Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Stigla danas dva komada sa k/p za 700dinsa! :), ovo su mi prvi noise blockeri i stvarno mogu reci da zvuka NEMA...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    112.2 KB · Pregleda: 234
JetFlo je najbolji ventilator koji sam probao do sada sto se tice protoka vazduha.
JEDAN JetFlo na zadnjoj strani kucista (CM Cosmos S) provlaci toliku kolicinu vazduha kroz kuciste da to nije normalno, bukvalno se oseca sa prednje strane kako uvlaci vazduh, jedino sto se cuje HAOS tek na 900 obrtaja postaje podnosljivo ali onda LED svetlo trepka i blinka i izgleda ocajno.
Ne moze sve da se ima, ali definitivno preporuka za nekoga kome buka nije bitna (!) ili za povremeno ukljucivanje prilikom vecih opterecenja.
 
Ako je povezan na plocu sa 4pin konektorom onda ne bi trebao da trepce, hoce samo ako se poveze za fan kontroler na kucistu, tada skoro svi LED ventovi trepcu, osim onih koji imaju poseban konektor za LED :/
 
Ne bi smeo da trepce na 4 pina. Meni su se vrteli na 500-600 rpm sto je apsolutni minimum za njih.
 
Ha ha koji je krs Raidmax 14 LED jedino sto stvarno kosta smesno. Elem ovo mi je prvi ventilator koji je vruc na dodir (kuciste motora) :D
 
Danas sam uzeo Cooler Master Silencio FP 120 1400rpm PWM, posto je bila opcija jos samo za 3pin 1200rpm. Elem, ventilator je veoma tih na max rpm, samo cujes strujanje vazduha, motor se ne cuje i vrlo ja kvalitetno napravljen. Dodje u kesici 5 metalnih srafova za plastiku i 4 gumena anti vibration srafa ili kako se vec zovu :d Ali problem je sto recimo stock ventilator od 120mm koji je dosao uz CM Storm Trooper kuciste, na svojih 1200rpm gura vise vazduha kroz filtere za vazduh, nego FP na 1400rpm, a po pitanju specifikacija su isti, 44cfm i 1,83-1,89mm H2O. Ovaj stock ventilator se naravno dosta vise cuje, ali nije mi jasno kako moze biti tolika razlika u protoku ako su vec isti po specifikacijama, sem u max rpm-u i nivou buke ?! :wall:
 
Jer CM laze po pitanju specifikacija samo tako. Takodje pogledaj na youtube-u koliko silencio baca vazduh svuda, uopste nema fokusiran airflow, samim time vidis da mu i nije neki static pressure. (zato i ne gura kroz filter lepo)

Ja sam prilicno zadovoljan sa stock Stryker ventilatorima od 120mm, mada cu ih prvom prilikom menjati za e-loop ventove. (http://www.blacknoise.com/site/en/p...fans/nb-eloop-series/120x120x25mm.php?lang=EN)
 
NB i Noctua su mi van domasaja po pitanju cene. Jedino sto me nije izneverilo je CM Blade Master i Sickleflow. JetFlo je suvise bucan i na 1500rpm, ali on gura najvise vazduha kroz filter ubedljivo na bilo kojem rpmu, cak i na 1000rpm gura dosta vazduha i osetno vise od stock na Trooperu i vise od Sickleflow-a :) Stock cu jedino da menjam ili sa Jet Flow ili sa Sickleflow ako mi kane malo para :)
 
Blademaster je prilicno dobar ventilator, doduse bucan, ali lepo hladi. Ma, ni meni se ne daju tolke pare na NB, ali kontam isplatice se vremenom, jednom uzmem i miran. Zanima me da li se kod njih cuje to strujanje vazduha jer navodno zato su takvi, da to eliminisu.
 
Meni je poceo da zuji na max rpm jedan Blade Master na Hyper 212+, ali je kuplje zajedno sa coolerom pre 4 godine :) Ali svakako, oni su se meni najvise svideli, guraju dosta vazduha i na mali obratajima i kroz gust filter i rebra na hladnjaku.
 
Za koji dan bi trebalo da mi stignu Bequiet Silent Wings 2, pa cu da pisem kakvi su... Lomio sam se izmedju njih i e-loop, ali sam prelomio i njihovu korist jer mi se vise svidjaju na oko. Jedan 140mm i 4 x 120mm, ogromne pare su date,bolje bi im bilo da valjaju i da su silent :D

Inace,posto menjam ove moje,najverovatnije ce na prodaju 3x Nanoxia DS 120mm, fractal 120 i 140mm.
 
Javi kakvi su :)
 
Danas sam uzeo Cooler Master Silencio FP 120 1400rpm PWM, posto je bila opcija jos samo za 3pin 1200rpm. Elem, ventilator je veoma tih na max rpm, samo cujes strujanje vazduha, motor se ne cuje i vrlo ja kvalitetno napravljen. Dodje u kesici 5 metalnih srafova za plastiku i 4 gumena anti vibration srafa ili kako se vec zovu :d Ali problem je sto recimo stock ventilator od 120mm koji je dosao uz CM Storm Trooper kuciste, na svojih 1200rpm gura vise vazduha kroz filtere za vazduh, nego FP na 1400rpm, a po pitanju specifikacija su isti, 44cfm i 1,83-1,89mm H2O. Ovaj stock ventilator se naravno dosta vise cuje, ali nije mi jasno kako moze biti tolika razlika u protoku ako su vec isti po specifikacijama, sem u max rpm-u i nivou buke ?! :wall:

Gde si nasao Silencio ?
 
Gde si nasao Silencio ?

Imas i u Monitoru koliko hoces, ali samo 3pin 1200rpm i 1400rpm PWM, ali bolje uzeti Sickleflow ako hoces da guras kroz filter, ali jesu necujni do duse na 1400rpm se ne cuje.
 
Do 1400rpm je prilicno mali raspon za Silencio. Preko 1500-1600 rpm taj vent tek pocinje da pokazuje zube. Na 2400 rpm hladi kao djavo i najtisi je u toj klasi.
 
Da je imalo ja bih uzeo, ali kazu da ne planiraju reviziju u skorije vreme, na 1400rpm ga pobedjuje stock fan od 120mm sa Troopera, koji se vrti na 1200rpm i ne gura vazduh kroz filtere, ali jeste naravno dosta bucniji.
 
Bem li ga taj brzi ide uz Nepton 240M. Zar uopste nema u slobodnoj prodaji samo Silencio vent na 2400 rpm?
 
Nema nazalost, dolazi samo uz 240M gde naravno dere kako radi, tugaa :(
 
Stigao 240m, samo jedan 140 bequiet i jos neke sitnice...
Nazalost,nisu stigle 4x120 jer nije imalo mesta u torbi,avionom se dolazilo...to ce morati da saceka nekoliko meseci,steta....
uploadfromtaptalk1425149612905.jpg
 
Jos jedan bedan,ne moze da mi stane 240m u kuciste xD
Nalezu ventovi na konektor za cpu power,i nema leba da se gurne skroz...moracu da busim nove rupe za srafove
 
Bas steta :/ Sada kada pogledah slike od kucare, deluje kao dobro, ali vidi se da je tesno pri vrhu. Mozes li kako da montiras napred ?
 
Jel velika razlika izmedju 2x120mm i 4x120mm sto se tice temperatura na tom vodenom hladjenju? Gledam da zamenim ovo moje Corsair H80 za to ali bih isao na 4x120mm pod uslovom da mogu da ga namontiram u Haf Xb?
 
pod 4x120mm mislis na push/pull setap?mislim da neces moci od grafe.
 
Moci ce da se montira,samo moram da izbusim 3 nove rupe za srafove,sad sam premerio sve. Samo se postavi hladnjak blize stranici kucista i sve je super.
Ti bequiet 120x 4 sto nisu stigli, su za kuciste. Tj 3 ,jedan je viska.

Isprobao sam ovaj 140,milina kakav vent,duva samo tako a ne cuje se uopste...kvalitet strava.... samo ne znam kako da resim jednu stvar...on ide dole da ubacuje vazduh,i kada ga tako stavim,cuje se zvizdanje?! Ako ga okrenem da izbacuje,ne cuje se.... izvadim ga iz kucista,probam da stavik filter na njega,zvizdanja nema... samo mu te rupe izgleda smetaju na limu, zvizdi vazuh kroz njih... nije mi jasno zasto... odaljim ga par milimetara,zvizdanja nema....


Inace,macho push pull se prodaje :-D
 
Poslednja izmena:
Da li još neko, osim Coolermastera, pravi ventilatore od 20 cm?
 
Ja mislim da jos Thermaltake proizvodi vent od 200mm.
 
Proizvodi dosta njih, samo nema ovde da se kupi...
 
Nazad
Vrh Dno