Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aj balkanski spijuni... mozda je i ta skriveni ujce mika :)
gde mi zivimo.......
 
Živimo u svetu u kome si ti jedini na strani prevaranata i nalaziš stalno opravdanja neka smešna za njihove prevare.
 
Jel stiti od zenskih kolena :d ?
 
Ne znam kako se vama cini, ali ja mislim da limundo opasno puca. I mislim da tome ima vec jedno godinu dana sigurno, a to su mi potvrdili cim sam ugledao reklame po stranicama.
 
Ne znam da li puca, ali cinjenica je da ima daleko manje aukcija nego ranije, a pogotovo aukcija koje su aktivne (gde ima licitiranja). Najvecu zaradu limundo ima na zavrsenu aukciju, a takvih aukcija je malo, uglavnom su fiksne cene.
 
Generalno kupovna moc je desetkovana... vecina se odluci da prebaci na Kupindu i na KP... ljudi kupuju samo neophodno i u takvom okruzenju aukcije tesko idu, vani pre svega aukcije sluze da navuku kupce da kupe ono sto im "ne treba" jer ih navlace na cenu i zelju da se kockaju sa istom
 
Ja nisam hteo da pisem al kad ste vec poceli, evo neke realnosti, nesto sto ja primecujem kao veoma aktivan prodavac. Kao sto neki od vas znaju, prodajem vec duze vreme obucu, koju mahom donosim iz inostranstva, u pitanju je polovna obuca i podosta predmeta su mi 14day warranty dakle cipele, patike, cizme koje su vracene po EU zakonu od 14 dana bez povoda (dune ti da vratis i imas pravo)

Medju zavrsenim aukcijama proteklih nedelja imam -

Miss sixty patike iz 2014 sezone u solidnom stanju - 300 dinara
LLOYD svecane moderne zumbane cipele 2 puta obuvene (LLOYD je najveci nemacki proizvodjac obuce koji je trenutno sponzor Bundes Lige) sa sve cenom na djonu od 160 evra - 800 dinara :S:
Tommy Hilfiger brodatice koje sam identicne video u Usce-u za 16.500 dinara, nosene ali bez ikakvih ostecenja u odlicnom stanju - 1000 din
Nekoliko pari Boticelli patika, sve u ekstra stanju, inace najskuplja italijanska patika koja moze da se kupi (cene su od 20 do 60 hiljada din u radnjama kod nas) - izmedju 1500 i 2500 dinara

Razlog zasto ih prodajem i sto uopste kacim je sto fakticki pravim raspordaju jer imam neke druge internet prodaje neke druge robe i sa gotovim cenama jedino i ima smisla prodavati, ovakve cene koje sada imam na Limundo-u (ogromna razlika u poredjenju sa periodom od recimo pre dve godine, bukvalno 1/4 zarade) se apsolutno nikom ne isplati i ljudi izgleda nemaju vise ni volje ni para da kupuju, a ja zaista nemam pojma sta taj drugi sto ponudi 1200 dinara za fakticki nove brendirane kozne cizme ili cipele iz italije ocekuje da dobije, dok ovaj koji je ponudio par dinara vise od njega zadovoljno trlja ruke.
 
Kod mene totalno drugacija situacija ne prodajem nista nego sam poceo da pratim malo vise kao u stara vremena, doduse jeste kompijutersa oprema i ostalo sto je naglo poskupelo ali opet aukcije se zavrsavaju preterano neralno, sta god pratim dostigne vecu cenu nego sto vredi, ne znam dal ja bas ko za inat na takve aukcije nabastam ili je stanje generalno takvo, ali ja ne mogu da nabastam na aukiciju koja ide ispod cene, istina ima dosta ljudi koji podizu cene, ali i onih koji prate, tako da sigurno ljudi kupuju...

Evo npr 543g se zavrsio skoro 1700 din, ili 722n za 1300, 543 g realno vredi u ova vremena oko 1000 dinara jeste odlican uredjaj ali zastareo model odavnoooo, 722 n ima za 1000 din da se nadje fiksno bez problema, itd itd...
 
Poslednja izmena:
Kompjutersku*
 
vratih se na limundo,je na kp.com su poceli bezobrazno mnogo da traze za zippo upaljace,jer ih skupljam,dok se na limundu moze jos ponesto poceprkati.elem,od kada ne treba za registraciju fotokopija licne,bukvalno sve sto treba je imejl adresa i nekoliko osnovnih podataka (adresa,tel) koji mogu da se isfejkuju po zelji.ili sam se ja utripov'o,pa nikad nije ni trebala ni fotokopija licne ni br. licne...uzasi promiskuiteta.
 
Jedno vreme su trazili kopiju licne karte, ali zbog zakona to vise ne mogu, tako da sad opet ne traze
 
znam,kao sto gore napisah.zakon ili ne,ovo sad je bas uzas,nikakvih garancija,moze neko da isfejkuje sta zeli.
 
traze traze cim hocete da prodajete traze broj racuna da se na vas vodi ili neki dokaz ili suspenduju vas ako ne odgovorite za dan dva...drugaricu tako izbacili :)
 
a za kupovinu ne?posto mu onda opet dodje na isto,mogu ja sad da uzmem redom da napucavam licitacije i na kraju mi opet nemogu nista (kao ni klinton).
 
Cim stavis jednu aukciju odmah te limundo uceni jos ako prvo uplatis kredit i to ti ukradu.
 
Pozdrav, imam pitanje. Drug pre 2 dana kupio Iphone 5 preko Limunda, od clana koji ima 90 pozitivnih ocena. Problem je sto je u oglasu napisao da je telefon potpuno ispravan i funkcionalan, a stigao je neispravan uredjaj. Telefon nije mogao da se upali, drugar ga odneo u servis i tamo ga nakon dosta vremena nekako upale medjutim ekran se sam od sebe pali/gasi. Ustanovljeno je da je stavljen neki krsh zamenski ekran,sto naravno u oglasu nije navedeno.

Interesuje me da li Limundo nekako moze da vrati novac, pa da se on posle juri/tuzi sa prodavcem, jer prodavac nece da vrati novac kupcu. Ili se mora ici linijom veceg otpora?
 
Nema sanse da Limundo vrati novac.
Mogu samo da suspenduju prodavca.
 
Prodao se za par stotina evra...
 
ma nije to bilo ni 200e a to je prevarantima kao kuca, moram pohvalim jednog usera ovde na benchu (necu kazem koji al zna on). Covek je imao 50e vecu ponudu od cene koju je stavio u oglasu ali je ispostovao kupca koji mu se prvi javio po trazenoj ceni :)
 
meni se slicno desavalo na kp recimo

zove me covek,kaze da mu posaljem sutra nesto,onda se javi drugi i nudi mi vise samo da otkazem prvom,ali nikad to nisam radio i mislim da je to fer,jer ko se prvi javi,treba da dobije predmet
 
+1

meni licno moja reputacija nema cenu,kamoli da je 50e...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno