Šta je novo?

ZTE Skate

I josh nesto: koji rom je najbolji pored onog Cold Fusion ICS-a ?

Da odgovorim sam sebi: onaj atomic rom sto su neki preporucili je cisto djubre... neznam kako se nekome moze svideti tako tesko modovan rom ? A uz to nije ni CM based.

Ja sam stavio MokeeOS ( cm7 based on steroids ) ali ovo leti... neznam dali do Roma ili do phona ali imam osecaj da je minimum dva puta brzi od Samsung Ace-a. Ja sam zadovoljan.

A CM9 cu koristiti kad poprave blic kamere... i isprave sve sitne bugove...
 
Otvaraj ga sa noktom u krug ,nemoj da guras neki srafciger
plastika se lako osteti, napisi izvestaj kkao je proslo...

Otvoreno iz pomoc jednog prijatelja.
Kod mene uopste nema onog filtera za prasinu.
Medjutim bilo je dosta prljavstine, prasine u onom "kanalu" za mikrofon na prednjoj masci..
Ocisceno, i za sada mi se niko nije pozalio da me ne cuje.
 
mene interesuje kako radi ovo čudo sa stock telenor romom? jel baš baš baš bezveze? pošto drugarica neće da se upušta u stavljanje kuvanih romova, a plašim se da se ne razočara kad bude uzela telefon... ma kad malo bolje razmislim šta ima da se razočarava za dinar.... uostalom videćemo večeras kad ga uzme. ona mi kaže kako joj hardverski tasteri ispod ekrana ne ulivaju neko poverenje, probala ga je u telenor radnji i to joj je jedina zamerka.... jel se desilo nekom da rikne neki od tih tastera možda? ne zamerite što pitam sve i svašta, ali interesuje i mene lično jer ga ozbiljno razmatram i za sebe.... hvala svima!
 
mene interesuje kako radi ovo čudo sa stock telenor romom? jel baš baš baš bezveze? pošto drugarica neće da se upušta u stavljanje kuvanih romova, a plašim se da se ne razočara kad bude uzela telefon... ma kad malo bolje razmislim šta ima da se razočarava za dinar.... uostalom videćemo večeras kad ga uzme. ona mi kaže kako joj hardverski tasteri ispod ekrana ne ulivaju neko poverenje, probala ga je u telenor radnji i to joj je jedina zamerka.... jel se desilo nekom da rikne neki od tih tastera možda? ne zamerite što pitam sve i svašta, ali interesuje i mene lično jer ga ozbiljno razmatram i za sebe.... hvala svima!

Radi sasvim pristojno... nista nestuca, rom je dovoljno brz. Samo joj ga rootuj i unistaliraj blootware sto dolazi sa njim. A hardware-ski dugmici na prvi pogled imas osecaj kao da ce ispasti ali posle skontas da su dovoljno cvrsti. Sad meni i pomalo smetaju sto su toliko cvrsti posto sam ja navikao na touch dugmice a ovi mi ponekad deluju tesko za pritisnuti... ali to sam samo ja...
 
Poslednja izmena:
Kada neće da sarađuju, primoran sam da raskinem anex ugovora, sačekam kurira, vratim mu telefon. E onda ponovo čekam 2-3 dana, da mi vrate paket na stari, pa da onda uzimam nov paket sa cenom nižom za 4k din. Kada nisu hteli lepo da samo preprave anex i to završe očas posla, moraće ovako. Tako da mi je Skate i dalje u kutiji i čeka ga putovanje nazad. Samo sam ga probao i deluje mi baš OK, dugmići jesu malo jeftini ali preživeću. :)
 
Ma fora je da su spustili cenu telefona od trenutka ugovoranja nabavku istog, do trenutka kada mi je stigao Ugovor na potpis i telefon u ruke.
 
telenor rom je skroz ok, ja sam samo instal go launcher, go sms, smartkeyboard pro, i mx player i nista mi vise ne treba, niti stuca, niti bilo sta, posle onog raspalog huawei u8500 koji sam odmah poklonio, ovo je masincina :D
 
e super onda... samo root da se uradi da se pobrišu gluposti.... mada ni to nije potrebno, samo možda da bi se dobio koji mb, pošto kuburi sa prostorom za aplikacije...
 
Posle 3 dana druzenja sa phonom naisao sam na prvi ozbiljniji problem: kamera ima neku fleku donjem desnom uglu. Mozda je neko zrnce prasine unutra u objektivu posto sam ono staklo od napolje brisao i cisto je. Mada nisam siguran posto se bez blica nevidi, samo sa blicom se pokaze... Sta mislite ?

2012-06-04-212904720x960.jpg
2012-06-04-213129720x960.jpg
2012-06-04-213447720x960.jpg

Kamera je neupotrebljiva i bez ove fleke ali ovo stvarno nervira...

E sad da pohvalim bateriju. Baterija je samo za 50mah veca od one na Galaxy Ace-u ali traje puno duze. Mora da je do dobrog battery managementa u ovom romu sto koristim. ( Mokee OS CM7.2 on steroids ) na Ace-u mi je izdrzala samo 3 sata maltretiranja a na Skate-u sam sklopio 4 sata i 40 minuta maltretiranja sa uklucenim wi-fi-jem i sa ukljucenim ekranom. Uz to telefon je bio dobro opterecen posto sam flashovao rom i restorovao aplikacije sa TB. Evo i SS:

screenshot-1338813078931.png
screenshot-1338813092009.png
screenshot-1338813109307.png
 
Poslednja izmena:
Sve vise razmiljam da uzmem ovaj model umesto Samsung Galaxy S plusa (posto je mnogo jeftiniji a i uzivo mi je delovao sasvim ok), pa me zanima par stvari:
1) kakva su iskustva sa ICS ako je neko stavljao ICS - sta sve ne radi
2) jel ima neko resenje za flash na 2.3 ?
3) ako je neko koristio Samsung Galaxy Spica (i5700) kakav je u odnosu na njega (prevashodno sto se tice aplikacija - oba su 800MHz, ali ZTE ima vise rama i GPU)?
4) Jel GPU Adreno 200 i ako jeste da li Angry Birds radi solidno (jer je to jedina igra koju bi ponekad igrao, ali opet nije od smrtnog znacaja :p )
 
Ajde dok čekam na slepce iz Telenora da me reše muke, da vidim koje aplikacije bi preporučili da nabacim na telefon, pošto mi je ovo prvi "smart" phone u životu?
HTC Smart ne računam u smart phone, možda je eventualno "not so dumb phone" :)
 
trebalo bi da ima adreno 200 i trebalo bi da radi angry birds bez problema (kao i mnogo ozbiljnije igre)

mene samo plasi mala kolicina memorije dostupne za instaliranje aplikacija... to je jedina, ali jedina stvar koja me odbija. sta im je falilo da stave bar 512mb ili 1gb.... stvarno su ispali pajseri...

inace ima i neki huawei od 4" u istom cenovnom rangu, ali ima bolji proc i 2.5gb interne memorije... kakav li je on? mene kod ovog zte-a najvise privlaci ekran, ali ako je ovah huawei primetno brzi mozda se odlucim za njega.
 
angry birds i fruit njinja rade najtecnije moguce, kao na kompu, te dve igrice sam igrao, takodje i one bejewelds dijamante, takodje tecno kao na kompu, video reprodukcija 720p takodje odlicna, mx pusta i mp4 i h264, jedina zamerka to malo interne memorije ali to se resava rutovanjem, i kamera je dobra napolju ali u sobi su isprane boje...po ovoj ceni ~120eur telefon je fantastican...
 
objasni mi molim te kako se nedostatak interne memorije rešava rutovanjem? znam da postoji neka aplikacija app2sd, ali ne znam kako to radi i ne znam koliko je sporije onda? hvala.
 
da li samo rootavanjem ili mora i neki custom room, nisam siguran, jer jos nisam rootovao, niti planiram u skorije vreme, ali kada sam citao pre mesec-dva razne tutorijale za root i custom rom, video sam da nakon toga postoji mogucnost instaliranja aplikacija na memorijsku karticu, ne mogu sad konkretno da ti kazem jer sam zaboravio, baci pogled ovde, trebalo bi da pise :)
 
^Ja sam odusevljen ondosom cene i performansi ovog telefona. Cura ga je kupila i ekran je stvarno ogroman plus u odnosu na neke nedostatke. Najveci nedostaci (po meni i jedini) su losa kamera i nedostatak memorije za instaliranje aplikacija. Cak je i njoj nedovoljno za aplikacije, pa me ceka upoznavanje sa rootovanjem i particionisanjem mem. kartice kako bi se omogucilo da se aplikacije instaliraju i pokrecu sa memorijske kartice a ne memorije telefona. U te namene programi poput app2sd i slicni nisu ni od kakve koristi. Operativne memorije ima dovoljno i nema problema sa telefonom u radu.
 
I mene je odusveio ekran kada sam ga video uzivo pre par dana u Telenoru - nisam mogao da verujem da ZTE moze da ima takav ekran.
E sada - i mene zanima konkretno ovo da li je neko root-ovao i da li moze bez custom ROM-a app2sd ili mora custom ROM. Ako mora zanima me koliko su stabilni - znam na Spici da kod nekih pola stvari nije radilo - tipa kamera, wifi...
 
Moze samo da se rootuje i link2sd se instalira,ima na netu objasnjenje,vrlo korisna stvar. Samo micro sd hc kartice stavite u njega da brze iscitava sadrzaj
 
Moze neko da odgovori u vezi Flasha i ICS? :)
 
Link2sd rešava svaki problem sa nedostatkom memorije.
Mislim da nema flesha za skejt, a ICS je poprilično upotrebljiv, ali nije dovršen, ja koristim ColdFusionX sa modaco foruma, pa tamo pogledaj šta radi a šta ne...
 
Zahvaljujem na odgovoru. Mogao bi i neko da implementira upvote za forum. :)

edit:
Partially Working:
Video decoding - HW is not working - so no HQ YouTube etc.
WiFi tethering - Use an external app

Not Working:
Panorama in camera
Ako je samo ovo u pitanju onda je to extra :)
 
Poslednja izmena:
Moze neko da odgovori u vezi Flasha i ICS? :)

Link2sd rešava svaki problem sa nedostatkom memorije.
Mislim da nema flesha za skejt, a ICS je poprilično upotrebljiv, ali nije dovršen, ja koristim ColdFusionX sa modaco foruma, pa tamo pogledaj šta radi a šta ne...

Mislim da ICS nepodrzava flash i sigurno znam da to nema veze sa skejtom poshto na GB-u flash radi.

Zahvaljujem na odgovoru. Mogao bi i neko da implementira upvote za forum. :)

edit:
Ako je samo ovo u pitanju onda je to extra :)

Na tu listu dodaj josh i LED flash posto ni on neradi a josh uvek ima nekih sitnih bugova tu i tamo ( kako sam procitao u threadu na modaco forumu )
 
Poslednja izmena:
Ics kao ics podržava flash u stock browseru, ali chrome ga ne podržava.
Jedino ako taj rom za skate nije nešto drugačiji.
 
Ima li neki malo lepši control panel? Ovaj bazični mi je ružan do bola.
 
Ja nisam samo rutovao vec ubacio custom rom (cyanogenmod 7) koji radi odlicno. Dobro rade i drugi. Probao sam i ics i tu ima par problema (meni najvise nedostajao flash a ne radi blic i secka youtube na hq). A steta jer u njemu sve klizi. Mada, realno, blic je neupotrebljiv.
Ja koristim link2sd i mislim da je za njega dovoljno samo rutovati telefon. Nemam problema sa nedostatkom prostora za aplikacije. I ne primecujem da sporije rade nego kad su na internoj memoriji.

Ne ide mi koriscenje tapatalka. Odgovoram na pitanja sa pretposlednje strane pa posle vidim da je sve receno. :banghead:
 
Poslednja izmena:
bila mi skoro drugarica i čačkali smo ga malo, ne dugo, nismo imali vremena, ali sviđa mi se skroz :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno