Šta je novo?

Kako vam radi 3G net u Srbiji? (*samo rezultati merenja)

Rub ćelije, kod mene na stolu unutar kuće, iPhone 5:

n0jtULp.png
N4OVP60.png
 
mtel, mereno na terasi (Galaxy S4)
Screenshot_2015-01-23-19-09-21.png Screenshot_2015-01-23-19-09-37.png

unutra, ZTE MF667
4083515189.png 4083517233.png4083513222.png
 
Poslednja izmena:
Sta ce nam, da speedtestom potrosimo sav high-speed net? :D (kako su poceli kod nas, bice ga taman dovoljno uz pakete <20e samo za jedan speedtest :D)

Strava inace, potukao si rezultat sa S3 LTE u J. Koreji cini mi se :) (25/25 smo merili)
 
Znam Uroš da može ali ja se sa 17,3" laptopom baš i ne šetam okolo. Tebi je ipak lakše šetati sa mobitelom pa uloviti i bolje. Pozdrav.
 
Koliko se dobija u paketu megabajta po punoj brzini i sadasnji 10-20 megabita je i vise nego dovoljno.
 
Valjda će povećati i ovi tu su sada imam 25GB+Noćna 150GB! (Nisam još radio toliko po noći.)
Za mobilni net 175 GB puno u odnosu na ranije 5 GB ili 10GB cijeli mjesec.
Nemoj gledati sve crno drži fige da i pakete povećaju. :)
 
Kod vas je to neki promo izgleda? Gledao sam okolo i u Nemackoj i Austriji, i pratio zadnjih meseci/godinu-dve. T-mobile je srozao sta je nudio po kolicni MB, a najgore je ne samo da sada ne nude mnogo GB, vec i tek za skuplje pakete radi LTE - za nize je limit 4Mbps! A najnizi tarifni paketi (ne net) su 30EUR kod njih (27 bez telefona, prvih 12 meseci samo). A1 je isto smanjio.

U Koreji je bilo povecanja, ali samo u najvisim paketima (efektivno napravljen novi paket sa vecom cenom u stvari), a sve sto je ispod 50e je maltene neupotrebljivo kao 3G/4G, vec se mora wifi hotspotovima po gradu dopunjavati (srecom ih ima stvarno svugde).

Kod nas evo, isto se smanjuje :(

Ako dobijemo vise protoka kada dodje LTE zvanicno, to ce biti sigurno u novim skupljim paketima. Ili uz smanjenje minuta ili tako nesto.
 
Nije promo redovno je.

Ja nemam minute. Internet preko sticka Huawei E392. :)

25GB dnevne tarife ode za 5h downloada ako skidas sa 48 Mbit/s...


Ne skidam po danu nego što trebam radim po noći. Filmove, igre, updatee..... A po danu evo do danas imam 15 GB. Forumi, Vjesti, FB, YT, stream radia.... Ne sve odjednom naravno.

Ali će i brže od 48 Mb/s dobro doći za skinuti jednu igru od 60 GB. Znaš koju? Brzina dobro dođe.

Živjeli pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nije promo redovno je.

Mislio sam promo u smislu da se malo narod nalozi. Toliko neta mi nemamo sada sem kod MTSa, cak ni nocni kod VIPa :( A kod MTSa preko 50GB je samo za firme i cene su... JAO :D
Niti vidim toliko protoka u svetu gde sam poredio (sem one jedne stvarno unlimited tarife)

Salim se za potrosnju, ja se isto zalazim da bude sto brzi i jeftiniji najosnovniji net, a i brzina protoka mobilnog... barem kada ne moze da se napravi racun internetom!
Brze moze da se trosi, ali kada zatreba bolje da moze brze, cak i da vreme nije problem (skidanje necega)
 
Poslednja izmena:
Ma i dobar upload ipak dobro dođe pitaj me kada treba dignuti video na YT ipak je bolje sa 20Mb/s nego sa 2-3Mb/s na 3G.
I Vip ovdje nije prije LTE u noćnoj nikada spominjao taj limit od 150 GB mada ni sada u praksi ne znam da li je jer radim najviše oko 100 GB mjesečno sa dnevnom.

Budu povećali pakete. Ja sam počinjao sa 512 MB mjesečno a sada imam i 100 GB. i za manje love. :)
 
Za YT upload i ta skidanja koja pominjes bi trebao kucni net da radi ;) Zbog toga je kod nas VIP iskljucio neogranicen Nocni Surf.
VIP je imao (tj. za neke pakete jos uvek ima..) nocni surf, ali samo 20GB za 4e!

Ovde je povecavana kolicina do negde 2012. sto se neta tice, ali od tada sve ide nanize, osim cena :D
 
b6f2e4969ea1f7cf884215fda86c6962.jpg
 
Vip, kod kuce, iz wc-a test :), Nexus 4
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-01-29-08-44-11.png
    Screenshot_2015-01-29-08-44-11.png
    318.4 KB · Pregleda: 128
  • Screenshot_2015-01-29-08-43-18.png
    Screenshot_2015-01-29-08-43-18.png
    624.4 KB · Pregleda: 130
Tebi WC ispod bazne stanice :D

Da nije ovaj WC u pitanju ?
Tanki zidovi, nema sta da ometa signal :d:p

poljski%20savremeni%20wc.jpg


Ja sam generalno vise nego nezadovoljan trenutnim stanjem kad je rec o pokrivenosti 3g signalom u Srbiji. Tek sa 4g mrezom ce biti picvajz.
 
Poslednja izmena:
VIP net9. U fonu stvarno ogranicen na 6, izgleda, ali u vip mifiu shiba 15 dl. U oba slucaja cistih 4 upload! Bg, ispod BITEFa.
 
Nazad
Vrh Dno