Šta je novo?

Orion IPTV kada ?

peneda2010

Cenjen
Učlanjen(a)
05.07.2009
Poruke
64
Poena
159
Dokle vise da cekamo Orion IPTV ponudu zvanicnu ?
3-5 meseca oklevaju da se pojave ili je to samo sarena laza ?

IP-D1 je najobicnija glupost i primetno da vise Oriona
nema na prezentaciji IP-D1.

Verovatno da se nesto sprema slicno kao i kod Telekom Open IPTV
sa ili bez STB uredjaja. Videcemo dokle nas farbaju ?

Lazna obecanja koja operateri Oriona
poturaju vise stavrno nemaju nikakvog
smisla.
 
Meni čak ni ovaj sajt ne radi kako treba (plejer kao učitava i ništa ne pusta) :d
 
A gde su oni najavili IPTV?Naravno ne mislim na onaj striming, nego nesto kao TS IPTV?
 
sad sam zvao call centar, rekose u junu stize IPTV i nemaju vise informacija :( :(
 
Najavise IPTV preko svog call centra i Online podrske ali kao sto rekoh
nema od toga nista...

Ako dodje dobro dosao ...
Jedino da se samo ne obrukaju kao sa onim IP-D1
ili necim slicnim ...
 
IPD1 nije los... ja koristim neku prepaid varijantu.... na lap topu i lepo sljaka, steta sto nema vise stranih kanala... inace ovako bas lepo radi.... ;)
 
he he IPTV na Orionu stiže još od kada su se zvali Sezampro (između ostalih).
Ja inače htedoh da se prebacim na Orion kad mi je istekao studentski kod telekoma, međutim to su same laži i prevare što se njihovih reklama tiče. A izgleda da imaju neki "ometač" za torrente, evo kod druga neće ništa da se skida što kod mene ide normalno na telekonju.
Treba ih izbegavati
 
he he IPTV na Orionu stiže još od kada su se zvali Sezampro (između ostalih).
Ja inače htedoh da se prebacim na Orion kad mi je istekao studentski kod telekoma, međutim to su same laži i prevare što se njihovih reklama tiče. A izgleda da imaju neki "ometač" za torrente, evo kod druga neće ništa da se skida što kod mene ide normalno na telekonju.
Treba ih izbegavati
Nek proveri portove...Kod njih nikada nisam imao problema sa P2P...
 
Po svemu sudeci cekamo odgovor
Oriona na novu telekomovu promociju 50% cene manje za ADSL.

Imaju sada priliku da puste IPTV
 
meni ovo naše tržište ne ide u glavu nikako. dok se u hrvatskoj takmiče svako sa svojim IPTV-om, ko će imati ekskluzivnije kanale, više HD kanala, lepši interfejs, jeftinije pakete, kvalitetniju opremu ... kod nas je najveće dostignuće nekog provajdera kad dobije milostinju da od telekoma nudi IPTV preko "svoje" mreže. mada priznajem da nisam pratio vezano za Orion, jel oni rade to što sam naveo ili će pokrenuti svoj IPTV (pitam ali ne verujem)?
 
Ma to što je sada pustio Orion nema veze sa IPTV-om.

Neozbiljno je prvo objaviti pokretanje IP-D1 televizije u svim medijima (iako je krenula tek tri meseca kasnije), a ni sada čak nemaju pakete. Čak su i popuste za ORION korisnike ukinuli.

Prava IPTV (ili makar nešto najpribližnije njoj) je Telekomov IPTV - ne ometa ADSL signal, a ima solidne kanale.
 
Pa recimo ovaj kvazi Orionov IPTV... zauzima skoro ceo protok, i ne ostaje ti ništa za surf
 
Pa ova grozota od http://www.ip-d1.com/ koju se usuđuju da nazovu IPTV-om. To je jednostavno net tv i jede brzinu netu, a kvalitet slike im je blago užasan.
 
Pa recimo ovaj kvazi Orionov IPTV... zauzima skoro ceo protok, i ne ostaje ti ništa za surf

Brkaš pojmove.. Jedno je Internet protok, drugo je 'ADSL signal'. Tvoj modem sa centralom može da ostvari recimo max brzinu 'x'.. Od toga ti plaćaš internet pretplatu protoka 'y' i recimo telekomov iptv protoka 'z' gde x naravno uvek mora biti >= u odnosu na zbir y i z. Telekom drži monopol na svoju opremu i ne dozvoljava nijednom provajderu da koristi bilo koju konekciju ka korisniku osim internet konekcije. A šta tebi Orionov IPTV zauzme ne znam, pošto je trenutno raspoloživ samo onaj portal gde je stream manji od 600 kbit/s. Koja ti je brzina neta uopšte?
 
Samo sam čekao kad ćeš da me hvataš za reč, al ajde.... svi znamo ovde na šta misli pod IPTV-om, a na šta pod ADSL-om i sl
 
da li ste se ikad zapitali zasto u srbji ADSL moze da se uzme najvise 16Mbps ... kad je moguci kapacitet ADSL-a 24Mbps

to je zato sto je telekom za svoj IPTV do sad koristio MPEG2 kompresiju i za jedan TV kanal je morao da koristi 4Mbps, a da bi vam dao da gledate 2 kanala razlicita u isto vreme, na 2 TVa naravno, mora da obezbedi onda 8Mbps ...

verujem da znate da saberete 16 i 8 ;)

e sad,
drugi provajderi isto mogu da daju odvojen IPTV, ali malo teze ... to jest ako im trazite internet 16Mbps, nemogu da vam daju IPTV odvojen, jer telekom nece da im da jos onih 8mbps


medjutim, na sve ovo, sad se vise nekoristi MPEG2, nego H264 ... a za tu kompresiju provajderu treba za jedan TV da obezbedi oko 2,5Mbps ...


to bi u poraksi izgledalo ovako (telekom nas nezanima jer on ima onih dodantih 8mbps, i moze da radi sta hoce), dakle ...

vi pozovete npr. orion (ili bilo kod drugog provajdera) ... i kazete ja hocu ADSL i IPTV ... provajder proveri koliko vi mozete da imate maksimalnu brzinu na parici ... ajde da kazemo da mozete da imate 8Mbps ...

