Šta je novo?

Dobre radne stolice

Video sam stolicu sa naslonom kao kod tog dxracera u salonu namestaja u TC Zmaj (onaj najveci sto se proteze od supermarketa). Ne znam da li je to ta, ali i ona izgleda kao sediste iz automobila.

Pa koliko sam shvatio na netu, oni fazon i prave te stolice za trke.Pa zato pitam jel koristi neko, trebale bi da su udobne popricilno.A i sponzorisu celu gaming scenu u svetu...
 
Da li je moguce da nema pristojna stolica da se kupi do 10 000 ?
 
Citaj temu unazad, skoro svi kupuju u tom cenovnom rangu.
 
Ja nisam nasao pristojnu kada sam trazio za 300, a ti bi za 100 :d
 
Probao i jednu i drugu ali samo probao na kratko. Ta druga je nikakva, probana jos prosle godine. A ovu prvu (inace kopija Ergohumana) sam probao pre nekoliko meseci u EMU i to nju i onu drugu koja kosta 60.000 i mogu da kazem da je ta koju si linkovao nekako bolja iako je jeftinija ali cini mi se da taj naslon ima da upropasti ledja zato sto kad se naslonis nazad ne drzi celu kicmu vec samo gornji i donji deo dok je u sredini "prazno". Ne znam, ja u te kineze nemam ama bas nikakvog poverenja sto se tice ergonomije, sve mi se cini da oni prave stolice samo da bi delovale fancy na izgled dok im je upotrebna vrednost (citaj: ergonomija) jedna velika NULA.

Pre nekoliko dana iz radoznalosti isao u Antares da probam Ergohuman i mogu da kazem da su moje sumnje za onakav naslon opravdane. Meni se ne svidjaju ti nasloni iz dva dela i kada sam seo kao da te stolica tera da budes zgrbljen za razliku od Aerona koji te tera da sedis pravilno i to sto duze sedis vidis kako ti sve vise prija i vidis zbog cega ta stolica toliko kosta. Ujedno sam u Antaresu probao i ovu novu Genidia stolicu i mogu vam reci da je sasvim pristojna stolica, e sad da li opravdava cenu ne bih znao da kazem. Jedina zamerka sto sedalni deo nije prozracan i sto su oni nasloni za ruke od bas tvrdog materijala, ostalo sto sam mogao da vidim na brzinu je sasvim solidno uradjeno. Prodavacica nije znala da mi kaze gde i ko je proizvodi, rekla da moze da se raspita (mislim stvarno!!!). Ergohuman kosta 77.400 i to V1 verzija a trenutno je aktuelan Ergohuman V2 dok ova Genidia kosta oko 72 hiljade.

Jos samo nisam imao prilike da probam Steelcase stolice ali ovo ostalo sto sam probao mogu da kazem da su Herman Miller Aeron i Embody ubedljivo najbolje dve stolice, jeste im i cena "najbolja" ali isplati se svaki evro. Ja sam naravno kupio polovan Aeron upola cene i prezadovoljan sam, jedna od najboljih i najpametnijih investicija u zivotu.
 
Poslednja izmena:
Pa svi kazu da u Aeronu nema znojenja (zbog mrezice). Ja imam Aeron tek od novembra pa nisam jos sedeo u ekstremno toplim uslovima pa ne mogu nista da potvrdim.

Citat sa jednog foruma iz 2008. godine:
Savetujem svakome, dobru stolicu ... par bitnih stvari kod stolice (svake)
- podrska za ledja
- provetravanje

mislim da je podrska za ledja jasna :) .. ma koliko ste legani, sedenje nije prirodan polozaj za homosapiensa, lumbalna podrska je mnoooogo bitna

provetravanje - sedis, ako se ne provetrava "pozadina" - dobijes hemoroide, ako se ne provetravaju "privatni delovi" postanes sterilan (razlog zasto su testisi kod ljudi van tela je zato sto moraju da budu na nizoj temperaturi od temperature tela, ako ih pregrejes - zaboravi na decu) .. dodatno moze da stvori probleme sa prostatom i slicno... e sad, svi oni sundjeri ili nedaj boze koza/skaj ne nude ni blizu potrebno provetravanje ... meni je na ovoj stolici (Aeronu) malo cudno sada, u staroj, na 24 stepena koliko drzim u stanu, sedim u gacama u stolici i vruce mi dupetu, sada nema sanse, duva ladno ozdo :) moras pantalone da obuces ...
 
Meni se cini da cu ipak na kraju pazariti Mirra ili Mirra 2...
 
Meni se cini da cu ipak na kraju pazariti Mirra ili Mirra 2...
Onda Mirra 2 nikako Mirra. Ili gledaj za te pare ako mozes da kupis polovan Aeron. Ove ostale kineze ne gledaj, drzi se proverenog brenda, sigurno ce ti se isplatiti na duze staze i zbog ergonomije i zbog dugog radnog veka same stolice.

PS Meni je Mirra 2 odlicna stolica ali oni nasloni za ruke su po meni toliko glupo napravljeni, jedina stolica na kojoj sam video da su rukonasloni postavljeni pod kosim uglom tj spusteni su na dole.
Zar ne bese ovde na ovoj temi pre mesec dana neko napisao da prodaje HM Mirra (stara par meseci) zbog odlaska u inostranstvo, cimaj njega ako nije prodao da kupis za nizu cenu a dobijes prakticno novu stolicu.
 
code381,mislis li na Herman Miller Mirra 2 ???

Ja sam na DXRacer F'Natic Edition..vec godinu dana.
 
Onda Mirra 2 nikako Mirra. Ili gledaj za te pare ako mozes da kupis polovan Aeron. Ove ostale kineze ne gledaj, drzi se proverenog brenda, sigurno ce ti se isplatiti na duze staze i zbog ergonomije i zbog dugog radnog veka same stolice.

PS Meni je Mirra 2 odlicna stolica ali oni nasloni za ruke su po meni toliko glupo napravljeni, jedina stolica na kojoj sam video da su rukonasloni postavljeni pod kosim uglom tj spusteni su na dole.
Zar ne bese ovde na ovoj temi pre mesec dana neko napisao da prodaje HM Mirra (stara par meseci) zbog odlaska u inostranstvo, cimaj njega ako nije prodao da kupis za nizu cenu a dobijes prakticno novu stolicu.

Zasto Mirra 2 onda? Sve review-ove koje sam gledao kazu da nije neka razlika, e sad koliko je to tacno...
Jeste prodavao, ali nisam iz bg-a, kuriri ne dovoze, ja nisam imao vremena skorije da dodjem do njega, a on nije hteo da mu platim putne troskove da dotera plus da ga castim sa jos nekih tipa 50 eur.
Ono sto mene zanima, a kasnije sam doznao, da je navodno 12 godina garancije primenljivo samo na originalnog vlasnika, tj. isti treba da dodje kada se reklamira stolica (ako prodje 2 godine od kupovine koje pokriva i nas zakon).
 
Pa kada sam seo u Mirru nije mi odgovarala u predelu lubmalnog dela, oni to kao zovu "PostureFit" (kao na ovom videu https://youtu.be/-uuJ3_g2qNk?t=1m27s) ali meni je to nekako ubadalo kicmu dok kada sam se na Mirra2 iako je veoma slicna stolica ipak je nekako mnogo bolja, ja mislim da je skuplja za 100 evra. Vec sam rekao meni se nikako ne svidjaju rukonasloni, za koga pravili ovako krive i upredene rukonaslone stvarno mi nikako nije jasno.
mirra-2-task-chair-studio-7.5-herman-miller-9+.png
24517_3.jpg

I nisi bas u pravu za kurire, ja kada sam kupio polovan Aeron hteo sam da mi lik posalje preko CityExpressa ili Daily Expressa zato sto su mi oni pouzdani ali oni nikako nisu hteli da transportuju namestaj. Posle mi je poslao preko Post Expressa i za Aeron je bila postarina 800 dinara a stigla mi je neogrebana. Preko AKS-a mozes da posaljes sta hoces ali ja preko njih ovako vrednu stolicu ne bih transportovao ni za zivu glavu.
 
Ne znam koje kurire sam sve pitao jos ranije - mislim da sam aks i daily i da su rekli da nece nista od namestaja. Trebalo bi taj deo da je isti na Mirra 2 btw., ali Mirra 2 ima meksi naslon, pa mozda zato deluje bolje. Kakav ti je sedalni deo delovao? Jel tvrd, udoban? Koliko kg imas?
 
Ma ja to probao na pola minuta i zbog toga ti kazem da mi je takav utisak ostao da je Mirra2 mnogo bolja iako su obe stolice veoma slicne. Za sediste se nesto bas ne secam ali sto se toga tice svakako neces da pogresis, uglavnom bi sediste trebalo da bude meko kao kod Aerona. Ako ti ne smetaju onakvi rukonasloni onda je stolica vrhunska. Imam od 77 do 80kg. Sto se trajnosti tice ipak za nekoga ko je preko 100kg Mirra nije bas dobar izbor, nekoliko postova sto sam ovde citirao sa drugog foruma su od lika koji je 120+ kg i Aeron mu kuci godinama kao nov dok kad je radio za jednu firmu u Beogradu oni su imali HM Mirra stolicu i on je uspeo da je polomi za nekoliko meseci.

Nasao sam taj post, evo citat:
U svakom slucaju, ja sam (sa 120kg tada) slomio Miru za manje od 8 meseci a pritom sam sedeo u njoj max 4h dnevno max 4 dana nedeljno (takav bio posao, slabo sam bio u kancelariji) dok mi Aeron traje od 2008 i izgleda kao prvi dan kada je stigla a 2010 sam imao 150kg, sada verovatno i 160 nisam se dugo merio.. ove od 150eur sa sajma, na sajmu sam slomio 2 testirajuci ih, jos sam pitao coveka, jel mogu da se naslom da vidim kakav je kvalitet, on kaze "slobodno" ja se naslonim stolica pukne, na drugom standu, stolica 450eur ja kazem ocu da probam, oni kazu moze, ja kazem ali ja imam 150+, oni kao "nema problema", ja sednem, sagnem se da pipnem patiku, stolica se raspadne ispod mene .. ja umrem od smeha a oni krenu da se izvinjavaju kao "mora da je ta izakana na sajmu, nisu dobro spojili..." ja nastavim da se smejem i kazem, rekao sam vam 150+ ali vi ne razumete srpski .. Aeron to trpi iz zezanja... Mirra nije. Herman Miller Celle sam koristio 2 nedelje u Bostonu i bio sam jako zadovoljan udobnoscu ali sam jaaaaaaaaako pazio kako sedim na njoj, da se ne naginjem u stranu, da se ne zavaljujem u naslon i slicno .. ali za te pare, extra stolica ..
 
Poslednja izmena:
Ako pitas za Mirru, prosle godine ako se dobro secam NA AKCIJI je bila Mirra 730 evra (610+PDV) a Mirra 2 830 evra (690+PDV)
 
Pa svi kazu da u Aeronu nema znojenja (zbog mrezice). Ja imam Aeron tek od novembra pa nisam jos sedeo u ekstremno toplim uslovima pa ne mogu nista da potvrdim.

Citat sa jednog foruma iz 2008. godine:
Ma pusti ti nema znojenja, imas ljude koji se znoje i zimi. Nego mene to vise zanima iz znatizelje na cemu god da sedim pre ili kasnije razlozim.[emoji2]
 
Da bre ali zbog toga za iPhone se daje 1.000 evra bez problema jer zaboga to je telefon, a tek kad vidim da za televizore daju 1.500 evra povraca mi se, jer zaboga kako neko moze da gleda televizor koji nema dijagonalu bar metar ipo a smart i 3D je "must have" a do pre nekoliko godina imali CRT televizore od 51cm. A sto vecina nas sedi po 8 sati dnevno i to kicmu upropasti sa nekim stolicama kinezima od 100 evra e posle ce mu biti zao sto nije ulagao u stolicu (citaj: u zdravlje) vec u neke fensi gedzete i sto ce mu istrosena ledja, kicma, ruke, noge itd remetiti kvalitet zivota a o potrosenom novcu za lecenje i terapije bolje da ne pricam.
Svakome kome je u opisu posla da nekoliko sati dnevno sedi za kompjuterom neka prvo ulozi u vrhunsku stolicu, dobar monitor i ergonomsku tastaturu i mis jer to im je osnovno sredstvo za rad a koje u mnogome utice na zdravlje (i samo sedenje utice na zdravlje zato sto covek mora da se krece ali bar da se minimalizuje steta ako vec ne moze da se bira posao)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno