Šta je novo?

Dobre radne stolice

Gde da nadjem kod nas onaj dodatak za vrat, u pitanju je H.Miller Aeron?

Ako mislis na ovo, u Srbiji verovatno ne moze da se nadje. Mozes da nadjes u inostranstvu ali kosta oko 150 evra sto je preskupo + za transport najmanje 30 evra. Ovaj dodatak uopste i ne proizvodi Herman Miller to su mi rekli u NITEA, znaci nije predvidjen za Aeron a i retke su Herman Miller i Steelcase stolice sa naslonom za glavu. Ja sam se posle mislio malo i skapirao da je za stolicu naslon za glavu suvisan zato sto bi vrat trebalo da bude pokretljiv da ne bi "zardjao" kao sto preporucuju da se sedi na lopti i onda ce kicma sama da drzi ledja ili ako ne to onda na svakih pola sata ustati i razmrdati se malo, protegnuti kicmu.

Nego mogao bi da napises gde si kupio Aeron, koliko si platio i kako si zadovoljan sa njim u odnosu na prethodne stolice. I kazi mi kakav je kvalitet sto se tice trajnosti, jel se ona mrezica npr posle 5 godine opusti malo (istegne, omeksa)?
 
Ma metak posle 3 godine, nije se nista opustilo.Imam 190cm i 115.kg.Video sam.dobre komentare na amazonu pa reko mozda da narucim.Tripujem se da bi malo mogao i vrat tako da odmorim jer sam po 8-9 sati ispred kompa...Kupljena naravno u Nitei...
 
A placena ne znam tacno mislim da je oko 600eur ili mozda malo jace
 
Nema sanse da je Aeron bio 600 evra, toliko ne kosta ni Mirra. Najmanja cena koju sam do sada cuo je bila na akciji 1.150 evra inace standardna cena 1.500+ evra. Video sam da u Hrvatskoj ima da se kupe polovne Aeron stolice iz Amerike i kostaju 1.000 evra dok ista firma prodaje i nove Aerone i to od 1.640 do 2.300 evra (Executive Model, Fully loaded).
 
f8b7e0e77c8aa64afe382399886919ff.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze li preporuka za radnu stolicu do 15 000 . Sedim ispred racunara 8 sati dnevno u proseku ...
 
Kakve su one kopije iz Emu-a CM-F85a i CM-F85b, treba mi dobra kvalitetna stolica, 185cm 80kg imam, do 300e, vidim i ovo je neki novi model CM-B05AS-1 ? da li mi je potrebna podrska za glavu ili mogu i bez nje ?
 
Poslednja izmena:
Kakve su one kopije iz Emu-a CM-F85a i CM-F85b, treba mi dobra kvalitetna stolica, 185cm 80kg imam, do 300e, vidim i ovo je neki novi model CM-B05AS-1 ? da li mi je potrebna podrska za glavu ili mogu i bez nje ?

Mislim da je jedina razlika izmedju prve dve stolice naslon za glavu, sve ostalo je isto. Na te prve dve stolice, jedino da si preko 90-110kg, moze da ti smeta metalni okvir na sedalnom delu (nabije se u butinu sa donje strane tj. imas pregib koji je neudoban), ali posto si ti 80kg mozda ti bude OK. Nije najsjajnija ali moze da prodje ako je tebi licno udobna. Kao sto sam vec pomenuo u temi, meni licno naslon za glavu je nepotreban deo (drugari koji su uzeli stolice sa naslonom, koristili su naslon u prvih 7 dana, a kasnije jednom u 100 godina kad se izvale :)).

Sto se tice ove trece stolice, i ranije je bila neka slicna ili ista stolica. Meni se nije svidelo sto naslon ne mogu da fiksiram u odredjenom polozaju, nego se pomera kako se ti pomeras.

Obavezno probaj u salonu sve modele, i uzmi jedino ako ti iole odgovara (sedi bar 15-20min u stolici i pricaj sa prodavcem :D) i ako si ogranicen budzetom. Pozdrav.
 
Hvala na savetu, ponadao sam se da cu proci bez odlaska za BG jer sam iz NS, koliko vidim ovde nema nista od kvalitetnijih stolica sem ono iz Forme itd. Nisam ogranicen budzetom već uzimam dve stolice jednu meni, jednu burazeru, a ne daje mi se preko 600e za stolice :D
 
@Prisic_Futog

Pa ako vec planiras da kupis 2 stolice onda prvo kupite jednu pa isprobavajte i ti i brat jedno 2-3 nedelje pa ako vam odgovara onda kupite drugu istu takvu. To sto ces da sedis 10 minuta u salonu i da je isprobas to nije nikakvo isprobavanje dok ne sedis po par sati dnevno i to nekoliko dana.
I ova CM-F85A se razlikuje od ove CM-F85B sto ima naslon za glavu i sto je skuplja 2.000 dinara. Taj naslon za glavu je suvisan a konkretno kod ove stolice ima vise da smeta nego da bude od koristi.
 
Ta stolica kosta 23.760 zato sto je 19.800 VP cena bez PDV-a.
 
Konačno se raspao moj krš iz Forme Ideale, nakon 4-5 godina, pa sam naručio Trige model iz JYSK-a za 11500 (50% popusta), pošto mi se žurilo a i nisam pri parama...danas mi stiže, pa kad je sastavim i isprobam napisaću utiske. S obzirom da imam 90kg, iznenađen sam da je ona i toliko trajala...
 
Dobar je Trige za tu kilazu. Naravno nije vrh ergonomija, ali kod stolica do oko 250eur best buy. Meni 2 godine ili vise vec traje, cak se ni koza nije nigde skinula iako mi zna bokser skociti na mene i nju dok sedim.
 
Mene nerviraju ti plasticni rukonasloni, u tom cenovnom rangu bi trebalo da se stavlja metal. Sa 90+ kila, a i manje, pre ili kasnije puknu kod rupa za srafove. Rukonsaloni drze zadnji naslon i kada se navalis trpe svu tezinu. Sa mojih ~95 kila plasticni rukonsalon izdrzi 2-3 meseca najvise. Dobra je fotelja, ali ja bih odmah trazio da dokupim metalne rukonaslone.
 
Sada sam pogledao ovaj JYSK Trige i ovakvu sam ja slicnu imao iz Forma Ideale model FY-0297. Prvo ovo nije radna stolica vec direktorska, tako da ovo nije videlo ni e od ergonomije. Kako vidim na slici ovde je sve od plastike. A ovo na slici sto sam obelezio crvenom bojom meni je ovo na staroj stolici bilo katastrofa a sve na isti kalup, ova rupa je napravljena da ti napravi grbu. Sedalni deo bolje da ne komentarisem.
jysk-trige.jpg
 
Istu takvu sam i ja uzeo u jysk. Bio je veliki popust prilikom otvaranja. Tada sam je platio 5000din. Veoma je neudobna, zamenio sam je posle 6 meseci. Moj predlog je da je vratis. Pri duzem sedenju nervira bubrege i kicmu.
 
Sada sam pogledao ovaj JYSK Trige i ovakvu sam ja slicnu imao iz Forma Ideale model FY-0297. Prvo ovo nije radna stolica vec direktorska, tako da ovo nije videlo ni e od ergonomije. Kako vidim na slici ovde je sve od plastike. A ovo na slici sto sam obelezio crvenom bojom meni je ovo na staroj stolici bilo katastrofa a sve na isti kalup, ova rupa je napravljena da ti napravi grbu. Sedalni deo bolje da ne komentarisem.
jysk-trige.jpg


Slažem se za taj deo, previše je mek i grbina mi uleže tu pa mi ostatak gura ramena napred...gledaću da je vratim. Šteta, jer mi sedište odgovara, prilično je duboko i vrlo je robusna stolica, plastika je dosta čvrsta.
 
http://www.faros.rs/Workfiles/GALERIJE/Kancelarijske-stolce/Mary.html

Valja li ova nesto ? Mislim meni je svaka dobrodosla da zamenim ovu trpezarijsku drvenu na kojoj sedim vec duze vreme i vise ne mogu zaista.

Koristio sam je par sati. Nije losa, za te pare je super. Od drvene je mnogo bolja. Zavisi koliko vremena provodis za racunarom. Ako provodis vise vremena i ako si u mogucnost trazi neku preko 20000. Vredi svaku paru. Ja sam krenuo da skupljam parice :).
 
Provodim 3-4 sata dnevno. Nije problem meni dati 20.000 na stolicu jer ja znam da vredi zaista nego nemam nikakve prilive, cuvam ono sto dobijem, nekad i od AdSensa kapne 70e, zavisi. Da imam posao ne bi mi bio problem. :)

Jel salje Faros stolice brzom postom ili tako nekako? Kod mene nema prodavnica niti u blizini pa ne mogu otici. Da li postoji mogucnost povracaja robe ukoliko nije udobna ili tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Vec je pisano o tome, prema zakonu o zastiti potrosaca svaka kupovina robe i usluga na daljinu (van kancelarije, preko interneta , TV shopa itd) moze da se raskine ugovor posle 14 dana bez ikakvog obrazlozenja. Kupac tada placa samo troskove dostave kada vraca robu.
http://forum.benchmark.rs/showthrea...za-kompjuter&p=4296051&viewfull=1#post4296051
Evo u ovom postu sam bas pisao i o vracanju stolice, da li sam imao prava da se zalim nemam pojma. Tada sam bio mlad i neiskusan pa nisam hteo mnogo da talasam.
 
Slažem se za taj deo, previše je mek i grbina mi uleže tu pa mi ostatak gura ramena napred...gledaću da je vratim. Šteta, jer mi sedište odgovara, prilično je duboko i vrlo je robusna stolica, plastika je dosta čvrsta.
Nisam sedao pa ne znam ali sve je to na isti kalup i taj sedalni deo ma koliko bio udaoban ova ekokoza/skaj je smrt. A za ledjni deo sam bas gledao svaka slicna stolica ima taj udubljeni pravougaonik na sredini naslona i ako neko sedi u njoj 8 sati dnevno posle duzeg vremena ne da mu nece koliko toliko ocuvati ledja/kicmu sto bi radna stolica trebalo da radi nego kao da je namerno napravljeno da bi ti pravilo grbu na ledjima i da se posle vremenom sve vise zgrbavis. Ergonomija = NULA.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno