Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

Nije mogao da se uradi uninstall već je jedino pomoglo ručno brisanje sa root explorer-om pošto je reč o sistemskoj aplikaciji. Posle instalacija starije verzije youtube aplikacije koja je namenjena za 2.1 eclair, ali ne sa marketa već ručno ubacivanje apk fajla na memorijsku karticu. Na marketu preko telefona nisam uspeo da pronađem youtube, a preko sajta https://market.android.com mi pri pokušaju instalacije ispisuje ovo: "This item cannot be installed on your device's country". Isto mi ispisuje za dosta aplikacija na marketu, to sam primetio još dok sam imao fabrički rom.



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Sve aplikacije možeš obrisati pomoću(uninstalirati) Titanium Backup Pro.bar za sada nijedna mi nije ostala ne uninstalirana.
 
Da, ako mislis na instalaciju preko sajta. Vrlo je prakticno, odaberes sta ti treba i za par minuta aplikacije budu u telefonu.
 
Ma da da, znam. Nedavno sam otkrio za market preko kompa.
 
Imam problem sa povezivanjem telefona sa laptopom. Prilikom prikljucivanja na USB, prepozna device, instalira drajvere, autoplay pokrene PCOptions, odaberem PC suite iz ponuđenog menija, pokrene instalaciju Suit-a, kada je zavrsi, pokrene se prozor sa skalom configuring software, koja se napuni do 100% i tada se pokrece PC Suite. Kao konekciju odaberem USB, ali PC Suite ne uspeva da ga prepozna. Stano izbacuje USB not found. Pokusao sam sa google USB drajverima koje je neko okacio na jednoj od prvih stranica, ali sve devices iz menadžera, koje imaju veze sa telefonom su ispravno instalirane i drajveri su im up to date. U čemu je ovde problem?
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi normalno i kada je iskljucen debugging (doduse kao USB 1.0),ali najvaznije da si resio problem :)
 
Odradio sve, stavio sam FZF 5.2, mada sad imam problem oko izbora aplikacija, instalacije istih i njihovih podesavanja. Posto imam previše pitanja, ne bih da gusim temu, pa bih molio nekoga ko ima vise iskustva, da me kontaktira preko PM i da prepisku tamo nastavimo. Hvala.
 
Ne guse pitanja temu vec koriste da sledeci ne bi pitali to isto ...
TO je valjda i poenta foruma
 
Ne guse pitanja temu vec koriste da sledeci ne bi pitali to isto ...
TO je valjda i poenta foruma
Ok, dva pitanja onda. Instalirao sam FZF 5.2 i interesuje me kako da povecam broj ekrana na koje mogu da postavljam shortcute? Stock rom je imao 9 ovaj samo 3. Instalirao sam nekoliko aplikacija sa marketa, shvatam da moram da trpim google oglase, posto su same aplikacije free, ali nekoliko je totalno neupotrebljivo jer im google ad bar prekrije funkcionalne delove. Postoji li nacin da se on blokira?
 
Postoji AD free anroid ... al mora root
ili nadji na internetu placene verzije , zaboravi na market
U luncher opcijama namestas broj ekrana... Stavi neki normalan luncher
 
Po meni najbolji je LauncherPro plus Widget,koristim i ADWlauncher EX koji ima opciju fast i koji možda najbolje paše zbog ekrana a i ima više ponuđenih opcija kao i Zeam.
Svi su sa 7 ekrana.
 
ja imam slican problem, tj. ne vidim sve foldere na kartici kao pre :( probala i pod xp i pod 7, ne radi
 
Instalirao na moj HUAWEI 8110 FZF-Eclair v5.2 by Cedric i veoma sam zadovoljan (veliko hvala članu DJOLESOFT na pomoći,sugestijama i tutorijalu),mislim da sve radi i teče glatko. Screen je dosta brži i osetljiviji. A i vizuelno je sve lepše. Imam jedno pitanje. Instalirao sam i SETCPU i kada startujem app pokazuje mi max speed 633MHz,moje pitanje je : da li je ovaj ROM već klokovan i tel već radi na toj frekvenciji? Ili moram da uključujem one profile? (zadovoljan sam i ne bih eksperimentisao više)
I da,tel se sada prijavljuje kao HUAWEI u8120
 
Poslednja izmena:
Telefon je vec klokovan i na ovom ROM-u koji si instalirao kernel je modifikovan i on radi na 633 MHz, ako ne zelis vise da cackas clock, obrisi program SetCPU.
 
Ok... To me zanimalo, TNX
 
Zdravo svima. Imam samo jedno pitanje...
Zelim preporuku od vas. FZF 5.2 ili Pro Celestical v2?
Probao sam i jedan i drugi ali mi se cini da PCv2 radi malo brze. Trenutno ga koristim ali GPS ne radi. FZF je skroz ok ali cini mi se da je malo sporiji.

Hvala... :)
 
Ja sam sinoć zveknuo FZF 5.1. Sve je prošlo ok, mada me smorilo što nema live wallpaper, al nađoh neki Cedrikov dodatak za Live WP, puko mi jednom fajl sistem na kartici, mada se to dešavalo i sa stock rom-om ponekad. Pogubio aplikacije, al rade Live WP:p

Dosta je brži telefon, kao da nije ista mašina, žalim što nisam ranije odvojio vreme da ovo uradim:)
 
Ja sam sinoć zveknuo FZF 5.1. Sve je prošlo ok, mada me smorilo što nema live wallpaper, al nađoh neki Cedrikov dodatak za Live WP, puko mi jednom fajl sistem na kartici, mada se to dešavalo i sa stock rom-om ponekad. Pogubio aplikacije, al rade Live WP:p

Dosta je brži telefon, kao da nije ista mašina, žalim što nisam ranije odvojio vreme da ovo uradim:)

A što nisi 5.2??
 
Čini mi se da je pominjano u par postova da 5.1 bolje radi, zbog toga sam ga i stavio.
 
Ma nebih reko.A za brži odziv ekrana.ADW launcher pro pa izabereš opciju fast i imaš dosta brži odziv.
 
Će probam kad malo izvozam 5.1:)
Mrzi me da ga ponovo drndam, tek sam sve potrpao, ide junski ispitni rok, ima drugih stvari:)
 
Ljudi ja sam govorio da je 5.1 najbolji, ali to je bilo davno, davno, kad 5.2 nije postojao.
Znaci 5.2 je trenutno po meni najstabilniji i najoptimizovaniji i njega preporucujem svima koji sad hoce da instaliraju custom ROM.
(mada ja koristim na svom vec neko vreme Cyanogenmod 6)
@trojmeklur
pohvala za aplikaciju, upravo sam je instalirao i odlicna je
 
Ljudi ja sam govorio da je 5.1 najbolji, ali to je bilo davno, davno, kad 5.2 nije postojao.
Znaci 5.2 je trenutno po meni najstabilniji i najoptimizovaniji i njega preporucujem svima koji sad hoce da instaliraju custom ROM.
(mada ja koristim na svom vec neko vreme Cyanogenmod 6)
@trojmeklur
pohvala za aplikaciju, upravo sam je instalirao i odlicna je
 
Ne znam,ja sam skakao sa 5.2 na 5.1 i obrnuto,na kraju drzim 5.2 i moj utisak je da stvara vise problema i oko pojavljivanja Force Close-a,sporiji u radu na LauncherPro-u(sa ADW se to ne primeti toliko),WiFi puca i dolazi do zaglupljivanja i restarta telefona u 70% slucajeva kada WiFi palim preko Power Control Widget-a,s vremena na vreme mi se tel. sam od sebe restartuje...Dok nekako sa 5.1 je sve delovalo stabilnije.To sve sam ovde spominjao kada sam pisao o mom iskustvu.
Tako da cu i ja kada nadjem malo vise vremena nabaciti Cyanogenmod 6 da vidim kako ce stojati stvari.

@SOCOM Neces morati sve aplikacije da instaliras ponovo sa flashovanjem sa 5.1 na 5.2 jer ce ga tretirati kao update.
 
Nazad
Vrh Dno