Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

Pa nije ovo ovde tema Android (80 evrića) VS Simbian (250 evrića)
Uzmite u obzir cenu.
 
Ma moze prijatelju, veruj mi. Bar kad se porede jedan dobar symbian s60v3 i jedan slobodno reci veoma los android phone. Iz nekog razloga, s60v3 je daleko brze radio, imao normalan task manager, samo da je imao bolje internet okruzenje, servise, pretrazivac sa flashom, ma sta ces vise. Cudno je to sto ovaj android i pored duplo brzeg procesora i duplo vise memorije, jednostavno ne radi glatko ni u pribliznoj meri kako bi trebalo. Ovde naravno necu porediti top android telefone sa top s60v3, tu vec nema logike bilo kakvo poredjenje. :)

Pa dobro to nije poredjenje Androida i Roma nego kvalitetnog i nekvalitetnog telefona. Normalo je da bi moj negdasnji N73 sa starim symbianom (a verovatno i predjasnji 6630 sa jos starijim ;) ) pojeli havajca za dorucak, ali to je do kvalitetnog hardvera. Oni ono sto rade, rade kako treba. Ali kad poredis dva telefona iste klase i cene (sa razlicitim OS-om) mozes tek tada da poredis platforme kako treba.
 
Pomagajte,ubacio sam 5.2 eclair i kad primim mail nemogu da snimim atacment namam ponudjeno save samo open a i to nemoze,a i nace atacment je u pdf fajlu (izvod iz banke).Ovo me izludjuje,sve drugo sam nastimao.
 
Da bi skinuo attachment moras sa marketa da skines neki od programa koji to radi, drugacije ne moze. Ja korisrim Download all Files, ali ima i drugih, kao na primer Gsaver (on samo za gmail) tako da preporucujem neki univerzalan ako imas vise mail adresa.
 
VEC SAM VRATIO NA ORGINALNI ROM ZBOG TOGA,NAMUCIO SAM SE KAD STAVIM NA FABRICKA PODESAVANJA NE PREPOZNAJE MI KOMP SD KARTICU,SRECA PA SAM NAPRAVIO NANDROID FOLDER PA SE VRATIM POMOCU NJEGA.NA ORIGINALNOM ROMU SEPRIMA ATACHMANT NORMALNO BEZ DRUGIH PROGRAMA..
 
Ja koristim K9 mail sa marketa i sa njime skidam svu poštu,odličan program sa odličnim pregledom poderžava hotmail,yahoo,gmail......
 
Ok.Probacu.Vratio sam opet 5.2.Popunim memoriju na originalnom ocas posla,a na ovom guram programe na karticu,da to moze na originalu ne bi ga ni menjao.
 
Pozdrav svima


tokom rutovanja telefona (Huawei U 8180) pojavio se problem...

Aplikacijom z4root odradio rootovanje, zatim super user-om programu rom manager omogucio sve , zatim sledi instalacija clockwork recovery-ja, i ubacivanje custom roma. Rebutom odem u recovery mode i nisam uspeo da rutujem telefon, neki eror se pojavi i zato skidam neki drugi rut fajl.

E sad nastupa problem...

Vise ne mogu pristupiti recovery modu telefona, pritiskom poziv+volume up+power ili pritiskom poziv+volume down+power nista se ne desava... Telefon ili se restartuje i udje ili ostane na huawei logptipu i to je to.

Trazim odgovor svuga po googlu, forumima i ko zna gde sve, ali nisam uspeo prokljuviti sta se desava.


Ima li moze da mi pomogne?!


Hvala unapred.
 
Jesi odradio nandroid backup.Izvadi bateriju jedno 5 minuta pa probaj opet ako uđeš u mod i OBAVEZNO Wipe pa Wipe data/factory reset.
 
Poslednja izmena:
hteo bih da instaliram razne app za koje pise da treba root, ali ne zelim custom rom. npr. klokovao bih cpu i jos nekih par stvarcica kao app2sd. takodje, brine me gubitak garancije. moze li se fon vratiti u stanje pre root-ovanja a da se to ne primeti u servisu?

da li kada odradim ovo...

"1.Uraditi root pomocu aplikacije z4root(skinuti aplikaciju na kompjuter, zatim je prebaciti na telefon i instalirati je kao i svaku drugu aplikaciju), zatim pokrenuti aplikaciju i kliknuti na permanent root.Kada aplikacija obradi svoje telefon bi trebalo da bude root-ovan.

...mogu instalirati sve app koje traze da fon bude root-ovan?

hvala.
 
da, kad rootujes mozes da instaliras sve aplikacije koje traze root, a sto se tice klokovanja trebas costum kernel koji podrzava oc.
 
to sa kernelom nisam jos upucen, pa cu traziti, a ovo vezano za garanciju?
 
Nadjes negde kernel koji podrzava oc i fleshnes ga, npr. skines neki costum rom i preko fastboota fleshujes boot.img fajl koj je spakovan sa njim.

Sto se tice garancije, to je siva zona. Kod mene u garanciji pise da ista ne vazi samo kod kvarova izazvanih fizickim i hemiskim ostecenjem, mada ako nesto zeznes uvek mozes da vratis stock rom osim ako nekako ne unistis unutrasnju memoriju (jako male sanse za ovako nesto) i opet u ovom slucaju niko ne moze da procita sadrzaj te memorije i da sazna da si rootovo ili ubacio kuvani rom pa da ti zbog toga ne uvazi garanciju.
 
meni pise i nestrucna upotreba, instalacija i jos stosta :((( ne pise root ali to je to.

al ajde jos jednom, kako da ga vratim u stanje pre root-a ako ne instaliram custom rom?
 
niko to nije napisao ali sad cu da probam. samo mi je to bilo bitno. hvala.
 
kad rootujes obavezno ubaci recovery i napravi backup, za svaki slucaj.
 
probao sam sa clockwork ali kad stisnem instalrecoverybat pise waiting for device i nista. drzao crvenu+vol+power. ne znam kad idem na instalrecbat vec mi je podignut sistem. jel to ok?
 
D:\New Folder\android\1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT\1.8.1.4-p
ulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT>fastboot-windows.exe flash recovery reco
very-clockwork-pulsemini-v1.8.1.4.img
< waiting for device >


vidim neka druga uputstva gde pise da se stisne crvena sluska + volume up i da se pojavi zeleni coveculjak, to je za fastboot, a ovde je volume down. sta sad?
 
Poslednja izmena:
ovaj sto imam: recovery-clockwork-pulsemini-v1.8.1.4.img?
 
ovde sam skinuo sa trece strane. i to uputstvo sam pratio.
 
Nazad
Vrh Dno