Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zmajns

Čuven
Učlanjen(a)
09.06.2001
Poruke
1,106
Poena
650
Prodajem na limundu oko godinu dana, prodalo se puno toga posto radim cesto upgrade musterijama, princip je staro za novo. Za godinu dana oko 300 prodaja, nisu to uvek vredne stvari, kupuju ljudi tamo svakakvo ljubre, cesto kad nesto izadje na 100-150 dinara, posaljem ljudima bez da placaju, nema veze, nek ide zivot. I tako pre cca 45 dana dodje meni moja stara musterija i hoce da menja netbook za neki ozbiljniji laptop. Sedeo covek ovde par sati, sve istestirano, instaliran mu novi laptop i ode. Dopadne se meni netbook, pa sam radio na njemu jos 4-5 dana, i posle toga skontam da je visak i stavim ga na limundo. Proda se netbook, dodje covek licno po njega, testira ga ovde pola sata (kaze kupuje za devojku) i ode zadovoljan, dva dana kasnije da pozitivnu ocenu. E sad krece komplikacija... Javlja se nedelju dana kasnije da mu je do juce lepo radio netbook i sad nece da se ukljuci. Donosi kod mene, stvarno nece. Zovemo HP, kaze istekla mu je garancija pre 4 meseca. U oglasu je izricito pisalo da nema garancije, ali se on zali limundu, i sad limundo postavlja uslov, da sam ja duzan da mu popravim netbook koji nema garanciju ili ce mi suspendovati nalog. Nije pitanje para, nego principa, vodite racuna da ne dodjete u slicnu situaciju, jer bez obzira sto u oglasu otkacite da nema garantni list i da je polovno, duzni ste po njima u roku od 2 nedelje da resavate sve kvarove....
 
Ne mogu da verujem! Sa toliko pozitivnih, i jos napisano bez garancije! Nije u redu!
 
nemoj da ih zoves na telefon, samo ces da izgubis zivce. posalji im mail okaci ovo u caffe-u pa vidi da ti objasne.
 
Pitao sam nekog od odgovornih u Limundu zasto onda uopste postoje stavke "POLOVNO" i "BEZ GARANCIJE" - odgovor je bio da ni oni nisu sigurni, ali da znaju da treba da mi suspenduju nalog, posto se to vodi kao prevara... Da se covek javio prvi dan, a ne 7 dana kasnije - ne bih ni rec rekao, ali posto je dao pozitivnu ocenu 2 dana kasnije, smatram da je probao i da je zadovoljan. Ispada da je Limundo prvi izmislio "NO MATTER WHAT" :) garanciju za polovne stvari
 
ja sam prodao juče xbox preko kupinda, a to je valjda ista firma, ali sam u startu rekao liku da ima x clamp fix urađen i da od garancije nema ništa. tako da mogu da me povuku :)
a i taj je neki, siguran sam da ga nisi prodavao po ceni novog. nema on šta da se žali, ko zna šta je radila ta riba sa njim(mislim netbookom :D).
 
Stvarno glupo, meni se cak desavalo da kupim nesto polovno bez garancije, i komponenta je bila neispravna , ali mi prodavac ne uvazava radnu garanciju...
Izgleda da je tvoja situacija susta suprotnost...
I niko ti ne garantuje da on nije nesto uradio sa tim notbookom..
 
Pitao sam nekog od odgovornih u Limundu zasto onda uopste postoje stavke "POLOVNO" i "BEZ GARANCIJE" - odgovor je bio da ni oni nisu sigurni, ali da znaju da treba da mi suspenduju nalog, posto se to vodi kao prevara... Da se covek javio prvi dan, a ne 7 dana kasnije - ne bih ni rec rekao, ali posto je dao pozitivnu ocenu 2 dana kasnije, smatram da je probao i da je zadovoljan. Ispada da je Limundo prvi izmislio "NO MATTER WHAT" :) garanciju za polovne stvari

Pa zar se radna garancija od 7 do 10 dana ne podrazumeva? :)
 
@vladimirdowla - e sad vidis, kad bi se sad recimo tip zalio limundu tipa "ovo mi je crklo" - po limundu bi ti bio duzan da mu to popravis - realno mogu samo da ti suspenduju nalog, pa sve zavisi koliko ti je stalo do tog naloga. A sto se tice cene, aukcija je krenula od 10 dinara, nije bilo fiksne
@ marko_n - kolega i ja prodajemo polovne stvari sto ovako sto preko limunda jako dugo - nikad nismo praktikovali da nekom uvalimo nesto posto ne bi opstali sve ove godine. Nikad nisam praktikovao sistem "garancija prestaje kad predjes prag" - i ovo je stvarno prvi put da mi se ovako nesto desi.
 
Po zakonu o potrosacima podrazumeva se 2 godine (!) garancije na sve sto se kupuje polovno ili novo, ukoliko nije naglaseno da predmet zbog karakteristika i svojstava ima kracu garanciju, a minimum 6 meseci (!) - jos komicnije. U IT svetu sa zivotnim vekom proizvoda od 1-2 godine, ne znam kako to zamisljaju. A sa polovnom robom i jos ako kazes da je jeftinije zbog toga sto je polovno i bez garancije (Limundo) valjda je jasno da kupac uzima robu u vidjenom stanju i sa rizikom da dodje do kvara. Ko je stariji u ovom slucaju: razum, zakon o potrosacima ili Limundo, pitanje je sad?!?!? O cemu pricamo ako neko proba, uzme za 40-50% cene proizvod, prihvati uslove prodaje (Limundo) i svesno ili nesvesno pokvari laptop ili slicno i trazi nazad pare?

Da ne kazem da i za polovne automobile vazi slicno, uzas. Znaci da se ne treba baviti trgovinom ili nesto drugo skripi i smrdi u drzavi...
 
Tu je problem razlikovati baksuz od stvarne namere da se uvali nešto što će da "drži vodu dok majstori odu". Po meni je Limundo OK postupio, ali to je samo moje mišljenje. Na tebi je sad dalje da vidiš šta ćeš. Lično bih pokušao da popravim taj netbook ili u krajnjoj liniji mu vratio pare. Iskreno, imam strah od trgovine polovnim stvarima bez pisane garancije, ako dođe do problema, jako je nezgodno, i za kupca i za prodavca. Jeste da nije velika vrednost, ali nije ni mala, pa da ti je svejedno da tek tako baciš 100-150e iz džepa.
 
Ma koja garancija na polovno, to mogu da okače mačku o rep. I da je novo, kad mu prodaš kao fizičko lice, i još napomeneš da nema garancije, ne može ti ništa. Pratio sam raspravu na jednom forumu oko polovnih automobila. Ako proizvodjač daje na NOV auto garanciju 2 godine ili odredjeni broj kilometara, samo ***** može da traži garanciju na taj isti auto 5 godina kasnije kao polovan. Mislim, dajte ....

Ako ti suspenduju nalog, stvarno nema smisla, Mislim, na šta se pozivaju, to nema smisla. Pokreni temi u kafeu, baš da vidimo tamo kako će da teče rasprava.
 
@marko_n onda ne kupujes 2 i po godine star laptop. Ako na nesto ni proizvodjac ne daje garanciju, zasto bi ja davao ? Ne prodajem macku u dzaku, kao sto rekoh, da se javio prvi dan, ne bih ni rec rekao. Nedelju dana kasnije, u stvari ni 3 dana kasnije, meni prvom ne bi palo na pamet da trazim od nekog nesto. Dok je bila era XP procesora tipa 1.7, i raznih bartona (ne znam da li se neko seca takozvane B klase koja je izgledala kao da je neko pucao magnumom u nju), imao si sansu da ti crkne procesor kad ga uhvatis u ruku. Ne jednom mi se desilo da neka polovna stvar crkne posle nedelju dve, ali nikad mi nije ni palo na pamet da za nesto za sta je naglaseno da nema garanciju istu trazim. Lepo kaze stara narodna "plati pa k.....". Umesto da kupis polovan netbook za 15000, platis nov 30000 i budes bezbrizan sa svojom garancijom koja je lepo navedena da traje 2-3 godine
 
@ Oki Nazalost ne mogu jer mi preti suspenzija naloga u koji sam ulozio dosta vremena
 
@ Magicmaster Poenta je da na ovaj laptop proizvodjac (HP) daje 24 meeca garancije, a proslo je 28... a sad posto nece HP, na meni je da dam garanciju :D
 
I ja se slazem sa svime gore da ako covek napise da nema garancije onda nema ali tako dolazimo na garanciju dok ne predjes prag krastavac, ispada da sve zivo poluciknuto sa skrivenim manama mozes da uvalis a takvih uredjaja ima na tone pocevsi od mobilnih telefona pa preko hardware-a pa na dalje, sta ako stvarno nije ta devojka sjebala nista, to jest ako ga nije ni palila tih par dana i posle nesto u njemu ciknulo....ako me neko razume sta hocu da kazem.
 
@ Oki Nazalost ne mogu jer mi preti suspenzija naloga u koji sam ulozio dosta vremena

Ma cekaj bre..pa ne mogu ja sada da idem redom od jednog do drugog i da govorim da su stvari koje sam kupio pokvarene i slichno i da se tim ljudima gase nalozi ???

Sta sada to znaci, jel to upravo to znaci da mogu da idem redom da kupujem koje kakve gluposti i da prijavljujem kako nisu dobre, i ti prodavci ce se sankcionisati???

Prostim rechima, kako ti da ubedish limundo da je taj baja nesto naknadno sjebao i pokvario kada je dosao kuci? Nemoguce da je njegova rec kao kupca jacha od tvoje izuzetno jasno definisane kao prodavca da NEMA GARANCIJU ?
 
Poslednja izmena:
@Seizmos - Ljudi su cudni. Znas koliko puta sam cuo pricu u svom servisu i u drugim servisima "Ne radi to meni otkad sam kupio - al evo tek sad (2 godine kasnije) sam dosao da vidim sta je". Neko je spomenuo automobile. U svakom kupoprodajnom ugovoru (koji se overava u sudu ili upravi prihoda i postaje validan) pise "Vozilo se kupuje u zatecenom stanju". Ne kazem da to bas tako treba da bude - ali ako nekom izadjes u susret da proba racunar kod tebe, pa on sam kaze da ga je koristio jos 7 dana, da pozitivnu ocenu (pozitivnu ocenu valjda dajes onda kad si zadovoljan s onim sto si kupio) - dokle da traje taj probni period - dok ne crkne ?!
 
@Oki - eto nacina kako se resiti konkurencije na limundu bez mnogo pameti...
 
Onda se jednostavno pokrene hate kampanja svim mogucim sredstvima protiv tog mesta i dovoljno si uradio. Mene nikada nije ni privlacio taj limundo ali ako im ovo prodje, uvek i na svakom koraku cu reci lose reci za taj sajt. Plus sto covek koji je odavde banovan a i mene je na slichan nachin prevario, tamo i te kako lepo posluje...

Zbog cega bi i bio konkurencija u takvom okruzhenju. Ja bih se povukao odatle..
 
Jesi li pokrenuo temu? Ajd pokreni, pa da pišemo malo i tamo. Od tvojih provizija oni imaju zaradu, a ne od nekog kupca koji se možda samo učlanio da kupi taj laptop i više nema i nameru da se kači na limundo.
 
Znaci sad ja ladno odem i nadjem 50tak pokvarenih sto komponenti sto laptopova a sto da ne i neki TV, lepo kupim pokvareno i trazim od Limunda da mi ispostuje da to mora da radi minimum dve nedelje :d

Bravo, sto se uopste zamlacujes sa pacijentima koji su ocigledno pobegli iz lokalnog Holivuda ?
 
Pa zato što mu prete suspenzijom naloga koji je gradio ....... u tome je stvar . . . . .
 
Oko godinu dana sam na limundu i imao sam svakakva iskustva ali ovako nesto nisam ni zamislao da moze se desiti, kako neko da trazi garanciju za nesto polovno i plus je u licitaciji navedeno da nema garancije... van svake pameti po zdravom razumu... i ja sam par stvari kupio tamo koje su crkle posle par minuta :D a ne posle par dana... i sta sad da tuzim prodavca sto mi je uvalio krs ili da hvatam limudo tim...

Sramota od jednog takvog tima da ni sam ne znam sta mu je po sredi, izgleda da u njemu rade ljudi koje nije briga za sistem kupovine prodaje, vec da samo imaju sto vecu korist od nas korisnika.
Koliko vidim u tekstu zmajns nije tu nista kriv, niti duzan da tom liku popravlja ili van pameti vrati novac za nesto sto je prodao i naglasio da nema garancije, a lik je probao robu, koristio par dana i ko zna sta je istom uradio!!!
(on njega nije uopste zaj..o, ljudi to je polovna stvar, kupite novo i crkne onda se zezate 45 dana da vam garancija odradi svoje i to je to...)
 
Ovo ko za face ? I sta kad vam suspenduju nalog ? kraj sveta je ? Pa ne bi se cimao ni za 200 dinara da sacuvam nalog a kamoli ja da popravljam nekom laptop.
Koji ce ti nalog na takvom sajtu.
 
Otvori ti brate nalog na sestru, kevu, zenu, brata, zeta, tastu pa prodavaj sve u 16 :D
Ko ih sisa kad su mentoli. Sami sebe poricu, pa koji ce im djavo ono dugme za garanciju...

Ne mogu te oni naterati da ti njemu to popravis, a i kakava je taj covek slina kad se zali limundu a ne pokusava da sredi stvar sa tobom???

Ja bih otvorio novi nalog i gradio polako.
 
Heh i ovaj nalog smo gradili nas dvojica polako skoro godinu dana - nikad ni jedna negativna ocena niti zalba. Tj lazem, bila je jedna zalba za nesto sto smo prevideli ali je covek lepo pitao sta sad, vratili novce i no harm done...
 
jbga robika,nije mu se svideo,pustio flashovanje biosa i gudbaj:mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno