Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nisam imao predstavu da su dobre stolice toliko skupe.
Ima li neka alternativa za 150-200e koju vredi uzeti u razmatranje? Nisam pretezak (75-80), ne bih nikakvu kozu ni sl. gluposti, samo da je udobna, dobra za kicmu, i udobna.
 
Nisam ni ja pretezak (85) ali alternativu takvu nasao nisam. Najjeftinije sto sam nasao da je ok je min 300-400-500 nazalost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je to manje vise isto s.....
Svaka tebi cast - vidi se da joj je ergonomija na nivou - pogotovo je lepo oblikovana kod lumbalnog dela. [emoji23]



Sent from my iPhone using Tapatalk
Osećam sarkazam...

Stolica ima dva dodatka - jedan služi kao naslon za vrat/glavu, a drugi za lumbalni deo.

0dd1f0e7707ceb4484fa6299ebd81ffe.jpg


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ne bih da raspravljam ali je to mnogo smesno - pogledaj samo ergonomske stolice i ako mozes sedi u njih malo duze pa ces razumeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ove stolice su odlične kopije Recaro, Sparco modela koje se koriste u automboilima, sem dobrog izgleda nemaju veze sa udobnoscu.
 
Jel ste ih probali? Pitam jer mi malo nije logično da su neudobne, nekako mi gejmeri vaze za najlenjije ljude koji dosta provedu sedeci, stoga kontam da bi trebalo da se prave da budu udobne. Gledao sam na netu recenzije nekih gejmerskih fotelja, neke bas hvale, ove skuplje.
 
Koristio sam običnu stolicu godinama. Nisam mogao da povežem više od 2 sata rada a da ne ustanem i odmorim 10-ak minuta. Toliko je bila neudobna da bih se sav ukočio - od nogu, preko zadnjice, do kičme.

Pre par meseci sam konačno skupio bolju stolicu (gore navedenu), i lagano vezujem 10+ sati rada u njoj, uz jednu do dve pauze (pa čak ni one nisu zbog neudobnosti stolice, već, naravno, ustajem zbog cirkulacije).

Toliko o neudobnosti iste...


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Jel ste ih probali? Pitam jer mi malo nije logično da su neudobne, nekako mi gejmeri vaze za najlenjije ljude koji dosta provedu sedeci, stoga kontam da bi trebalo da se prave da budu udobne. Gledao sam na netu recenzije nekih gejmerskih fotelja, neke bas hvale, ove skuplje.

Gejmeri ne kucaju na tastaturi i cesto ces bas videti gamere (gledaj po fotkama pro-ova, dece u igraonicama, ili jednostavno bilo koga koga poznajes) naslonjene uz naslon stolice, vec se svi saviju unapred. Drugi tip gamera (koji koriste kontrolere) se zavale unazad - sto ti opet ne odgovara jer zavaljen u nazad nikako ne mozes lepo kucati i koristiti misa, sem ako su ti u krilu. Postoji razlog zasto se neke stolice klasifikuju kao radne i ergonomske i zasto toliko kostaju - veruj mi da ih ljudi ne kupuju zbog cene ili izgleda (iako izgled moze da utice koju konkretno stolicu od boljih ce uzeti).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemaju svi para za Herman miller i slicne "prave" stolice, pa u nedostatku i ove gejmerske sasvim dobro dodju ;)
Ja "vozim" GT Omega Racing XL i sasvim je ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno sedeo sam u gejmerskima i nisam video razliku u odnosu na one sto su u jysk kineske od 25k otrpilike sto cesto budu u pola cene - isti kvalitet, ista udobnost. Kopije Aerona vec imaju da se uzmu za 30k, a za 40k vec ima solidnih stolica da biras, tako da pored toga ne vidim logiku dati 200+ eura za nesto sto je za klasu ili dve ispod po kvalitetu i ko zna koliko klasa ispod po udobnosti pogotovo za godinu dve kada propadne to punjenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
"Sedeo u gejmerskim..."
Dobro, znaci vozio si punto, znas kako izgleda kad se vozis u ferariju. To je ta paralela.
Poenta, nisu sve gejming stolice iste, ni u dizajnu ni u kvalitetu, a bogme ni po udobnosti.
Ps. Evo pogledao sam sta se nudi u yisku, i "smesno" je blaga rec.
Ni jedna od onih stolica nije ni za q.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poenta je da kada posle ergonomske stolice sednes u nesto za krivljenje kicme da to prepoznas istog trena - dakle obrnuta logika - vozio sam ferarija, pa kad vozim punta mogu da primetim da je krs naspram ferarija, s' tim da su ovi ferariji 20-40% skuplji. Da li bi ti kupio punta ili bi doplatio 20-40% za ferarija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije prirodno sedeti 10h u bilo čemu. To je prva stvar sa kojom se morate izboriti.
Ako imaš polovan ferari za 2k € rado ću se odreći punta
:)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ove stolice su odlične kopije Recaro, Sparco modela koje se koriste u automboilima, sem dobrog izgleda nemaju veze sa udobnoscu.

Samo vizuelno, sve ostalo nema veze jedno s drugim. Ako govorimo o pravim recaro sedistima, ne onim kopijama kojih ponegde ima.
 
za 550e u nitei ima herman miller mirra 2 ...a vi dajte 400e na ta "Djubrad"
 
Nije prirodno sedeti 10h u bilo čemu. To je prva stvar sa kojom se morate izboriti.
Ako imaš polovan ferari za 2k € rado ću se odreći punta
:)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Poenta je da kupovinom te stolice platis skoro ferarija a dobijes punta [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve shto je "kozhno" je meni uzhas. Vi kako hocjete.
imate u iris mega neke kineske gaming stolice za 150e...a nisu "skajchina" nego mesh.
 
A da se napravi nova tema gamerske stolice posto nemaju nikakve veze sa pravim radnim - ni po udobnosti ni po kvalitetu? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel neko popravljao staru radnu stolicu? Ja npr imam http://www.kancelarijskimaterijal.rs/radna-fotelja-5950-1060.html#/36-tapacirung-koza_eko_koza ovakvu, samo mi malo sedište drugačije izgleda ali to je to.
Koristim je bar 7-8 godina i stvarno me odlično služi, uklapa se estetski u ostatak sobe, udobna je, odgovara mi što je nizak naslon i generalno uliva poverenje. Dakle sa mnogo aspekata mi stvarno odgovara. Problem je što se eko koža raspala na ćoškovima naslona i sedišta i polako počinje i sundjer da se dezintegriše, ali što se tiče točkića, mehanizma za dizanje, tiltovanje i tako to, sve je savršeno. Gledao sam cene novih i nekako mi se ne daje 20+ hiljada za istu, pogotovo što bih opet dobio eko kožu koja je možda i najveća mana stolice. Više od toga trenutno ne bih ni dao, a isto ne bih da kupujem neku mačku u džaku za stotinjak eur, a kako nekoliko stotina trenutno ne mogu da odvojim, pala mi je na pamet opcija da nađem nekog da mi promeni punjenje i ponovo tapacira kombinacijom eko kože pozadi i mikrofibera na sedalnom delu i naslonu. Verujem da to ni u ludilu ne bi trebalo da bude preko 100e, jedino je pitanje gde to kvalitetno uraditi. Pa ako ima neko neku preporuku...
 
Poslednja izmena:
Imamo li temu za stolove?
Hocu da obnovim radni sto pa bih sam dizajnirao, ali nikako da nadjem konacne informacije o dimenzijama. Svuda je lako pronaci informaciju o potrebnoj visini za ruke na stolu i tako dalje. Ono sto mene pre zanima je kako to uklopiti sa fiokom za tastaturu. Ako stavim fioku na visinu od 72cm, posle visine ploca i mesta za ruke, radna ploca je na preko 80cm. To bi se onda koristilo za pisanje, crtkanje i neke hobi sitnice. Da li uopste ici na fioku ili ne. Nije da mi fali prostora na stolu tako da to ne bi bio razlog. Jedino zbog prave visine.
Ima li neko iskustva ili predloge?
 
Kupis lepo plastificirani ili hromirani metalni podsklop sa 600 ili 800 mm dubinom i sirinom spojnih greda od 1000mm pa na vise. Kupis okantovani univer po zelji o eto super stabilnog stola koji je otvoren jer ti je racunar ispod istog provetren sa svih strana. Fioku naknadno nadogradis ispod ploce

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ma nije problem u dizajnu nego u dimenzijama.
 
lično, mrzim fioke za tastature, šta će ti kad već imaš prostora? Nisam vidio ni 1 ozbiljan sto sa fijokicom
 
tako nesto i ja razmisljam, ali ta visina me bas muci. Dodatni problem sa fiokom je sto su ti ruke u stolu ako je fioka zatvorena ili si predaleko od monitora ako je fioka otvorena (pricam za sto od 80cm).
 
Ma nije problem u dizajnu nego u dimenzijama.
Pa ja ti predlog bas i dadoh. Standard za visinu radnog stola je 75cm. Ovaj podsklop ima visinu od 72cm. Sa mdf-om ili ivericom od 18mm izadje na 74cm. Kasnije uvek mozes da dodas ispod diskretnu tanju fijoku.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno