Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se prodaje tehnika, mora se dati radna garancija.
Ne prodajes 5 metara drva il drvnu gradju, alo !

Nazvao covek kupca potencijalnog hostaplerom, zato sto je pitao za garanciju...

Radna garancija kad se nesto na licu mesta ne moze probati od par dana i garancija od par meseca su dve razlicite stvari...
Moje licno iskustvo je da garanciju od 30 dana i vise po oglasima daju samo prevaranti kojima je jednici cilj da uvale robu sto brze i sto povoljnije bar za tehnicke stvari koje su sklone kvarovima
 
Ako se prodaje tehnika, mora se dati radna garancija.

Gde to piše da mora da se da radna garancija? To je samo na prodavcu da odluči da li hoće ili neće da se cima sa time.

Otkud znam da mu ne treba neki zupčanik iz deka koji prodajem, da će da ga izvadi, i da onda mi vrati kao neispravno, i da iskoristi sve nedostatke sistema, koje je Džekson gore lepo napisao?

Da je prodavac UVEK j3b3na strana na limunu? I da su kupci sve bezobrazniji ...
 
Tačno tako, nigde ne piše da se mora dati garancija u trgovini između dva fizička lica. Davanje radne garancije zavisi od toga da li prodavac želi da je da ili ne. Ni jedan zakon ga ne promorava.
 
Nekako je zdravorazumski garantovati za komponentu koju prodajes da je ispravna, makar par dana. Moglo bi se reci i moralno.
 
ja to uvek praktikujem,i to ne nedelju dana ili deset dana da gledam u sat,vec uvek kazem "realno" dakle koliko treba da se kupac uveri da je sve okej,uvek se setim da pustim poruku da pitam "jesi proverio,jel' sljaka sve okej" i nikad nisam imao problema sa svojim kupcima.i ne nameravam da to menjam,ako dodje do toga da se ovako nemere vise poslovat',necu ni poslovati vise,sto mi ne treba poklonim i/ili bacim u djubre i cao zdravo.meni miran san i lepa reputacija nema cenu.zato i ne koristim limundo. :)

apropo ove ******stine koju je dzekson doziveo sa martinkama,stvarno nemam komentar a moram da nesto recem.apsolutno shvatam zasto nisi imao zelju da dalje komuniciras i sto si odmah prihvatio da vrati i da ti vratis pare,ali molim te bar na kraju mu/joj posalji poruku da vidi koliki je papak ispao/la.ja nemerem da verujem da neko koga zanimaju martinke nije znao i nece da nauci.
 
Nekako je zdravorazumski garantovati za komponentu koju prodajes da je ispravna, makar par dana. Moglo bi se reci i moralno.

Pa znaš kako...ako mene pitaš, naravno da jeste (ili se napiše neispravno), ali nečije mišljenje ti ovde kod nas ne vredi ama baš ništa.
Limundo je u osnovi samo još jedan buvljak na kome važe pravila ulice, tako da, ko se čuva i Bog će da ga čuva.

@umart

Da li ti stvarno misliš da svako ko je čuo za Martinke i želi da ih ima zna kako one izgledaju uživo???
Ja sam svojevremeno doživeo da mi par papaka u srednjoj školi "pljuje" po Martinkama kako to uopšte nisu Dr Martens cipele, pošto su oni, jelte, videli samo Martinke koje su tada (sredina osamdesetih) nosili uglavnom pankeri (kao ove na slici kod Džeksona), pa su po njima samo to i bile "prave" Martinke. Naravno da se nisam ubeđivao sa ******ma.
Toga bilo i ranije, samo manje vidljivo.
 
Poslednja izmena:
stari,nekako bar ja sam navikao da sve imaju kultni status i da se o svakoj podvrsti,brendu i svemu ostalom manje vise sve zna,kao npr fenderasi znaju napamet za svakog strata sta kad kako,sta valja,koja fabrika itd...
 
Da, ali to su ljudi koji neki brend kupuju zato što ga između ostalog i poštuju.
Dr Martens cipele su napravljene od izuzetno kvalitetne, prave kože; đon je od gume koja ne prima u sebe i ne menja se pod uticajem ulja, benzina, bitumena,...; dupli štep debelim koncem + proštepan đon,... - praktično neuništive cipele, imam još uvek 2 para negde u podrumu, kad sam ih odložio bile su skoro kao nove. Eeee, zato sam ih ja kupovao, kao što sada nosim Camper i boli me uvo šta drugi pričaju - kvalitetne cipele koje traju, ali ne kupovati kod nas.
 
Poslednja izmena:
Ako se prodaje tehnika, mora se dati radna garancija.
Ne prodajes 5 metara drva il drvnu gradju, alo !

Nazvao covek kupca potencijalnog hostaplerom, zato sto je pitao za garanciju...

ALO,ako hoces garanciju ides u PRODAVNICU
Polovna stvar se prodaje u vidjenom stanju,proba se 2-3 sata i kraj
 
Nekako je zdravorazumski garantovati za komponentu koju prodajes da je ispravna, makar par dana. Moglo bi se reci i moralno.

Ma na ovo sam mislio.
A ne da je obavezno po zakonu :).
I radna garamcija 5-7 dana.

A par puta mi se desilo da sam vracao novac i posle tog roka. Recimo crkne coveku graficka posle 10 dana, a dao mi 3000din za nju. Nisam mogao da mu kazem, prosao period garancije. Jednom sam vratio pare, a u jednoj drugoj situaciji vratio pola para.
U pitanju su sigurno bile pecene graficke, a ja to nisam znao (kupim ceo komp). Tesko je to prepoznati, pozutele nalepnice mogu biti i od dugog koriscenja, a nazubljeni srafovi mogu biti znak da je neko skidao kuler da bi stavio novu pastu.
Al vise ne kupujem racunare gde ima Nvidia 8XXX i 9XXX, velika vecina toga su popravljane graficke karte.

A od tebe Fisher kupac ne treba da kupi ni nov metar drva :).
 
Poslednja izmena:
Ma hoce za PS3 fat nekoliko meseci garancije,hoce igre da im prebacujem-komplikovano im,ne rade im neki naslovi !!!
Tako sam jednom dao 7 dana garancije i posle me 3 meseca cimao za uputstva i gde da skine igre

Zato,licno preuzimanje kolko hoces probu 2-5 sata i da te ne vidim vise
 
u cemu je problem da kazes prosto ne dajem servis?ili ako je to tebi preostro,kazes nisam dostupan,nemam vremena itd,na suptilno pokazes da te to smara?takodje,ja nikad ne bih kupio nesto polovnjaka da mi prodavac meri vreme kad cus tignem da testiram.
 
Zašto bi to bilo teško da se napiše na oglasu tačno šta sve može ili ne može ? Tako je kako je, ima i koliko duga ili nema garancije pa kome ne odgovara ili odgovara, tako će i biti. Šteta što nema na oglasu da kupac potvrdi da je pročitao i da se slaže sa uslovima pa tek onda da licitira. Ovako je ostalo da može i prodavac i kupac da muljaju ako hoće. Meni lično te garancije ne znače mnogo ali je lepo videti kada neko ponudi. Dosta mi je 24h od prijema da vidim o čemu se radi a kupujem samo ono što mi odmah treba pa odmah i testiram. Garancije su "pain in the a**" čak i u prodavnicama a tek da se pouzdam u nečiju dobru volju.......
Čist račun, duga ljubav a u Limundu i takvim mestima toga nema ni za lek (izuzev dobre volje). Ko dobro pogleda i nije zajažliv može iz aviona da vidi kako će da prođe sa kupovinom. Skoro sve što imam je polovno ali nikad nisam omašio da dobijem dobru stvar. Nekako uvek mislim da ako nešto po zlu pođe bi na kraju ispala moja krivica, dal' sam se polakomio na jeftino ili nisam dobro pročitao prodavca. Mogu reći da sam 100% do sada odlično prošao.
Po meni, u svakom slučaju do kupca je najviše, niko nikoga puškom ne tera da nešto kupi pa ako nije dorastao zadatku..... nek plati cenu.
Ima puno uzrečica u našem divnom jeziku o takvim stvarima, pare i muzika, jame i kopanje, čist račun, konji i zubi i tako to. Naj običnije vekovima znane stavari.
 
Poslednja izmena:
apropo ove ******stine koju je dzekson doziveo sa martinkama,stvarno nemam komentar a moram da nesto recem.apsolutno shvatam zasto nisi imao zelju da dalje komuniciras i sto si odmah prihvatio da vrati i da ti vratis pare,ali molim te bar na kraju mu/joj posalji poruku da vidi koliki je papak ispao/la.ja nemerem da verujem da neko koga zanimaju martinke nije znao i nece da nauci.

Mi patimo od brenda ali iskljucivo preko natpisa. Takav smo narod. Kao one kineske majice gde preko celih grudi pise JUST CAVALLI. Krpa od 200 dinara, idealni aparel za diskoteku.

situacija:

stavim neke ekstra patike na limundo, lepo ocuvane bez trosenja, lepo ih opisem, kozne muske patike za izlaske. odu za 610 dinara i lik se nikad ne javi i ja zaboravim skroz na patike. Par meseci posle, naletim na njih i skapiram da su u pitanju Hugo Boss patike, samo je to toliko smekerska firma da kod njih ne mora da pise slovima od 12 cm, vec pise uprintovano na kozu, diskretno, i na ulosku sto se vec skoro izlizalo.

Stavim ih na limundo, isti opis samo Hugo Boss, otisle su za 7100 dinara. I nekako mi se cini da to nema veze sa garancijom kvaliteta koji potpisuje firma kao sto je Boss, vec sa cinjenicom da je taj neko "kupio Boss patike".
 
Hoce li neko meni da odgovori najbolje ovaj limundo profil al njega nema pa nema...

Zanima me konkretno problem sa kurirskim sluzbama... Proda se nesto na limundu/kupindu, sve se preda kuriru u opisanom stanju, kurir zezne stvar i sta se onda desava ?

Kupac trazi odstetu to jest da se vrati novac koji je unapred uplacen a ovi se prave ludi i peru se i ako je greska do njih, kakvo je onda stanje konkretno ?

Da li prodavac mora da garantuje za kurirsku sluzbu ili od trenutka kada prodavac preda paket kuriru on nema vise nista sa tim, kako je to definisano pravilnikom, i jeli definisano konkretno uopste bez nekih dvosmislenih i nejasnih objasnjenja ?
 
Platiš osiguranje i onda nemaš brige ... skoro ... jer naravno da će svi da pokušaju da izvrdaju i to ...
 
Hoce li neko meni da odgovori najbolje ovaj limundo profil al njega nema pa nema...

Zanima me konkretno problem sa kurirskim sluzbama... Proda se nesto na limundu/kupindu, sve se preda kuriru u opisanom stanju, kurir zezne stvar i sta se onda desava ?

Kupac trazi odstetu to jest da se vrati novac koji je unapred uplacen a ovi se prave ludi i peru se i ako je greska do njih, kakvo je onda stanje konkretno ?

Da li prodavac mora da garantuje za kurirsku sluzbu ili od trenutka kada prodavac preda paket kuriru on nema vise nista sa tim, kako je to definisano pravilnikom, i jeli definisano konkretno uopste bez nekih dvosmislenih i nejasnih objasnjenja ?

Prodavac je odgovaran za stanje predmeta, dok ne stigne do kupcevih vrata, tako je kako je.
 
Nije da su iskrivljeni, nego skrljani sasvim. Kao da je neko stonom stegom stavljao hladnjak na CPU. Donji levi ugao zategnut ludački.

Au, da. Moram od moderatora da zatrazim mirovanje mesec dana jer sam pomislio da ujce hoce da uvali neispravnu plocu :D
A jeste, bitno da je ispravna :D
 
Brat bratu, to ode za 3000 din :).
 
sam sebi kupio sto posto,vidis da 0 ocena ima taj sto je kupio

nije meni biser zbog toga samo,nego zbog opisa....
"grafika je 128bit,mislim ne znam da li je,ali meni na oko po brzini deluje" tako nesto pise
 
Ajde malo zdravog razuma :).
Bila je jedna ponuda.
Zasto bi castio Limundo sa prodajnom provizijom ?
 
Zato sto je "ponuda" mozda i 5000, ali nije bilo drugih da se upecaju pa je ostalo na pocetnoj ceni od 3000 ;)

p.s. Naravno, moguce je da je licitirao neko ko nema pojma sta kupuje i video "Pentijum" za 3000.
 
Poslednja izmena:
mozda,jer ne zeli da proda svoj "nov i odlican" racunar za samo 3000.pa mu je draze da ga ne proda i plati proviziju

meni tako deluje

racunar milion posto kupljen u pc centru
karakteristike su iz tog doba dok je pc centar poslovao,ima njihovo signature kuciste i "kvalitetno" frontier napajanje
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno