Šta je novo?

LG Optimus 2x P990

Bas lepo sto je development ponovo zaziveo al gde bas sada kad sam narucio Moto G? :) Sad mi zao da prodam Optimusa al moram.
 
Bas lepo sto je development ponovo zaziveo al gde bas sada kad sam narucio Moto G? :) Sad mi zao da prodam Optimusa al moram.

Ne mogu da editujem post pa samo da dodam, ako neko hoce da kupi Optimusa u ekstra stanju nek se javi na pp. :) Verovatno cu sutra i da ga stavim u oglase...
 
Stavio dual boot. Na prvi rom sam stavio svoj Optix, kernel od Kob-a. Sa njim sve lepo radi.

Drugi rom sam stavio CM 11 i stavio gore pomenuti 3.1 kernel od Kowalskog. Vau kako leti! Znači ne mogu da verujem kako je dobro raditi sa brzim mobilnim telefonom!
Ostaje mi da ga testiram i da vidim koje su mu mane.
Ako ga neko instalira, neka obavezno zameni mms.apk i aplikaciju od telefona kao što je objašnjeno na xda forumu, jer tako će mu raditi poruke.

PS. Moram ovom prilikom da pohvalim firmu Handcent sms, jer su napokon ubacili moj prevod za srpski jezik koji sam im poslao pre par meseci! Napokon imam ćirilicu na tom programu.
 
PS. Moram ovom prilikom da pohvalim firmu Handcent sms, jer su napokon ubacili moj prevod za srpski jezik koji sam im poslao pre par meseci! Napokon imam ćirilicu na tom programu.
Ovo je ipak bila greška. Morao sam se vratiti na stariju verziju Handcent sms jer ne podržava moju aplikaciju za ćirilicu. Nisu ubacili prevod.

Što se tiče CM 11, poslednja tonyp verzija, više nego zadovoljan! Nema problema sa radom! Nijednom se nije restartovao. Sve radi savršeno, osim bluetooth. Ne radi poziv u kolima. Zato sam i ostavio Optix.
Nema potrebe za dizanje radnog takta procesora. Do sada najbrži rom koji sam imao.
Obavezno uraditi čistu instalaciju, a programe vraćati preko npr. Titanium backup. Instalirao sam "prljavo" preko TheROM-a i bio je malo spor. Posle sam odradio čistu instalaciju i stvarno lepo radi.
 
Stvarno odlican rom. Za dva dana sam imao dva puta crn displej i morao sam da vadim bateriju. To je jedini problem na koji sam naisao do sada.
 
Stvarno odlican rom. Za dva dana sam imao dva puta crn displej i morao sam da vadim bateriju. To je jedini problem na koji sam naisao do sada.

Meni se to desilo, ali posle 10 sekundi se uključio ekran. Mislim da "duboko" spava telefon, pa mu treba da se uključi. Menjao sam podešavanja procesora i mislim da najbolje radi u modu interactive.
 
Drugi put se desilo kad sam ga skinuo sa punjaca jutros oko 5h. Oko 8h sam se probudio i telefon crn, nece ni na punjac da se probudi.
Kod mene je podesen na interactive, a I/O sam stavio sio, jutros je bio podesen na row ako se dobro secam.
 
Pozdrav, mozete li mi reci koju bateriju da kupi kao zamenu za originalnu?posto mi je originalna bas popustila ne moze ni 3-4 sata da sastavi.i da, moze li se za ovaj nas telefon naci originalna baterija u predstavnistvu lg-a?
 
Ljudi pomagajte,koji da stavim rom a da mi sve radi i d mi se ne restartuje telefon,da moze da se puni normalno da ne mora da ga restartuje,i ostalih problema.Trenutno sam stavio OptiX_R5.5A i radi telefon stvarno prebrzo,ali mi se restartuje telefon,pa onda nnece da se puni ako ga ne otkljucam ili ne izvadim bateriju.Koji je rom stabilan da mu radi sve i da ne trosi bateriju ludacki ?
 
Ja sam na dual boot i imam Optix v5.5 i lepo mi radi. Nemam nikakvih problema. A drugi mi je cm 11 i on lepo radi, osim što ne prikazuje punjenje baterije.
Nisi dobro odradio instalaciju. Ics stvarno lepo radi!
 
Ja sam na dual boot i imam Optix v5.5 i lepo mi radi. Nemam nikakvih problema. A drugi mi je cm 11 i on lepo radi, osim što ne prikazuje punjenje baterije.
Nisi dobro odradio instalaciju. Ics stvarno lepo radi!

Pa i ja sam nasao da Optix v5.5 radi extra,i meni radi dobor samo mi se restartuje i ne moze da se puni dok ne otkljucam tel/Kako sii ti odradio instalaciju?
 
Мој савет ти је прво да урадиш цео бекап са titanuim backup, има на интернету народне верзије, јер је боље кад се враћа бекап кад је плаћена верзија. Наравно nandroid backup је обавезан пре рада са мобилним телефоном.

Прво се одради full wipe (factory reset, format system), па инсталација OptiX_R5.5A.zip па после тога кернел
На кернелу сам изабрао све што је означено са плусом (+)
+ Dimmable Leds
+ Default Scheduler: Row
+ Default Governor: Interactive
+ ARM Auto Hotplug
+ OC Version (препорука је 1.200 Mhz)
+ Disable 96 Mb Zram
+ No RamHack Versions
- SD Readhead default to 256 Kb
- Fast Charge Support
- Frandom support
После инсталације иде wipe chash and delvik и покретање телефона.

Улоговање у телефон и подешавање гогле налога, па инсталација titanuim backup и враћање програма преко њега, али само дата програма, без системских програма.
Враћање програма без података је препорука, јер ко зна како си инсталирао предходне инсталације.

После враћање програма преко titanuim backup, одрадити рестарт телефона.

То је то!
Сви на XDA форуму говоре да би требало одрадити 3 пуна пуњења телефона, како би драјвер батерије "научио" како да се пуни телефон, али ја мислим да је то велика глупост. Мени је потрошња батерије увек била иста кад сам инсталирао нови систем и после 3 пуна пуњења.

На CM 11.0 ми је потрошња батерије била отприлике 1.9 % на сат. Е сада, негде око 3 сата екрана када се гледају неки цртани филмови (за клинца, тако је миран ;) ) или око 2.5 сата ако сам на интернету преко тапаталка. На ICS потрошња је негде око 2.5% на сат и нисам никада имао преко 1.5 сата рада екрана, ма шта радио на њему, а да не поредим брзине рада између ICS и КитКата. Једино што ме нервира на ромовима од 10.2 - 11.0 што не ради блутут за позив (зато сам се определио за KingOfBirds kernel ver. 0.7 Reloaded, јер је рад са блутутом много стабилнији, а некако ми брже ради него са Kowalski Kernel-ом)! Због њега користим dual boot са ICS.

Надам се да сам теби и још неком помогао.
 
ovo nisam radio После инсталације иде wipe chash and delvik и покретање телефона ,ako zbog toga moze da se desi probrlem punjenja onda je to to.Nemam bitnih programa znaci nije mi bitan backup,samo me ovo zanima full wipe (factory reset, format system) ja radim kada udjem u recovery mod,dali tu treba ili dok je telefon podizen pa u setings pa onda factory reset?
 
Ljudi jel zna neko gde moze da se nadje baterija za ovaj telefon,izgleda da je otisla skroz,i jel koristio neko ove kineske pojacane od 2000mA ?
 
Ja sam kupio u triax bateri šopu blizu delta sitija. Ali su imali samo 1200 miliampera. Naravno, temp senzor ne funkcionise, a reko bih da drzi reativno realnih 1200 u odnosu na originalnu od 1700, drugim recima da je kvalitetnije izrade od tih kineskih 2000 o kojima se vec pisalo ovde.
 
Tesko da cu naci ja bateriju za ovaj telefon u Nisu :( moracu ipak kinesku da narucujem,jer telefon nij u stanju da izdrzi duze od sat vremena,ali dobro je izdrzala s obzirom da je telefon skoro 2,5 godine star.
 
@Saxon01, proveri pm.
 
Da malko ozivimo temu... :)

Dobih danas ovaj telefon na poklon. Posto cu ga rutovati, hocu da mu stavim neki custom rom. Koji se rom pokazao najstabilnijim u radu?
 
После две године и пар дана батерија доживела шлог. Чим нешто јаче покренеш, падне вредност батерије на 0 посто и искључи се. Данас стигле две нове батерије из Кине и то са зидним пуњачем. Батерија је мало јача, 1800 маh и види се да је нова. Цео дан укључен интернет и екран 55 минута, остало ми 40% батерије. Радио сам бекап система и враћање података. Мислим да је сасвим ОК.
 
Nazad
Vrh Dno