Šta je novo?

DDR3 1600

slobomo

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
1,911
Poena
225
Potrebna mi je pomoc oko podesavanja nove memorije na 1600Mhz.
Kod:
AMD Phenom II X4 955 BE c3
Asus M4A78T-E, BIOS v3406
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II OC drv.266.44
LG W2243S-PF
AHCI=ssd:Patriot Inferno 60GB & hdd:Samsung 2TB 204UI
Optiarc AD-7240S & AD-7200a
Cooler Master CM 690 II Advanced
LC Power LC6600T v2.3 TITAN II
Win7 SP1 64
Kingston 8GB(4*2gb) KHX1600C7D3X1K2/4GX
Jos jedna stvar. Promenio sam mnozilac i bus frekvenciju i tako dosao do 1600 ali napon na dram, CL i ostale vrednosti su ostale kao za 1333, recimo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    984.5 KB · Pregleda: 104
  • 2.jpg
    2.jpg
    947 KB · Pregleda: 84
  • 3.jpg
    3.jpg
    305.7 KB · Pregleda: 91
  • SPD.jpg
    SPD.jpg
    351.2 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Prvi i osnovni problem ovde je sto imas 4x2GB, tj. popunjene sve memorijske slotove na ploci.
Kod AMD-a je dosta teze ustelovati kada su sve banke popunjene.
CPU-NB dodaj 0.1v, setuj rucno 2T command rate bas zbog sva 4 modula, podesi rucno DRAM voltage
na onoliko koliko memorija trazi, recimo 1.65v a mozes gurati i do 1.7-1.75v napon.
Tajminge opet podesi isto na ono kako pise na memoriji,ako nece onda malo olabavi (povecaj)
Na nekim plocama postoji a na nekim ne parametar tFRC i on moze dosta
pomoci kada se koriste svi memorijski slotovi na ploci.
Toliko od mene
Poz
 
Probaj da staviš tajminge CL7-8-7-21 ili ovo zadnje na 24. Ja sam uspešno sa mojom DDR3 memorijom izgurao ove tajminge.

Stavio sam napon na 1.7 V a CPU-NB nisam dirao. Ali ja imam samo dva slota poiponjena a ti sva 4, kod tebe je tu razlika...
 
Čekajte, koji je problem? Autor teme nije precizirao ništa osim nedefinisanog pitanja. Šta, kako, da li je pokušao nešto?

Napon memorije(u ovom slučaju 1,65V) je eventualno potrebno podesiti na 1,7V, ali sve to nakon zezanja sa ostalim stvarima. Napon NB-a povećati za 0,1-0,15V, SB-a za 0,1V, pa da onda pričamo o memoriji.
A bilo bi dobro i da se autor teme javi, pa da vidimo koji mu je vrag :)
 
Da,u pravu si, Mortification. Autor bi trebalo da malo eksperimentiše sa ovim podešavanjima koja smo mu dali, pa onda nek se javi da vidimo kako je uspeo i sa kojim latencijama/brzinom memorije je najviše zadovoljan.

Lično, moja memorija bi verovatno mogla još oštrije da se zategne, ako bih podigao još i CPU-NB i SB napone. Jer tu je i do memorije u pitanju,nije svaka ista niti može svaka da izdrži ono što može druga.

Našao sam link ka njegovoj memoriji, pogledajte: http://shop.tlapnet.cz/catalog/link/76370/

Memorija uopšte nije loša i spada u kvalitetnije.
 
Poslednja izmena:
I namenjena je Intel i7 platformi ...
Tajminzi, sub-tajminzi, XMP programirani u spd-u memorije
su fabricki podeseni prema intel memorijskom kontroleru.
XMP nista ne znaci kod AMD-a jer ga AMD ploce ne mogu koristiti.
 
Da,tacno. Nažalost i ja sam se tako prevario i kupio memoriju sertifikovanu za Intel čipset....ali na greškama se uči. To je i meni za nauk a i drugima,da UVEK, ali UVEK dobro pogledaju šta kupuju.

