Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Podneo sam online zahtev za prelazak na mts. Zvali su me posle 2 sata i pitali za tarifu. Rekao sam da hoću mix net paket, ali bez telefona već sa 50% popusta. Ono što nisam dobro razumeo je to da mi je operater rekao da će mi prvo stići kartica i ugovor, a da kasnije moram da potpisem aneks o 50% popusta. Ima li neko iskustva sa tim. Hoće li mi i aneks ugovora doneti kurir na kućnu adresu?
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam tako ide ... kurir donese i aneks ako vec neces da ides u poslovnicu ... sve se to dogovoris sa call centrom
 
Jel može broj koji je bio u telenoru na postpaidu pa prenešen u mts na prepaid sada da se prenese u vip na prepaid?

Znam da je bilo nekih priča da nešto ne može sad nisam siguran da li je to u pitanju ili nešto drugo
 
Jel može broj koji je bio u telenoru na postpaidu pa prenešen u mts na prepaid sada da se prenese u vip na prepaid?

Znam da je bilo nekih priča da nešto ne može sad nisam siguran da li je to u pitanju ili nešto drugo

Ne vidim zašto ne bi moglo.
 
Ako je proslo više od tri meseca od prvog prenosa, nema razloga da te odbiju.
 
Bitno je samo da je prošlo više od 3 meseca,nema veze koji je prenos po redu.
 
Kako stoji sada situacija sa prelaskom prepaid->postpaid i obratno, za brojeve koji su presli u druge mreze? (znaci nisu u maticnoj)
Pre koji mesec, drug u Telenoru nije mogao da prebaci ni prepaid->postpaid, pa se vratio u MTS.
Jel' probao neko skoro? (da li je u MTSu ranije moglo ovo, ili sam nesto umislio?)
 
U Vipu nije moglo iz post u prepaid tokom ove "akcije 8%".
 
Predao zahtev za prenos broja u ponedeljak, 13.10. Juče (14.10.) me zvali iz mts da kažu da su odobrili. Danas dobijam sms da će prenos biti završen 20.10. Nije problem u operaterima već u Ratelu. Posao od "dva klika" i pet minuta treba im da 4 dana da odrade. Možda je ratel prvo što bi trebalo privatizovati kod nas, a ne mts.

Edit: Morao sam da im pošaljem žalbu na na njih same. Znam da ih baš briga, ali eto...
Radio sam jednom prilikom prenos broja u Australiji. Popodne seo za računar, popunio online zahtev i ujutru broj u drugoj mreži.
 
Poslednja izmena:
Predao zahtev za prenos broja u ponedeljak, 13.10. Juče (14.10.) me zvali iz mts da kažu da su odobrili. Danas dobijam sms da će prenos biti završen 20.10. Nije problem u operaterima već u Ratelu. Posao od "dva klika" i pet minuta treba im da 4 dana da odrade. Možda je ratel prvo što bi trebalo privatizovati kod nas, a ne mts.

Edit: Morao sam da im pošaljem žalbu na na njih same. Znam da ih baš briga, ali eto...
Radio sam jednom prilikom prenos broja u Australiji. Popodne seo za računar, popunio online zahtev i ujutru broj u drugoj mreži.

Tako to ide u normalnim zemljama...
 
Ugovorna obaveza kod u mts-u mi ističe 10.1.2015. i želim da se vratim u Telenor. Kada najranije mogu da podnesem zahtev za prenos broja, 11.1. ili mogu i ranije? Šta se dešava se decembarskim računom koji sigurno neće stići do tada, obzirom na praznike i sve to? Da li neko može da mi pojednostavi čitavu vu priču? Hvala u napred.
 
Smem li da pitam koji je razlog što se vraćaš u telenor? Ja sam baš sa telenora prešao na mts, i mogu reći da sam se preporodio :D
 
MTS - tuga, čemer, jad .... državna firma u najgorem smislu te reči.
 
Varicak: zahtev podnesite 11.jan i mts će telenoru potvrdno odgovoriti da niste pod ug. obavezom. Račun je račun (postoji čim se završi obrada) a ne kad ga poštar donese (ima tema na forumu coveku nisu poslali jedan račun za fiksni i on ga jelte metafizički ne priznaje da postoji pa je dogurao do deaktivacije telefonske linije ali šta ćeš skontaće jednog dana..) Od 5-og pa do 10-og u mesecu na *797# se može videti iznos i podaci za uplatu - žiro račun, poziv na broj.. Takođe, postoji portal na https://mojtelekom.telekom.rs koji između ostalog lista i račune.. I u svakoj poslovnici će vam odštampati račun koji niste primili ili izgubili i slično, tako da, teško da se tu neko raspada, više neobaveštenost korisnika o svojim pravima i agresivan marketing konkurencije..
 
Zahvaljujem se na konkretnom odgovoru. Da su normalni, kao što nisu, račun bi slali na e-mail i sve bi bilo OK :)
 
Smem li da pitam koji je razlog što se vraćaš u telenor? Ja sam baš sa telenora prešao na mts, i mogu reći da sam se preporodio :D

Takodje. Jedva sam cekao da pobegnem sa "pametne" mreze u mts, zato sto nisam zeleo da se ponizavam i moljakam za 50% jer krastavac nisam ovca za sisanje!
 
evo ja cu da prenesem svoje iskustvo, iz telenora sam pre 2 i nesto godine presao u vip, iskoristio sam neku 5-godisjicu vip-a i uzeo odlicnu ponudu, tada je cela procedura bila odes u vip, podneses zahtev za prenos broja u vip, cekas par dana, onda de neka teta iz telenora zove i smara kako nude ovo, nude ono, a tada sam im lepo uporedio s trenutnom ponudom koja je bila, ako mi daju nesto povoljnije ostacu u mrezi..... sto naravno nisu imali nista da ponude i dobio sam zicer, dobro hvala vam odobricemo vam prenos u drugu mrezu.

Posle 2 godine u vip mrezi, video sam neki dual-sim, a posto kod vip-a nema dual sim telefoni preko ugovora, ja resim ajde idem u telenor posto su sad paketi svuda isti qrac, podnesem zahtev u telenoru, zovu me iz vipa, daju mi ponudu bez telefona na 50% za bilo koji paket da uzmem, ja ipak predjem u telenor, tj vratim se ali tu krece sex blago receno.......

Prebace me u telenor, i tek po prebacivanju odem da uzmem tel na ugovor, kazu mi ne mozete da uzmete telefon, morate da platite najmanje 3 pretplate unapred, ili ovi koji su za dinar da sam najmanje 3 meseca u mrezi.....
te kreditni biro ne odobrava, te ovo te ono.... videcemo...... itd, ostah ja bez telefona, jedino sto moram da cekam 90 dana da budem u mrezi posle cao telenor, zar nije ovo revansizam umesto da jedva cekaju da neko dodje kod njih oni nas malo ono aaaa....

nadam se da ste razumeli.....
 
Nema tu revanšizma ni emocija; gleda se samo profit (naravno i kreditni biro)...
 
S'tim da kreditni biro ništa ne odlučuje i odobrava, to je samo izveštaj o vašoj kreditnoj zaduženosti i urednosti izmirivanja dugovanja.
 
Da li si ih pitao u napred da li možeš odmah telefon ili ne? Ja sam lepo pitao, odgovaraju na poruke na FB ili Tweeter i lepo su mi rekli. Na rate može odmah, na UO posle 6 meseci. Pa kome odgovara OK, kome ne, ništa. Telenor se ponaša elitistički i više ih zanimaju firme nego pojedinci i sasvim je normalno da se tako ponašaju, jer im se može. Firma u kojoj radim je više od 500 brojeva sada prebacila u Telenor. Na tenderu su oduvali konkurenciju ponudom. Cena je bila više nego upola niža nego MTS.
 
Mogu da kazu okvirno na fb, ako im se nesto ne sviđa u izvestaju iz KB, to mogu tek nakon uvida u isti. Ja sam uzimao uređaje u vipu i telenoru, imam neke kredite, ali je sve uvek prolazilo OK.
 
Šta se dešava u slučaju da sam dobio poruku da mi je odobren prenos broja od sutra ujutru ali još uvek mi nije stigla kartica od mtsa? Jel mogu da koristim telenor (postpaid) sve dok ne aktiviran mts karticu tj dok ne potpišem ugovor u mtsu?
 
Kurirskom službom treba da ti stigne i mts postpaid kartica i ugovor. Prenos broja si preko call centra zatražio tj. one web forme na sajtu? Zašto kasne ne znam, možda je poštar i dolazio al te nije našao - proveri sanduče, ali ih svakako zovi i pritisni jer od sutra ta telenor kartica prestaje da radi..
 
Nazad
Vrh Dno