Šta je novo?

Dragon Age 3

Bas sam citao ovu metacriticu, ljudi bas napljuvali igricu, najjaci mi bio lik koji je krivio Denuvo DRM zato sto nije mogao da pokrene igricu. Mislim za neke stvari su u pravu, ali igrica nije bas toliko g***o da treba toliko da je pljuvaju, mislim neko zbog craftinga daje ocenu 1, nije da branim igricu, ali neke ocene nemaju smisla, ali neki su i realni, a ovaj review sto je okacio @2Saint4U je bas rtd, ono je preterivanje, mislim da i ovi iz EA kad bi to procitali da im ne bi bilo lako :d
 
Poslednja izmena:
ubiste se od price o kvalitetu kvestova storyline zapletera raspleta nelinearnosti o zanimljivim NPCevima itd itd ludilo rpg :d

mislim super mi je sto neko kao marko1996 uziva u igri, i treba da uziva, jos mu se ukus nije pomutio sa igrama koje se vise nikada nece praviti na tom nivo epicnosti i legendarnosti :p
 
Meni je DA kec bio sasvim fin, a čak i ni dvojka nije bila baš toooliko loša (jer sam nubina za RPG), a onda sam probao Divinity Original sin i sad ne znam da l ću moći da odiram više od 3 RPG-a do kraja života jer očekujem da svaki bude toliko dobar. Što se odnosi i na ovo. Skinuću, probaću, bataliću, a ranije bih ga verovatno i odigrao nešto više, ali teško do kraja, dok sam Divinity oprdeo od A do Š. Tj. do DŽ, pobio sam neke NPC-ove da bih prošao na trapdoor i posle nisam imao kome da predam quest :d
 
ubiste se od price o kvalitetu kvestova storyline zapletera raspleta nelinearnosti o zanimljivim NPCevima itd itd ludilo rpg :d

mislim super mi je sto neko kao marko1996 uziva u igri, i treba da uziva, jos mu se ukus nije pomutio sa igrama koje se vise nikada nece praviti na tom nivo epicnosti i legendarnosti :p

Ja nigde nisam rekao da su questovi wow ili NPC-evi jer nisam jos ni igrao glavne misije, prelazio neke sporedne i ima nebuloznih misija, al ima i koliko toliko zanimljivih kao u svakoj igrici...

Kao sto kaze Simpathy neko ko je noob za ovakve naslove (kao ja npr jer nikad nisam ozbiljno igrao RPG-eve) je ovo super igrica, da sam mozda ceo zivot na rpg igricama mozda bih rekao da ovo nije to to, ali kao noob za ovaj zanr meni je ova igra super (ima mana i nekih nebuloznih situacija, ali moze da se igra sa uzivanjem, jel jelte ovo je igra, treba da te zabavi)...
 
Pretjeraste mnogo.
Veliki sam fan rpg-a i nekih mikseva rpg-a, cijeli Fallout serijal sam presao po nekoliko puta, Baldur's Gate, System Shock, Vampire: The Masquerade, takodje i The elder scrolls, sve od Battlespire and Redguard do Skyrim bar po dva puta, Witcher 2 i jos mnostvo mnostvo rpg igara. Skoro sam presao i Wasteland 2. Ali recimo Divinity original sin mi nije legao uopste.... DA 3 me drzi poprilicno. Stvar ukusa. Igra je ogromna. Uporedo pratim main quest i cistim redom sporedne. The hinterlands skoro da sam ocistio skroz. LIjepo izgleda i igriva je. Pricu pratim povrsno, cisto da znam sta se desava. Nemam vremena da pomno citam sve dijaloge. Igriva je, zadataka ima mnogo glupih ali i mnogo zanimljivih. Jedina zamjerka na igru su kontrole kamere i kretanja i nemogucnost dodavanja atributa, sve ostalo je ok. Mozda je malo crafting sistem siromasan ali nista strasno.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam neki hardcore igrac RPG-a,ali ovo mi bas lezi!Verovatno zato sto je prilagodjena siroj populaciji igraca!Oni koji su zagrizeni RPG igraci neka ustede pare i zaobidju ovaj naslov!Verovatno im se nece svideti,mada...
Stvar ukusa. Igra je ogromna. Uporedo pratim main quest i cistim redom sporedne. The hinterlands skoro da sam ocistio skroz. LIjepo izgleda i igriva je. Pricu pratim povrsno, cisto da znam sta se desava. Nemam vremena da pomno citam sve dijaloge. Igriva je, zadataka ima mnogo glupih ali i mnogo zanimljivih. Jedina zamjerka na igru su kontrole kamere i kretanja i nemogucnost dodavanja atributa, sve ostalo je ok. Mozda je malo crafting sistem siromasan ali nista strasno
+1
Svidja mi se to sto ne mozes da ides u druge regione,ako nemas power poene za otkljucavanje kvestova,a samim tim i druge mape,pravljenje kampova kao fast travel pozicija...Ima lepih stvari!Sve u svemu ja sam bas zadovoljan!Igriviji mi je nego Skyrim barem za ovih 10-ak sati koliko sam proveo u igri!
 
Poslednja izmena:
Starac usamljen u hejtovanju igre :laugh:
Nema ostalih što su hvatali zalet za pljuvanje, zeznula ih ova nova zaštita a ne ide da pljuju bez da su probali igru :d

Nego dal će moći neki mod da ispravi te kontrole i kameru? DAO je imao gomilu modova koji su bitno popravljali igru, valjda će i ovo...

Marko 1996: druže ako neki developeri/izdavači zaslužuju naš novac onda je to CDProjectRed/GOG ;)

Ja sam je hejtovao, nisam je kupio i premda imam pristup da je igram jos je nisam ni probao.
Nemam volje, molim boga da ovi sa Nexusa uspeju da izmoduju kameru, a to se ne zna kad ce biti.
Neki pomaci su vec napravljeni jer su provalili audio faljove ali ima jos toga puno da se radi.
 
Ja nisam neki hardcore igrac RPG-a,ali ovo mi bas lezi!Verovatno zato sto je prilagodjena siroj populaciji igraca!Oni koji su zagrizeni RPG igraci neka ustede pare i zaobidju ovaj naslov!Verovatno im se nece svideti,mada...

+1

Odigrao sam jako mnogo RPG igara i za sebe mogu reci da imam poprilican "staž".
Tacno tako, igra je prava razbibriga, sjednem dnevno sat-dva, izigram se. Pri tome me uopste ne smori, ne tjera me da po par sati kontam kako sta zavrsiti i gdje otici (poput nekih igara). Ne kazem da je laka, ali kao sto ti kazes, prilagodjena je siroj populaciji. I meni to uopste ne smeta, sta vise, poprilicno mi je dobro legla.
 
Previše se kaki. Imate tonu RPG-ova koji izašli u zadnjih godinu dve, i totalno se razlikuju jedni od drugih. Evo, samo iz ove godine: Wasteland, Divinity, Dark Souls 2, Valkyria Chronicles, Legend of Grimrock 2, Dragon Age Inquisition itd, itd... Fino svako može da nađe tip RPG-a koji baš njemu odgovara a one koji ga ne privlače ne mora ni da igra. Ovde kao da je Inquisition jedini RPG u poslednje vreme, pa svako mora da ga igra i pljuje samo zato što nije kao Dragon Age kec ili Divinity, bez obzira na to da li kao igra valja ili ne.
 
Da nije KS-a Watseland, Pillars, Divinity (pravi predstavnici starog RPG-a) nikada ne bi ni izašli...
 
Ma procitaj bre text, satira.

text opisuje igru kao da ocenjuje sa kecom, a stavio 10 ;)

Procitao sam samo prvi pasus, vidim pohvale na sve strane i ocena 10. Jos kada sam video da je ocenio Alien: Isolation sa nula ja reko evo ga Kellhus (u poslednjoj iteraciji je smarao sa Evil Within i pljuvao po Alien: Isolation).

Jutros sam procitao i ostatak opisa... interestantno, ali mislim da ciljna grupa ove igre ne kapira sta je pisac hteo da kaze a EA bas zabole ako im se igra proda kako valja (kao oni Ubikrsevi sto odu u 5 miliona primeraka svaki, uprkos kritikama).
 
Slazem se sa tobom!Nije ovde poenta u pljuvanju,nego je poenta sto ne moze svako da je proba,posto za sada jednostavno moras da je kupis!Nije nimalo jeftina da bi se "igrao" sa par hiljada dinara koje na zalost vecina ljudi nema da iskesira!Ja sam isao na rizik,ali na moju srecu svidelo mi se ono sto sam video!Druga je prica sto neko pljuje,a nije probao ili je svoj zakljucak izveo iz nekoliko odgledanih videa,sto je u neku ruku i sasvim uredu!Meni se Dark Souls serijal uopste nije svideo,dok sam Valkyria Chronicles skoro priveo kraju,odlicna igra za mene!Jeste da DA:I nije jedini RPG,ali ljudi bi voleli da probaju pa da sami donesu svoj sud!
 
Jutros sam procitao i ostatak opisa... interestantno, ali mislim da ciljna grupa ove igre ne kapira sta je pisac hteo da kaze a EA bas zabole ako im se igra proda kako valja (kao oni Ubikrsevi sto odu u 5 miliona primeraka svaki, uprkos kritikama).
A šta je hteo da kaže? Šta si ti uopšte hteo da kažeš svojim postom?

Poređenje sa Ubishitom baš ne ide, AC Unity je popio (za jednu AAA igru) slabe ocene a igrači na sve strane kukaju. U slučaju DA Inquisition ocene su prilično dobre a igrači koji su probali igru je većinom hvale.
 
Starac usamljen u hejtovanju igre :laugh:
Nema ostalih što su hvatali zalet za pljuvanje, zeznula ih ova nova zaštita a ne ide da pljuju bez da su probali igru :d

Pa da, stvarno čudno, oni kojima se igra nije dopadala u najavama su odlučili da ne izdvoje kintu za kupovinu originala. Baš čudno :)



Ko ce da ceka mart mesec za Witchera, do tada svasta moze da se desi, a i sto se tice kupovine igrica kupujem iskljucivo EA, Ubisoft i Activison (pogotovo EA preferiram) igrice, eventualno GTA ili neki HB za 1$, sve ostalo preko svedjana... :p

Brate mili...:d

Džaba bilo koja doza alegorije, cinizma ili suptilnog podbadanja od strane G@W-a i starca, Marko u samom startu jasno postavi kako stoje stvari :D



Ako ti kazes... Mada mislim da cu kupiti Pillars of Eternity i odvaliti se jedno 100-150h.

+ milion :)

Zapravo, već je rezervisan, sa sve ekspanzijom u mom slučaju :)
 
Uzeh i ja igru, pa nek ide život :)
 
Koliko ja vidim svi pljuju igru zbog kamere i kontrola a ne zbog igre ko igre, tako da verujem da se svima svidja i da je vredna igranja:)
 
nije sve u kontrolama i kameri (nedostatak potrebe za taktickom kamerom, i taj trip kada krene fajt da lepo upravljas bitkom uz periodicne pazue jednostavno NEMA SMISLA U OVOJ IGRI) 20% igre je skupljanje resursa za craft i research, a svodi se na random saginajnje na svakih 30m gde god da krenes.

Crafting jeste lepo zamisljen, - recepti i blueprintovi idu "10 metal / 5 skin" i sad svaka vrsta koze ili metala daje razlicita svojstva na opremu, a takodje i boju. Ako kraftujes coat za rangera od zecjeg skina, dobices lepu belu uniformu, a druga koza (rubni delovi uzmes od crnog vuka , i napravis dvobojni kaput..)
Ali umesto da se svodi na tezino dolazenja do recepata, ti imas za 4 parceta armora da doneses 40x koza, 30x neki metal, 20x ovo, 50x ono... znas sta ti je ciniti da to skupis? trcis po livadi i grajndas resurse.


Evo mali copy paste nekih zapazanja

Nema healera u igri, nema healing magija. Igra ima totalno drugi koncept gde imas 8 potiona za health koje ukupno deli ceo party. Isti se obnavljaju posetom checkpointa ili odmorom na istima. (samim time celokupan sistem herbalizma i healing spelova je iskljucen a gameplay izguran u drugi pravac jer cesto nestaje potiona, health se ne obnavlja pa se vracas nazad na checkpointe)
- Naravno, kad se vratis i krenes ponovo u istom pravcu, neprijatelji se respawnuju a takodje i collectabiles (nekoliko vrsta bilja od kojih na klik pravis druge vrste potiona, kao i neke rude koje se tako random uz ivice kamenja nalaze) posto se toga dosta trosi, 20% igre se provodi u saginjanju po biljke i rude...
- Igrace je nemoguce desnim klikom usmeriti na teren, tako da kad skupljaju stvari koje su gore pomenute nego moras doci tik uz njih i kliknuti desni taster. Ponekad kad si metar od istog, nece da ga pokupi i onda pokusas prici jos tih 30cm a tvoj char moze samo da trci (bez gamepada), pa pretrci ili padne niz merdevine ako si hteo sici na njih.
- Nema dodavanja atributa pri levelovanju. Otvaras samo skill tree koji onda prema zamisli developera dodaje atribute.
- Pauziranje i taktiziranje nema nikakvog smisla, (zbog uzasne kamere i manipulacije istom u "taktickom pogledu") ali generalno na hard tezini nema nikakve potrebe, fajt je cisti ARPG H&S,.
- Inventar je jedan za sve clanove partya, prikazuje samo 4 itema na ekranu a za vise moras skrolovati. Bitno je da su brojke velike da vidis iz sofe sa 3m na TV.
- revive je kao u bilo kom 4 player coop naslovu.. Payday, COD zombies, L4D itd. Svaka klasa, lik moze da ozivljava za 3 sekunde.
- Nema nikakvih penala. Najveci penal je ponovo da ucitas. Padaju ljudi 30x, picis dalje.
- ne mozes menjati oruzje kad pocne fajt. znaci, ranger/rogue imas skill sa strelama i bodezima, krene fajt a ti sa lukom. Okruze te neprijatelji u close combat, ne mozes da equipujes daggere skroz dok se ne zavrsi fajt....
 
Pfff ovo što si pobrojao je meni sasvim dovoljno da mi se ne igra...
valja li priča makar?

Ukusi su naravno različiti ali ovo zvuči kao da nije za prosečnog "matorca" :d
 
Deo toga što si nabrojao se svodi na interfejs i kontrole koji izgleda nisu prilagođeni za PC, ostalo je opet više "drugačije nego DA:O" nego "stvarno loša igra". Levelovanje nije kao u DAO, borba i taktiziranje nije kao u DAO, hilovanje nije kao u DAO itd itd. To sa potionima koji se obnavljaju odmaranjem na checkpoint-ima zvuči kao da je kopirano iz Dark Souls-a, ako je to stvarno jedini način za hilovanje onda zvuči kao nešto što bi moglo da tera na pažljivije igranje pošto si i sam rekao da se ti potioni brzo potroše.

Meni ceo taj MMO mentalitet zvuči kao najveći problem, igra bi zbog toga mogla brzo da smori. Videćemo, valjda će već jednom razbiti taj Denuvo.:D
 
neprijatelji se respawnuju a takodje i collectabiles

Ovo kad vidim u igri, ili da je pacov u pećini dizao tegove i nabildovao da 19 nivoa pada momentalni uninstall. Hvala ti na informaciji da se ni ne mučim sa instalacijom/kupovinom.
 
Hm, ja nisam primetio respawn neprijatelja, tj malo mi drugacije to izgleda - recimo ja kad sam se probijao do nekog apostate skrovista pobio sam na gomile stvorova i templara i magova i nestalo mi je napitaka pred pecinom. Quick travel do kampa i onda opet nazad do pecine, naleteo sam na neprijatelje samo na par random mesta posto neki NPC-ovi patroliraju, tj ne kampuju u mestu. Sto i nije lose jer (inace ogromna) mapa nije skroz prazna posto je opustosim... Isto i dosta kampova koje sam ocistio sad su prazni ili su tu izbeglice. OK je i sirenje uticaja i menjanja stvari na mapi, npr gde je selo bilo pusto - posle ciscenja tu bude seljana, vojnika u patroli i sl
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja CUO ne respawnuju se NPCovi, ubijes ih jednom i nema ih... Mozda sam lose cuo ali sam poprilicno siguran da je tako:)
 
Ogromna pećina-dungeon (Valammar) u Hinterlands. Tri puta za redom ubijao iste protivnike. Morao sam da se vraćam u kamp da napunim healing potione. Respawn radio samo tako.
Inače sama igra za ubijanje vremena dušu dala. Uvek ima nešto da se radi. Zanimljivo je iako vuče na offline MMO još mi nije dosadila. Priču nisam ni načeo a već igram oko 15 sati. Konačno sam se navikao na taktičku kameru. Šta znam još je rano suditi. Ljudi kažu da igra tek kasnije počinje tipa posle 20 sati.
 
Poslednja izmena:
Ja imam oko 50 sati i prica mi je tek prakticno pocela. Mali savet za one koji tek pocinju, ne tracite previse vremena na prvoj mapi. Nepotrebno je i realno je najdosadnija, meni barem. U zavisnosti koliko brzo prelazis igru i koliko preskaces stvari "pravi" dragon age pocinje negde od 15. do 30. sata u igri. Ili miksujte, malo price malo istrazivanjne.

Ogromna pećina-dungeon (Valammar) u Hinterlands. Tri puta za redom ubijao iste protivnike.

Tako je i meni bilo. Izgleda da se samo dungeoni respawnuju u potpunosti.
 
Zadnja EA igra koju sam igrao je DA: Origins. Tako ce izgleda i ostati. Doduse Origins se i ne moze nazvati EA igrom.

Btw, neko je bio prilicno mastovit kod opisa ove igre :)

The only thing I could think of to compare to Dragon Age: Inquisition would be if the hottest girl in the world agreed to have sex with you and then you take off her pants and a giant thigh slapper smacks you right in the face. That was Dragon Age for me.

Ovo je sa Metacritica uz 5.4 user ocjenu.
 
Nazad
Vrh Dno