Šta je novo?

Archos intros 80 G9 and 101 G9

DaPimp

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2005
Poruke
2,501
Poena
380
Veoma zanimljiv tablet sa jos zanimljivijom cenom :)

archos-80-g9-1308846887.jpg


http://www.engadget.com/2011/06/23/archos-intros-80-gb-and-101-g9-android-3-1-tablets-1-5ghz-cpu/
 
Ovo je veoma veoma interesantno... Nadam se da ce se pojaviti i kod nas (kao Prestigio) :) Ovo leto ce ipak biti vruce kao sto sam i mislio
 
Pa nece biti nesto preterano vruce leto...

http://www.techspot.com/news/44406-archos-unveils-honeycomb-tablets-with-250gb-hdd-low-price-.html

Kao prvo, ne znam koliko je pametno staviti hdd koji se vrti na 5400rpm ili 7200rpm u tablet - pojesce bateriju za dorucak.

Kao drugo ovi modeli su najavljeni za kraj septembra.. dotle mozete da sanjate o njima.

Mada slazem se - i cena i hardver je dobar (izuzev hdd-a).

Jos jedna stvar - 3G ce imati jedino kao opcioni USB stick (za 49USD) sto je malo smesno.
 
3G stick ce imati specijalni lezaj (kao i oblik), tako da nece viriti iz tableta ni na koji nacin.

Koliko sam video na Seagateovom sajtu, HDD se vrti na 7200 obrtaja. Inace, izuzev modela sa HDD, bice dostupan i model sa 16GB memorije i citacem memorijskih kartica, kao standardnija varijanta. Naravno, bice i laksi i tanji.
 
Archos 80 and 101 G9 Tablets: The Fastest Tablets In The World?

The Archos G9 Line

ARCHOS%2080%20G9_face.jpg


Okay, with that past us, what do the Archos G9's offer to differentiate themselves from the rest of the pack? In a word: girth. Archos has opted to outfit their new line with optional mechanical hard drives and advertise the thickness of their tablets as a feature thanks to the room to fit more into their cases. Weight obviously increases, but the option of carrying 250GB of media with you has its benefits on these WiFi-only devices. If you do want to roll 3G, the device’s software supposedly supports a wide variety of USB mobile broadband adapters, an unexpected treat we’d be glad to test out. Archos does advertize a 3G module that will be available that matches the G9 series’ aesthetics.

ARCHOS%20G9%203G%20stick.jpg


Aside from mechanical storage, the tablets sport pretty standard 1024 x 768 and 1280 x 800 resolutions on their 8" and 10.1" screens, respectively. MicroSD, MicroUSB, HDMI, 802.11 b/g/n, GPS and Bluetooth are old hat port-wise, along with Archos’ expected broad media support including OGG Vorbis, FLAC, and every imaginable video container. The slates lack rear-facing cameras but do sport 720p front-facing cameras for HD video chatting. The line features a fairly standard aesthetic with a black bezel and silver accent around the edge of the device. Without a review unit in hand we won't know just how well built Archos has made these units, but feel free to peep the gallery of press shots for a closer look.

Gallery: Archos 80 and 101 G9 Tablet Press Photos


And then there's the price. For $299, Archos will sell you their 8GB 80 G9, but for the bargain price you lose the clockspeed advantage of the OMAP 4460; this SKU nets you its little brother-- OMAP 4430 -- and its 1.0 GHz cores. An additional $30, though, nets you 16GB of flash storage and the full 1.5 GHz processor. Tack on another $40 and you've bought yourself that additional 250GB of mechanical storage. For the 101 G9, you've got to splurge for the $469 SKU to get the OMAP 4460, though relative to the Xoom it remains a bargain given the clockspeed and storage advantages. The 8GB and 16GB flash versions both get the 1.0 GHz processor at $369 and $399, respectively. Availability is unknown, but if you're in the market for an Android tablet later this year, your options just keep growing.
 
ako se ovi pojave uskoro kod nas po takvim cenama, počeću ozbiljno opet o tabletu da razmišljam. laptop mi je nekako preglomazan ipak kontam da ga prodam ili zamenim za ovako neki. naravno ako baterija bude dobra i ako radi dobro.
 
Konacno su se pojavili za preorder, ocekivana dostupnost za 2-3 nedelje. Mozda se pojave i kod nas
do kraja septembra. A cene :) od 250 evra za 8Gb modele do 400 evra za modele sa hardom od 250Gb
 
Ja sam se bio primio na ovaj 8-inchni model, a onda sam ukapirao da je 4:3. Osmica mi deluje kao idealna velicina za svakodnevno nošenje, ali u 16:9 varijanti.
 
Konacno su se pojavili za preorder, ocekivana dostupnost za 2-3 nedelje. Mozda se pojave i kod nas
do kraja septembra. A cene :) od 250 evra za 8Gb modele do 400 evra za modele sa hardom od 250Gb

Daj link za preorder , ako bude 250 evra onda ce biti bestbuy vredi sacekati.
 
http://www.computeruniverse.net/gro...h&groupid=30000829&props_groupfilter=30000829

Kao sto vidis cene su vec istaknute tako da je to to. Meni bi taman legla 10tka sa 8Gb, samo 299 evrica.
Ako to nije best byu onda ne znam sta je :) Gledajuci cene trenutno dostupnih archosa kod nas i preko, uopste
nismo skuplji tako da bi trebalo ocekivati da ce i sa ovima biti isto.
A prema specifikacijama tableti su bas zivotinje, jos sa 3.2 :banana:
 
http://www.computeruniverse.net/gro...h&groupid=30000829&props_groupfilter=30000829

Kao sto vidis cene su vec istaknute tako da je to to. Meni bi taman legla 10tka sa 8Gb, samo 299 evrica.
Ako to nije best byu onda ne znam sta je :) Gledajuci cene trenutno dostupnih archosa kod nas i preko, uopste
nismo skuplji tako da bi trebalo ocekivati da ce i sa ovima biti isto.
A prema specifikacijama tableti su bas zivotinje, jos sa 3.2 :banana:

Hvala za link, ovo je odlično ali moguće da su ove cene samo za preorder, nadam se da nisam u pravu :)
 
A ovaj computer universe ne salje u Srbiju :/ mada ima da se postavi Srbija kao opcija, da ti prikaze cene za nas, svasta. Ko je kod nas zvancini uvoznik/prodavac ovi Archosa? Jer ovi za ~250 izgledaju i vise nego dobri za te pare.
 
Verujem da ce ostati ove cene, ako ih dignu za samo 50 evra priblizavaju se
zvucnijim igracima a to sigurno ne zele.

ssijak, kao sto rekoh, ako nije hitno treba sacekati da dodju kod nas, online nabavkom
neces nista ustedeti a imas problem oko reklamacija.
Uvoznik (ne znam ko je to, pricao sam sa jednim dilerom) jos nema u planu da ih nabavlja,
ali verujem da ce biti do kraja septembra.
 
Kad već imaju tolike "drške" sa strane mogli su da tu stave zvučnike, kao na Gen8 modelima, čime bi dobili zvuk bolji nego na većini tableta.
 
Ne znam za vas, ali meni se ovi Archos modeli (a ni stariji njihovi modeli) uopste ne svidjaju po dizajnu, bar ovako na slikama. Ovo je svakako super ponuda, mozda i ja na kraju pazarim jedan, ali dizajn mi je bas bezveze.

Ali bar ih apple nece tuziti... :D
 
@Air-max slažem se dizajn nije fency, al zato ispod haube daje najviše za uloženi novac. Meni je ovo drugo mnogo bitnije ;)
 
Meni je njihov dizajn ok jedino smatram da cene treba da budu nize.
350 eura za 10.1" model sa 16gb je previse........realna cen abi bi la 250.
 
Archos je objavio i definitivnu, zvanicnu cenu za USA:

Archos 80 G9:
8GB 1Ghz: $299
16GB 1.5Ghz: $329
250GB 1.5Ghz: $369

Archos 101 G9:
8GB 1Ghz: $369
16GB 1.5Ghz: $399
250GB 1.5Ghz: $469

Verzije sa 8GB memorije izgleda, osim manjeg radnog takta procesora, imaju i 512MB memorije, naspram 1GB u modelima sa 16GB i 250GB.
 
@Johnny lepa vest još samo da ta cifre ne budu iste u evrima kad se pojave u EU :)
Ekran deluje zabrinjavajuce jer na video izgleda skoro kao ogledalo to bi izgleda bila pored dizajna još jedna mana g9.
 
@Johnny lepa vest još samo da ta cifre ne budu iste u evrima kad se pojave u EU :)
Ekran deluje zabrinjavajuce jer na video izgleda skoro kao ogledalo to bi izgleda bila pored dizajna još jedna mana g9.

U Srbiji očekuj i veće cene od tih cifara pretvorenih u eure, a u Evropi nešto niže, ali to je taj odnos...Archos je francuski proizvođač, te se nadam da neće baš preterati...
 
ako je ovakav meni bi bio dobar po americkoj ceni


http://www.youtube.com/watch?v=u2yupa-lF4I

Best Tablet in the World: Archos 80 and 101 G9, my first hands-on

Отпремио/ла Charbax 12.07.2011.

I got lucky enough to be able to play around with the new Archos G9 tablets for a few minutes, they are awesome. Here are some of the features that I think makes this probably one of the best tablets in the world when it comes out in September:
- 50% faster than iPad2/Xoom/Transformer/Tab101/etc
- Optional unlocked $49 3G Dongle slides in the back
- Built-in kick-stand
- HDMI-out (1080p All Codecs High Profile High Bitrates) with most powerful Video/Audio/Photo apps on any device with automatic meta-data and Upnp/Samba streaming support
- 2x USB Host (one is dedicated for 3G Dongle)
- Honeycomb 3.2 with official Google Marketplace pre-installed
- Most importantly, starts at $279 for 8", $349 for 10.1", there will be all kinds of options though, 16GB Flash or 250GB hard drive (the 250GB version is likely around $100 more than the 16GB flash version, to be confirmed)

This is my first video showing how those tablets are. Look forward to many more videos that I will post about the Archos G9 if I can get some review samples at one point in the next few weeks until and after they are released in September worldwide.

I would have liked to see them do 5" and 7" G9 tablets as well to be more pocketable (pants 5" or jacket 7" pockets), but for now, Archos has nothing to announce regarding more sizes for the G9 series, it's open to speculation, my speculation is that it may be the reason for them to have to wait for Honeycomb and Ice Cream Sandwich to come and support more screen sizes officially and also it may be a question of production capacity and limiting the amount of skews they release.

The OMAP4460 that comes in the Archos G9 series is quite amazing. It can do 1080p at 60 frames per second, for sure all codecs high profile high bitrates at 30 frames per second. It's got an awesome overclocked Imagination SGX-540 for advanced 3D graphics making HDMI out 3D games smooth and totally making this a potential up to N64/PS/DC emulator console replacement on your HDTV. You can easily do 720p video conferencing, even 1080p video conferencing can be supported if a 1080p USB Webcam can be made to work on this Android.
 
Mislim da je Archos ipak preterao sa cenama, bar kad je najjeftiniji desetoinčni model u pitanju. Mnogo je 369$ za proc na 1GHz, samo 512MB RAM i samo 8GB prostora. Trenutno po otprilike istoj ceni na Amazonu možete kupiti Acer Iconia A500, iste rezolucije i dijagonale ekrana (1280x800, na 10.1") ali sa 1GB RAM (duplo od Archosa) i 16GB prostora (opet duplo), i sa procesorom koji je takođe na 1GHz, plus što odaje utisak mnogo kvalitetnije odrađenog proizvoda, ima lepši dizajn, a ima i poznatije ime. Ne znam kako je Archos zamislio da plasira svoj proizvod kad u toj kategoriji nudi znatno manje za isto novca, a mora i da se dokazuje, s obzirom da je manje poznat brend.
 
Da, ali 512MB ima i ipad2, i ne smeta mu previše u radu. A taj 1GHz je i dalje dvojezgarni, koji ti sam možeš uz primenu odgovarajućeg kernela ili podešavanjem voltaže da overklokuješ na 1,5 , ako baš hoćeš...
S te strane nisi u gubitku, a s druge strane Archos možda igra na kartu kodeka, jer je poznato da u svoje uređaje ubacuje kodeke, te na kraju nema formata koji neki Archos ne može da pusti, a svi ostali malo štucaju po tom pitanju...e sad, valjda toga s pojavom 2-jezgarnih procesora neće više biti u tolikoj meri...

I konačno, boga mu, doplati 30USD pa ćeš dobiti verziju koja sve to ima što tebi fali :D
 
Acer takođe ima dvojezgarni procesor. Takođe, mislim da se itekako oseti razlika 512MB i 1GB. Ipad je druga priča, ima poseban OS pisan za njega i nema mnogo svrhe upoređivati ga direktno sa Android tabletima. Kod Honeycomba mislim da 1GB ima vidnu prednost nad 512MB, veću nego što se oseti razlika u brzini procesora.

A sa doplatom od 30$ već može da se kupi Asus Transformer (bez dock-a).
U toj cenovnoj kategoriji (400$) može da dođe do nekog upoređivanja i razmišljanja šta je bolje. S jedne strane Asus na 1GHz i sa 1GB RAM + 16GB za podatke, a sa druge Archos na 1,5GHz i takođe 1GB RAM + 16GB. Archos tu ima prednost bržeg procesora, ali i Asus ima svoje prednosti, npr. fantastičan IPS ekran. Plus što je Asus - ASUS.
Ja bih se ipak i u toj cenovnoj kategoriji odlučio za njega, a ne za Archos. Video sam bezbroj YT klipova i recenzija i odziv na Asusu je fantastičan, sve radi izuzetno brzo i tečno, tako da razlika u brzini procesora nije ni potrebna za današnje aplikacije (pride što onaj na 1,5 verovatno brže troši bateriju).

Znam da Archos nije na nivou jeftinih "kineza" i da je znatno bolji, ali mislim da ipak nije dovoljno poznat da bi koštao isto kao Acer ili (pogotovo) Asus. Mislim da će morati agresivnije da se bore cenama.
 
Poslednja izmena:
Acer takođe ima dvojezgarni procesor. Takođe, mislim da se itekako oseti razlika 512MB i 1GB. Ipad je druga priča, ima poseban OS pisan za njega i nema mnogo svrhe upoređivati ga direktno sa Android tabletima. Kod Honeycomba mislim da 1GB ima vidnu prednost nad 512MB, veću nego što se oseti razlika u brzini procesora.

A sa doplatom od 30$ već može da se kupi Asus Transformer (bez dock-a).
U toj cenovnoj kategoriji (400$) može da dođe do nekog upoređivanja i razmišljanja šta je bolje. S jedne strane Asus na 1GHz i sa 1GB RAM + 16GB za podatke, a sa druge Archos na 1,5GHz i takođe 1GB RAM + 16GB. Archos tu ima prednost bržeg procesora, ali i Asus ima svoje prednosti, npr. fantastičan IPS ekran. Plus što je Asus - ASUS.
Ja bih se ipak i u toj cenovnoj kategoriji odlučio za njega, a ne za Archos. Video sam bezbroj YT klipova i recenzija i odziv na Asusu je fantastičan, sve radi izuzetno brzo i tečno, tako da razlika u brzini procesora nije ni potrebna za današnje aplikacije (pride što onaj na 1,5 verovatno brže troši bateriju).

Znam da Archos nije na nivou jeftinih "kineza" i da je znatno bolji, ali mislim da ipak nije dovoljno poznat da bi koštao isto kao Acer ili (pogotovo) Asus. Mislim da će morati agresivnije da se bore cenama.

Slažem se sa svim, i meni je ekran jedna od najbitnijih stavki, ako ne i najbitnija, recimo ovim redosledom: ekran, procesor, baterija...

Ali, ipak, ja gađam na ovaj manji model od 8 inča koji je i znatno jeftiniji, i nema neku konkurenciju, ali videćemo, ako se cena kod nas bude prebacila u eure+ marža, možda ipak uzmem nešto drugo...o tom potom...
 
Nazad
Vrh Dno