Doduše,on može ručno zategnuti tajminge kao i ja, ali opet, to je ručno.
 
pa rucno setovanje RAM-a ti uvek ide ako su memorije brze od 1333Mhz jer sve memorije po deff rade na 1333 na CL9 sad ako je tvoj ram 1600 i CL7 to ces sve morati rucno mada ti oduzme minut posla nista strasno
 
Da,ali kada se pojavi Bulldozer procesor za AM3+ socket, on ima nativnu podršku za DDR3 1866 memoriju, tako da će tu posao oko kupovine memomija biti drastično olakšan. Ručno podešavanje tada će morati da se radi samo za brzine preko 1866 MHz.
 
Pa sad, ako zbog kompatibilnosti memorije sa raznim platformama u SPD-u bude 1333, ne gine ti ruchno podeshavanje.
 
Evo da odgovorim.
Podesio sam dram na 1600
7,8,7,24 i 1,64Vdram 2*DC
a sto se tice napona, to mi je u planu ali za oc cpu, samo sto se time nisam pre bakcao pa ne znam sta treba menjati i dokle ici sa V a da se nesto nespali.
 
Slobomo, probaj da još oštrije postaviš, npr na 7-7-7-20, trebalo bi i to da može, možda samo da dodaš napon na 1.7 V. Probaj,baš me interesuje da li hoće.
 
ok je to zatezanje koje si odradio al opet posto si rekao da planiras OC nemoj dizati FSB vec samo mnozilac jer u suprotnom moraces da obaras clock memoriji pa cak i opet da stelujes latencije(jer kada cackas FSB dize se gore ram)
 
Ima određenih DDR3 1600 memorija koje imaju čak latencije CL6, e sad ne sećam se više ko ih pravi ali znam da su to retke zverke. Čini mi se da sam video pre neki mesec memoriju DDR 1600 sa latencijama CL6-6-6-18, ne znam ko je pravi.

E to je san snova. :)
 
da izvines,

meni je san snova prsata plavusa sa dugom talasastom kosom koja mi ( ostalo domisliti po sopstvenim afinitetima)
:D
 
Ima određenih DDR3 1600 memorija koje imaju čak latencije CL6, e sad ne sećam se više ko ih pravi ali znam da su to retke zverke. Čini mi se da sam video pre neki mesec memoriju DDR 1600 sa latencijama CL6-6-6-18, ne znam ko je pravi.

E to je san snova. :)

nije bilo skoro memorija sa skroz CL6 to je bilo kad su se tek pojavile od Mushkin-a tipa radioactive i blackline a skoro je bio radioactive ali sa CL6-8-6-24 a imas i exceleram rippler CL6-9-9-24 ili redculvert CL6(slagacu te za ostatak)
 
Pa dobro sad, nećemo o detaljima. Hehe. :)
 
pa rucno setovanje RAM-a ti uvek ide ako su memorije brze od 1333Mhz jer sve memorije po deff rade na 1333 na CL9 sad ako je tvoj ram 1600 i CL7 to ces sve morati rucno mada ti oduzme minut posla nista strasno


Kon Intela i XMP-a memorija moze i automatski
Transcend Value na 1600MHz ima u SPD-u upisan i 1600MHz profil, a moj 1090T automatski stavlja RAM na 1600MHz
 
Pozdrav, ima li neko ideju kako da podesim memoriju Kingston HyperX Genesis (KHX1600C9D3X2K2/8GX) na fabricke tajminge 9-9-9-27 na ploci GA-770T-UD3P. Probao sam kombinacije rucnih podesavanj tajminga i napona ali nista, na automatsko podesavanje tajmiga i rucno dizanje mnozioca na 8x200MHz ispisuje mi 11-11-11-29? Da li to znaci da deklarisane tajminge moze da postigne samo na Intelu?
 
Dovoljno bi bilo samo da si KHX1600C9D3X2K2/8GX ukucao u google-u i nasao veoma lako da memorija poseduje XMP
Kada memorija poseduje XMP profil onda su njen latencije i brzina zagarantovane na Intel-u
Jedino da se boris rucno pa dokle stignes
Pozz
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam!!! Klokno sam CPU i memoriju i resio sam problem, voltaza na 1.66v magistrala na 250x6.66=1666MHz na 9-9-9-24 sa automatskim podesavanjem tajminga.
 
Sta se desava kada manualno podesis latencije na 9-9-9-27? Koju voltazu stavis?
 
Sta se desava kada manualno podesis latencije na 9-9-9-27? Koju voltazu stavis?

Kada postavim na propisane tajminge ploca automatski vrati memoriju na auto tj.1333MHz i sa dizanjem voltaze na 1,66v i bez.
 
Nažalost, što se AMD platforme tiče NIKAD do sada mi nismo imali neki dobar izbor što se brzih i ultrabrzih memorija tiče, jer AMD ima loš memorijski kontroler. Ali, kažem ali sa debelim razlogom, to bi se trebalo promeniti izlaskom Bulldozer procesora, tj. AMD FX serije procesora. Oni imaju zvaničnu podršku za 1866 MHz i kako prilično pouzdane glasine govore, rade bez problema i sa daleko bržim memorijama.

Malo je off-topic od ove teme, ali sam hteo da pojasnim neke stvari samo.
 
ne bih se slozio da amd ima izuzetno los memorijski kontroler, cak sta vise.
on ga je prvi implementirao pre vise godina u procesor, i to je zapravo bio jedan revolucionarni pionirski zahvat.
intel je sa prebacivanjem memorijskog kontrolera u procesor koju godinu u zaostatku u odnosu na amd.

a za overklokovanje amd platforme bi trebalo makar procitati preporuku od same kompanije pod imenom UNLEASH THE DRAGON ( AMD “Dragon” Platform Technology Performance Tuning Guide ) o kojoj je bilo vise puta reci na ovom forumu.
detaljna objasnjenja pojmova i parametara za kvalitetni overklok.
 

Prilozi

  • AMD_Dragon_AM3_AM2_Performance_Tuning_Guide.pdf
    618.1 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Nažalost, što se AMD platforme tiče NIKAD do sada mi nismo imali neki dobar izbor što se brzih i ultrabrzih memorija tiče

kad već odosmo u off, mali istorijski pregled, ovo nikako ne stoji, pogotovo ono nikad velikim slovima, imali smo već pominjani prvi integrisani mc na kojem si mogao da teraš ddr1 na 500(250), pa čak i 600(300)MHz kad tweak-uješ kontroler...

...izvin'te za off ali morao sam :D
 
Ok, sve je to lepo, ali stoji da proizvođači memorija slabo izbacuju AMD sertifikovane memorije večih brzina, preko 70 % memorija je specifično testirano na Intel platformi.
 
Ok, sve je to lepo, ali stoji da proizvođači memorija slabo izbacuju AMD sertifikovane memorije večih brzina, preko 70 % memorija je specifično testirano na Intel platformi.


Gresis...Kada lepo pogledas QVL npr. Crosshair IV,videces da ima jedno 10 modela na 1866mhz koji rade na zadatim vrednostima,a sto samo takvih modela ima ili nema kod nas i to po paprenim cenama,to nije njihov problem...

Dok npr. kod 990fx-a imas po jedno 15-20 modela memorija koje rade na 2000mhz,ali opet isti problem,ima li ih ili nema kod nas...

npr. memorija iz potpisa mi je na amd-u radila na 1600mhz CL7,dok na SB-u nece ni da cuje za CL7,minimum malo opusteniji CL8...
 
Hmmmm pa moguće, nisam obratio pažnju na to. Malopre sam gledao i u pravu si potpuno. E sad, druga je stvar što takvih memorija nema na našem tržištu već samo u inostranstvu. Kod nas se samo jeftine memorije prodaju.
 
Nazad
Vrh Dno