Šta je novo?

LG Optimus 2x P990

Aaaaa pa što ne vičeššš!!! :D danas pada update...heheh dupla sreća,juče mi stigla jača baterija za fon 2480mA :) pa još i update..možda bude nešto od telefona...

Koliko ti je trajao ukupno update?

Jedno pitanje ako moze.Ja imam P970 Optimus Black,da li moze takva baterija da ide na njega?Ako moze zanimalo bi me gde si je nabavio.Moze i na PM ako ovde nije dozvoljeno davati takve informacije zbog reklamiranja.
 
Poslednja izmena:
krastavac drugari probao sam da stavim ovaj rotovan ,al na njemu nece da radi ad hoc,pokusao sam da mu menjam i wpa supplicant,ali nece ludak ga je lose rotovao ,tako da ne mogu da ga kopiram pravi wpa suplicant u systen folder,a kad pokusam ponovo da ga rotujem nece a ni unrot ne pomaga ukoci se!!
:mad:
PS:Koristim kablovski internet sa miniusb koji salje kao wifi..

Ajde neka mi neko kaze nakon koristenja roma ,da li vredi preci sa cm 7 na njega,mislim jel je puno bolji ako ne ostajem na starom??
I ako moze da mi neko posalje kako se updatuje sa zvanicnog sajta?
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedno pitanje ako moze.Ja imam P970 Optimus Black,da li moze takva baterija da ide na njega?Ako moze zanimalo bi me gde si je nabavio.Moze i na PM ako ovde nije dozvoljeno davati takve informacije zbog reklamiranja.

Ne znam da li mogu iste baterije pošto nisam video P970...a ja sam naručio preko druga i baterija je izašla oko 22 dolara...I za sad nemam zamerke evo četvrti dan drži i ostalo je još oko 23%,korišćena je bez 3G opcije(mooožda je bilo uključeno oko 2h ukupno),auto displej,dnevno oko 15-20-ak min razgovora,stalno uključen net preko MTS-a,malo WiFi-ja....Za sad sam zadovoljan,nadam se da će mi stići i dock za punjenje pa da uparim sve polako :)
 
Poslednja izmena:
Nakon update-a sam provalio da mi se nakon 2-3 dana koriscenja, telefon znacajno uspori. Toliko da cak pri kucanju poruka ima lag od po 2-3 sekunde. To se nije desavalo pre update-a na Gingerbread. Probao sam sam raznim killer-ima i cleaner-ima, ali nista ne pomaze sem da se restartuje fon i onda j eopet sve OK 2 dana i onda opet krene sve sporije i sporije da radi. Ima li neko ideju?
 
reboot od 30 sec svakih par dana i nije neki problem
 
pa nije, ali sto bi ako to nije moralo ranije. Pritom na SG II moj kum uopste ne rebutuje i uvek mu isto sljaka...
 
Da li postoji neki GPS fix .. nekako mi posle update-a mmnnooogooo duže traži satelite a po nekad ih ni ne nađe...
 
eto prvog bug-a na GB-u :D
 
Ja sam iskreno vise ocekivao od GB, jedino sto batrija drzi duze. Tel sad ima manje slobodne memorije u radu. I posle 2,3 dana mora da se resetuje jer poseduje izuzetno spor. I dalje postoji lag na menjanju ekrana na Lg home, i ne znam u kojim situacijama treba da se iskaze tegra 2 procesor, kada mi se cini sporiji od single core procesora na HTC Incredible S.
 
Ja sam iskreno vise ocekivao od GB, jedino sto batrija drzi duze. Tel sad ima manje slobodne memorije u radu. I posle 2,3 dana mora da se resetuje jer poseduje izuzetno spor. I dalje postoji lag na menjanju ekrana na Lg home, i ne znam u kojim situacijama treba da se iskaze tegra 2 procesor, kada mi se cini sporiji od single core procesora na HTC Incredible S.

Za sad nisam imao takvih problema..... :)
 
Ja sam iskreno vise ocekivao od GB, jedino sto batrija drzi duze. Tel sad ima manje slobodne memorije u radu. I posle 2,3 dana mora da se resetuje jer poseduje izuzetno spor. I dalje postoji lag na menjanju ekrana na Lg home, i ne znam u kojim situacijama treba da se iskaze tegra 2 procesor, kada mi se cini sporiji od single core procesora na HTC Incredible S.

Imam iste simptome. Pada mi na pamet da uradim fabrički reset. Možda pomogne. Na kraju ću da ga rutujem i stavim neki drugi rom.
 
pa imao sam HTC magic i idmah sam to bio uradio, medjutim, svaki ROM koji sam bio stavio je imao neki bug ili nedostatak. Od tada sam rekao, samo oficijelni i nista vise. Nema sanse da se nadje ROM koji nije oficijalni a da mu sve radi kako valja i da nema nijedan bug.
 
pa imao sam HTC magic i idmah sam to bio uradio, medjutim, svaki ROM koji sam bio stavio je imao neki bug ili nedostatak. Od tada sam rekao, samo oficijelni i nista vise. Nema sanse da se nadje ROM koji nije oficijalni a da mu sve radi kako valja i da nema nijedan bug.

E krastavac... Ima ih dosta :)
 
Takodje potvrdjujem da nema nijedan normalan rom da radi kod mene,dobro vecinu nisam ni probao zato sto nemaju ad-hoc(krastavac imam kablovski internet sa usb wifi),jedini onako normalan sa najmanje bugova je CM ,oficijelni nemogu da stavim verovatno nije toliko los,al krastavac ne mogu da mu napravim ad hoc ne vidi mi mrezu....Mislim da cu uskoro da ga prodam i uzmem SG 2!!Meni nije to to,mislim daleko da je Otpimus 2x los,ali eto te neke sitne zamerke sto se tice slabe custom podrske,pogledajte samo koliko romova im za SG ili SG2 ,ili HTC...
 
Ja ne znam...meni odgovara sasvim i stock ROM...nema problema i bug-ova osim GPS-a...a i to ću srediti čim nađem vremena :)
Evo da se pohvalim stigao mi je i dock za punjenje sa dodatnim slotom za externu bateriju...sve za sad radi ok :)
 
Posle dosta vremena razmatranja, ovom telefonu fali ram memorija 512mb -128mb za graficku znaci ostane 384mb za sistem jednostavno nije dovoljno. Morao sam da koristim task manager. Bar 768mb rama bi popravilo mnogo situaciju jer po testovima tegra 2 je dovoljno jaka.
 
Posle dosta vremena razmatranja, ovom telefonu fali ram memorija 512mb -128mb za graficku znaci ostane 384mb za sistem jednostavno nije dovoljno. Morao sam da koristim task manager. Bar 768mb rama bi popravilo mnogo situaciju jer po testovima tegra 2 je dovoljno jaka.

heheh pa šta to drugar radiš sa telefonom kad ti je malo 512 memorije?I da li zaista koristiš sve te aplikacije kad uspeš da nabiflaš i zauzmeš toliko memorije?Ja imam recimo 17 aktivnih procesa i još oko 130mb slobodno...do duše ja se ne igram,ali koristim sve ostale prednosti telefona i sistema....
 
U obicnom radu, mi ostane 70mb, i cim dodje ispod 100mb telefon uspori i malom da koristim taks manager, i nema 512 nego 384mb

heheh pa šta to drugar radiš sa telefonom kad ti je malo 512 memorije?I da li zaista koristiš sve te aplikacije kad uspeš da nabiflaš i zauzmeš toliko memorije?Ja imam recimo 17 aktivnih procesa i još oko 130mb slobodno...do duše ja se ne igram,ali koristim sve ostale prednosti telefona i sistema....
 
hehehh onda ili još nisi spreman za ovakav vid uređaja ili moraš da naučiš da organizuješ prioritete :D ... šalim se naravno!Jeste malo memorije...mislim,memorije nikad dosta,ali recimo da ima više memorije...ne znam koja bi ga baterija zakrpila sa kapacitetom...više memorije-veća baterija....veći troškovi-veća i cena uređaja samim tim :)
 
Znam. Sve sto kazes stoji,ali staviti 384mb za sistem na tegru 2 je po meni los potez, pa HTC Incredible S ima 768 i zato se ponasa isto kao i Lg u radu iako ima single core. A ne verujem da bi se cena nesto mnogo podigla da je stavljeno 768mb.
 
RAM memorija se na androidu iskorišćava na drugačiji način nego na onaj na koji smo navikli u Windowsu, sistem će koristiti i "zauzetu" memoriju ako neka aplikacija to zahteva, a nisam do sada video ni jednu igru/program koji nije hteo da se pokrene ili da je nestabilan u radu na Optimusu. Meni često padne slobodan RAM na 30tak MB i nema usporenja telefona (barem ja nisam primetio).
Ali realno ne bih se bunio da su ubacili više memorije, čisto da bi telefon bio duže future proof :D
 
Nisam ni rekao da je nestabilan ili da ne moze da pokrene. Nego samo da se sigurno primeti razlika u brzini kada memorija padne ispod 70mb, pricam za fabricki rom.
 
Nadjite na internetu aplikaciju RAM MANAGER PRO by yuwe...Odlicna je za problem sa memorijom..
 
Pozz ljudi zanima me vasa preporuka koji kernel da stavim za Topogigi 1.7 sa sp1,ovi ostali ne rade kod mene odnosno tard nije napravio ad hoc podrsku za njih??
 
Ajd,sam sebi da odgovorim za deo oko GPS problema(ne mogućnost pronalaženja satelita posle update-a na GB),pa ako neko ima sličan problem neka proba sa ovim fix-om... :)

1.Uključiti GPS
2.Restartovati telefon sa uključenim GPS-om
3.Nakon restarta,uključiti network data transfer i onda startovati iGO...

Fiksira satelite za 10-20 sek.Posle tog prvog uključivanja može se isključiti data transfer i koristiti samo GPS...

skinuto sa XDA foruma...
 
Nazad
Vrh Dno