Šta je novo?

Daxcell baterije

TwistedMind

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2009
Poruke
7,043
Poena
485
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600KF & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte Z790M AORUS ELITE AX
RAM
Corsair VENGEANCE 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz C36
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro 12GB OC
Storage
1TB Samsung 990 PRO NVMe M.2 SSD
Zvuk
FiiO K7 + HiFiMan Sundara, Soundpeats H1 TWS
PSU
Seasonic Prime PX 850W Platinum
Kućište
Cooler Master Storm Trooper
Monitor
2x ASUS MG279Q
Miš & tastatura
Logitech G502 LIGHTSPEED & Asus ROG Falchion MX Brown
Ostale periferije
Playstation 5
Mobilni telefon
Lenovo Z5
Pametni uređaji
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Pristup internetu
  1. Optički internet
Jedno malo iskustvo pa da podelim.

Trazio sam bateriju za samsung innov8 i daxcell je iskocio kao povoljno resenje (900 din). Narucio sam bateriju i dobio je istog dana.
Vec na prvi pogled baterija nije ulivala neko poverenje. Deluje kao da bi mogla da se raspadne svakog casa. Onaj "poklopac" na kome se nalze kontakti je bio blago konusan, odnosno, na sredini je malo iskakao. Blagim pritiskom prsta moze da se poravna i to je jedini nacin da baterija zapravo udje u telefon (nije to neko silovanje, ali opet je bezveze). Taj poklopac deluje kao da ga dete moze otkaciti. Takodje je baterija savitljiva i uzduz i popreko.
I pored lose izrade, naravno odlucim da isprobam bateriju. Ubacim u telefon i sve radi kako treba. Telefon je prikazivao 4/6 crta i to je bilo ispraznjeno do veceri i bez koriscenja. Pomislim da je taj prikaz bio lazan i da je baterija zapravo bila prazna. Sutra ujutru sam napunio telefon i vec posle par sati primetio jednu crtu manje. Tako se i nastavilo i baterije je bila prazna za tacno 24 sata (skoro da nisam ni pipnuo telefon. Jedna poruka je stigla i na nju sam odgovorio). Tada sam je napunio preko racunara za slucaj da je problem u punjacu, ali opet se nista nije promenilo. Baterija se ispraznila za 20-ak sati uz jedan kratak razgovor. Probao sam i da je punim i 5 sati (iako znam da nema efekta), ali naravno opet bez uspeha. Od kad sam kupio bateriju punio sam je svako jutro.
Na zalost baterija je losija nego moja, dve godine stara, originalna baterija.
Da li se radi samo o losem primerku ili su sve takve, ne znam. Pretpostavljam da je pitanje srece kakva ce baterija doci. Mozda ima veze i sa modelom.


Osim ovoga moram da pomenem da je usluga fenomenalna. Brzi su i usluzni. Baterija je kupljena u ponedeljak i jutros (petak) sam zvao da kazem da sam nezadovoljan na sta su mi odmah rekli da ce mi vratiti novac. Kurir dolazi u toku dana. I prilikom kupovine su mi naglasili da ce zameniti ili vratiti kes ako nesto ne bude u redu. Mozda i jesu odmah ponudili jer znaju da su baterije lose :p

Dakle, veliki plus na uslugu, ali i veliki minus na same baterije.
 
Poslednja izmena:
Evo moje iskustvo, ako si isao na onu varijantu preko sajta da porucis pa ti posalju, tako sam barem ja uradio, stigla mi baterija za htc tytn , kostala je sa sve postom oko 1800 din. Vec posle 2 dana sam provalio da htc originalna baterija koja je crkla drzi 1.5 dan a ovo djubre od nove i formirane daxcell baterije ne moze da sastavi ni 20h.....toliko o toj firmi i njihovim baterijicama...
 
Nasao si najlosije moguce baterije na trzistu
Tesko ces i naci neku dobru bas za samsunga ali daxcell je uzas
 
Evo moje iskustvo, ako si isao na onu varijantu preko sajta da porucis pa ti posalju, tako sam barem ja uradio, stigla mi baterija za htc tytn , kostala je sa sve postom oko 1800 din. Vec posle 2 dana sam provalio da htc originalna baterija koja je crkla drzi 1.5 dan a ovo djubre od nove i formirane daxcell baterije ne moze da sastavi ni 20h.....toliko o toj firmi i njihovim baterijicama...

Pa da. Identicno tako. Evo, vratio sam originalnu bateriju juce kada sam vratio daxcell i uz poruke i razgovor jos traje. Bice oko 30 sati sa normalnim radom. Stvarno mi nije jasno sta rade u daxcellu i kako prave te baterije. Pa sve i da "kupuju" istrosene baterije (ili ih uzimaju sa reciklaze. ja sam ovu moju spreman da bacim) prodavali bi bolje baterije. Pa jel prave baterije od krompira?! Ja i nisam ocekivao mnogo, ali sam ocekivao nesto.

Vidim da ljudi imaju pozitivna iskustva sa triax baterijama, ali na zalost oni nemaju za moj telefon. Ostaje mi samo da se otvorim za original koji cu rado platiti posle daxcella.
 
Poslednja izmena:
Tu utice i koliko je baterija stajala u magacinu pre nego sto si je ti kupio. Desavalo se da kupim bateriju i da ona odlicno radi, ali to je obicno slucaj kod onih baterija koje se koriste na vise telefona (kod Nokia telefona recimo BL-5C), pa postoje ceste obnove zaliha. A desavalo se da kupim mrtvu bateriju koja nista ne drzi.
 
Ja sam caletu sada skoro kupio al sony ericsson k750 za W800. 650din.
Kaze da je ok. Ali opet on to koristi samo za razgovor i pokoji sms tako da nije bas da ga aka.
 
Poslednja izmena:
Još nisam čuo da se neko usrećio sa zamenskom baterijom za mobilni telefon i to još od vremena 5110. Bila je malo bolja situacija dok su u telefonima još bile NiMh baterije. Kada se prešlo na LiIon, zamenske baterije se dele na loše, jako loše i još gore. :p

Voleo bih da me neko demantuje.

Za Nokije npr. ima da se kupe i orginali ali koštaju k'o pola novog telefona. A i za njih ne zna čovek koliko su tavorile u nekom magacinu i na kojim temperaturama.
 
Kazu ljudi da su triax baterije odlicne. Ima i tema u "gde da kupim". Samo sto nemaju za innov8 pa ne mogu da probam.
 
Nazad
Vrh Dno