Šta je novo?

Dobre radne stolice

Bio sam da pogledam stolicu.

Šta mislite o ovoj:

http://www.kancelarijske-stolice.com/proizvod/radna-stolica-anr-9/?

Cena 17400 din.

Koliko sam mogao da je isprobam, meni je udobna.

Ako ti je udobna, vozi...nekima će smetati što je baza plastična, ali krastavac. Na tebi je da odlučiš. BTW, ovde je imaš po nižoj ceni (a možda je cena sa tvog linka za model sa naslonom za glavu, proveri): http://www.100lice.com/kancelarijske-stolice/radne-stolice/radna-stolica-a124r
 
Da, dolazi sa naslonom za glavu.

Ništa, naručiću, pa ću preneti utiske :)
 
Ako ti je udobna onda super ali ti rece da imas 90kg a ova stolica sve sama plastika pa pitanje sa tom kilazom koliko ce da ti potraje.
 
A jel si isprobavao i ove skuplje modele, pa kad sednes jel se odmah oseti razlika u ceni? Npr nesto tipa 40-50.000 dinara ili ova ili ova
 
Nije bilo da se proba. Od skupljih je bila neka sa mrežicom na sedalnom delu, oko 80000 din.
Ima neka od 14000 din. (čini mi se) i ova što sam naručio.
 
Kupio sam ovu stolicu http://www.mojnamestaj.rs/akcija/kan...ca-premier/507

Ne odgovara mi nikako. Nisam obratio pažnju na ovo zakrivljenje u gornjem delu, prenisko je.
Uglavnom, zanima me sledeće:

"Ваша права у бројевима

14 дана - имате право да се предомислите уколико сте наручили робу преко Интернета, ТВ продаје, каталога, на презентацији или од продавца који се појавио на вашим вратима"

Izvor: http://zastitapotrosaca.gov.rs/za-potrosace.php


Jel to znači da ja mogu tek tako da im vratim stolicu u roku od 14 dana?
 
Poslednja izmena:
ako si kupio online ili pouzecem - mozes
 
Izbor je na kraju pao na neku od ove dve:

http://www.100lice.com/radna-stolica-a124r
http://www.mojnamestaj.rs/akcija/kancelarijska-stolica-bob-mesh/512#prettyPhoto

Ovu drugu ću verovatno biti u prilici da probam, tako da ću tad definitivno da odlučim.
Zanima me jel neku imao iskustva sa nekom od ovih stolica?
Ja mislim da je @keza par postova iznad napisao da je narucio ovu drugu stolicu samo sto ima i naslon, pa bi mogao da prenese iskustva. Mada za mene su to sve krsevi. Mislite da je neko blesav pa za stolicu daje preko 1.000 evra. Ja ne razumem ove zenske sto sanjaju o Luj Viton torbici od 3.000 evra jer to zaboga "vredi" iako se proizvodi u Bangladesu gde radnici rade za 0.5 evra na sat a ukupna cena torbice je na kraju 20-30 evra. Sa druge strane stolica ima upotrebnu vrednost i sto je jos vaznije utice na zdravlje a zdravlje nema cenu niti posle moze da se kupi nova kicma. Tako da svakom predlazem da stavi prst na celo i da razmisli da li mu se vise isplati da kupi brand name stolicu koja ce mu sigurno trajati bar narednih 20 godina i minimalno "potrositi" kicmu ili da kupuje na svake 2 godine kinesku od 100 evra koja ce da mu unisti kicmu.
 
Ja sam za sada zadovoljan kupovinom. Stolica jeste plastikaner, ali meni je udobna. Nasloni za ruku su odlična stvar, presvučeni su nekim materijalom, valjda veštačkom kožom. Naslon za glavu je odlična stvar, da se čovek fino zavali u stolicu. Naslon za leđa u obliku mrežice je sasvim OK.
Definitivno je ovo ergonomska stolica, iako entry level model.
Koliko će da traje me znam, ima garanciju 2 godine.
 
Isprobavao danas onu novu stolicu od 30k u jysk. Otprilike - dodjoh, videh, odoh. Stolica deluje cvrsta, jako siroka (vrv moze covek od 200kg sa stane), ali nema podesavanja sem visine i otkoceno/zakoceno, a pri tom jos jako neudobna i totalno nepravilan polozaj za kicmu. Ona od 7k je duplo bolja za udobnost (ona sa mrezicom). Ja cu vrv ovaj ili naredni mesec odvojiti od plate ili za herman miller ili one kopije (ako doznam da su ok).
 
Stolica jeste plastikaner, ali meni je udobna. Nasloni za ruku su odlična stvar, presvučeni su nekim materijalom, valjda veštačkom kožom. Naslon za glavu je odlična stvar, da se čovek fino zavali u stolicu. Naslon za leđa u obliku mrežice je sasvim OK.
Definitivno je ovo ergonomska stolica, iako entry level model.
Ljudi shvatite da nema ergonomije za 150 evra, nemojte da se frljate sa nekim izrazima za koje ne znate sta znace. To sto neki proizvodjac/prodavac dopise da je stolica "ergonomska" to nema ni e od neke ergonomije. Niko onda ne bio bio blesav da placa ergonomsku stolicu 1.500 evra kada ima za 150 evra, kako da ne.
Ono sto sam vec u ranijim postovima pisao kako obavezno treba izbegavati kozu naisao sam na zanimljivu sliku, ovo su likovi koji su osnovali Nordeus na pocetku rada firme:
pocetak.jpg

Pazi ovog, morao da stavi peskir na stolicu koliko je ova koza na sedalnom delu "super". Sada u Nordeusu oni i njihovi zaposleni koriste Herman Miller Aeron, Herman Miller Mirra i Steelcase Leap.
Ja cu vrv ovaj ili naredni mesec odvojiti od plate ili za herman miller ili one kopije (ako doznam da su ok).
Koji model Herman Miller i kolika je cena? Ove kopije izbegavaj u sirokom luku, najpoznatija je ona kineska kopija F85A (F85B) sedeo u njoj manje od 6 meseci i jedino dobro je sto je od mrezice pa nema znojenja i sto je metalna pa bas dugo moze da traje ostalo je katastrofa kao i sve ostale stolice do 300 evra.
 

Prilozi

  • pocetak.jpg
    pocetak.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 125
Jao i u tu sam sedao pre nekoliko meseci, samo da probam. Mislim da je to bilo u nekoj prodavnici u YU Biznis centru na Nbgd-u. Meni je bila totalno razocarenje, e sad to je i individualna stvar. A moram i da napomenem da sam samo pola sata pre toga ladio j*ja u Herman Miller Aeronu u Nitei, pa je mozda bio pogresan tajming za probu.
 
Ljudi shvatite da nema ergonomije za 150 evra, nemojte da se frljate sa nekim izrazima za koje ne znate sta znace. To sto neki proizvodjac/prodavac dopise da je stolica "ergonomska" to nema ni e od neke ergonomije. Niko onda ne bio bio blesav da placa ergonomsku stolicu 1.500 evra kada ima za 150 evra, kako da ne.
Ono sto sam vec u ranijim postovima pisao kako obavezno treba izbegavati kozu naisao sam na zanimljivu sliku, ovo su likovi koji su osnovali Nordeus na pocetku rada firme:
pocetak.jpg

Pazi ovog, morao da stavi peskir na stolicu koliko je ova koza na sedalnom delu "super". Sada u Nordeusu oni i njihovi zaposleni koriste Herman Miller Aeron, Herman Miller Mirra i Steelcase Leap.

Koji model Herman Miller i kolika je cena? Ove kopije izbegavaj u sirokom luku, najpoznatija je ona kineska kopija F85A (F85B) sedeo u njoj manje od 6 meseci i jedino dobro je sto je od mrezice pa nema znojenja i sto je metalna pa bas dugo moze da traje ostalo je katastrofa kao i sve ostale stolice do 300 evra.
Auuu a ja se taman zaleteo da uzmem dve te kopije cf85a ili b sve jedno mi je, pa šta im toliko fali? Nisi nista konkretno zamerio sem što su kopije. Ne daje mi se više od 300e za stolicu...
 
Jao i u tu sam sedao pre nekoliko meseci, samo da probam. Mislim da je to bilo u nekoj prodavnici u YU Biznis centru na Nbgd-u. Meni je bila totalno razocarenje, e sad to je i individualna stvar. A moram i da napomenem da sam samo pola sata pre toga ladio j*ja u Herman Miller Aeronu u Nitei, pa je mozda bio pogresan tajming za probu.
Lako bih ja nasao nesto sto mi odgovara valjda, ali kakvog je ovo kvaliteta?
I pretpostavljam da je made in china?
 
Nije baš da ne može da se nađe dobra stolica za 300€. Meni npr. ne trebaju nasloni za ruke i glavu. Ne mora da bude metalna, bitno je samo da je udobna za stražnjicu i kičmu, i da može da se podešava otpor naslona za leđa (visina se podrazumeva)
 
Meni smeta sto vecina stolica koje se prodaju kao da imaju pad unapred i to ne moze da se podesi nikako (govorim o "jeftinijima" u klasi 100-200eur). To sam primetio i kod ove moje iz jysk i iz metroa. Jednostavno (mozda zato sto je fotelja) moras da se zavalis nekako u nazad da ne klizis napred na dole...
 
Auuu a ja se taman zaleteo da uzmem dve te kopije cf85a ili b sve jedno mi je, pa šta im toliko fali? Nisi nista konkretno zamerio sem što su kopije. Ne daje mi se više od 300e za stolicu...
Vidi to sto meni ne odgovara ne znaci da tebi nece biti odlicna. Na drugom forumu je neko napisao da ih imaju u firmi i da je 90% zaposlenih zadovoljno sa tom stolicom dok ostalim 10% nesto ne odgovara i da bi rado menjali za neku drugu. Eto ja sam ti u tih 10%. Ako citas po raznim forumima uglavnom svako prezadovoljan, cak i u ovoj temi sve sto je pisano o F85A/B je pisano pohvalno i ljudi koji ih koriste su preporucili clanovima ovu stolicu jedino ja ovde kukam i zalim se. Dok sam probao u EMU na 2 minuta bila je fantasticna a onda kad sam kupio poceo sam da uocavam mane. Nasloni za ruke su mi mnogo mali. A ova mrezica nije meka kao na Aeronu nego je tvrda. Vidi ovaj video: https://youtu.be/eKpKUcn1x9g?t=4m13s
Ovo je raspodela pritiska na d*pe, bas ova kad sedi na podu ovako je otprilike F85B, meni stolica vec prvi dan otkinu d*pe i pritisak je bas na ove dve glavne koske a pogledaj kako se pritisak odlicno raspodeli kada sedne na Aeron. Posle nekoliko dana sam se navikao i mislio da kada bi bilo sediste meko bilo bi ekstra a naslonu nista ne fali sto je tvrd ali posle nekoliko meseci sam zakljucio da iako je naslon kol'ko tol'ko pravilno oblikovan kicmi ipak treba da bude mek da bi se pritisak na kicmu lepo raspodelio a to je nemoguce kako sa ovom tvrdom mrezicom tako i na koznim stolicama sa sundjerom ispod (koji se najcesce brzo i deformise). Zbog ovoga su za mene najbolje stolice Herman Miller Embody i Herman Miller Aeron. Vec sam ti napisao ako vec kupujes 2 stolice prvo bar kupi jednu pa isprobavajte i i ti i brat, ako vam je posle 2 meseca stolica dobra onda kupite jos jednu. Nazalost ono sto probas na 5 minuta u prodavnici uopste nije merodavno u odnosu kada sedis po nekoliko sati svaki dan.
Evo sta sam nasao na netu:
Pisano 2007. godine
Da li se isplati ta lova za Aerona? Mi smo ih kupovali na nekoj akciji i bili su oko 6 somova (Aeron ima 3 modela a ovi nasi su srednji) i IMO ako puno sjedis stolica se isplati jer znam zaglavit na poslu i 12+ sati i ledja me ne bole dok me na svakoj drugoj stolici bole.
Pisano 2010. godine
Imamo u firmi Aerone i to je stvarno he-be-no! Definitvno najbolji stolac na kojem sam sjedio a imam malo shebana ledja pa znam o cemu govorim, doslovno mozes sjediti na njoj cijeli dan bez da te ista boli. Problem je sto su dosta skupe, zavisno od modela ali ove koje smo mi uzeli su bile oko 8k kn tako da nisu bas "za po doma". Mi ih imam vec jedno 5 godina i jos uvijek izgledaju kao i prvog dana tako da su stvarno i kvalitetene.
Pisano 2012. godine (pretpostavljam da je ovo pisao neko od zaposlenih u Microsoft-u, znam da oni ovde u Beogradu u razvojnom centru za svakim stolom imaju Aeron)
Na poslu svi imamo Herman Miller Aeron, radim trenutno ajd da kazem u najvecoj IT kompaniji i radjena su interno razna istrazivanja na tu temu zbog zaposlenih, jer svi uglavnom sedimo satima i satima, i utvrdjeno je da je gore navedena najbolja. Znaci kicma me je ranije ubijala, u ovoj mogu da sedim ceo dan i nista, ima milion nekih sitnih podesavanja, ali da je skupa jeste ali vredi, ja bas isto razmisljam o nabavci svoje kućne
 
Ja sam za sada zadovoljan kupovinom. Stolica jeste plastikaner, ali meni je udobna. Nasloni za ruku su odlična stvar, presvučeni su nekim materijalom, valjda veštačkom kožom. Naslon za glavu je odlična stvar, da se čovek fino zavali u stolicu. Naslon za leđa u obliku mrežice je sasvim OK.
Definitivno je ovo ergonomska stolica, iako entry level model.
Koliko će da traje me znam, ima garanciju 2 godine.

Da li stolica ima zakrivljenje u gornjem delu naslona, tj da li gura leđa prema napred?
 
Ajde da zavrsimo sa tim, evo zvanicno sta pise na sajtu Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija



Dakle nema nikakvo ogranicenje na tehnicku robu vec za svu robu ili usluge. Kao dokaz da je kupovina bila pre manje od 2 godine je najbolje imati fiskalni racun mada moze da se dokazuje i drugim sredstvima.

Evo kad smo vec na temi za radne stolice da napisem i ovo, ja sam namerno narucio stolicu preko online prodavnice Forma Ideale da bih mogao posle 14 dana da vratim ako ne bude odgovarala. I posle pola sata od one eko koze se upali d*pe, posle 3 dana puce kicma. Ja da vratim kad ono nema sanse da je skroz demontiram, onaj liftomat nema sanse da se skine a na ugovoru mi je pisalo da ako se vraca onda mora da bude spakovana u original kutiji. Ja posle digao ruke, mada mozda sam trebao da ih kontaktiram i da se zalim kako krse moja prava i pretim trzisnoj inspekciji, ko zna mozda bi i upalilo. Posto sam je koristio jos godinu dana narucio sam onaj masazer od drvenih kuglica za auto sedista, prvo fotelju prekrijem frotirom pa onda stavim taj masazer da bi imalo luftiracije izmedju kuglica i tada je leti bilo katastrofa. I zbog toga su meni mesh stolice zakon.

Imam isti problem, nikako ne mogu da rasklopim taj donji deo stolice. Samo što ja nisam dobio nikakav ugovor, već samo račun, ali sam se dogovorio sa prodavcem da vratim stolicu.

Kakva je situacija, jel imam pravo da i tako vratim stolicu? Ne kažem unapred da će biti problema, zanima me samo kako da se postavim u toj situaciji.
 
Ja nisam mogao da rasklopim pa sam odneo bratu koji je masinac i ima alat pa smo zajedno skinuli. Ustvari sam sam skinuo zvezdu tako sto sam stolicu okrenuo naopacke i uhvatio rukom za zvezdu a preko liftomata u sredini stavio neko drvo da se ne bi ostetio liftomat i preko njega udario cekicem i zvezda sama ispadne. Posle je brat uzeo neki kao klin i iscukao drugi kraj liftomata iz sedalnog dela. Eto ako ti nesto znaci samo toliko mogu da ti pomognem. Ukucaj isto na Youtube "chair cylinder removal" pa pogledaj kako tamo rade.
Zavisi kako vracas stolicu, ako preko brze poste onda ne znam da li prevoze uopste neraspakovanu stolicu i velike su sanse da se tako osteti pri transportu a ako vracas licno onda valjda moras da se dogovoris sa prodavcem nemam pojma.
 
Primetio sam da ova stolica ima sediste od eko koze, i ima tapacirane rukonaslone u odnosu na CM-F85A/B, pretpostavljam sta bi ta eko koza bila udobnija od mrezice, ali kakva zbog znojenja ?
 
U tom pogledu je koza/eko koza ubedljivo najgora.
 
Nazad
Vrh Dno