Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

Ja moram zbog reklamacije da vratim telefon u fabricko stanje, i isao sam prvo na upgrade sa nekim romom koji je trebao da bude stock, a u stvari je ***** neko od T-mobile, i on ne radi uopste, izbacuje greske. Ovaj rom sa linka otpakuje, ali nece upgrade da izvrsi nikako, javlja gresku. Sta mi je raditi, istice mi garancija za nedelju dana, a moram da vratim stock rom. Cak ne mogu ni drugi recovery da stavim, pa da izvrsim vracanje preko nandroida. uzas!

sa prethodnog linka skineš dload.zip , instaliraš ga pa posle rom iz mog posta i imaš original mts rom .
 
FZF V 5.1 sam probao i nisam uspeo da rešim problem sa You Tube.Postoji li neko rešenje ?
 
jesi li probao da obrises aplikaciju i instaliras sa play-a?
 
Postovani drugari sa foruma ,dobar dan;

Kupio sam Huawei u8110,nazalost,slabije vidim .Ovaj telefon nema mogucnost povecanja fonta,vidgeta,slova ispod vidgeta,pa bih Vas zamolio za pomoc.Na koji nacin ,korak po korak,mogu da ovo resim. Napominjem da se, prvi put susrecem sa Androidom.

unapred hvala i veliki pozdrav svima iz Kikinde...Spasa
 
System Settings > Display > font size.

Nemam ovaj model, al ovo podešavanje bi na svim android telefonima trebalo da se nalazi na ovom mestu.
 
Pronašo sam ovde na forumu najbolje uputstvo(tražio sam danima po netu i čitao razne forume) za stavljanje custom ROM-a na telefon(Huawei u8110) koje je napisao Trojmeklur.Tako bi trebalo da izgleda post za nas koji prvi put to radimo.
Ja sam imao problem što sam naleteo na ROM koji nije bio ispravan i na kraju nije mogo da se instalira pa sam ponovo pokušavao misleći da nešto ne radim kako treba i verovatno su se zbog toga izdešavale neke stvari na telefonu za koje sada tražim rešenje.Na kraju sam skinuo drugi Rom i završio instalaciju ali su ostali neki problemi.
U toku ponavljanja postupka sa ne ispravnim ROM-om izgubio sam vezu između telefona i kompa.Sada kad stavim telefon na USB pojavi mi se ikonica na kompijuteru dole kod sata i na telefonu kao znak da su spojeni.Telefon da i zvučni signal ali ne mogu da otvorim SD karticu.Kada kliknem ma moj računar pa na izmenljivi disk traži mi da ubacim disk.Ranije je tu otvarao SD.Pronašo sam na nekom forumu da sam verovatno nešto obrisao na telefonu i da zato neće.Ako neko zna šta treba da se uradi zamolio bih za pomoć.Drugi problem koji je nastao je u vezi sa SD karticom.Ona je od 1giga i na početku instalacije je imala oko 950 MB slobodnog prostora.Prilikom ponavljanja instalacije nisam znao odakle da krenem pa sam ponavljao i particionisanje kartice nekoliko puta(ceo postupak osim rutovanja) i u jednom trenutku se pojavilo da kartica ima 480 MB slobodnog prostora(prazna).Šta se desilo sa ostatkom.Kada je stavim u čitač(pre završene instalacije) na kompijuteru se ne vidi da na njoj nešto ima a samo je 480 mb prostora(sada nešto manje).Da li neko zna šta treba da se uradi.

Imam i nekoliko pitanja u vezi ovog postupka.
Prvo što me interesuje da li se postupak ubacivanja ROM-a razlikuje od telefona do telefona ili je isti za sve telefone(samo je ROM drugi) i da li bi ovakv isti postupak mogo da primenim racimo na LG ili bi morao da tražim neko novo uputstvo za drugi telefon.
Šta se dešava ako hoću u telefon da ubacim drugi ROM.Kakav je postupak.Kapiram da pošto je telefon root-ovan da to ostaje i da se ne radi ponovo.Zatim pošto je Recovery Mode ubačen u telefon i on je verovatno tu i da ne treba ponovo.E sad da li se postupak sa backup-om i particionisanjem SD kartice ponavlja ili ne.Ili se ide odma na ubacivanje ROM-a.Ili to zavisi od toga da li se ubacuje novija verzija postojećeg ROM-a ili neki drugi ROM.
Napominjem ponovo da sam apsolutni početnik u ovome.Bio sam malo opširniji u želji da što bolje opišem probleme.
Na kraju još jednom jedna velika pohvala i zahvalnost Trojmekluru za napisano uputstvo koje sam pronašo na 3.strani ako je nekom potreban.
 
Ajde evo da ti odgovorim (koliko mogu da se setim za taj telefon)
Da bi video punu memoriju tvoje kartice nemožeš to da vidiš iz windovsa jer windovs nevidi memoriju koju si rezervisao za telefon.Jer da bi ti telefon koristio kao neku proširenu memoriju ti si formatirao deo karticu u formatu da bi proširio memoriju telefona.Jedino možeš da vidiš sa programom recimo mini tool partition...
USB debuging mora da bude uključen kako bi telefon spojio sa računarom,ili možda drajveri,pročitaj negde na netu jer nisi napisao koji rom si instalirao.
Ubacivanje romova je u suštini slično ali je različito,ali je obavezan root...
Kada ubacuješ rom trebalo bi da ima upustvo za svaki rom posebno jer pojedini romovi zahtevaju različiti boot,t.j. nisi kompaktabilni.
Važno je da odradiš backup uz pomoć Recovery,ali moraš da imaš prostora za skladištenje tog backupa.Znači kad uđeš u recovery ideš na restore&backup i tu onda ideš na beckup.
To ćeti koristiti da u slučaju zezneš telefon sa time ga povraćaš iz mrtvih.
Mislim da ima upustvo na 3 strani..
 
Kada prikljucis telefon na racunar preko USB kabla, na telefonu u notification baru(znaci ona traka u gornjem uglu telefona, povuces je na dole), znaci kad je spustis pojavice ti se poruka "USB connected" Select to copy files to/from your computer, klikni na tu poruku i izacice ti novi prozor i na njemu klikni na "Mount" i na racunaru ce ti se pojaviti memorijska kartica kao Removable disk.Ovo moras da uradis svaki put kad povezes telefon i racunar i kad hoces da kopiras fajlove na memorijsku karticu.
Probaj ovo
 
Evo malopre sam hteo da probam ovo što mi je cvetko_a napisao (nije me bilo kući par dana) i kad sam priključio telefon na usb radi kako treba.Znači sa ovim ubačenim romom(CM-7.1.0-U8120-KANG-20111231) radi veza samo što je nešto drugačije.Sa fabričkim romom mi se na ekranu prvo otvarao jedan pravougaonik nekih 5-6cm x širina ekrana i u njemu su bile 4 velike ikone.Prva je bila da telefon može da služi kao modem,kada se klikne na treću otvarala se SD kartica a na četvrtu je bilo uputstvo za uptrebu.Za šta je bila druga ne sećam se.Onda se to izgubilo i više nisam mogao da otvorim SD.E sad mene interesuje pošto sam u medjuvremenu skontao da kad odem u selo pošto tamo imam problem sa nedostupnošću interneta mogu da iskoristim ovu opciju da mi telefon posluži kao modem.Da li je to moguće i sa ovim romom.
Što se tiče memorije i kartice ajde razumem to da preko windovsa ne mogu da vidim punu memoriju kartice.Ali ja ne mogu da je vidim ni iz telefona.Idem na menu-settings-pohranjvanje(hrvatski na telefonu)-SD kartica ukupno prostora 432mb/dostupno prostora 305mb.Prilikom formatiranja pisalo je u uputstvu da se prvo odvoji 32mb,pa 512mb.Sad ako se to doda na 432mb a znam da je kartica 1GB to bi otprilike bilo to.Ali gde mogu da vidim ovih 32+512.Odem u aplikacije tamo na sd kartici vidim one koje sam skinuo sa marketa i ispod piše 127mb/305mb.Znači to je ona memorija od 432mb.E sad te aplikacije i tu memoriju ne vidim na kompijuteru kada telefon spojim preko usb-a i kliknem na moj računar-izmenjivi disk F. Tu ima nekoliko foldera DCIM,android secure,servotmp,Android,LOST.DIR i zip room CM-7(da li mogu da ga obrišem posle instalacije).Prvi,treći i peti su prazni.To je valjda ona memorija od 32mb+512mb ali nju ne mogu da nadjem na telefonu.Dodje malo komplikovano za moje godine(50).
Uzgred sve ovo sam počeo da čačkam ne zato šzo sam neki zahtevan korisnik nego samo iz želje da još nešto naučim.I ovaj telefon sam uzeo ne što mi je bio potreban nego je bio jeftin pa i ako ga uništim nije neka šteta.
Oko ubacivanja romova sam malo pročitao forume i zaključio da tu može da se primeni ona Đoletova"princip je isti samo su drukčije nijanse" prvo mora da se uradi root pa da se ubaci Recovery Mode(da li neki telefoni već imaju ubačen Recovery Mode učinili mi se da je tako kad sam čitao uputstvo za samsung galaxy young GT5360) i na kraju ubacivanje Custom ROM.

Kod telefona koji imaju ubačen rom kada se radi vraćanje na fabrička podešavanja da li se telefon vraća na fabrički ili na poslednji ubačen rom(u ovom slučaju na CM 7).Mislim da je ovo drugo ali da pitam.

Hvala cvetko na odgovoru svaka pomoć je dobrodošla.I da još jedno pitanje.Šta bi se desilo kad bi izvadio karticu iz telefona.Da li bi telefon normalno radeo pošto na njoj ima onih foldera.I da li bi mogo sad da preformatiram karticu.Šta sa onim što je trenutno na kartici.
 
ako si formatirao karticu sa nekim od ext fajl sistema, onda neces videti u windowsu ni telefonu. eventualno nekim softwareom za particionisanje. ali ne mozes da vidis sta ima na njima. postoji ja mislim plugin za total commander pa pokusaj. te particije sluze uglavnom za aplikacije kao link2sd, da prebacujes iz telefona na karticu aplikacije.
ako vec imas ubacen rom, ne treba svaki put root i recovery. romovi vec imaju superuser, a recovery jednom kad stavis to je to. ako vec imas neki cm7, samo skines rom, stavis na karticu. odes u recovery i wipe sve sto mozes sem sd naravno i flash zip from sd. factory reset vraca na fabricko stanje rom koji je trenutno u telefonu. ne moze da ti vrati nesto sto nemas
 
Pa karticu sam formatirao u Recovery modu.Evo po ovom uputstvu.
Ides na Partition SDcard, pa na Partition SD i potvrdis particionisanje pritiskom na centar kruga ispod ekrana (D-Pad).
Swap size ostavi na 32 mb, ponovo potvrdi, Ext2 ostavi na 512 MB, potvrdi, Fat 32 ce ti biti ostatak memorije na kartici.
Kada se formatira klikni na volume - (minus) da bi se vratio u glavni meni, ponovo udji na Partition sdcard i idi na SD:ext2 to ext3, potvrdi, sacekaj da se odradi.
 
Mislim da je sa karticom sve O.K.samo treba da razumeš da windows nemože da vidi drugi deo kartice koji je zauzeo rom (linux) već to možeš videti ako imaš čitač mmc i program za to..
 
Poslednja izmena:
U redu je.Pronašo sam u telefonu obadva dela kartice.Razumem konačno kako to funkcioniše.
 
Insralirao sam Link2SD aplikaciju.Kartica je particionisana.Kada udjem u Link2SD-Storage Info vidim gde je koliko memorije slobodno ali deo SD Card 2nd Part je potpuno prazan i ispod stoji Not Mounted.Prilikom prebacivanja aplikacija one idu na SD Card a ne na SD Card 2nd Part.
 
Nazad
Vrh Dno