Šta je novo?

Samsung Galaxy Mini

horror

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
488
Poena
345
Danas sam kod domaceg operatera video da je stigao i ovaj telefon na trziste. Cini mi se dosta brzo jer ako se ne varam tek je relativno skoro predstavljen u svetu.
Dakle, jos jedan Android od Samsunga za one sa relativno plicim dzepom.
Usput, voleo bih da cujem kako bi ga vi pozicionirali u odnosu na telefone njegovog cenovnog ranga (pretpostavljam da su tu Wildfire, Galaxy 3, LG Optimus...).

Neke opste karakteristike su:
Ekran: TFT capacitive touchscreen, 256K colors, 240 x 320 pixels, 3.14 inches
Memorija: 160MB storage, 384MB RAM, Card slot microSD up to 32GB
Kamera: 3.15 MP, 2048x1536 pixels
OS Android OS, v2.2 (Froyo)
CPU 600 MHz processor

Samsung-Galaxy-Mini-S5570.jpg
 
U toj klasi, svakom telefonu fali nešto. Po meni je se x8 najkompletnija, ali od tih koje si nabrojao, lg optimus i htc wildfire su po meni najbolji.
Ovo deluje lošije od galaxy 3, ali ima dosta rama.

---
Ttalk
 
Ne razumem forsiranje 320x240 rezolucije. Biće da je ostalo na nekom lageru mnogo kapacitivnih ekrana te vrste... X8 svakako odskače u ovom društvu.
 
^ to sam 'teo da napisem,al ti si me prestigao... uzivo kad vidis tu rezoluciju,nije ti dobro kolko je to malo pixela i sve hrapavo, non-smooth....
ne znam,posle ovih amoledova koje sam imao, od 480x800, sve mi je smesno...a i svaki dan gledam iPhone4 od devojkine sestre, i posle tih papzjanija, kao da se vracam u prosli vek kad vidim wildfire ili ovakav neki fon...toooootaalan minus...

pa ovaj novi iPod nano,ima rezoluciju 240x240 :/
 
Pomagajte, imam problem sa ovim telefonom tj sa aplikacijama..

Mene konkretno muci instaliranje aplikacija tj prebacivanje sa memorije telefona (koje ovaj fon ima malo, oko 160mb) na SD karticu.
Po defaultu ne mogu da prebacim ni instalirane aplikacije (siva opcija u meniju i ne moze da se klikne) niti da nove instaliram na SD karticu.
I ono sto mogu da instaliram su aplikacije do 1.5-2mb..
Za ove vece mi kuka telefon kako ne moze da ih prebaci na SD memoriju i fejluje da instalira..

Jedini tutorijal koji sam do sada nasao je ovaj:
http://mygalaxymini.com/move-applica...-card-android/
ali mi je komplikovano to i zakucam se kod jednog od koraka obavezno..

Dakle, da li postoji ikakav relativno LAK nacin da promenim podesavanja i da se aplikacije instaliraju direktno na SD karticu?
Ili ako to nije moguce, da nekako iskljucim tu max podrzanu velicinu aplikacije?
 
Uzeo sam tel i posle dan dva desilo mi se da ne moze da se otkljuca , tj posle prijema poruke kada pokusam da ga otkljucam, nece crn ekran . Zatim moram da izvadim bateriju i ponovo ga upalim, onda fercera. Znam , treba otici kod provajdera i reklamirati ali sam hteo da ovde prvo vidim da li je neko imao iskustvatj slucaj i sta je uradio ili mozda zna razlog zbog koga se desava. Hvala unapred.
 
Uzela sestra u telenoru juce, pa reko da pitam iskusnije...

Jel iko spucao 2.3.4 i ako kako? :)
Nema neka laka fora preko samsung Kies? mora odin?

I vredi li uopste stavljat? Ima li prednosti?

poz
 
Neko rece da na 2.3.4 je kao bolja baterija i jos ponesto...
Na sestrinom je 2.2, pa da ga zbudzim dok josh nije navikla :D
 
Bolje je sve ;) Imas na xda, 2 roma postoje za ovaj mini.. Jedan je cm7 i jedan od custom kuvara.. Oba su extra, i veruj mi, dobijas sasvim drugi telefon, bolji, brzi... ;)
 
Ubacio CM7.1 i sad mi je fon na 2.3.7 verziji i stvarno izgleda i radi do j*ja :D
 
moze neko da objasni kako se to radi???? meni je standard verzija froyo 2.2
 
Stvarno ako je neko od vas stavio novi rom ajde zveknite neki tutorial ili bar link, i dajte info o baterji, koliko duze drzi meni ovaj moj pojede baterju za dva dana uz normalnu upotrebu te bi samo iz tih razloga i radio upgrade roma.
 
Ne znam kako je sa custom romom ali na stocku je duplo sporiji od mog noname kineza :)
Sve preko 1rsd i to ako vec placas taj paket je bacanje para.
A da, baterija nema sanse da sastavi 2 dana.
 
Reinkarnacije teme...:)
Dolazi ortak veceras da mu nabacim neki custom ROM, ali nisam siguran koji. On je jos uvek na 2.2. Podicicu na 2.3 a posle planiram CM7.2....
Interesuje me, da li je CM7.2 najbolje resenje, ili ima nesto bolje?
Zahvaljujem :)
 
CM7.2 je definitivno najstabilnije i najbrze resenje. Mebitekov CM7.2 bi mozda i najvise odgovarao, jer nema problema sa orijentacijom kamere (doduse, moguce je prebaciti Camera.apk u oficijelni build).
Moj je na poslednjem oficijelnom CM7.2 Nightly-ju sa SystemUI.apk, Camera.apk iz Mebitekovog ROMa, i sa kernelom iz CyanMobile ROMa, sve ocisceno od nepotrebnog bloatware-a i nasvirano na 806MHz :)
 
Verovatno ce tako biti i kod njega...:)
Hvala
 
pozdrav svima imam galaxy mini s5570 imam problem sa njime pre neki dan sam rootovo mob. i ubacio sa marketa aplikaciju sim lock da bi otkljucao na sve mreze,sve sam lepo odradio i otkljuco sam mob i kada sam ga ugasio desilo se da nema mrezu i ne prepoznaje ni jednu karticu, kada sam kucao *#06# nema ni imel broj i probao sam da mu zamenim android preko odina uradim sve lepo i nista i resetovo sam ga na fabricka podesavanja isto se ponasa dali mozete da mi pomognete oko toga ja se izvinjavam ako nije to ta tema na forumu hvala u napred
 
Nazad
Vrh Dno