Šta je novo?

Dobre radne stolice

danas sam slucajno video na niteinom sajtu da imaju popust 70%, pozvah da pitam za herman miller mira 2 (posto je ona za malo krupnije ljude idealna) I na snizenju je 690e + pdv ako nekog zanima . to je skrzo dobra cena s'obzirom da su oko 1k e+pdv bile pre nekog vremena .
 
Drugari, da li moze preporuka za radnu stolicu za programera(8-9h za kompom) u cenovnom rangu oko 250-300 evra?

Bitno mi je da neka ozbiljna firma to prodaje (ako se nesto pokvari da moze da se servisira) i recimo podesavanje dubine sedista (posto sam 195 cm visok).

I jedno pitanje: u cemu je razlika izmedju sinhro i asinhro mehanizma?.

Unapred hvala na savetima!
 
Ja imam dosta slicnu, naravno crnu, solidan je kvalitet, ali treba biti svestan da to nije radna stolica, vec kancelarijska fotelja. Dobra je nosivost, ne moras da brines da li ce da se slomi, ali nije za sedenje ispred kompa po ceo dan.
 
To je direktorska stolica, za zavaliti se, i za znojenja guzova :D Radne stolice ti guraju ledja naprijed :)

Ja imam ovako nesto, sta znam nije losa, ali nije ni odlicna...fino se oblikuje prema ledjima, ima nagib nazad ili da se zakljuca, samo jos da je naslon podesiv bolje bi bilo.

http://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/uredska-stolica-dalmose-crna

Ova guma dole dobro dodje za krsta, da se ne savijaju. Ali definitivno nije radna, sve su to kancelarijske stolice. Ledja zabole kako god okrenes :D
 
Poslednja izmena:

Imam slicnu stolicu, kupio sam je pre oko 3 godine. Raspala se posle 2 godine, oko 18.000 sam je bio platio. Nasminkaju je spolja da izgleda vrhunski, a u stvari je djubrex. POsle godinu dana je pocela da skripi, a posle 2 nakon isteka garancije sam morao kod majstora da je nosim, da se vari, jer je ispalo ono leziste pricvrsceno za stolicu. Otkljucao sam stolicu (kliklak mehanizam ili kako se vec zove) kako bih se izvalio, kad ono puce, jedva sam zivu glavu izvukao :D.
 
Gde najjeftinije naci nesto ovakvo?

size_620_300_1392292359137_Wait_H_3_opt.jpg
 
vidjao sam u simpu stolice na slican fazon, za 8-9k dinara
 
o111-v.jpg

Da li je neko imao iskustva sa ovom stolicom?

http://www.astraoffice.com/radne-o111.html
http://www.mdstolice.rs/kancelarijske-stolice.php#!prettyPhoto[gal1]/43/
- 33.840,00 RSD (nama je lik iz MD Design Spine ponudio popust na vise komada dok u Astra Office nisu)
- Maksimalna nosivost 130kg
- Garancija 2 godine
- materijal za sedalni deo i za glavu, mi bi uzeli neki stof umesto koze (eko koze) prvenstveno zbog letnjeg perioda
- zvezda i centralni deo na zvezdi, drzac naslona za ruke, veza izmedju sedalnog dela i ledjnog naslona i drzac naslona za glavu su od metala (na starim stolicama meni je najcesce pucao naslon za ruke i u retkim situacijama nosaci za tockice iako imam 120kg)
- mreza na ledjnom naslonu deluje obecavajuce
- naslon za ruke se podesava, mislim, u 7 razlicitih polozaja
- nagib stolice moze da se zakoci u specificnom polozaju
- astra office, ako sam dobro razumeo ima svoje stolice ali ima i uvozne. Konkretno ova je uvoz iz Malezije (ali deluje prilicno kvalitetno)
- lik iz MD Design Spine kaze da ovaj model prodaju preko 5 godina i da nisu imali reklamacija konkretno za ovaj model
- takodje, lik iz MD Design Spine kaze da su najcesce reklamacije, na ostale stolice koje su iz Malezije (takodje i Astra Office njihovi modeli), na vezu izmedju sedalnog i ledjnog dela jer je od plastike (pride su deklarisane na 90kg)
- u MD Design Spine takodje nude presvlacenje stolice nakon nekog vremena za ~1500-2000 RSD (svake godine mozete da promenite boju :D); Takodje imaju neki od stofova koje je kao plastificiran, pa je poprilicno otporan na fleke (ako se prospe nesto) i/ili na habanje.
- rade dostavu na teritoriji Beograda
- Servis je obezbedjen i van garantnog roka

Planiramo da obnovimo stolice u kancelariji i resili smo umesto fotelja da uzmemo radnu stolicu. Juce smo obisli skoro sve dostupne radnje u BG, i izbor je pao na ovu gore. Nas nekoliko je testiralo stolice i svima je ova zapala za oko.

Takodje, da li neko ima pristojnu alternativu? Radna stolica (ne fotelja), budzet maks. 35k dinara, vezivni i noseci delovi da su metalni, materijal sve samo da nije koza i/ili eko koza. Lokacija Beograd (pozeljna dostava/montaza).
 
Poslednja izmena:
@Jet Set Willy Nisam siguran da li si vec pazario fotelju/stolicu, ali fotelju nismo probali, ali ovu stolicu jesmo: http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/241 Nama nije legla (imaj na umu da smo svi visoki ljudi i svi preko 90kg). Tako da je najbolje da odes i da probas.

U EMU nama je bila najudobnija ova: http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/211 (ako hoces naslon za glavu pogledaj CM-F85A, mada smo skontali da ce naslon za glavu u vecini slucajeva biti neiskoriscen)

Takodje, u EMU smo isli najvise zbog ove: http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/238 ali se ispostavilo da je manje udobna nego model gore (takodje ledjni deo uvek seta - nagib se fiksira ali plastika seta to im je feature :) ali se to nama nije svidelo).

Takodje imaj na umu da je vecina modela u EMU iz Malezije (ili tako nesto). Takodje u EMU je trenutno poprilicna guzva sa narudbinama, pa stolicu/fotelju mozes da ocekujes tek posle srpske Nove godine (ako do sada vec nisi nabavio).
 
Da li je neko imao iskustva sa ovom stolicom?

Pozdrav,

U firmi u kojoj radim svi imamo ove stolice. Ako dobro vidim to je taj model, bukvalno sve moze da se podesava.
Stolica je toliko udobna da sam se razmazio, cim sednem na neku "obicnu" stolicu posle pola sata mi je neudobno, dok na ovoj sedim po 7,5 sati recimo i ne osetim.
Jedino je naslov za glavu i sedalni deo presvucen nekom cvrstom tkaninom, a ne kozom.

Sve u svemu, odlicne stolice.
 
^Au, taman sam se zaintrigirao posle tvog komentara, a onda kliknem na linkove i vidim na sta lici stolica...
 
@blastoise Hvala puno. Sutra/prekosutra idem sa ostatkom tima da detaljno isprobaju pa verovatno svi uzimamo ovaj model. I mi cemo uzeti neki stof umesto koze (onaj kao "plastificirani" sto sam pomenuo tj. to je neka svila pomesana sa jos nekom tkaninom).

@Jericho Meni vizuelni izgled nije toliko bitan. Juce smo probali bas dosta stolica i ova je jedna od udobnijih (tipa u TOP 3) u tom cenovnom rangu. Da li mozes da preporucis neki bolji model, jos udobniji i kvalitetniji model u tom cenovnom rangu (kriterijum sam naveo u postu gore)?
 
@SPooky Man
Nema na cemu.

@Jericho
pa stooo? :D

Na stolici se podesava naslon (gore-dole), na tom naslonu se podesava potpora za kicmu, podesava se visina naslona za ruku + napred i nazad neka opcija, naslon moze da se ukoci u udobnu poziciju. I sedalni deo je jednostavno udoban, mozda se tako ne cini ali ja posle citavog dana provedenog na stolici kao da nisam ni sedeo.
 
Ne mogu da preporucim nista bolje, sva moja iskustva sa stolicama su gomila manjih i vecih razocaranja :D Slazem se da ne bi trebalo da estetika igra veliku ulogu, ali ovo je bas napadno ruzno.
 
Ili odes kod pandura i zamolis da ti slome kicmu na brzinu umesto da se mucis mesecima da je slomis sam na stolici
 
vec sam ovde pisao o astra stolicama, pa koga zanima neka potrazi. koga mrzi da trazi samo jedna rec - djubre.
 
@Punkass Nasao sam samo ova 2 komentara u ovoj temi:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...za-kompjuter&p=3375389&viewfull=1#post3375389
http://forum.benchmark.rs/showthrea...za-kompjuter&p=3375546&viewfull=1#post3375546

Mozes li da obrazlozis sta se tacno "raspalo"? Da li je u pitanju plastika ili metal, posebno veza izmedju sedalnog dela i naslona (to sto se raspalo)? Da li imas manje kila nego sto je maksimalna nosivost stolice? Da li je stolica bila udobna (koristio si je 2 godine pre nego sto se raspala)? Da li je taj model jos uvek aktuelan (voleo bih da vidim konstrukciju)?


O111.jpgo111-l.jpg

Gledam ovaj model sto planiramo da uzmemo i jedino sto mi je nekako logicno da moze da se raspadne su stof i tockici, eventualno nasloni za ruke ako se izivljavam :) (a i jedno i drugo moze da se zameni i nakon garantnog roga) :/
 
licila je na sliku koju si postavio uz poruku.
imam, imao sam izmedju 90 i 95 kila zavisno od sezone.
pukao je metalni deo "na ledjima".
noname.jpeg
 
Cekaj, ako je Astra proizvodjac stolice, jesi li probao da pozoves da pitas da li imaju ovaj deo za zamenu?
 
@Punkass Hvala puno. Ja sam u fazonu neka izdrzi 2 godine, pa posle cemo da menjamo delove ili stolicu. :)

Tockici i stof sigurno mogu da se zamene a danas cu bas pitati za ostale delove da li nabavaljaju i koliko se ceka pa javljam. Takodje Astra ima i svoje i malezijske modele.
 
@jericho. nekoliko puta sam pokusao da se dogovorim oko zamene, slanja delova i slicno, medjutim odustao sam jer su bili neverovatno neposlovni
 
Iz aviona se vidi koliki je krs ta stolica. Jedino ako imas 40kg, onda moze da posluzi.
 
Nazad
Vrh Dno