Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema toliko veze sa Limundo sajtom, koliko sa ljudima :)

kad god primim poruku ovakve sorte:



problem u najavi :) Konkretno pricam iz iskustva. Postoji odredjena vrsta pristojnosti, postoji mera preko toga gde se uvid u karakter izrazi mnogo vise nego uvid u vaspitanje. If you know what I mean


Svašta?!
Ni ja ne vidim problem, osim ako ti ne misliš da na Limundu kao kupci obitavaju isključivo nepismeni, nekulturni i bahati, pa je ovo prikriveni prevarant.
Eto, ja bih ti poslao verovatno poruku slične sadržine, napisanu u otprilike sličnom kontekstu.
 
@Jakson verovatno misli kad ti neko "namerno" persira da bi drzao disancu kako bi kasnio mogao da te zeza za svaku sitnicu, naravno maksimalno persirajuci sa povisenim tonom

Mada ta poruka po meni en znaci nista, problem je kad neko krene da se nateze sa tobom i pise u prazno naravno sve sa "prenaglasenim" persiranje, ja steta nema ni jednu takvu poruku ali mi je takav tip ljudi poznat... nekad ih je tesko izdvojiti od kulturnih ljudi koji persiraju jer su tako nauceni od onih koji persiraju svima jer sa svima dolaze u konflikt.. (nema ih puno ali su jakooo teski za saradnju i arogantni i bezobrazni) persiranje im je nacin da sakriju svoje neznanje i berobrazluk, mada ponavljam ta poruka koju je okacio Jakson bas i ne upucuje na problem
 
?
ne kapiram sta ti smeta kod ovoga. Ne znam da li si samo iskopirao neciju pravu poruku ili nabacao sam, ali ovo je cak i lepo napisano sa pocetkom i krajem po pravilima pisanja pisma, velikim slovima. takodje dobijas kintu unapred pre slanja.
stvarno ne vidim nista lose ovde sto bi najavilo problem. meni bi ovo znacilo upravo suprotno, da imam posla sa pismenom i kulturnom osobom, sto odmah dize ovo na drugi nivo u odnosu na neke druge.

Odsustvo veselosti, odsustvo ljudskosti, botovski odgovor. Rekoh govorim iz iskustva da sa ovakvim clanom koji se javi najlakse moze doci do nesporazuma, ili reklamacije usled trivijalnosti (itekako opravdane trivijalnosti koja nije u opisu jer 90% normalnih ljudi to ni ne primeti) i slicno.

16 puta bolja saradnja se desava sa nekim ko napise:

Pozdrav

Pobedio sam na tvojoj aukciji, bilo je gusto pred sam kraj :) nadam se da nisam pogresio

Naveli ste da moze pouzecem i uplata u napred, meni vise odgovara pouzecem zbog obaveza.

Pozdrav i sve najbolje

ovo "postovani" nije postovanje. to je po mom misljenju ogradjivanje, ustogljenost, uspostavljanje distance usled paranoje. Kao i u stvarnosti. 16 puta bolji i efikasniji profesor na fakultetu mi je bio onaj koga si posle predavanja mogao da odvedes na pivo, nego onaj koji me oslovljavao sa "mladi gospodine" i persirao mi.
 
Poslednja izmena:
Odsustvo veselosti, odsustvo ljudskosti, botovski odgovor. Rekoh govorim iz iskustva da sa ovakvim clanom koji se javi najlakse moze doci do nesporazuma, ili reklamacije usled trivijalnosti (itekako opravdane trivijalnosti koja nije u opisu jer 90% normalnih ljudi to ni ne primeti) i slicno.

16 puta bolja saradnja se desava sa nekim ko napise:



ovo "postovani" nije postovanje. to je po mom misljenju ogradjivanje, ustogljenost, uspostavljanje distance usled paranoje. Kao i u stvarnosti. 16 puta bolji i efikasniji profesor na fakultetu mi je bio onaj koga si posle predavanja mogao da odvedes na pivo, nego onaj koji me oslovljavao sa "mladi gospodine" i persirao mi.
Pa dobro, ovo mogu da razumem. Ja preferiram da u ovim situacijama pocinjem sa "pozdrav" ili "zdravo" i retko persiram, osim ako ne zakljucim da se radi o nekome kome bih to trebao. Sa obzirom da se ipak radi o privatnoj kupovini, volim da se postavim u jednak polozaj sa drugom stranom. Takodje, na ovim sajtovima su uglavnom mladje generacije (ispod 40ak godina) pa je lakse postaviti se drugarski, sto olaksava komunikaciju. Cinjenica je da ovakva poruka ne ostavlja puno prostora za bilo sta osim podjednako poslovnog odgovora, ali mi ovo ne smeta. Ukoliko dodje do problema koji nije nastao zbog mene, ovo olaksava odgovor. Uvek mogu da odgovorim uljudno sa distancom i strucno objasnim da taj neko nije u pravu. Taj pristup pomaze koliko i pravi problem
 
>Odsustvo veselosti, odsustvo ljudskosti, botovski odgovor.
Ne mora da znaci, vrlo logicno objasnjenje je da covek ima preko 40 godina i tako je navikao da kaze, veci su problemi sa ovima

http://puu.sh/apk3M/f4a6255ed4.png

Ja najlepse saradnje imam kada mi dodje neko kao taj sto kaze "Pozdrav/Postovanje/Zdravo/", nema sanse da te prevesla, jos se nudi sam da plati prvo predmet.
Neki ljudi jednostavno znaju da cene i postuju cinjenicu da neko ima dosta pozitivnih ocena na kp/limundu, pa je spreman da odmah plati, pa ti da podatke da bi sto pre poslao predmet.

Pre bih trgovao sa tim nego sa ovim gore sa moje slike (karta za exit bila u pitanju, poruka poslata 6 puta u istom minutu, slucajno verovatno preko moba, u 2:38am)
 
Odsustvo veselosti, odsustvo ljudskosti, botovski odgovor. Rekoh govorim iz iskustva da sa ovakvim clanom koji se javi najlakse moze doci do nesporazuma, ili reklamacije usled trivijalnosti (itekako opravdane trivijalnosti koja nije u opisu jer 90% normalnih ljudi to ni ne primeti) i slicno.

Prećutao si nešto u opisu aukcije pa sad kao nema veze neće to ni primetiti kupac, pa to opravdavaš da su kupci koji počinju poruku sa "Poštovani" malograđani, botovi i tome slično, ocrni i napravi od njih kategorizaciju kao da su ne znam šta uradili, a kupac želi za svoj novac da dobije ono što piše, a ne prećutne sitnice...

Dođe čovek da prodaje pa traži vesele drugare, kako bi što manje primetili nedostatke na predmetu, a posle ocrni kupca, bolje da si zadovoljan što imaš nekog da to kupi što prodaješ, a ne da budeš u grupi prećutnih "muljatora" i prodavaca ispod žita, i ovde kukaš kako ti baš takvi kupci naprave najveće probleme, možda da iskreno opišeš predmet i ukažeš i na najmanju sitnicu prilikom prodaje takvih problema ne bi imao u "najavi"....

Najbolje onaj burazerski odgovor "Druže danas sam hepi ko nijedan, ali imam problem sa tvojim predmetom, mala sitnica primećena, nije važno samo da te obavestim", a odgovor prodavca "Izvinjavam se znaš kako, slučajno se greška potkrala prilikom opisa, nadam se da to toliko nije važno, ali ako smeta mogu vratiti novac"...
 
Poslednja izmena:
Ja sam video par aukcija Dzeksona i trudio se da posteno opise predmet, a kupaca imas svakojakih koji ce precutat sitnice a i onih koje nista nemoze da zadovolji cak i to da dobije po 10din, jer naravno kako kad su oni potomci nebeskog naroda :d
 
Prećutao si nešto u opisu aukcije pa sad kao nema veze neće to ni primetiti kupac, pa to opravdavaš da su kupci koji počinju poruku sa "Poštovani" malograđani, botovi i tome slično, ocrni i napravi od njih kategorizaciju kao da su ne znam šta uradili, a kupac želi za svoj novac da dobije ono što piše, a ne prećutne sitnice...

Dođe čovek da prodaje pa traži vesele drugare, kako bi što manje primetili nedostatke na predmetu, a posle ocrni kupca, bolje da si zadovoljan što imaš nekog da to kupi što prodaješ, a ne da budeš u grupi prećutnih "muljatora" i prodavaca ispod žita, i ovde kukaš kako ti baš takvi kupci naprave najveće probleme, možda da iskreno opišeš predmet i ukažeš i na najmanju sitnicu prilikom prodaje takvih problema ne bi imao u "najavi"....

Najbolje onaj burazerski odgovor "Druže danas sam hepi ko nijedan, ali imam problem sa tvojim predmetom, mala sitnica primećena, nije važno samo da te obavestim", a odgovor prodavca "Izvinjavam se znaš kako, slučajno se greška potkrala prilikom opisa, nadam se da to toliko nije važno, ali ako smeta mogu vratiti novac"...

Osim ako nemas preko 3000 prodaja na internetu, nemas apsolutno pravo da mi bilo sta kenj*as a pogotovo zato sto sam vec napisao objasnjenje iza ove pojave. Nisi izgleda ni procitao, al ajde, evo ti ponovo.

Isprozivas me ovako, a ja LEPO napisao da govorim na osnovu iskutva. Dakle, jesi procitao DRUGI primer pristojnog obracanja koji sam dao ? Nikakvi sladoledi, fudbal, hepi, skakutanje nema, evo da ti citiram jos jednom:

Pozdrav

Pobedio sam na tvojoj aukciji, bilo je gusto pred sam kraj nadam se da nisam pogresio

Naveli ste da moze pouzecem i uplata u napred, meni vise odgovara pouzecem zbog obaveza.

Pozdrav i sve najbolje

Niti je predlozio da igramo fudbal, niti mi je rekao kako ce da ide sa detetom u park, niti sa Svetlanom u Maksi po kornfleks, obratio mi se kao covek coveku. Prirodno, a u isto vreme pristojno. A onaj koji mi se obraca koristeci "formular" je obicno deegenerik koji osvoji nesto ispod cene, fakticki mu bude poklonjeno, a opet trazi dlaku u jajetu.

evo ti i dva primera:

1. Isto "postovani, gospodine, trte mrte" osvaja od mene za 5600 Avirex jaknu, polovna odlicno ocuvana bez ikakve stete. Covek "iznenadjen i uvredjen" salje poruku da oce povracaj para, i da vrati jaknu, lupa negativnu ko vrata, zbog neke mrlje, fleke, sta vec. Ja uzimam jaknu nazad, na jakni ima mrlja - uspeo sam da je nadjem i sam posle sat ipo vremena buljenja u jaknu. precnika 3 milimetra, kap koja cak nije ni od ulja, uklonjena CETKOM, a ne pranjem. Stavljam istu tu jaknu na aukciju i osvaja je covek za 8400 dinara, uz poruku da ga sramota sto je dobio tako dobru jaknu za tako male pare, i da ako mi zatreba stolar da ce da dodje za dzabe.

2. Jedan clan cije ime sam zaboravio, znam da je bio iz nekog malog mesta, radio je isto ovako: "Postovani, Ja, Pera Peric sam osvojio aukciju, bla bla bla, sa postovanjem, Gosn VELIKI DR MR Peric" Isti taj clan je odma po primanju paketa trazio reklamaciju zbog "nedovoljno opisanog predmeta". Ja sam predlozio da mu nadoknadim deo iznosa. Pristao je. Nekoliko nedelja posle, moje 4 aukcije osvajaju ljudi iz te neke malene vukoje*ine, SVI DO JEDNOG traze reklamaciju, uz predlog da se nadoknadi suma, umesto povracaja. Covek je znajuci koliko se prodavac plasi negativne, razvio biznis! nakon nekoliko privatnih poruka sa Limundo clanovima, zakljucio sam da on nijedan predmet nije kupio a da ne trazi reklamaciju, a prodavac u strahu od ocene, vrati i do 60% sume i isti taj covek da istim nick-om posle stavlja te stvari na KP.

Mani me sa Profesorima, DR MR, i Postovanima. "Pozdrav od Andjelke/Stojka" mi je sasvim dovoljan. Kao neko sa ogromnim brojem prodaja i ocena, tvrdim da ce 90% tih "Postovani" da prave problem de ga nema.


E sad na konto "mog muljanja". Ti i onaj Fkloznica ste prvi na ovom forumu izgleda, da skocite u predrasudu.

- Ja sve ispod 100 dinara poklanjam, ne pada mi napamet da trazim ljudima 100 dinara. Ako nije na aukciji dostiglo preko 100 din, onda nije ni vredelo vise.

- NIJEDNU otkupninu ne pisem u punoj cifri, zaokruzim na manje. ako je 888 dinara, pisem 850

- u svaki paket koji posaljem, stavljam Kiddy cokoladicu

- kupcima preko 3000 dinara placam postarinu

- poklanjam ljudima stvari kad mi dodje (drugarski,zamisli!)


evo kolka sam muljara i stipsa i "krijem u opisu", prodato pre dva dana -

untitled.png


prodavao sam 50m kvadratnih parketa, S/R klasa 12 evra po kvadratu , covek trazio 41m (492 evra) dosao do mene sa novcima i kombijem, doneo 500 evra i oce da me casti 8 evra jer sam mu uneo u kombi, on je mator. Ja njega pocastim sa 9 metara parketa (108 evra) jer niti sam stipsa, niti cu da se ciganisem i prodajem bilo kome 9 metara parketa, niti cu da propustim priliku da ispostujem dobrog coveka jer bi on dosao u situaciju da ukraja plocice jer kupuje u metar tacno.

prodato prosle nedelje -

untitled.png


covek osvoji Paciotti koje su inace u radnji 32.000 dinara, za 3000 din, u perfektnom stanju 3-4 meseca nosene (toliko o vrednosti stvari na limundu trenutno al o tome drugi put), ja vidim tek prilikom pakovanja da im je odlepljen djon (vecina obuce koju prodajem su Italijanska reklamacija uglavnom sitne gluposti, ali ovde sam prevideo stetu koja je ogromna) i bez pogovora posaljem coveku umesto 3000, za dzabe, i platim postarinu.

tako da ubuduce, zaobidjite me sa pricom "muljator i stipsa" i da precutkujem. Ako nesto fali, ja to uopste ni ne prodajem. Nemam zivaca ni za povracaje niti reklamacije, niti negativne, i "ne pokusavam ako-prodje-prodje" metode jer od toga mogu da imam samo glavobolju. A apsolutno bi me razumeo eventualno Zeljko jer on zna kako je prodavcu i koliko redovan regularan prodavac PRVI gleda da ne dodje u nezeljenu situaciju.
 
...Postoji odredjena vrsta pristojnosti, postoji mera preko toga gde se uvid u karakter izrazi mnogo vise nego uvid u vaspitanje. If you know what I mean

Apsolutno!

...ti si kao pas sa izostrenim njuhom koji pokusava operisanima od cula mirisa da objasni kako je neko upravo bezocno prdnuo ...Ali dzabe je to Dzeksone dok god je tihomir u pitanju, ovi ce ti poverovati samo ako svojim usima cuju.

Znam da si I sam svestan da postoje I izuzeci al ja ziv nisam dok cekam i navijam da potvrdis da si ovoga dobro osacovo ;)
 
Apsolutno!

...ti si kao pas sa izostrenim njuhom koji pokusava operisanima od cula mirisa da objasni kako je neko upravo bezocno prdnuo ...Ali dzabe je to Dzeksone dok god je tihomir u pitanju, ovi ce ti poverovati samo ako svojim usima cuju.

Znam da si I sam svestan da postoje I izuzeci al ja ziv nisam dok cekam i navijam da potvrdis da si ovoga dobro osacovo ;)

Zf0ndCL.gif
 
i ostale licitacije su mu krs ispod 100 din. vec ima preko 2000 pozitivnih i top je prodavac.
 
i ostale licitacije su mu krs ispod 100 din. vec ima preko 2000 pozitivnih i top je prodavac.
Zbog takvih prodavaca možda bi trebalo da se uvede pored ocena i koliki je promet imao do sada. To bi više pokazalo njegov kvalitet nego samo puste ocene.
 
Ja lepo kazem da ocene ne vrede nicemu kada se ne vidi za sta su .. prodao covek 2000 gumica, eksera, kesa, i slicno.

inace, aukcija je prekinuta pod navodima: reklama i oglas.
 
Samo Vi ga obavestite on ce napraviti 6 naloga za babinu dedinu sestrinu komsijinu licnu kartu, pa da vidis kako ce da duva cene, samo napred, to je vrlo pametan potez.

Član koji je trajno suspendovan ima razlog više da otvori novi nalog, od onog čiji je nalog aktivan,
a kog smo upozorili na ponašanje i posledice. Svakako ćemo pratiti dalje aktivnosti ovog člana.

Moze li pomoc, o cemu se radi ?

Ne znam da li je bilo do sad, licitiram predmet, lokacija Beograd Palilula, licno preuzimanje, tako mi je i odgovaralo i zato licitirah, kad posle samo tren kako se zavrsila aukcija podaci prodavca Curug Srbija... ....?

Molim vas napišite mi vaše korisničko ime (najbolje kao privatnu poruku), kao i broj aukcije, kako bih proverio.

Nemam ja ništa protiv što čovek sam sebi prodaje stvari, ali za to ne može da dobije pozitivni feedback od "zadovoljnog kupca".

Potpuno ste u pravu za ovo. Proverio sam i propust je ispravljen - ocene koje su razmenjene kao posledica veštačkog podizanja cena su poništene jer nisu opravdane. Hvala!
 
Limundo

Član koji je trajno suspendovan ima razlog više da otvori novi nalog, od onog čiji je nalog aktivan,
a kog smo upozorili na ponašanje i posledice. Svakako ćemo pratiti dalje aktivnosti ovog člana.


Pa zato postoji IP adresa zar ne?
I dali ste Vi isplatili taj deo nesrecnom kupcu tj cenu preko ``cenu koju aukcija postigla naturalno, bez duvanja``? Naravno da nista, ali bitno je da je clan obavesten a Vi naravno da pratite njegove aukcije...
Mogu da se kladim da Vi sigurno necete primetiti kada i kako on dize cene...
 
Limundo tim je tu u pravu znam likove sa i po 100 naloga (98 zatvoreni), kakva crna IP to se menja dok se rekao keks pa i adresa stanovanja, vecina prperodavaca su ionako podstanari

kad ga opomenes krene da radi postenije, 100% posteno je nazalost u srbistano jako tesko :p
 
Pa i nije baš... Ja radim 100% pošteno od početka i uopšte mi nije teško...

Pod postenim mislim i kad ti njihovom krivicom vracaju ili traze povracaj para... evo mene lik zove nakon 4 meseca i trazi pare nazad jer baterija drzi malo auto kameru koja ni nije namenjena da radi na bateriji... i naravno ***** preti iako zna da na predmet nije dobio garanciju, ja sad da sam lud verovatno bi trebao da mu vratim pare :)
 
Zanimljiv srbistanski mentalitet.
Kad ih od**** neka veca firma za garanciju cute a traze ih od malih prodavaca koji je cak nisu ni dali.:mad:
 
Sledeci ko napise "srbistan" ce dobiti opomenu!

Nadam se da smo se potpuno razumeli.
 
Stvarno ljudi svi kukate kako je Srbija losa I zovete je pogrbnim imenima a nista niti radite da vam u njoj bude bolje, ili da ona bude bolja ili cak sta vise da odete gde je bolje! Ja sam bio tamo gde god su vikali da je bolje, iskreno bolje nisam video, video sam samo bolji nacin zivota, bolji standard, sve u tom nekom materijalnom smislu bolje, ali posle par meseci kad se zasitite tog boljeg, jeftinijeg, vidite kako su svi oni tamo iskvareni, toliko da je ova nasa Srbija zlato! Tamo gde im pare vise ne fale pocinje sve drugo da fali, da sve smeta I da postaje dosadno u zivotu, da ljudi pocinju da gube porodicne vrednosti, sve ono sto je u zivotu vredno I zasta vredi ziveti I boriti se, nije sve u novcu I bogatstvu...
 
Pa ljudi treba da se zapitaju zasto je to tako, uzrok a ne leciti posledicu koja se nikad nemoze izleciti... ali gurat pod tepih sve, samo neznam gde im to stane :d
 
Dobar ovaj limundo tim.
Nastavljaju prevarantima da brisu negativne ocene.
UjceMika, dobio negativnu od kupca, prodao mu monitor sa vertikalnim linijama, dakle jasno ostecen displej.
Gotovo sam siguran da je poslat tako.
Kupac ce da plati dve postarine, izaci ce ga ova avantura 10e.
Pa *^#@ vam $^&$# limundo timu, zar vas nije sramota prevarante na sajtu da ostavljate zarad provizije.
Ocena mu je skinuta u roku manjem od 24 sata.

Ova tema vise nema nikakvog smisla, neka neko banuje Limundo nalog ovde na forumu i zatvori temu.
LT - licemerski trolovi...
 
Poslednja izmena:
@Michell
Pa ako je vratio pare, sto bi mu ostala negativna, drugo je to sto je sigurno muljator

ko ne zeli posatrinu lepo nek ide licno, nikad mi nisu bili jasni oni koji kukumecu za posatrinu, ako vec zive negde na brdu nek se presele, ne vec oni kukumecu najgore... ta su mi najsladja pitanja oko postarine ignorisem ih maximalno! (takvi mi kupci ne trebaju ako kukaju za postarinu sutra ce kukat za nesto banalno)
 
mozes da zivis u centru bgd-a kad prodavac ne zivi pa opet mora da postoji postarina.
 
Oni bar imaju izbora jer je 50+ % prodavaca iz Bg-a, mada licno preuzimanje u BG kosta ko i postarina najcesce :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno