Šta je novo?

Besplatni programi za poslovnu primenu(Free commercial)

pozdrav treba mi za firmu neki program da mogu da radim od kuce preko kompa da se vode knjige u racunarskoj jednoj firmi mi preporucuju TEAM VIEWER ima li ko neko bolje resenje
 
pozdrav treba mi za firmu neki program da mogu da radim od kuce preko kompa da se vode knjige u racunarskoj jednoj firmi mi preporucuju TEAM VIEWER ima li ko neko bolje resenje

Teamviewer nije besplatan, placa se za koriscenje u komercijalne svrhe ( za rad u firmi ).
Od besplatnih za firme su ti windows-ov remote desktop, tightvnc ( u kombinaciji sa ssh serverom- malo komplikovanije za namestiti) i eventualno showmypc ( jednostavna verzija ultravnc-a ili tightvnc-a, zaboravio kako bese ).
Ako neko zna jos neki besplatan za firme neka nabroji...
 
Poslednja izmena:
Teamviewer nije besplatan, placa se za koriscenje u komercijalne svrhe ( za rad u firmi ).
Od besplatnih za firme su ti windows-ov remote desktop, tightvnc ( u kombinaciji sa ssh serverom- malo komplikovanije za namestiti) i eventualno showmypc ( jednostavna verzija ultravnc-a ili tightvnc-a, zaboravio kako bese ).
Ako neko zna jos neki besplatan za firme neka nabroji...

mozda sam se pogresno izrazio a mozda si me i pogresno razumio nisam rekao da je besplatan samo sam naveo da mi to preporucuju a ja sam pitao za besplatne koji mogu da pariraju team viewer-u ili mozda neko i bolje resenje hvala na odg :)
 
Dajte preporucite neke programe slicne Skajpu, tj da moze da se telefonira besplatno sa desktop racunara... :)

Unapred hvala!
 
hangouts je možda i najbolja alternativa.
ako hoćeš samo za video, probaj appear.in čak nije potreban nikakav login. radi i na mob browserima
 
Ortak treba da otvori knjigovodstvenu agenciju i sad je hteo da kupi nekako xp i da ga to sto jeftinije izadje, e sad posto su ovi iz microsoft-a povukli iz prodaje xp sta mu najjeftinija opcija? Na tom kompu mu treba jos i excel i word sad ne znam jel postoje neki besplatni programi koji su isti kao ova dva navedena?
I da li moze na primer da se xp original kupi preko kupujemprodajem video sad tamo da ljudi prodaju i moze se uzitei?
Hvala
 
Ortak treba da otvori knjigovodstvenu agenciju i sad je hteo da kupi nekako xp i da ga to sto jeftinije izadje, e sad posto su ovi iz microsoft-a povukli iz prodaje xp sta mu najjeftinija opcija? Na tom kompu mu treba jos i excel i word sad ne znam jel postoje neki besplatni programi koji su isti kao ova dva navedena?
I da li moze na primer da se xp original kupi preko kupujemprodajem video sad tamo da ljudi prodaju i moze se uzitei?
Hvala
Pa jel baš mora XP, od sada je postao još rizičniji za ozbiljnu upotrebu. Ako nađe zapakovan sa nalepnicom i da nikada nije registrovan onda verovatno može da se upotrebi. Umesto MS office ima besplatnih kao Open Office koji su skoro isto.
 
Treba ti i faktura za licencu, ne bih se ja zezao i kupovao na kupujemprodajem. Najbolja varijanta je da kupi Win7 pro i da odradi downgrade na XP.
 
Sve zavisi koji Windows kupujes, OEM ne mozes da kupis pa da oplemenis racunar ako nemas fakturu za racunar da je dosao sa OEM Windowsom. Ostaje ti GGK ili FPP (za koji opet moras imati fakturu ili ugovor o prodaji)

Ono sto teorijski mozes da uradis je da "otkupis" originalni Windows OEM od fizickog lica zajedno sa racunarom (napravite ugovor o prodaji racunara fizicko lice -> pravno lice, gde se navede da uz racunar dolazi Windows). Ovo treba da se proveri sa knjigovodjama i ostalim i naravno - nisi to cuo na ovom forumu :D
 
Ortak treba da otvori knjigovodstvenu agenciju i sad je hteo da kupi nekako xp i da ga to sto jeftinije izadje, e sad posto su ovi iz microsoft-a povukli iz prodaje xp sta mu najjeftinija opcija? Na tom kompu mu treba jos i excel i word sad ne znam jel postoje neki besplatni programi koji su isti kao ova dva navedena?
I da li moze na primer da se xp original kupi preko kupujemprodajem video sad tamo da ljudi prodaju i moze se uzitei?
Hvala
Neki besplatan i user-friendly Linux je ono što njemu treba, osim u slučaju da koristi neki specifičan računovodstveni program koji ne radi valjano pod Wine (što bi bilo vrlo čudno, ako je WinXP dovoljan). Što se tiče Word i Excel alternativa, LibreOffice paket je odličan i besplatan za poslovnu upotrebu Link ka dozvoli.
 
Zašto nisam naišao na preporuku za odličan paket programa "KingSoft Office", i to ne kao besplatnu alternativu MS Office-u, nego čak i mnogo bolju opciju! Moja topla preporuka.
 
Jesi siguran da besplatni Kingsoft Office može da se koristi u poslovne svrhe?
 
Ne može, jasno napisano u EULA.
 
Imam jedno pitanje prikaz koji pokazuje Google Earth koliko su tacne, mislim neverujem da je to prikaz u trenutku gledanja, koliko mogu da budu stare tj. bajate?
 
Ranije je pisalo u donjem delu po sredini ili desno iz koje godine je snimak. Nisam sad pri kompu pa ne mogu da proverim. Generalno mogu biti i par godina stari snimci.
 
Ranije je pisalo u donjem delu po sredini ili desno iz koje godine je snimak. Nisam sad pri kompu pa ne mogu da proverim. Generalno mogu biti i par godina stari snimci.

U donjem levom uglu stoji 2002 to bi trebalo da bude to i da se tu biraju godine?
 
Teamviewer nije besplatan, placa se za koriscenje u komercijalne svrhe ( za rad u firmi ).
Od besplatnih za firme su ti windows-ov remote desktop, tightvnc ( u kombinaciji sa ssh serverom- malo komplikovanije za namestiti) i eventualno showmypc ( jednostavna verzija ultravnc-a ili tightvnc-a, zaboravio kako bese ).
Ako neko zna jos neki besplatan za firme neka nabroji...

Dali se ovo odnosi samo na instaliranu full verziju TeamViewer-a ili na sve verzije? Konkretno me zanima TeamViewer QS posto njega imam na racunarima na kojima je instalirano i elektronsko bankarstvo (banka ga koristi za remote podrsku). Nije instaliran vec samo stoji na desktopu i pokrene se po potrebi.
 
QS je samo i iskljucivo Slave klijent. Nije moguce sa QS se konektovati na drugi racunar, vec samo obrnuto.

Kada se QS koristi - strana koja gleda ekran mora da ima licencu.
 
QS je samo i iskljucivo Slave klijent. Nije moguce sa QS se konektovati na drugi racunar, vec samo obrnuto.

Kada se QS koristi - strana koja gleda ekran mora da ima licencu.

Ok, predpostavicu da banka ima licencu i da nije moja duznost to da proveravam. Znaci li to da slobodno mogu da ostavim TV QS na desktopu u firmi?
 
Treba mi pdf program koji je jednostavan i brz, treba da cita pdf i da mogu preko njega da popunim pdf formular-obrazac, imate li neki predlog?
 
Lista sa pocetka teme je sad vec stara preko dve godine. Da li se nesto promenilo u medjuvremenu i sta je sa "Windows with Bing" verzijom windowsa? Moze li ona u firmu?
 
Poslednja izmena:
Double Commander je vrlo dobra besplatna alternativa Total Komanderu. Dozvole koje koristi su GPL 2.0 i LGPL 2.0, što znači da je dozvoljena komercijalna upotreba. Osim što imitira izgled i funkcije TC, podržava i dodatke za njega.

300_2.png
 
Imam jedno pitanje u vezi windows-a. Koristim Windows 7 Home Premium u firmi i sve je legalno kupljeno, etiketa zalepljena na laptop itd. itd.
Danas mi je win izbacio mogucnost rezervisanja novog Windows 10, potpuno besplatno (nije trial), da kad izadje da se on sam instalira na ovaj moj postojeci.
Treba mi misljenje jel bi smeo to da uradim ili da ne eksperimentisem i ostavim ovako kako je?

p.s. ikonica stoji u taskbar-u, pored sata i cak nema cancel, decline ili bilo sta za odbijanje, vec kad stisnem na close samo ga spusti dole i ne dozvoljava da se ukloni ikonica ili zatvori totalno prozor. (Dublje zatvaranje poput task managera ili neceg drugog ne racunam).
 
Poslednja izmena:
Evo trenutnog odgovora:
Microsoft Agent je napisao(la):
Windows 10 je namenjen krajnjim korisnicima koji koriste Windows u kućne i privatne svrhe. Vi ako koristite Windows u Vašoj firmi i za poslovanje, morate da proverite sa inspekciom šta oni prihvataju a šta ne. Windows 10 se tek polako uvodi, pa još uvek čekamo detalje oko korišćenja i legalnosti u firmama.
Microsoft Agent je napisao(la):
Kada početkom avgusta zvanično izađe Windows 10 mi ćemo da dobijemo i zvaničnu informaciju od višeg nivoa Microsofta oko korišćenja i legalnosti u firmama.
Microsoft Agent je napisao(la):
Ja Vam predlažem da nam se javite za 20-ak ili mesec dana, kada dobijemo zvanične informacije od višeg nivoa Microsofta u vezi korišćenaj Windows-a 10 za poslovne korisnike kao što ste Vi.
 
Poslednja izmena:
Da. Bitno je da na racunu pise da je sa Windowsom.

Inace, za sva pitanja oko Windows licenciranja zovite M$ 0700/300-300
 
Nazad
Vrh Dno