Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja uopste ne razumem zasto dajete "publicitet" tom sajtu?

Svi prevaranti imaju prodju jer im limundo to omogucava.

Nije kriv lopov, vec onaj ko mu omogucava da to bude.
 
Pa gde onda na KP ima 5x vise prevaranata! ne budite mala deca
 
Nije limundo los sajt. Mi smo shibicarski narod sa velikom kolicinom sitnih prevaranata. Ranije sam mnogo aktivniji bio na tom sajtu kao kupac. U poslednje vreme nemam potraznju za robom koju sam ranije kupovao zbog drasticnog pada standarda u srbiji.
Najblesavije mi je sto ima gomila ljudi koja upropasti renome stican godinama radi kratkotrajnog profita od par stotina dinara. Valjda smo kao zemlja i narod zato tu gde jesmo, a ne perspektivni kao holandija il slichni. Svi bi se je8ali za 100 dinara.
 
Baci neki link na PM :D
 
Član Banez013 ponovo jaše... nalog od 09.04.2016. sa nula ocena šiba cenu... Ako ima neko sa Limunda ovde - SVAKA VAM ČAST na neradu i držanju prevaranata na sajtu. Biće mi drago kad propadnete.
 
Ја до сада нисам имао проблема на лимунду, све што сам пазарио-продао ми је било ОК.
За неке ствари за које нисам сигуран како ће проћи лицитација, ставим на :
http://www.kupujemprodajem.com/
http://www.kupissimo.com/
па ако продам на једном обришем са другог, а за оне где мислим да ће лепо проћи аукција идем на лимундо.

Штета што овај конкурентски није богат аукцијама, обзиром да је фрее, но навика је навика.
 
Nisam nikad kupovao niti prodavao na ovom sajtu, tako da imam neke nedoumice...
Ako hocu da kupim neki predmet, odnosno licitiram, i moja ponuda bude najveca, moze li prodavac da povuce predmet, odnosno da ga ne proda, jer na kraju nije zadovoljan sumom?
I mogu li da posaljem privatnu poruku prodavcu i kao da mu kazem da on to meni proda odmah i prekine licitaciju?
 
Cim das ponudu vise nema opciju da povuce. Njemu jedino ostaje da proda po toj ceni kad istekne aukcija ili da dize vestacki pomocu drugih naloga, sto velika vecina radi a Limundo (ne) sankcionise, posto je protiv pravila. Ukoliko nema ponuda a ti mu privatno ponudis, on moze da otkaze aukciju to placa 50 dinara, i moze zahtevati od tebe. Tu postoji rizik da dobijes opomenu jer si pokusao trgovati van sistema. Zato ga zamolis da ili prebaci na kupindo, ako mu dogovorite cenu, ili da na licitaciju stavi opciju "kupi odmah".
 
Član Banez013 ponovo jaše... nalog od 09.04.2016. sa nula ocena šiba cenu... Ako ima neko sa Limunda ovde - SVAKA VAM ČAST na neradu i držanju prevaranata na sajtu. Biće mi drago kad propadnete.

Objasni malo oko toga.
Obrisali su mu sve ocene ?
Ili je napravio novi nalog ?

Jel funkcionise ona opcija da prevareni kupac moze potražiti od Limunda 10.000 din max ako mu ne stigne paket koji je platio unapred, dal se nekom desilo da dođe u situaciju da potražuje to ?
 
Nisam još čuo da je neko to spominjao da je bio u takvoj situaciji.

Što se ovog člana tiče, čovek je sa istog naloga nastavio da prodaje KOPIJE tih alata, i da diže cene. Samo pogledaš ponude na njegove aukcije. A naravno, Limundo ne reaguje.
 
Nekoliko dana mu je bio zabranjen pristup ali je sve opet na starom..verovatno ima nekog pa se vadi..
 
Cim das ponudu vise nema opciju da povuce. Njemu jedino ostaje da proda po toj ceni kad istekne aukcija ili da dize vestacki pomocu drugih naloga, sto velika vecina radi a Limundo (ne) sankcionise, posto je protiv pravila. Ukoliko nema ponuda a ti mu privatno ponudis, on moze da otkaze aukciju to placa 50 dinara, i moze zahtevati od tebe. Tu postoji rizik da dobijes opomenu jer si pokusao trgovati van sistema. Zato ga zamolis da ili prebaci na kupindo, ako mu dogovorite cenu, ili da na licitaciju stavi opciju "kupi odmah".
Au, pa ne znam koliko se tu isplati kupovati. Neozbiljan sajt.
 
Ako naletis na postenog prodavca, onda je ok, ali takvih je malo. Ja sam jednog lika upoznao preko limunda, fred021 korisnicko ime, uzeo par rutera od njega, par puta se i nasli (ja isao do NS pa se cuo s njim), lik je legenda, prodaje polovnu robu ali sve detaljno testira... i znam da ne dize cenu, za koliko ode ode.
 
Au, pa ne znam koliko se tu isplati kupovati. Neozbiljan sajt.

Ima na desetine kvalitetnih prodavaca na Limundu.
Problem su prevaranti koji bodu oci i neadekvatna reakcija Limundo Tima vezano za njih.

Ali u svakoj kategoriji ima dosta dobrih prodavaca.
Pa ako neko ima npr 500+ ocena od kupaca bez negativnih, to mora biti korektan prodavac.

Ajd vi probajte da prodate 500 necega ;), al bez markica, znackica... nego neku tehnicku robu...
 
namerno se pravi lud pa tako pise...u sustini graficka je izgorela i prosla sve i svasta i ne vredi da se pretopi 10 dinara... :D
 
@Devix89
Ja sam obrisao svoju poruku jer sam slučajno sada video da su mi na njihovom forumu poruke prebačene u neku drugu temu a moja tema obrisana. Mada nisam dobio nikakvo obaveštenje. Tako da sam mislio da je bolje da obrišem svoju poruku pošto se još niko nije bio javio ovde. Izvinjavam se na tome. Mada konstatacija i dalje stoji da podržavaju prodaju falsifikata.
 
Poslednja izmena:
Ne znam samo kako bi mogli da utvrde sta je falsifikat a sta original, da uposle neku inspekciju koja ce ici kod prodavaca i proveravati?
 
Tako što će dati prodavcu opciju prilikom postavljanja predmeta da izabere: imitacija/original.
Tako je odgovornost na prodavcu i on ima manje prostora da mulja a kupac može da reklamira robu ako ovaj napiše original a to nije. Tako bi istu šansu imali oni koji prodaju original nekog predmeta kao i oni koji prodaju falsifikate. A trenutno, ako kupac nije iskusan on će često izabrati falsifikat nečega samo zato što ima manju cenu.
A druga, ništa manje važna stvar je što se unosi konfuzija pa često ne znaš šta je falsifikat. Ovako bi stvari bile čiste.
 
Poslednja izmena:
A gde je to zvanicno dozvoljeno prodavati falsifikate?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pa zivot sam je pun falsifikovanih licnosti i dogadjaja, zasto se buniti protiv farmerica majica patika, neko ce i tu da nadje odgovarajucu robu. Dobri falcifikatori unuse ne cesto i dodatni kvalitet i pad cena "originalnih" proizvoda, na pr, telefoni, televizori i td.
nisu svi plagijatori ili plagijati lose stvari, samo je nuzno biti vrlo pazljiv.
Niko coveka od njegove gluposti zastiti ne moze.
 
Poslednja izmena:
Falsifikati nikome ne smetaju, čak su na našem tržištu i poželjni jer zbog nižih cena imaju veliku publiku.
Ono što smeta je prodaja falsifikata kao original. To je prevara.
Ako ćemo samo na osnovu cene da razlikujemo falsifikat od originala to je totalno neozbiljan predlog. Jer cena ne govori ništa objektivno o proizvodu osim, pogodite šta, o njegovoj ceni. :)
Na osnovu cene može samo da se sumnja da li je nešto falsifikat ili ne, a sumnja je subjektivna stvar koja zavisi od iskustva kupca itd.
 
Poslednja izmena:
Al Limundo Tim se ne bavi time dovoljno ozbiljno, pa onda ispada da jeste dozvoljeno.
 
a kako bi se bavio?

Stavim ja sat u oglas, i ko ce da proveri jel original ili kopija...limundo?

kako da nece...

I kupac malo treba da povede paznje sta i gde kupuje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno