Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pa svakako je stof bolji od koze u tom pogledu, ali je mrezica najbolja.
 
Pa i ja sam tako mislio, ali opet bolje je cuti i druga misljenja.
 
Da li neko moze da mi preporuci dobru stolicu/fotelju za visecasovno sedenje za racunarom? Trenutna stolica je nepodnosljiva jer me bole ledja posle kratkog sedenja.. Budzet mi je 25000-30000din na rate.
 
Merkao sam tu...kakva je? Je li utegnuta, šta se sve može podesiti? Koliko je udobna?
 
Visina rukonaslona, visina naslona (ne puno, +/- 5cm), ugao naslona, visina sedišta, sve standardno.

Kako misliš utegnuta?

Posle 1 dana sedenja njoj, ništa posebno. Ali nisam ni očekivao ništa specijalno za ove pare, mislim da je to to. Najbolje bi ti bilo da probaš ako si u mogućnosti.
Imaš verziju i sa naslonom za glavu.
 
Jbt ovo kad si u Kraljevu sve malo bolje moras na slepo da narucis ....

EDIT.

Sad provalih da ovi satro imaju radnju u KV :D

EDIT2

Ovo su neki telemark centri u manjim gradovima , na brojeve se niko ne javlja ...
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima... evo citam redom stranice... Resio sam i ja da se isprsim za stolicu.
Trenutno sedim na jednoj koznoj, klasicna kozna na tockice i sa naslonima... traje sigurno preko 10 godina stvarno joj nista ne fali. Uzeo sam od mojih.. ko zna kad su kupili.
ali je problem sto je stolica u preseku lumbalnog dela bukvalno pod uglom od 90 stepeni. i posle visesatovnog sedenje ledja pocinju da bole.

planiram da dam 500 evra + na stolicu.
ali pre bih uzeo neku polovnu a da stvarno valja.
moje pitanje da li neko zna nekog ko zna nekog da prodaje polovne stolice, ali ove malo boljeg kvaliteta tipa: Herman Miller, SteelCase, Ergohuman.... itd ?

Hvala vam svima unapred na odgovorima
 
^ Poslao sam ti na PP e-mail od nekog ko moze da nabavi polovne brand name stolice za vrlo korektnu cenu pa vidi sta mozes da uradis. I ja delim tvoje misljenje, bolje dobro ocuvana polovna brand name stolica koja moze da traje decenijama i koja ima vrhunsku ergonomiju nego neke nove kineske stolice koje kao imaju neki kvalitet ali daleko od neke prave ergonomije.
 
Meni nije odgovarala, ali svima ostalima koji su seli u nju kod mene se svidela. Na kraju sam je se otarasio.

Glavni problem za mene je bio taj sto je dosta duboka, a realno, nema nikakvo podupiranje za lumbalni deo, iako je kao nesto malo zaobljena u tom delu. A nije mi odgovarao ni ugao naslona, koji je fiksan. Sve u svemu, u njoj su me ledja bolela vise nego u bilo kojoj drugoj stolici ikada, ali to je slucaj samo za mene. Nekoliko ljudi slicne visine je jos sedelo u njoj dovoljno dugo, i nista im nije bilo, nego su je cak hvalili.


Inace, u Metrou je nepunih 10.000 dinara do ponoci.



edit: e da, na kutiji, ili negde u deklaraciji je pisalo da je od prave koze, koliko se secam, sto ne pise na svim Sigma stolicama iz te klase, tako da mozda i nije laz, ko zna. Tesko mi je da to procenim, ali i ako je imitacija, pristojno su izimitirali.
 
Poslednja izmena:
I mene je zanimala ta stolica...koliko je visoka? Gde dođe onaj najviši deo koji je izbočen?
 
Imas dimenzije na ovom linku koji je postavio M_M, pa mozes da izracunas i visinu samog naslona, ali najbolje da probas stolicu, jer i od tvoje visine i "stila sedenja" zavisi gde ce ti doci taj ispupceni deo.

Ali, ako mislis u smislu naslona za glavu za normalno sedenje, tesko da ce ti to mnogo znaciti. Jedino za klackanje.
 
Nakon isprobavanja desetina radnih stolica/fotelja po raznoraznim radnjama (Metro, FormaIdeale, Jysk,...), na kraju sam se odlučio za ovu (danas bilo još dodatnih 10% popusta pa me došla oko 13k - malo više nego što sam planirao da se ispružim ali dobro):

http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-stakroge-vest-koza-braon

Prvi utisci, jako udobna sa dobrom lumbalnom potporom, sedalni deo nije predugačak pa je pogodan i za ljude umerene visine, deluje stabilno, solidno i čvrsto.

Bilo je i jeftinijih, ali mi nisu bile po meri, ili predugačak sedalni deo, ili nedovoljna potpora za lumbalni deo, ili jednostavno neudobna, ili deluje nestabilno i nedovoljno čvrsto ili su bile preskupe...

Ova mi nekako ispadne odličan kompromis tj. kupovina. Koliko će se pokazati dogovečna, to ćemo tek da vidimo...