... vas provajder pozovo i kaze ... mozemo da vam obezbedimo 5Mbps internet i IPTV za jedan TV. ... (5 + 2.5 = 7.5Mbps ... onih 500kbps ode na overhead)

btw, ako mozete da imate 16Mbps protok na parici, provajder vam da 12-13Mbps za interet i IPTV za jedan TV. ...

ako hocete da vam da IPTV za 2 TVa, morace ukupan interet protok da vam smanji za 5mbps ... pa bi u ovoj zadnjoj opciji, mogli da dobijete 10Mbps internet i IPTV za 2 TVa, sto je jos 5Mbps ... ukupno 15Mbps i naravno overhead.

a jedina ralika izmedju IPTVa i ostaliih net ili web TVa , je u tome sto se za IPTV podrazumeva da dobijete PUN kalitet slike, a na net ili web TV-u, dobijate stream od 300kbps pa navise, ali nikad 100% ... a to je 2,5Mbps H264 za PAL 720x576. ... ustvari oko 2,8Mbps sa zvukom.
 
da li ste se ikad zapitali zasto u srbji ADSL moze da se uzme najvise 16Mbps ... kad je moguci kapacitet ADSL-a 24Mbps
teoretski kapacitet.
bilo sta oko te cifre moze samo u idealnim uslovima, a takve ima mozda 1% korisnika.

medjutim, na sve ovo, sad se vise nekoristi MPEG2, nego H264 ... a za tu kompresiju provajderu treba za jedan TV da obezbedi oko 2,5Mbps ...
amino stb koji telekom daje ne podrzava h264 codec.


po tvojoj logici kod telekoma mozes da uzmes internet 16mbit i IPTV u isto vreme.
to je jednostavno nije tacno, mozes da uzmes max. 6mbit internet u kombinaciji sa IPTV.
 
Čuj, čim je dobio licencu za drugog operatora fixne telefonije, nisu lokalna ekipica iz kraja koja razvlači kablove među zgradama ili baca signal kroz "konzerva" antene.

I ja sam lično više očekivao od njih - bolju kompletnu ponudu u globalu.
 
Prvo da su ozbiljni... jesu, bar po broju korisnika i vrstama usluga koje nude...

A drugo mnogo bitnije- ovo nije iptv i tako i pise na sajtu- ovo je orion tv- usluga pustena njihovim korisnicima za dz, kao i preko njihovog plejera(sa boljim kvalitetom slike nego http stream)...

To je uvodna prica za iptv koji ce se placati i raditi preko stb-a... znaci ovo nikako ne treba brkati sa iptv koji jos uvek nije pusten...
 
Prvo da su ozbiljni... jesu, bar po broju korisnika i vrstama usluga koje nude...

A drugo mnogo bitnije- ovo nije iptv i tako i pise na sajtu- ovo je orion tv- usluga pustena njihovim korisnicima za dz, kao i preko njihovog plejera(sa boljim kvalitetom slike nego http stream)...

To je uvodna prica za iptv koji ce se placati i raditi preko stb-a... znaci ovo nikako ne treba brkati sa iptv koji jos uvek nije pusten...

OK, ako si već upoznat, kada će pustiti pravi komercijalni IPTV?
 
Exodusbgd

Nema tu informaciju.
Isto kao i Orion sto i dalje zavlaci sa IPTV...

jadno i tuzno...
 
Prvo da su ozbiljni... jesu, bar po broju korisnika i vrstama usluga koje nude...

ozbiljno lažu, to jedino
zovu me da pređem kod njih sa telekoma, kažu da dobijam popust (bio sam na sezamu dugo) blutooth slušalicu i web kameru (ne "ili" već baš "i" pošto sam pitao) i wifi ruter, pošto sam dugogodišnji korisnik neće mi naplatiti. ok odem ja tamo da vidim 6MB/s za 1990din, međutim za mene je ipak 2900 i kusur, reklama ne važi - riba kaže niste vi to dobro pročitali (a pitao lepo tog lika što me je zvao), web kamere nemaju i neće više imati, blutooth slušalicu mogu da mi pošalju kući za oko mesec i po a za wifi ruter moram da platim 2000din.
fala i doviđenja
 
Trebali bi javno da objave a sto je vrlo moguce da
ih Telekom namerno njoka i ne daje mogucnost da i oni puste IPTV ! ! !

A ne ovako da gube korisnike jer naopako lazu i pustaju neki Orion TV da
zamazu oci. Ne znam ko moze da prihvati da je IPTV onaj
OrionTV.
A posto se hvale da imaju svoju infrastrukturu je i dalje je velika laz i obmana.
 
Ja mislim da ce IPTV uskoro i kod Oriona, u svakom slucaju kad dodje prijavicu se kod njih.Valjda ce izbor kanala biti dobar.
 
Nazad
Vrh Dno