Šta je novo?

Dobre radne stolice

Sta je nesto sto najbolje moze da se uzme do 150e i do 200e?
Kvalitet, udobnost
 
Ja ti ne preporucujem ni jednu ni drugu. Osim sto izgledaju zanimljivo nemaju ni trunke kvaliteta. Emmezetina je toliko plasticna da se klati na sve strane a na toj drugoj ti pucaju nasloni na rukama u najavi kad se najmanje budes nadao, pogotovu ako imas 80+ kg. Eko koza na emmezetinoj je grozna odmah da ti kazem. Kvalitet je u rangu stolice od 7-8K bukvalno. Moja se uzasno ofucala, naslon sam popravljao a eko koza mi se guli ko da je gubu dobila. I ja polako merkam nesto za sebe ali pristojne stolice za pristojne pare nema ni u najavi :S:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ja ti ne preporucujem ni jednu ni drugu. Osim sto izgledaju zanimljivo nemaju ni trunke kvaliteta. Emmezetina je toliko plasticna da se klati na sve strane a na toj drugoj ti pucaju nasloni na rukama u najavi kad se najmanje budes nadao, pogotovu ako imas 80+ kg. Eko koza na emmezetinoj je grozna odmah da ti kazem. Kvalitet je u rangu stolice od 7-8K bukvalno. Moja se uzasno ofucala, naslon sam popravljao a eko koza mi se guli ko da je gubu dobila. I ja polako merkam nesto za sebe ali pristojne stolice za pristojne pare nema ni u najavi :S:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Prelisto sam skoro sve strane teme i koliko vidim treba najmanje 300 ******* za dobru stolicu, ali to mi bas puno. Nesto moram uzet, stara mi je propala, guzica me boli
od nje
 
Uzmi druze ovo gore ako ti se svidja,meni je nebulozno davati 500 i jace evra za stolicu,koliko sam ukapirao ovde se sve ispod toga smatra smecem,postali smo mnogo razmazeni ljudi daju se po 1000 evra za stolice u kojoj ces da sedis i klikces mišem,ljudi ceo dan drze motiku u rukama pa im nista ne fali,nece ni tebi ako budes sedeo u stolici od 150 evra.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nije istina - ima dobrih radnih stolica i za 300-400 vec. I obrati paznju da je ovo tema sa nazivom dobre radne stolice. Dakle to su stolice u kojima ce ljudi sedeti i raditi satima i svako ko zeli da sacuva kicmu ce pored vezbi uzeti i ok stolicu, ali mislim da je sama tvoja definicija "sedis i klikces misem" sve objasnila :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pogledaj u firmi artinvest

http://www.artinvesthome.com/konferencijske-fotelje

http://www.artinvesthome.com/kancelarijske-stolice

Ja sam kod njih kupio stolicu pre tri god.Platio je stotinak eura i solidno se pokazala.Ja imam 70 kg.Za sada drzi kao i prvog dana.Ja zadovoljan.
Mozda mozes naci nesto sto bi tebi odgovaralo.Imaju dosta radnji gde se prodaje njihova roba pa baci pogled.
 
Onda je mozda vreme da imamo temu best buy radne stolice ili tako nesto. Vecina nema i ne pada im na pamet da daju tolike pare na stolicu jer imaju prece stvari.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Slazem se. +1

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bojke, podatak o kg govori o kvalitetu stolice :) Svaka će za to biti dobra. Već preko 85kg kreće igranka. Ovi s 90kg razvale svaku tu "jeftiniju" do 200e.
Meni je svaka stolica ko nova i posle godina korišćenja... Samo sam prešao na mrežastu podlogu umesto kožne.
Dok se nije otvorila Emmezzezas.rs bile su neke odlične s cenom od 14-15k. Sad mi je žao što ih nisam uzeo za više kolega. Ali i one se daju raskantati kad ih koriste ovi sa blizu 100kg :)
 
+1
Meni stolice u principu traju jer sam ispod 80kg ali drugar kad mi dodje i nasloni se 2 naslona mi je polomio. Jednostavno plastikaneri ne mogu da izdrze malo ozbiljnije kilaze, pritom uopate ne mislim na debele ljude vec samo na krupnije. Sada je vecina stolica samo lepa na oko a cena im nije naivna, cak je i varljiva. Ljudi misle da je dobra zbog izgleda i cene ali to je sve iluzija.
Ja cak i ako nadjem neku stolicu koje bi mi zavrsila posao budem odbijen kvalitetom one eko koze. Na kraju cu kupiti sebi neki materijal i platiti nekoga da mi sasije da izgleda isto.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Bojke, podatak o kg govori o kvalitetu stolice :) Svaka će za to biti dobra. Već preko 85kg kreće igranka. Ovi s 90kg razvale svaku tu "jeftiniju" do 200e.

Evo meni posle par godina (100kg) pocela da skripi fotelja slicna onoj crnoj sa prvog artinvest linka (verovatno je malo bolja od te sa slike), metalno skripanje koje ne uspevam da lociram. Skripi kad ustajem, tj. guram naslon ledjima. Zna li neko sta tacno tu skripi i moze li se podmazati?
 
Podmazes je tako sto uzmes 400 eur i kupis drugu...
Salu na stranu, imam jednu slicnu stolicu u kuci, i isto tako skripi posto je drugar od 100kg ili nesto manje seo na nju i jednom se nagnuo u nazad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima, ajd' da napisem i svoje iskustvo... Ovu temu sam u vise navrata iscitavao u nadi da ce se nesto promeniti kroz par meseci, godinu dana... I svaki put ista prica, iste stolice se vrte, koje bih ja rado kupio ali nemam oko 1000e za aeron ili mirra-u 2... Na kraju sam razmisljao i o vitri headline, cak i o polovnim modelima koji se mogu naci kod nas, ali uvek je kes bio problem. Na zalost, iskustva sa ovim stolicama nemam, u par navrata sam planirao da zaredjam redom po Bg-u i isprobavam ali se tu uvek nesto isprecilo... Pre nekih mesec dana sam u gledanju nekih review-a po youtube-u naleteo na ikea-in model markus, kao neki kompromis. Stolicu sam nasao na kp polovnu, mada zaista jako malo koriscenu, za 10 hiljada i uzeo manje vise na slepo... Samo sam isprobao da li je sve ispravno i da li mi koliko toliko odgovara na prvo sedanje...

U proseku dnevno provodim oko 10 sati sedeci, vec nekih 10 godina. Sada imam oko 110kg, visok 184... Pre ovoga sedeo na giroflex modelu(visitor chair), koji generalno odgovara svima u kancelariji, sem meni, posto mi prekida krvotok u nogama. Pored ove giroflex je bilo jos krs koznih i kancelarijskih fotelja, daktilo stolica i slicnih...

Markus je prilicno basic stolica, dizanje/spustanje, tilt sa zakljucavanjem i kontrolom otpora, koji u mom slucaju i ne sluzi svrsi... Malo laksim osobama radi posao... Lumbar support postoji, meni bi iskreno znacio da moze da se podesava posto mi ovo nije dovoljno... I to je to... :D Ono sto uliva iole poverenja u ovu stolicu je 10 godina garancije. Mislim da je ogranicena na 110kg ali su sedali ljudi sa 130kg i nije se cula... Dosta je siroka, pa nece biti problema sto se tice sirine zadnjice... :p

Ne znam sta bih jos dodao, sem da se nadam da sam nekome malo pomogao, ko je kao i ja trazio nesto do 200e(s'tim sto sam na kraju prosao i ispod 100 :D )...
Kod Madjara izadje oko 20k nova, i za taj novac mislim da je bolji izbor od od svega sto se za taj novac moze naci kod nas, pogotovu gaming fotelja...
 
Uzmi druze ovo gore ako ti se svidja,meni je nebulozno davati 500 i jace evra za stolicu,koliko sam ukapirao ovde se sve ispod toga smatra smecem,postali smo mnogo razmazeni ljudi daju se po 1000 evra za stolice u kojoj ces da sedis i klikces mišem,ljudi ceo dan drze motiku u rukama pa im nista ne fali,nece ni tebi ako budes sedeo u stolici od 150 evra.

višečasovno sedenje i kliktanje mišem je jedna od najnezdravijih (ako ne i najnezdravija) navika koju imamo i koja nam krivi i oštećuje stub organizma - kičmu, razara nam telo i narušava zdravlje. celodnevno držanje motike u rukama je fizička aktivnost koja gradi telo i zateže mišiće. te dve (ne)aktivnosti nikako nisu za poređenje.

ako tebi tvoja kičma znači toliko da njoj planiraš da uštediš koji euro, samo napred :)
 
Pošto se obično priča o nekim ultra sega-mega foteljama, ajde da promenimo malo temu...

Postoje li isto tako neke udobne radne stolice kod kojih može da se rotira gornji deo a da nisu na točkiće i da ne koštaju baš 100€ i jače? Za 100kg težine, hvala unapred :)
 
trazis nesto udobno i kvalitetno, imas 100 kg, al ne bi bas ni "cak" 100 eura da potrosis? Pa srecno! :d
 
Pa za kvalitet tih stolica od 100e jeste previse. Ako ne verujes kupi pa probaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
А и неки људи који овде препоручују искључиво скупе столице изгледа да мисле да су се куповином скупе и супер удобне столице од 500еур решили проблема са седењем и кичмом.
То је небулоза чиста... кичми није добро када седи, организму није добро када је непокретан и ту ниједна столица не може ништа да промени, ни она од 3000еур.
Када се већ седи дуго у столици, да је боље седети у скупљој, анатомској столици, то јесте тачно.... али немојмо се заваравати, то помаже тек за неколико процената.

А ко нема велике паре за столицу, ја бих још једном дао препоруку за једну сасвим солидну која кошта ~ 100еур, већ сам писао о њој. http://www.matis.rs/kancelarijske_stolice/kancelarijska_fotelja_rj7307-10723
Еко кожа је, али ево прегурах љето са њом... стварно се леђа и дупе не зноје много од ње.... скроз минимално, и то ако седите дуго без минута устајања.
 
кичми није добро када седи, организму није добро када је непокретан и ту ниједна столица не може ништа да промени, ни она од 3000еур.
Када се већ седи дуго у столици, да је боље седети у скупљој, анатомској столици, то јесте тачно.... али немојмо се заваравати, то помаже тек за неколико процената.
potpisujem. moja firma se naplaćala preskupih stolica, a mene leđa i dalje *ebu. najbolje je praviti duže pauze na svakih par sati sedenja (znam da glupo zvuči, ali tako je).
 
čekaj, sad je kao 100 kila previše?

previse je ako ocekujes dobru stolicu, a i 100 eura ti je previse, pa trazis neku znatno jeftiniju.
Da bude jasno - i ja imam okruglo 100kg, ali zaista ne ocekujem bilo sta da valja za 50-80e.
Isto kao da ocekujes dobro auto za max 500e, ili izlazak u dobar restoran za dvije osobe za max 5e, i slicno...
 
Ne znam ko je rekao da ce stolica da resi probleme sa kicmom ili spreci. Ako se dobro secam nedavno sam napisao da pored stalnog ustajanja i razgibavanja treba i dobra stolica. Ako izostane bilo koji od ta 2 dela eto problema. Naravno i kreveti igraju tu ulogu, ali to vec nije za ovu temu, isto kao sto prica o razgibavanju nije za ovu temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam sedeo par minuta u njoj. Deluje cvrsto izradjena, ali je mesh osetno tvrdji nego na Mirra, Mirra 2, Aeron i Ergohuman modelima... Ne znam da li vremenom omeksa i koliko je udobno. Variram izmedju 85kg i 90kg, a visok sam oko 185 cm za referencu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je kolega dao preporuku za nju. Koristi je vec par godina i pun je reci hvale. Sedeo je na njoj na prethodnom poslu i posle je uzeo i za kod kuce. Pre ovoga sam bio resen (na osnovu komentara na forumu ali i sam sam razgledao) da uzmem oklahomu. Sad vec imam dilemu.
 
http://www.emu.rs/proizvod/kancelarijska-fotelja-a230a01/

Vec sam kacio ovu stolicu pre godinu-dve. Nisam mislio da je uzmem tada, ali je u nedostatku dobre alternative ipak uzeh i za sada totalno zadovoljan. Proslo ipak malo jace od dve godine kada malo bolje razmislim. Meni odgovara dobra podrska za ledja, a materijal se odrzao dobro za sada. Reparat koze. Kao nova, manje-vise. A na njoj je skakalo redovno u patikama derle od 5 godina (besniemotikon) . Zamerka ide za to sto nije necujna u ljuljanju i sto nema zakljucavanje u trenutnoj poziciji. Inace, za te pare, odlicna stolica.
 
Evo pukla jos jedna stolica, malo je falilo da je olupam od zidove.
Resih da uzmem nesto kvalitetnije ovaj put, izbor sam na kraju suzio na:
Ergohuman 65k iliti oko 530e.
Steelcase please 660e plus naslon za ruke koji je sigurno oko 50e, znaci 710e.
Steelcase Think+naslon 710e.

Da li je neko koristio ili jos bolje ima neku od navedenih stolica pa da mi prenese utiske. Nemam probleme sa kicmom i slicno uzimam jer ne zelim da imam :) Imam 105kg i visok sam 190cm i kako sam video ljudi se zale na ergohuman da je lumbalni deo los, a rukohvati jos vise.To nista ne mora da znaci posto su to razmazena americka deca koja bi za 600$ HM ali ja bih da proverim za svaki slucaj :)
 
Ja sam u aprilu sedeo 2 dana po 4-5 sati na Ergohuman stolici i evo pisao sam u ovom postu utiske. Sve u svemu naslon za ledja po meni katastrofa. Rukonasloni su bili odlicni, doduse kada gledam slike po internetu vidim tri vrste rukonaslona na Ergohuman stolicama, ako su u pitanju kao na ovoj slici uoste mi se ne svidjaju, dok imas i ovakve i cini mi se da se ovakve stolice prodaju u Srbiji dok sam ja sedeo na Ergohuman koja je imala ovakve rukonaslone, mislim da je ovo najnovija verzija tako mi je bar rekao ovaj drug sto sam bio kod njega. Opet kazem to su utisci od 2 dana sedenja za jedan vikend kada sam bio kod druga u Beogradu koji ima Ergohuman a sto se tice trajnosti verujem da je Ergohuman dosta izdrzljiva stolica. Meni licno Ergohuman mi nekako nije legla zbog naslona za ledja, gledajuci po internetu mislim da je Nefil stolica najbolje odradjena od svih stolica iz te "Ergohuman familije".

A nisi razmisljao da za te pare kupis neku Herman Miller stolicu, imas u ponudi na sajtovima za prodaju da kupis odlicnu polovnu Aeron stolicu ili novu/polovnu Mirra ili Mirra2 stolicu? Naravno nikako neces da pogresis ni ako uzmes Steelcase.
 
Definitivno sam odustao od Ergohumana. Da,jesam razmisljao o Milleru ali sam sve vreme mislio da su one 2k+ kod nas. Medjutim Nitea mi je dala ponudu za mirru 2 sa svim dodacima za 850e, sto je realno po meni ok za stolicu sa 12 godina garancije :) Idem u cetvrtak da je probam takodje i jos neke modele od steelcase-a kada sam vec u Beogradu, pa cu videti sa kojom cu da se vratim kuci :)
 
Nazad
Vrh Dno