - imao je 3 godine ali je mimo toga radio besprekorno i jako bih ga zeleo nazad
recimo da radi bolje od nove hp kante

problem je sto je taj model discontinued i tesko je i naci maticnu za zamenu a kad sam zvao ovlasceni servis oni su odmah rekli 250 eura nova maicna da se poruci
so mi je malo bezveze obzirom da sam na nekim snizenjima lap platio 600$ ukupno pre tri god


ako neko ima proverene osobe koje bi se time pozabavile moze i kontakt u pp please
 
Pa 250 evra deluje skupo, ali pogledaj koliko bi ti trebalo za slican nov laptop? Vidi kod cika Pere moze li da se popravi (mada sam skeptican), ali ne treba odbacivati ni kupovinu nove ploce, pod uslovom da je samo ona u kvaru.
 
Imas i Acima. On ti je u narodnog fronta Laptop expert. Pozitivna iskustva, do sad mi je dosta stvari covek popravio. Mozda moze da ti pomogne.
 
hvala svima, cika peru sam nasao i ima njegov broj na profilu
Acima nisam ali sam nasao taj laptop expert u narodnog fronta (radije bih njemu poslao celokupan opis da dobijem makar neku procenu)

Ako imate jos neke ideje otvoren sam
inace na aliexpresu jedino nadjoh da prodaju bas tu plocu sto mi treba
posto je poprilicno retka jer je model discontinued
ne znam ni koliko je to pametno
 
gde je u beogradu najjeftinije da zamenim touch i display na samsung s3? moze na pm
 
Jel preporucujete Gigatron servis za dijagnostiku ili ima nesto blize u gradu? Servis je na batajnickom drumu kod galenike, a nemam auto. Nikako da se namolim da odem, ali sam sada resio da odem jer hocu da mu ubacim ssd i cpu kuler.
Zamrzava mi se sistem pa moram da ga restartujem na dugme. To se desava kada mu ubodem nesto u prednje usb-ove (ne uvek, ali dosta cesto) dok na zadnjim nije radio mis, ali sada radi bez problema pa nisam ni nosio u servis. Jos recimo cesto se zamrzne kada se macka ocese o kuciste, a to me mozda i najvise nervira jer se stalno vrte oko mene. Kao da se nakupi elektricitet dal na meni i macki ili na kucistu i to ga zamrzne. Valjda to ne bi trebalo da se desava.
Vec sam ranije pitao po temama, neko kaze uzemljenje zgrade je lose (mada se to ne desava kod brata, mozda je kuciste ili po burazeru je najverovatnije maticna felericna.
 
Nema edit pa moram dupli post. Javili mi iz servisa da su istestirali svaku komponentu, usb portove i da je sve hardverski ispravno. Nista, ugradicu mu kuler i ssd i to je to. Zaboravio sam da pitam dal moze da se podmaze stok kuler gtx 570, rastandrkao se. U jednom servisu mi rekose da ne moze.
 
Imam cudan problem sa laptopom HP Pavillion iz 2012 (zaboravio sam tacnu oznaku). Naime kad se upali izbaci poruku "boot device not found". Bizarna stvar je da butuje normalno kad skinem donji poklopac sa laptopa ispod hard diska. Cim vratim poklopac inece da butuje. Odneo sam u servis i kazu mi hladan lem, ne moze nista da uradi. Inace kaze da je hard ispravan.
Dal da ga nosim u drugi servis ili da ga prodam za delove?
 
Ako ima neka metalna povrsina na tom poklopcu pa je izolir trakom odvoj od hdd.
 
Kako moze da se popravi na ploci cuveni Chasis Intruded,system halted ? Drugar probao fles biosa,ali i dalje je isto.
 
Pogledaj da li na ploci imaju pinovi (trebalo bi u uputstvu za plocu da pise)
 
Treba mi preporuka za dobrog servisera za laptop.
Ima li neko neku ideju?
Moze na PM, Hvala?
 
Moj brat ima laptop, dell ne znam tacno koji.Radio je super, sve do danas.Kad je pokusao da ga upali, cuje se ventilator i krene da pisti 7 puta, pa mala pauza pa opet pistanje i tako u nedogled, a ekran se ne pali uopste.Isto kaze ima 3 lampice, treba da se upale sve tri, pa da se spusti na 2.Sada se upali samo jedna.Sta moze da bude problem?
 
Moj brat ima laptop, dell ne znam tacno koji.Radio je super, sve do danas.Kad je pokusao da ga upali, cuje se ventilator i krene da pisti 7 puta, pa mala pauza pa opet pistanje i tako u nedogled, a ekran se ne pali uopste.Isto kaze ima 3 lampice, treba da se upale sve tri, pa da se spusti na 2.Sada se upali samo jedna.Sta moze da bude problem?
Kod tog Dell-a je najverovatnije ovo u pitanju.
7 beeps of Death
The 7 beep code indicates that there is a processor/motherboard failure.

Postoje "rešenja" sa hladjenjem i grejanjem, proguglaj dell seven beeps of death.
 
Opet muku mucim sa audio panelom.
Prvo sam imao problem sa osetljivom konekcijom na front panelu pa sam prebacio slusalice nazad. Sad je i taj rear panel poceo da zeza, stalno detektuje ukljucivanje mikrofona.
Najradije bih da popravim oba, ali kontam da mi je najlakse da komplet sve napred zamenim, samo ne znam koji deo da kupim, na sta da obratim paznju kad kupujem?

Edit:
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=151452815395&globalID=EBAY-ENCA&alt=web

Da li bih ovo mogao montirati?
Ne razumem se mnogo oko hardware-a :)
 
Poslednja izmena:
Nikakve tu nauke nema, vidis i na slici dzekove koje ubadas na plocu. Mada mozes koristiti vec ubodeni kabl postojeceg front panel-a, tako da samo prebacis dzekove na novi panel. Stari nemoj ni vaditi ako je ugradjen fabricki, samo ga raskaci.
 
Nazad
Vrh Dno