Šta je novo?

Dobre radne stolice

Da li je neko kupovao stolice u Vitorogu? Kakvog su kvaliteta one koje su oko 15 000 dinara?

Ne znam kakvog su kvaliteta za dugotrajnu upotrebu ali ni jedna jedina koju sam probao nije bila udobna... Jednostavno najbolje je otici i probati.
 
Otprilike, isti izbor kao u Vitorogu i Forma Ideale. Veoma slicni, ako ne i isti modeli.
 
Ima takva slicna u Vitorogu, samo sto je umesto eko koze neki drugi materijal.
 
Nema je uopste na sajtu. U salonu u Sremskoj Mitrovici je imaju, verovatno je ima na stanju i u Beogradu.
 
Jesam, probao sam u radnji i skuplje stolice i nisu mi odgovarale. Ova ima jastucic za glavu i "podrsku" za donji deo ledja zbog te memorijske pene. Iskreno, sve druge su mi delovale kao daska u odnosu na ovu.
I jos jedna stavka, ova nema kombinaciju metal-plastika kao druge, nego je komplet metal. Sto se mene tice, dobra kupovina. :)
 
Eko koza... Nista drugo do marketinski i kulturan naziv za skajcinu.
 
Jesam, probao sam u radnji i skuplje stolice i nisu mi odgovarale. Ova ima jastucic za glavu i "podrsku" za donji deo ledja zbog te memorijske pene. Iskreno, sve druge su mi delovale kao daska u odnosu na ovu.
I jos jedna stavka, ova nema kombinaciju metal-plastika kao druge, nego je komplet metal. Sto se mene tice, dobra kupovina. :)

Koliko je izbacen taj naslon za glavu? Da li gura glavu i ramena napred kad se naslonis? Dopada mi se memorijska pena ali se bojim da ce se vremenom pretvoriti u kalup, heh...
 
Koliko je izbacen taj naslon za glavu? Da li gura glavu i ramena napred kad se naslonis? Dopada mi se memorijska pena ali se bojim da ce se vremenom pretvoriti u kalup, heh...

Da, realno a verovatno moze da se zameni. Kupis memo jastuk i cao... I mene zanima taj naslon za glavu jer zbog iskljucivo zbog toga uzimam novu stolicu, vrat me otkida...

A evo sad sam nasao i neke druge stolice. Jbt da sam znao da je ovako ne bih ni trazio...
http://www.emmezeta.rs/namestaj/kancelarija/kancelarijske-stolice/38467/kancelarijska-stolica-maximo/
 
Poslednja izmena:
Koliko je izbacen taj naslon za glavu? Da li gura glavu i ramena napred kad se naslonis? Dopada mi se memorijska pena ali se bojim da ce se vremenom pretvoriti u kalup, heh...

Mozda nekih 4-5cm, ali ne gura ramena napred. Stolica nekako "tera" da se pravilno sedi kad se naslonis.
Slazem se da je eko-koza trash, ali naravno ne moze se ocekivati u tom cenovnom rangu prava koza.
A i za tu memorijsku penu zavisi koliko si tezak, ja sa 83kg verujem da necu mnogo stete napraviti :) Only time will tell :D
 
Steta sto ne stavljaju obicnu tkaninu u takve fotelje, tako bi verovatno bile i prijatnije i dugovecnije. Ovako, deluje OK. Inace, nije koza toliko skupa, nego su sabani u poslednjih 10-ak godina (i manje) vestacki naduvali cene radnih stolica/fotelja i to po par puta, a realno se ni standard, ni cene sirovina nisu toliko drasticno promenili. Ja sam slicnu fotelju, sa pravom kozom, u tom periodu uzeo za ~5500 dinara, sada takvu uvaljuju za 25-30k...
 
Steta sto ne stavljaju obicnu tkaninu u takve fotelje, tako bi verovatno bile i prijatnije i dugovecnije. Ovako, deluje OK. Inace, nije koza toliko skupa, nego su sabani u poslednjih 10-ak godina (i manje) vestacki naduvali cene radnih stolica/fotelja i to po par puta, a realno se ni standard, ni cene sirovina nisu toliko drasticno promenili. Ja sam slicnu fotelju, sa pravom kozom, u tom periodu uzeo za ~5500 dinara, sada takvu uvaljuju za 25-30k...

to je druga prica, cene se vezuju za evro a evro je sada duplo vise nego sto je bio + zemlja Srbija pa im se moze da menjaju cene kako god... Tako je isto sa svim ostalim stvarima...
 
Pa nije bas isto, evro je, cini mi se, tada bio nesto oko 85 dinara, ovo su bukvalno 5x vece cene. Ne bi mogao puno stvari da nabrojim koje su toliko poskupele, a ovde nije bilo bas nikakvog razloga za poskupljenje. Mislim pre svega na taj srednji rang stolica koji je tada bio 5-7k dinara, a danas 25-30k, ove skuplje modele nisam nikada nesto ni pratio.
 
Da, realno a verovatno moze da se zameni. Kupis memo jastuk i cao... I mene zanima taj naslon za glavu jer zbog iskljucivo zbog toga uzimam novu stolicu, vrat me otkida...

A evo sad sam nasao i neke druge stolice. Jbt da sam znao da je ovako ne bih ni trazio...
http://www.emmezeta.rs/namestaj/kancelarija/kancelarijske-stolice/38467/kancelarijska-stolica-maximo/

To jastuce napred je pogotovo prakticno za blokiranje krvotoka i dusu dalo za pravljenje trombova...
 
Ko bi rekao da se trombovi prave od jastucica na stolici...
 
Pa ako ti bilo sta duze vreme (da kazem) blokira cirkulaciju tu moze tromb nastati. To jastuce ce vremenom postati tvrdo, a u takvoj je poziciji da ako zelis pravilno da sedis odseci ce ti noge. Prava stolica ima prema kolenima pad bas zbog toga.
 
Naravno da ce ometati cirkulaciju i da je to glupo resenje, ali da ce napraviti tromb - nece.
 
Da li je moguce da na jednom delu potpuno nove stolice, propadne sundjer, toliko da se oseti, posle ukupno ~2h sedenja?
 
Poslednja izmena:
Ne znam sto ne bi bilo moguce pogotovo kod jeftinijih stolica? Reklamiraj...
 
Placena je 14100 dinara, nije bas jeftino, ali neverovatno da nije ni dan izdrzala...
 
Nazad
Vrh Dno