Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Original je 150$ ima ih kod nas na oglasima po 140-150e.....a avaj 95000 din:banana:
 
Vidjao sam neke da nagruvaju cene na Kupindu kako bi vestacki pokusali da ukazu na vecu vrednost predmeta, onda isti puste na Limundo sa 0din i nadaju se da izvuku bar deo te cene...

primer:
ovca1 vao 8 core telefon 0din, nudim 1000... ode na 5000, ovca1 se napali ukuca isti na kupindu i vidi 90K! i sad je spremna da ponudi dosta vise :)
 
Poslednja izmena:
Sve bi to bilo lepo da ljudi nemaju internet gde se sve vrlo lalo proveri u tri poteza
 
gomila ljudi je nazalost glupa i ne da ne zna da proveri,nego ne zeli da nauci da proveri
 
Tesko, moje pitanje "kome mislis da ga uvalis za 6 puta vece pare nego sto kosta po oglasima", odgovor... "nekoj budali", sta reci...

ahaha,pre neki dan vidim na KP oglas za gamepadove, dva komada, "kao novi,nikad korisceni" pise,a izlizani skroz,tasteri se ne vide xD Cena,prava sitnica, 2500din :D Novi su 500-600din cini mi se,dva komada... Pustim mu ja poruku,on kaze "Znam nego tako sam bio vec prodo neke od 400 za 2500".... :D car :D

posle par dana gledam u mojim porukama,njegovo ime se crveni :D
 
@schnappy
Tvoj problem je sto nisi svestan nase realnosti, limundo sa svim svojim greskama se trudi da napravi balans, KP na drugoj strani se totalno ogradjuje od prevaranata i cak nesumicno gasi naloge i na svaku prijavu prevare jer nema resursa da iste istrazi
Jednostavno nemastina i ekonomska propast je nemerljiva i sreca sto i imamo neke sajtove koji rade nekako skladno situaciji na terenu i "postenju" oko nas, nazalost

Svaki vid zastite za sad putem toka novca bi bio super ali je realno "nemoguc" zbog gore opisanog stanja

Jao pa ko opet ako ne zeljko...al zasto te ja jos nisam stavio na ignore listu?! :wall:
Realnost je da zivis u zabludi. Za razliku od KP-a oni uzimaju proviziju tako da mislim da je opravdano ako se bunimo. I samo da ti kazem, na KP nema prevare ako ti ne dozvolis da budes prevaren tj ja necu da kupim nista od clanova sa 0 oceno plus jos da mi trazu uplatu novca...
A na limundo, da ne nabrojim imena osim ujkamiceta, prodaje fake robu pa kupio neispravne predmete od moga poznanika i sad ih prodaje kao da su ispravne! Nema veze da on to prodaje kao da je ispravno mozda ih je servisirao ali zasto ne napise da je kartica reparirana? Recicu ti ja zasto, zato sto -kao sto su iznam moga posta rekao ringejaja i joker - posalje neipravnu robu, pa onda vuce rokove za ocenjivanje i za vracanje predmeta, pa ako uspe uspe ako ne cao, pokusace ponovo sa izgovorom "nije kompatibilan, kupac ne zna da instalira predmet itd..."
I da, ako tebi u selu svi kazu da si svinja, a ti si uveren da si vrabac, tu nesto ne stima, ili ti je puko' ogledalo ili samo si ti jedini pametan u selu i ovde. :laugh:

"Jednostavno nemastina i ekonomska propast je nemerljiva i sreca sto i imamo neke sajtove koji rade nekako skladno situaciji "
Dakle, po tebi za ujmecike izgovor nasa ekonomska situacija, za prevarante je opravdano to sto kod nas situacija kakva jeste? Ajde pricaj mi kakva je situacija kod nas? U ducanima prodaje se lebac samo i mleko jel? Pa nismo posle drugog svetskog rata brate....znaci ja nemam posao trenutno pa mogu otici kod tebe da te istucem i da te razbijem ko tarzan svoga majmuna i na sudu budem oslobodjen zato sto je "ekonomski propast kod nas i ja nemam posao, jadan ja..." :sceptic::smackbum:
Ja sa svojim 17 god imam vise iskustvo u zivotu nego ti sa 30 i kusur..
 
Poslednja izmena:
@schnappy
Ekonomska situacije je samo jedan od razloga i svako sa 5 grama mozga vidi u kom pravcu se krecemo, ti ako imas bolji sistem sto ga ne izneses ovde ili jos bolje napravi sajt evo ja cu prvi da se registrujem, mislim da je svima vec dosta prici o ujcemiki, ovde smo da dajemo predloge i losa i dobra iskustva a ne da se ponavljamo ko pokvarena ploca i uvek krivimo nekog drugog jer smo mi isti "zlatni"
 
@schnappy
Ekonomska situacije je samo jedan od razloga i svako sa 5 grama mozga vidi u kom pravcu se krecemo, ti ako imas bolji sistem sto ga ne izneses ovde ili jos bolje napravi sajt evo ja cu prvi da se registrujem, mislim da je svima vec dosta prici o ujcemiki, ovde smo da dajemo predloge i losa i dobra iskustva a ne da se ponavljamo ko pokvarena ploca i uvek krivimo nekog drugog jer smo mi isti "zlatni"

Ekomska situacija ne mozda da opravda ako sam ja prevarant!!!! I tacka.
 

Ovo mu je original:
Ukratko o članu MOLIM DA MI ROBU NE SALJETE DOK SE NE DOGOVORIMO
PLACAM SVE NA VREME PO DOGOVORU
KO NEŠTO ŽELI SA LISTE NEKA SE JAVI U INBOX


Broj 1 mi licno nema logike i smara me, ako neko klikne na kupi ocekujem da je to to i da je dotatni komentar vec dodao uz poruku, nema tu sta ja da se sa nekim dogovaram, cekira opcije slanja i doda ako ima dodatne zelje i cao.. a ne da ga ja za 2-3 dana zovem i cimam da mi potvrdi da mogu da slajem
Mislim da je ovo jedan veci propust Limunda i pre svega Kupinda sto kupcima nije jasno da li treba ili netreba da potvrde slanje nakon kupovine a samim tim i prodavci zbog ovakvih likova cekaju potvrdu koje u sustini bi trebala da bude zajedno sa klikom na taster kupi sve treba da bude jasno i konacno!

Broj 2 mi lici na zelju da zaobidje proviziju mozda
 
A sto da reaguje,provizija legla , vuk sit i ovce na broju
 
A sto da reaguje,provizija legla , vuk sit i ovce na broju

Pa otvoris sajt pa onda 50% njima ugasis naloge, uvedes pravilo ako prodas jedan HTC da u sledecih 6 meseci nemozes ponovo prodat, itd. SMESNI STE

LT je potreban dokaz u vidu IP (mada budimo realni ni to nije 1000% dokaz) duplog naloga, jer sta ako komsija licitira pa aj sad ugasi nalog i komsiji i prodavcu jer eto sumnjivo je!

Tacno i ja kontam da je sigurno 90% ponavljena aukcija, ali slike nisu iste, kupac moze odustati, meni se desavalo nebrojano puta, ja trazim uplatu provizije i ne lupam negativnu... mada posto mi je sve na Kupindu nemam ponavljanja aukcije, i naravno da je na LT odma dobijam poruku od "balkanskog spijuna" koji sreca sto nemoze licno da mi dodje i pametuje jer bi se lepo proveo za klevete...

Za onog MalogTrtu znam da mulja jer sam cuo ali nemam dokaze... za ostale nemam pojma ali ni JA ni VI niste sudije da mozete suditi i zahtevat
 
Ti nisi smesan vec PATETICAN,obrati paznju na izrazavanje,nismo zajedno ovce cuvali
 
Evo da pitam Zeljka za malog trtu?Jesi li sta kupio od njega?Koju vrstu muljanja radi pojasni malo?Ono sto ja znam da covek uvozi televizore i prodaje jer je video da moze da se zaradi.Isto tako covek je tu ulozio pare a ovo sto se mi igramo za sitne pare nije nista.Kao dokaz isao sam da vidim tri televozora koja su kupljena od njega sa tim da je jedan kupio moj komsija.Na sva tri tv-sam ulazio u servis meni i svi su bili kako je rekao,sto sam ga pitao u toku aukcije pre nego sto je tv kupljen.Verujem da sa te strane sve ok.Medjutim ako on ima vise naloga koji pokrivaju rodbina,prijatelji ili netko drugi za proviziju onda mu svaka cast,medjutim pratio sam aukcije i svi njegovi televizori su prodati po realnim cenama koje vrede kod nas.Zato bih voleo da cujem tvoje mislenje jer cula kazala ne znaci nista.
 
Poslednja izmena:
Evo da pitam Zeljka za malog trtu?Jesi li sta kupio od njega?Koju vrstu muljanja radi pojasni malo?Ono sto ja znam da covek uvozi televizore i prodaje jer je video da moze da se zaradi.Isto tako covek je tu ulozio pare a ovo sto se mi igramo za sitne pare nije nista.Kao dokaz isao sam da vidim tri televozora koja su kupljena od njega sa tim da je jedan kupio moj komsija.Na sa tri tv-sam ulazio u servis meni i svi su bili kako je rekao,sto sam ga pitao u toku aukcije pre nego sto je tv kupljen.Verujem da sa te strane sve ok.Medjutim ako on ima vise naloga koji pokrivaju rodbina,prijatelji ili netko drugi za proviziju onda mu svaka cast,medjutim pratio sam aukcije i svi njegovi televizori su prodati po realnim cenama koje vrede kod nas.Zato bih voleo da cujem tvoje mislenje jer cula kazala ne znaci nista.

Rekao sam da nemam dokaza, znaci receno mi je da vrti istu robu (od ljudi koja ga dobro znaju) i ti isti mi rekose da 100% dize cene vestacki ponekad jer se sva ta bratija zna sto uvozi tu robu pa jedni druge ispomazu, ja inace direkto nemam kontakata i zato sam kazao da nemam dokaza a i ne interesuje me
Inace od tih "uvoznika" sam par puta uzimao sitnice i dizane su cene 100% vidno ali nisam prijavljivao i cak sam ocekivao da dignu ali sam ipak za cenom zadovoljan, braun masinicu sam uzeo kvalitetan model za nesto ispod 2K bilo dvano... a sama prodavacica je potrdila dizanje cena jer je smotana :d

PS: kontam da dizu cenu jedino kad je ispod njihove nabavne, dok za vecinu robe ne dizu ako prodje taj prag, tesko da neki daju vise robe ispod cene jer bi onda za 2 nedelje bili bankrot (jer je ista roba istekako placena)

Ovo kazem jez zna da se desi i da se relativno trazena stvar nekad ode za 20% realne cene, kazao sam ves sta mislim o kupovnoj moci ovde
 
Poslednja izmena:
Rekao sam da nemam dokaza, znaci receno mi je da vrti istu robu (od ljudi koja ga dobro znaju) i ti isti mi rekose da 100% dize cene vestacki ponekad jer se sva ta bratija zna sto uvozi tu robu pa jedni druge ispomazu, ja inace direkto nemam kontakata i zato sam kazao da nemam dokaza a i ne interesuje me
Inace od tih "uvoznika" sam par puta uzimao sitnice i dizane su cene 100% vidno ali nisam prijavljivao i cak sam ocekivao da dignu ali sam ipak za cenom zadovoljan, braun masinicu sam uzeo kvalitetan model za nesto ispod 2K bilo dvano... a sama prodavacica je potrdila dizanje cena jer je smotana :d

PS: kontam da dizu cenu jedino kad je ispod njihove nabavne, dok za vecinu robe ne dizu ako prodje taj prag, tesko da neki daju vise robe ispod cene jer bi onda za 2 nedelje bili bankrot (jer je ista roba istekako placena)

Ovo kazem jez zna da se desi i da se relativno trazena stvar nekad ode za 20% realne cene, kazao sam ves sta mislim o kupovnoj moci ovde

Devedeset posto si u pravu,sta drugo da kazem.Ne branim ga ali po meni je posten i zato lepo radi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta ja sve cujem i prezivljavam na ovom Limundo sajtu ...

"poslali ste mi cipele koje su od marke "Bouncing" a ne Dr Martens, molio bih da mi vratite pare ... "

http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Martens

The footwear is distinguished by its air-cushioned sole (dubbed Bouncing Soles)

7549139684_23dab959fd.jpg
 
@schnappy
Ekonomska situacije je samo jedan od razloga i svako sa 5 grama mozga vidi u kom pravcu se krecemo, ti ako imas bolji sistem sto ga ne izneses ovde ili jos bolje napravi sajt evo ja cu prvi da se registrujem, mislim da je svima vec dosta prici o ujcemiki, ovde smo da dajemo predloge i losa i dobra iskustva a ne da se ponavljamo ko pokvarena ploca i uvek krivimo nekog drugog jer smo mi isti "zlatni"

Ja i drugi mislimo da nije dosta i da nikada nece biti dosta, sve dok doticnom i slicnim muljatorima se ne stane na rep da se malo ustuknu, ako vec nece da ih po svim normativima i pravilima koje imaju udalje i blokiraju sa sajta !

AKdmzAm.jpg
 
Nije da ga branim taman posla,ali koja reklamacija za polovnu robu
To je POLOVNO,vidjeno stanje,a garanciju ko hoce u prvu radnju,fiskalni racun pa ih onda cimaj

Ne razumem likove koji hoce da kupe polovnu robu ,staru 5-6 godina i hoce garancije,reklamacije,ateste,uputstva...

PS Pita me lik za PS3 fat kolko meseci ide garancija,odgovor 5 Lindburg meseca i blokiram hostaplera-idi bato u radnju pa tamo trazi garanciju
 
Jesam, naravno, odnosno u ponedeljak mi se vraca. Dokazivanje takve stvari moze samo da izadje lose po prodavca, nikako kupca. Tu limundo fail-uje jer sam provalio da sve vise i vise kupaca hoce da vrati nesto, jer je licitirao iz "provere". Ne zeli dodatna pitanja, ne pita za jos slika, samo klikne i onda kad mu dodje, perfidno koristi losu poziciju prodavca da te uceni.

Imam poruku u inbox-u sledece sadrzine:

"Hoces da ti dam negativnu, i da napisem sve najgore, znaci ono max lose ili da mi vratis pare za predmet i za postarinu, odma ujutru" .. ?

Da nije iz Leskovca, otisao bih da ga nalupam najstrasnije.
 
Prijavi poruku Limundu, a koji je razlog, i naravno ako i vratis na kraju - postarina se podrazumeva ili trazi da ti plati povratnu postarinu...
 
Nije da ga branim taman posla,ali koja reklamacija za polovnu robu
To je POLOVNO,vidjeno stanje,a garanciju ko hoce u prvu radnju,fiskalni racun pa ih onda cimaj

Ne razumem likove koji hoce da kupe polovnu robu ,staru 5-6 godina i hoce garancije,reklamacije,ateste,uputstva...

PS Pita me lik za PS3 fat kolko meseci ide garancija,odgovor 5 Lindburg meseca i blokiram hostaplera-idi bato u radnju pa tamo trazi garanciju

Ako se prodaje tehnika, mora se dati radna garancija.
Ne prodajes 5 metara drva il drvnu gradju, alo !

Nazvao covek kupca potencijalnog hostaplerom, zato sto je pitao za garanciju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno