Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

Promenio sam i sd karticu,presao na 5.2,ok je za sad. Ne puca fs na kartici.
 
Ja sam furao 5.2 jedno vreme ali mi se fon par puta restartovao sam od sebe i to jednom u toku razgovora i resih da vratim na 5.1 i nisam se pokajao, radi kao zmaj, bez (da kucnem u drvo :)) ijednog restarta. Cekam da tahahawa zavrsi rom, jos da sredi kalibraciju i imacemo 2.2 u fulu, nadam se da ce biti uskoro.
 
5.2 je solidan. Ima nekih nedostataka ali manje bitnih, 5.1 je imao vise.Sto se tice brzine i fc-a to sve ostaje na vama.ne vredi natrpati tel. aplikacijama koje stalno jedu po malo memorije.neke imaju procese koji se startuju i nakon ubijanja aplikacije.
Potrebna je detaljna optimizacija sistema i procesa da bi bio stabilan.
Sto se telefona tice, veliko je sra..! ima solidne performanse ali jeftina izrada to sve ubije.Ekran je nevidjeno los tako da tu softwer ne moze pomoci.
Volim da se igram sa svim ovim stvarcicama tako da cu ga zadrzati cisto za testiranje raznih aplikacija.

Jos nesto, na marketu se nalazi alatkica zvana Root Toolbox.Toplo preporucujem za razna podesavanja i naravno ispravke linkova na Marketu. Probajte, znacice bar nekom sigurno ako ne i svima vama.

Pozdrav. :)
 
Poslednja izmena:
Isprobao sam Cyanogen Mod 7.0.0 i na prvi pogled sve deluje prilicno dobro,sve do momenta dok nesto ne treba iskucati na tastaturi...kalibracija je toliko ocajna da je to nepodnosljivo. Citajuci komentare vidim da su ljudi imali problem do te mere da neke znakove nije moguce ni kucati...I koliko sam zakljucio,na osnovu komentara, tesko da ce uskoro biti sredjen taj problem. Steta...makar za sada kako stoje stvari.
Naposletku sam vratio FZF 5.1 i sve radi bez nekih lagova,sto je meni ipak i najvaznije.

5.2 je solidan. Ima nekih nedostataka ali manje bitnih, 5.1 je imao vise.Sto se tice brzine i fc-a to sve ostaje na vama.ne vredi natrpati tel. aplikacijama koje stalno jedu po malo memorije.neke imaju procese koji se startuju i nakon ubijanja aplikacije.
Potrebna je detaljna optimizacija sistema i procesa da bi bio stabilan.
U cemu se ogledaju po tebi ti nedostaci FZF 5.1 u odnosu na 5.2? Ja sam zakljucio da mi sistem dovoljno mirnije radi sa 5.1. nego sa 5.2. Sem live wallpaper-a ne vidim sta je to bolje u 5.2 kada se javljaju svi lagovi koje sam vec navodio.
Telefon nisam natrpao aplikacijama,samo one koje zaista smatram potrebnim koristim,pa pojasni sta smatras pod tom "detaljnom optimizacijom sistema i procesa" koja se iziskuju da bi sve radilo stabilno?
 
Sto se tice optimizacije to zavisi od korisnika.Da li voli "nakicen" home screen, koji launcher koristi(njegove teme mozda),
kako podesava rad nekog od task killera, koju tastaturu koristi, link2sd i sl., da li koristi krekovane aplikacije i naravno
ko ih je krekovao i kako, mnogi menjaju i lock screen, i razne dzidza bidze za isti.
Ako korisnik hoce stabilan i brzi tel. mora da se odrekne takvih stvari.Ili nasminkan a spor ili klot a upotrebljiv.
Moj je skroz osiromasen sto se tice tih stvari i zato uvek brzo "slusa".

5.1 je kod mene imao par bagova.
Losa kalibracija ekrana, levi donji ugao ekrana je bio moj najveci zivac.Posebno kod kucanja sms-ova.
Problemi oko startovanja aplikacija sa a2sd.retko ali ih je imalo.
Market bug, ponekad,
WiFi sam ponekad morai da molim da se ukljuci/iskljuci,
par gasenja telefona itd...

Sve u svemu 5.2 imam od skoro i fino sljaka.nisam imao problema.
Probaj skini neki emulator za anrdoid pa testiraj oba.Videces sta je cedric izmenio, testiraj rad memorije u stand by-u i
kod pokretanja najcesce koriscenjih aplikazija i odaziv istih.Imas i debugging tools za isto ili mozda ako vec nisi probaj
sa SDK imas i Dev Guide za njega.
Ja sam zbog raznih nerazumnih stvari zasao malo dalje cisto da vidim sta je sta i kako sta radi kako bi razumeo svaku izmenu
koju rade.
Ako si manijak poput mene kreni polako.:)
Za pocetak ces moci da izminis par stvari u custom romovima, sistemski ogranicis procese i sl.

Pozdrav.;)
 
Opet par pitanja. Odradio sam sve prema uptstvima za isntalaciju FZF, instalacija, particionisanje kartice... Prilikom prvog starovanja Link2SD aplikacije, kao destinaciju sam mu dao ext3, da li je to ispravno? Drugo pitanje je, koje bih aplikacije trebalo da prebacim na karticu a koje ne bih smeo da diram, posto Link mi izlista i masu nekih sistemskih aplikacija, pa ne bih hteo da zeznem nesto. Swaper je ukljucen da se dize prilikom boota i dodelio sam mu 200Mb, premalo ili previse?
 
Sto se tice optimizacije to zavisi od korisnika.Da li voli "nakicen" home screen, koji launcher koristi(njegove teme mozda),
kako podesava rad nekog od task killera, koju tastaturu koristi, link2sd i sl., da li koristi krekovane aplikacije i naravno
ko ih je krekovao i kako, mnogi menjaju i lock screen, i razne dzidza bidze za isti.
Ako korisnik hoce stabilan i brzi tel. mora da se odrekne takvih stvari.Ili nasminkan a spor ili klot a upotrebljiv.
Moj je skroz osiromasen sto se tice tih stvari i zato uvek brzo "slusa".

A ok,na takve stvari si mislio,nisam razumeo sta smatras pod "posebnim" podesavanjima. Ma kakvi lockeri,dzidza bidze itd. ni za mene nemaju neki znacaj. ADW Ex,Smart Keyboard Pro,Fancy Widget,Easy Filter i to je to,ma koji god ROM da sam nabacio.

5.1 je kod mene imao par bagova.
Losa kalibracija ekrana, levi donji ugao ekrana je bio moj najveci zivac.Posebno kod kucanja sms-ova.
Problemi oko startovanja aplikacija sa a2sd.retko ali ih je imalo.
Market bug, ponekad,
WiFi sam ponekad morai da molim da se ukljuci/iskljuci,
par gasenja telefona itd...
Nista od toga se meni ne desava sa FZF 5.1. Sa kalibracijom apsolutno nikakav problem nemam.
Sve u svemu izgleda da nema nekog opsteg pravila kako ce se telefon ponasati sa odredjenim rom-om pa vazno da postoji mogucnos da se odabere onaj koji ce na telefonu koji se koristi obezbediti optimalan rad i u svakom slucaju svaka cast ljudima koji se bave pripremom istih.
Pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
A ok,na takve stvari si mislio,nisam razumeo sta smatras pod "posebnim" podesavanjima. Ma kakvi lockeri,dzidza bidze itd. ni za mene nemaju neki znacaj. ADW Ex,Smart Keyboard Pro,Fancy Widget,Easy Filter i to je to,ma koji god ROM da sam nabacio.


Nista od toga se meni ne desava sa FZF 5.1. Sa kalibracijom apsolutno nikakav problem nemam.
Sve u svemu izgleda da nema nekog opsteg pravila kako ce se telefon ponasati sa odredjenim rom-om pa vazno da postoji mogucnos da se odabere onaj koji ce na telefonu koji se koristi obezbediti optimalan rad i u svakom slucaju svaka cast ljudima koji se bave pripremom istih.
Pozdrav :wave:

Nisam ni slutio koliki je to poso, pravljenje custom romova, dok nisam video sta je sve potrebno.Svaka njima cast bas.
Zvuci mi glupo ovo sto cu sad da kazem ali mislim da ima razlike i u hardveru sto se tice druge serije ovih telefona koje je telekom dobio.
Uporedjujem ih vec neko vreme, sa istim sd karticama i istim softwerom i nesto mi se ne slaze.

Sve u svemu drago mi je deliti iskustvo sa svima vama.
Pozdrav :)
 
Pa neznam ali ja sam na početku pisao o tome da je meni bio instaliran 5.1.Da sam ga takvog uzeo u telekomu???
 
Ljudi, ovaj FZF 5.2 baš siše bateriju, kako da ga zauzdam? Pre je baterija trajala do 3 dana, sada dan i po max.
 
Iskljuci 3g i instaliraj neki dobar task kiler ali ni tad nema sanse tri dana ako koristis wifi ili gprs, al ce biti bar 2.
 
Prestala bez posebnog razloga da mi radi YOUTUBE aplikacija na 5.2 romu. Cim klinkem na ikonicu, izadje standardna poruka kako nesto nije u redu i ugasi oplikaciju. Ni widget ne radi. Sta moze biti? Ima li neko resenje, a da ne resetujem firmware. Moze cak i neki alternattivni plejer.
 
Prestala bez posebnog razloga da mi radi YOUTUBE aplikacija na 5.2 romu. Cim klinkem na ikonicu, izadje standardna poruka kako nesto nije u redu i ugasi oplikaciju. Ni widget ne radi. Sta moze biti? Ima li neko resenje, a da ne resetujem firmware. Moze cak i neki alternattivni plejer.
Odes u manage applications>menu>filter>show all. nadjes youtube otovris i odradis Clear Data. Meni se slicno desilo dva puta i oba puta je pomoglo da proradi.
 
Poslednja izmena:
Odes u manage applications>menu>filter>show all. nadjes youtube otovris i odradis Clear Data. Meni se slicno desilo dva puta i oba puta je pomoglo da proradi.

Hvala prijatelju veliko! I sam sam isao ovde, ali ne nadjoh filter view, pa nisam kao opciju imao preinstalirane aplikacije, a medju njima i tube.
Spasao si me reseta telefona! :)
pozdrav!
 
Iskljuci 3g i instaliraj neki dobar task kiler ali ni tad nema sanse tri dana ako koristis wifi ili gprs, al ce biti bar 2.

Odradio, poseko gomilu stvari sa tk i vidi se razlika. Radi već 31,5h a baterija je 77%:)
Treba malo gimnastike pa da sve ovo proradi kako valja:)
 
Kod mene opet nov problem i jedan stari iritirajuci.
1) Sve sms poruke mi stignu po 2-3-4 puta u nekim nepravilnim razmacija, znaci stigne poruka, pa posle par minuta opet ista i tako dalje. nje znam sta je u pitanju. Koristim gosms, mada sam jece probao dodatnih par programa ali sam ih skinuo odmah, tako da ne vidim razlog da nesto zeza. Pomagajte, ovo postaje paranoicno
2)Dok kucam sms poruke, telefon zablokira na kratko ,i naravno onda se odkuca potpuno drugi karakter. Nebitno da li koristim gosms ili preinstalirani sms program, nativnu android tastaturu ili smart keyboard pro. Ne mogu da verujemd a je telefon toliko hardverski inferioran da zabada dok radim tako prostu operaciju dok kucam poruku. Softver 5.2 Mislim da je na originalnom sve ok radilo.
 
Odradio, poseko gomilu stvari sa tk i vidi se razlika. Radi vec 31,5h a baterija je 77%:)
Treba malo gimnastike pa da sve ovo proradi kako valja:)
I dalje je telefon zadrzao sve funkcije android telefona,ne sluzi samo za primanje poziva i slanje sms-ova? :D Svaka cast :)

Kod mene opet nov problem i jedan stari iritirajuci.
1) Sve sms poruke mi stignu po 2-3-4 puta u nekim nepravilnim razmacija, znaci stigne poruka, pa posle par minuta opet ista i tako dalje. nje znam sta je u pitanju. Koristim gosms, mada sam jece probao dodatnih par programa ali sam ih skinuo odmah, tako da ne vidim razlog da nesto zeza. Pomagajte, ovo postaje paranoicno
A kako ti se ponasa signal,ispada li ti telefon iz mreze? Koji je operater u pitanju?
Ja ne koristim nista od tih aplikacija i radilo mi je uvek sve normalno po pitanju sms-a.

2)Dok kucam sms poruke, telefon zablokira na kratko ,i naravno onda se odkuca potpuno drugi karakter. Nebitno da li koristim gosms ili preinstalirani sms program, nativnu android tastaturu ili smart keyboard pro. Ne mogu da verujemd a je telefon toliko hardverski inferioran da zabada dok radim tako prostu operaciju dok kucam poruku. Softver 5.2 Mislim da je na originalnom sve ok radilo.
To se i meni desava ponekad,bez obzira na ROM,od kojih li sve proces zavisi ko ce ga znati...Task Killer i malo gimnastike oko procesa kako i SOCOM kaze,jedino tako ako uspes da sredis stvar.

Na FZF 5.1. nije kod mene toliko to bilo primetno,tek po nekad se desavalo, ali je sada postalo intezivnije jer mi djavo nije dao mira i vec 4-5 dana drzim Cyanogen Mod 7.0.0,a kalibraciju sam uspeo da dovedem do podnosljive upotrebe tako sto sam uradio kalibraciju smart keybord pro tastature u njenom setovanju postoji opcija,a i upotrebio sam i HTCCalibrate.apk i to je sve dalo nekog rezultata...ali tako zakoci neki put kao sto je i kod tebe slucaj. I procesor po onim optimalnim setovanjima SetCPU-a mi radi na 600MHz,probao samo da dignem na 710MHz jer su neki predstavlili kako moze na toliko da radi,medjutim meni je telefon zabo istog momenta i dalje nisam cackao...
Sve zavisi kako od telefona do telefona,tako od roma do roma kako ce koji leci na isti i aplikacija koje se koriste...to makar zakljucih ovde iz svih iskustava koje su ljudi ovde pisali.
Pozdrav.
 
Auh nesreca od telefona :((((((((((
bar ovaj problem resih za duplikate sms-a, samo updateovao Gosms, a za problem sa zabadanjem krastavac. Ma dodje mi da bacim fon...
Jel ima neki ozbiljan task killer?
Ja koristim advanced task killer, a vrlo je nesrecno odradjen po mom misljenju. Takodje nije bolji ni advanced task manager. :(
 
I dalje je telefon zadrzao sve funkcije android telefona,ne sluzi samo za primanje poziva i slanje sms-ova? :D Svaka cast :)
Hm, pa radi, kad je potrebno:D Za što bi sve radilo non-stop, kad mi nije potrebno:)
 
I ja sam nezadovoljan,previse mana u odnosu na s60v3.Nemogu da promenim zvuk sms,ne vidim ko me zove,na 2,2 mi nije hteo snimit atachment na sd card pa sam ga odma vratio na 5.2
 
Poslednja izmena:
Kako da podesim da izlazi slika pozivaoca i slika onog koga zovem.Imam favorits u kontaktima i dodeljene su im slike i na telefonu su ali ne prikazuju se.
 
A i meni se cini da je moja nokia n95 u svemu bila bolja, i kao telefon a i sam s60v3, ovde jedino ima boljih internet aplikacija vezanih za vesti i sl, i par koristnih widgeta :(
 
Prijatelju, tesko da symbian moze biti bolji od androida, jeste on svojevremeno bio vrh, ali to vreme je proslo, a konacno je i nokia to uvidela, osvestila se i krenula sa meego platformom koja dosta obecava, samo da daju kvalitetnu podrsku sa aplikacijama i nema zime za njih.
 
Prijatelju, tesko da symbian moze biti bolji od androida, jeste on svojevremeno bio vrh, ali to vreme je proslo, a konacno je i nokia to uvidela, osvestila se i krenula sa meego platformom koja dosta obecava, samo da daju kvalitetnu podrsku sa aplikacijama i nema zime za njih.

Ma moze prijatelju, veruj mi. Bar kad se porede jedan dobar symbian s60v3 i jedan slobodno reci veoma los android phone. Iz nekog razloga, s60v3 je daleko brze radio, imao normalan task manager, samo da je imao bolje internet okruzenje, servise, pretrazivac sa flashom, ma sta ces vise. Cudno je to sto ovaj android i pored duplo brzeg procesora i duplo vise memorije, jednostavno ne radi glatko ni u pribliznoj meri kako bi trebalo. Ovde naravno necu porediti top android telefone sa top s60v3, tu vec nema logike bilo kakvo poredjenje. :)
 
Nazad
Vrh Dno