Ali definitivno nikako ne savetujem kupovinu stolice/fotelje na neviđeno ma kako izgledala na slikama. Jednostavno mora da se sedne tj. proba i tačka.
 

Prilozi

  • 60580.jpg
    60580.jpg
    9.8 KB · Pregleda: 167
Nije je bilo u Jysk-u u kojem sam ja bio. Inače po dimenziji sedalnog dela, rekao bih da bi za mene bila preduboka, pogodna prvenstveno za više osobe rekao bih.

A zvezda metalna ili plastična, u realnosti nema velike razlike ako je plastika kvalitetna (ne uvija se) i po dimenzijama urađena kako treba.

Najvažniji je čini mi se ustvari sveukupni osećaj u stolici, jer od toga zavisi da li će boleti kičma i ramena posle dužeg sedenja ili ne... Džaba ako je kvalitetno urađena a nije savršeno udobna. Dakle prvo proba, proba i proba, a tek onda poređenje metal-plastika, materijal, cena i ostalo...
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li je neko naručivao Herman Miller Aeron refurbished stolice iz UK? Otprilike cela akcija sa fully adjustable stolicom i lumbar supportom može da ispadne oko 450 evra. Ono što me zapravo najviše kopka jeste to da li je user friendly za sklapanje (korisnici Aerona plz dajte info) i na kraju krajeva, da li možda postoji neka bolja kombinacija za nabavku Aerona, pošto mi stvarno ne pada napamet da dam 130 hiljada dinara ovim lihvarima iz Nitee. Hvala unapred na odgovoru.
 
Interesuje me da li je neko naručivao Herman Miller Aeron refurbished stolice iz UK? Otprilike cela akcija sa fully adjustable stolicom i lumbar supportom može da ispadne oko 450 evra. Ono što me zapravo najviše kopka jeste to da li je user friendly za sklapanje (korisnici Aerona plz dajte info) i na kraju krajeva, da li možda postoji neka bolja kombinacija za nabavku Aerona, pošto mi stvarno ne pada napamet da dam 130 hiljada dinara ovim lihvarima iz Nitee. Hvala unapred na odgovoru.
Gde si to našao? Može neki link?
 
Interesuje me da li je neko naručivao Herman Miller Aeron refurbished stolice iz UK? Otprilike cela akcija sa fully adjustable stolicom i lumbar supportom može da ispadne oko 450 evra. Ono što me zapravo najviše kopka jeste to da li je user friendly za sklapanje (korisnici Aerona plz dajte info) i na kraju krajeva, da li možda postoji neka bolja kombinacija za nabavku Aerona, pošto mi stvarno ne pada napamet da dam 130 hiljada dinara ovim lihvarima iz Nitee. Hvala unapred na odgovoru.
Prvo moram da ti kazem da ovi iz Nitea-e uopste nisu lihvari cak su povoljniji od mnogih evropskih zemalja i nov Aeron u Srbiji nije 130.000 dinara vec oko 1.200 evra i to sa popustom na akciji. Npr u Hrvatskoj koja je u EU kostaju mnogo vise:
Lauranet Regularna cena 15.933 kuna (2.088 evra) a cena na akciji 14.625 kuna (1.917 evra)
Audion hr regularna cena 15.300 kuna (2.126 evra) a na akciji 11800 kuna (1.640 evra).
Ista firma prodaje i polovne (rabljene) Aerone i oni kostaju 1.598 evra a sada na akciji 1.110 evra i to bez Posture Fit podrske za ledja.
E sad ako neko misli da moze da prodje sa 450 evra taj se mnogo zaracunao. Dalje veoma je nezgodna za transport i ne znam kakva je za sklapanje/rasklapanje posto Aeroni fabricki dolaze u velikoj kutiji skroz sklopljeni. Onda ne znam da li neko salje za Srbiju, kolika ce biti velicina paketa i koliko ce kostati sama postarina a tek kad dodju drugovi carinici pa kad udare carinu i PDV to ima na kraju da izadje Boga oca.
Iskreno ja sam isto tako nesto slicno planirao ali da mi dovezu rodjaci iz inostranstva (tacnije iz Belgije) ali na kraju je takva kombinacija otpala zato sto su stolice preskupe i zato sto je veliki rizik. Do kraja godine bi trebalo da kupim Aeron iz inostranstva za 600-650 evra od jednog lika pa cu napisati utiske a odakle sta i kako on nabavlja stvarno nemam pojma.
Inace ni meni ne pada na pamet da kupujem novu u Nitei ali stvarno ne mogu nista da im prigovorim sto se tice cene, znajuci kakve su visoke cene u Evropi oni su stvarno veoma povoljni. To sto Aeroni mnogo vise kostaju u Evropi nego u Americi, skoro pa duplo tu nema kome da se zalimo, kome se ne svidja neka ide u Ameriku pa neka kupi. Sto se tice Nitee ostalo mi se nista ne svidja kod njih, udjem u onu njihovu poslovnu zgradu gde im je prodavnica oni mi na ulazu odmah traze da ostavim licnu kartu zbog identifikacije i daju mi neku karticu i sa njom otvaram sva vrata i liftove kao da sam dosao iz Al Kaide pa da se ne raznesem sa bombom. One prodavacice pricaju kao da su pale sa Marsa pa sve na nekom nivou i neka snobovska atmosfera, ma bezi moje oci vise nece da ih vide.
 
Prvo moram da ti kazem da ovi iz Nitea-e uopste nisu lihvari cak su povoljniji od mnogih evropskih zemalja i nov Aeron u Srbiji nije 130.000 dinara vec oko 1.200 evra i to sa popustom na akciji. Npr u Hrvatskoj koja je u EU kostaju mnogo vise:
Lauranet Regularna cena 15.933 kuna (2.088 evra) a cena na akciji 14.625 kuna (1.917 evra)
Audion hr regularna cena 15.300 kuna (2.126 evra) a na akciji 11800 kuna (1.640 evra).
Ista firma prodaje i polovne (rabljene) Aerone i oni kostaju 1.598 evra a sada na akciji 1.110 evra i to bez Posture Fit podrske za ledja.
E sad ako neko misli da moze da prodje sa 450 evra taj se mnogo zaracunao. Dalje veoma je nezgodna za transport i ne znam kakva je za sklapanje/rasklapanje posto Aeroni fabricki dolaze u velikoj kutiji skroz sklopljeni. Onda ne znam da li neko salje za Srbiju, kolika ce biti velicina paketa i koliko ce kostati sama postarina a tek kad dodju drugovi carinici pa kad udare carinu i PDV to ima na kraju da izadje Boga oca.
Iskreno ja sam isto tako nesto slicno planirao ali da mi dovezu rodjaci iz inostranstva (tacnije iz Belgije) ali na kraju je takva kombinacija otpala zato sto su stolice preskupe i zato sto je veliki rizik. Do kraja godine bi trebalo da kupim Aeron iz inostranstva za 600-650 evra od jednog lika pa cu napisati utiske a odakle sta i kako on nabavlja stvarno nemam pojma.
Inace ni meni ne pada na pamet da kupujem novu u Nitei ali stvarno ne mogu nista da im prigovorim sto se tice cene, znajuci kakve su visoke cene u Evropi oni su stvarno veoma povoljni. To sto Aeroni mnogo vise kostaju u Evropi nego u Americi, skoro pa duplo tu nema kome da se zalimo, kome se ne svidja neka ide u Ameriku pa neka kupi. Sto se tice Nitee ostalo mi se nista ne svidja kod njih, udjem u onu njihovu poslovnu zgradu gde im je prodavnica oni mi na ulazu odmah traze da ostavim licnu kartu zbog identifikacije i daju mi neku karticu i sa njom otvaram sva vrata i liftove kao da sam dosao iz Al Kaide pa da se ne raznesem sa bombom. One prodavacice pricaju kao da su pale sa Marsa pa sve na nekom nivou i neka snobovska atmosfera, ma bezi moje oci vise nece da ih vide.
Ja sam prošao bez davanja lične karte, ali stvarno je odbijajući taj princip sa karticama za posetioce i preterivanje u nekim security varijantama. No, hajde možda je ipak više ciljna grupa korporativna pa im i nije interesantno da ljudi masovno šetkaju kroz radnju. Na radnicu i nemam zamerki, ok smo popričali, isprobao par modela (Mirra mi baš i nije ostavila neki utisak). Možda se vratim po Sedus Quarterback, deluje solidno a ne moram baš bubreg da dam u zamenu :).
 
Pozdrav svima,
iz Beograda sam, imam 120 kg, visok sam 193 cm, i provodim za kompjuterom oko 8 sati dnevno.

Zanima me dal' ima radnih stolica za ovu moju kilažu, dakle da im je nosivost do 130 kg, a da cena ne prelazi 120-130 evra?

Vrlo dobro znam da je ovo praktično nemoguća misija jer sam već gledao cene al' rek'o možda sam neki sajt i omašio. Hvala unapred na svakoj informaciji. :)
 
Poslednja izmena:
@ abraxas365
Samo ces baciti pare (poput mene), nema nista vredno pomena u tom cenovnom rangu za tvoje potrebe. Mozda nesto polovno uspe da se nadje.
 
Ima li neko iskustva sa Wagner stolicama? Astra office ih prodaje. Nisu baš jeftine ali po karakteristikama deluju zanimljivo, a nikako da stignem do salona da pogledam.
 
Pozdrav svima! Prelistao sam ovu temu godinu dana unazad i obisao 7-8 salona namestaja, ali jos uvek nisam pronasao neku pristojnu stolicu/fotelju. Nazalost, nisam u stanju da izdvojim puno novca, pa me zanima koje su po vasem misljenju najbolje stolice u cenovnom rangu od 100e do 120e i sta mislite o ovoj stolici http://www.emu.rs/proizvodi/kancela...-fotelje/kancelarijska-fotelja-a197a01-detail Unapred zahvalan! Svaki savet i predlog je dobrodosao.
 
Nazad
Vrh Dno