Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pogledao sam prethodnih par stranica ali se prica vrti oko ne eko kozu, ne stolice ispod 600e i sl, meni malo vise od toga auto kosta a ne stolica pa me zanima sta najbolje mogu da uzmem za nekih 100e~ ?
 
Naravno, nemam ja previse problema sa osjetljivoscu, naviknem se, ali mislim nesto kvalitetnije da se nece raspasti posle mjesec dana sjedjenja, a sve ove sto vidim u formu, emezetu, jysk su iste, isti mehanizam itd pa ne znam sta mi ej najbolje, trenutno sjedim na plasticnoj stolici za bastu pa mi hitno treba nesto novo.
 
Sa garancijom može da bude problem jer na stolicama uglavnom puca plastika pa mogu da se vade na nepravilno korišćenje. Ja sam ratovao sa jednim prodavcem zbog platičnih rukonaslona na foteljama koji drže celu stolicu i koji pucaju često kada se neko sa preko 90 kila uvali. Tvrdio je da sam seo na rukonaslon... pored ogromne fotelje, ja bi sa mojih 98 kila i skoro 2m da sednem na ,,udobni" rukonaslon... Dobio sam nove, ali su i oni ubrzo popucali. Za ovo je lek jedino metalan rukonaslon, idealno cela konstrukcija.
 
Pogledao sam prethodnih par stranica ali se prica vrti oko ne eko kozu, ne stolice ispod 600e i sl, meni malo vise od toga auto kosta a ne stolica pa me zanima sta najbolje mogu da uzmem za nekih 100e~ ?
+1
 
Ja sam odustao od tih 100€ stolica. Dve su se raspale, valjda od moje tezine od 105kg i "nemirnog" sedenja, a treca je pocela da se klacka levo-desno,nema sanse da je dovedem u red,iako je svaka deklarisana za 100kg+
Povrh svega,nikako da nadjem neku koja ce mi spreciti bolove u ledjima. Ne znam ni da li postoji takva stolica. Moja preporuka je ustedeti,sacekati pa uzeti neku kvalitetniju tj.skuplju.
 
Meni su kičma i leđa toliko kriva da nijedna stolica više nije udobna. Najbolje bi bilo da stojim dok radim (i da se vežem za neki stub).
 
Evo,posle par godina,ne znam tacno,ode i ova moja fotelja.
Procitao sam bas dosta strana,na ovoj temi,i na kraju,kao i obicno,ne znam sta da uzmem.
Da li se isplati dati 30.000,i uzeti ovu CM-F85(A ili B),ili da uzimam nesto drugo.
Ovo je maksimum,koji bi dao.
Dnevno provedem, 4-5 h,za racunarom,ne vise od toga.
Vec duze vreme osecam bol,u donjem delu ledja,i sve mi vise smeta.
Ova,koju sam dosad imao,je ona,klasicna,sa eko-kozom,iz Metro-a.
Razmisljao sam i onim ''gaming'',vidim da ima neka Arozzi,na KP.
Nisam pametan,a bas mi je hitno.
Stta uzeti?
 
Na poslu imam CM-F85 sa headrest varijantom. OK su stolice. Mada ... Posle duzeg vremena provedenog u istoj postaje blago nelagodno zbog tvrdoce platna. Opet ... Ovo je problem samo prvih ~5-6 meseci a onda platno (mrezica) malo popusti , tj olabavi se ... Jos jedna mana koju sam primetio je da "gaslift" odnosno "gore-dole" varijanta , popusti i krece sama da te "spusta" posle izvesnog vremena ... Doduse ... Radim u IT-u , te ja , kao i kolege sa kojima radim (identicni problemi) imamo 100+ kila ... Da budem iskren verovatno za do ~90kg je stolica bez gore navedenih problema.

Sa druge strane vezano za Arozzi -> i ja se dvoumim.

Ako ti je ista pomoci -> https://www.youtube.com/watch?v=Ao4P9XKfEFU

Lep review iste
 
Ma, gledao sam i ja, razne opise, pomenutog Arozzi-ja.
Ali, sto vise gledam, manje znam.
Trenutno sam 87-88 kg, ali se nadam, da cu do leta, da spustim tu kilazu, na nekih 81-82 kg, tako da, nisam bas ni pretezak. Kazem, ne sedim po ceo dan, posto mi to nije radno mesto,a opet, ne bih bas da tek tako bacim 250 e.
I, jos jedno pitanje?
Kakva je zvezda, na ovim CM-F85, metalna, ili plasticna?
 
Poslednja izmena:
Na CM-F85 samo na naslonima za ruke ima plastike dok je ostalo sve od metala. Ja sam koristio 4-5 meseca i pre oko godinu dana sam je prodao zato sto je meni bila katastrofa zbog tvrdoce mrezice prvo na sedalnom delu a posle mesec dana i na naslonu za ledja, ergonomija jedna velika NULA. Zbog metalne konstrukcije izgleda da je bas trajna ali ostalo je katastrofa. Ovo je samo moje misljenje dok pre nego sto sam je kupio sve zivo sam procitao na netu sto je pisalo o CM-F85A/B i bar 90% korisnika ne da su bili zadovoljni nego su bili prezadovoljni.
 
Uh, pretpostavljam da je tvrda, mada, nikada nisam sedeo, na takvim stolicama.
Do sada su sve bile, ove direktorske, i tu mi problem pravi, ta mekoca, sedalnog dela, i naslon, za ledja, nekako mi je daleko.
Desavalo mi se, da nekada, posle par sati, neprekidnog sedenja , jedva napravim par koraka, koliko su me ledja bolela. Sada, kada je skroz otisla, nemam izbora, mora se kupiti druga, ali koja, to je pitanje.
 
A sto ne eko koza? Ja imam obicnu od eko koze od 60-70e i jedini problem mi je nedostatak kocnica na tockovima. Da imam kocnice mogao bi da stavim kutiju pod stopala i onda bi bilo top.
A bolovi su od atrofije ledjnih misica, vise setnje i treninga = manje bolova
 
Ma necu vise Eko kozu.
Leti sam non - stop,''upaljen''.
Ustanes mokar sa stolice.
Sto se tice setnje, ne vredi. Dosta vremena, zbog posla, provedem u vozilu, posle toga kuca, malo dete... I, na kraju, jako malo vremena ostane, za bilo sta, mada, ako ovaj mi band, dobro meri, dnevno sam u proseku, na oko 6.000 koraka.
 
Uh, pretpostavljam da je tvrda, mada, nikada nisam sedeo, na takvim stolicama.
Do sada su sve bile, ove direktorske, i tu mi problem pravi, ta mekoca, sedalnog dela, i naslon, za ledja, nekako mi je daleko.
Desavalo mi se, da nekada, posle par sati, neprekidnog sedenja , jedva napravim par koraka, koliko su me ledja bolela. Sada, kada je skroz otisla, nemam izbora, mora se kupiti druga, ali koja, to je pitanje.
Ja ne razumem ove koji proizvode radne stolice (izmedju ostalih i taj Arozzi) gde prikazuju te stolice kako u njima mozes odlicno da se zavalis i ljuljas ili cak i legnes pa se ispruzis malo i tako taj fenseraj. Cemu sve to? O Boze... Radna stolica je radna stolica dakle sluzi za rad a ne stolica za odmor i opustanje i lezanje, svako ko sedi po nekoliko sati bi trebalo bar na svakih sat vremena ne da se ispruzi i legne nego obavezno da ustane i proseta, razgiba se malo i to je ono sto minimalno mozete da uradite za sebe. A dobra radna stolica kao sto rece Bogdan Kecman na drugom forumu a preneo je iskustva za Aeron da kada iz Aerona ustanes posle 10 sati sedenja imas osecaj kao da si malopre seo, da te nista ne boli a narocito ledja, da te noge "slusaju", da ti d*pe nije mokro a ledja oznojena itd... Nazalost takve stolice kostaju mada tebi posto ne provodis dosta vremena sedeci ispred kompjutera se bas i ne isplati takva investicija ali bilo kakva investicija u kicmu je svakako odlicna investicija.
 
Poslednja izmena:
Da, toliko vremena ne provodim, kazem, par sati dnevno, nekada ni ne sednem, zavisi.
Znam za HM, ali to sebi ne mogu da priustim. Zato sam se zaleteo, na ovu kinesku, kao kopiju, mada, i ona ne kosta bas malo.
Cak bi pre isao i na neki stof, samo ne eko koza.
 
Sad sam nasao na oglasima stolicu Okamura Contessa. Ja mislim da u Srbiji nema ovlascenog uvoznika za Okamura stolice (proizvodjac iz Japana) ali neki lik iz Beograda prodaje za 200 evra. Stolica na izgled i nije bas u nekom perfektnom stanju narocito nasloni za ruke ali svakako bih uzeo u razmatranje ako nista drugo bar ta stolica sigurno ima 100x bolju ergonomiju od CM-F85.
http://www.kupujemprodajem.com/Radna-stolica-Contessa-29903733-oglas.htm

Pratio sam malo oglase i u Srbiji su mogle npr da se kupe malo koriscene Steelcase Amia stolice za 400 evra ili mnogo koriscene Aeron stolice ali ipak u relativno dobrom stanju za oko 400 evra ili HM Mirra skoro nova za bese 300-400 evra, od pocetka godine sam video da je imao da se kupi Aeron star 2 godine za 750 evra a Aeron star 4 godine za 650 evra tako da i ne mora da se da vise od 1.000 evra za dobru stolicu a imajte na umu da bi te polovne dobre stolice trajale 5 puta duze nego ovi kineski plasticni krsevi. Naravno ko je u mogucnosti najbolje je da kupi novu od ovlascenog dilera ali uvek preporucujem bolje kupiti dobru polovnu brand name stolicu nego novu kinesku. Ali dize mi se kosa na glavi kada citam ovde kako ljudi kupuju telefone od 600 evra, televizore od 1.000 evra dijagonale metar i po, smart, 3D jer zaboga to je "must have" (pitam se samo kako su bez toga preziveli zivot do pre 5-6 godina kada tako nesto nije ni postojalo) a sede za kompjuterom 10 sati dnevno u stolici iz FormaIdeale ili JYSK-a od 50-80 evra i to na popustu.
 
Poslednja izmena:
E,krastavac,na kraju cu uzeti kuhinjsku stolicu,i sedi,ko te pita.
I ovo,sto mislim da dam,uzeo bih,preko racuna.
Svestan sam da ova kineska imajako malo,dodirnih tacaka,sa HM stolicama,ali sam mislio,da su barem za toliko,koliko kostaju,bolje od ovih Metro,JYSK...fotelja.
Bas ne znam sta da radim.
 
Idi do emu-a i tako nekih pa probaj stolice u tom cenovnom rangu i resen problem :)

Doduse ... Radim u IT-u , te ja , kao i kolege sa kojima radim (identicni problemi) imamo 100+ kila ...
Meni je zanimljivo sto ovde u NS ja nisam video IT-evca od 100kg koji je nizi od 2m, svi koji su oko 180 su kilaze 70-85kg, cak ima sada mnogo vise jako mrsavih IT-evaca :)
Inace, po onome sto sam ja citao 100+ kg mi deluje da omeksa 85a, jer su se uvek vise bunili ljudi od 70-80kg da je pretvrda i da ne mogu da se naviknu...
 
Ja sam kupio u EMU u oktobru 2014. godine i moja je bila skoro cela metalna samo rukonasoni su bili od kombinacije metala, plastike i nekog gumiranog materijala. Zvezda je bila metalna, a ovi okviri od sedalnog i ledjnog dela su isto bili od metala i to sastavljeni od dve metalne sipke kroz koju prolazi mrezica. Mislim da je sama stolica bila teska preko 30kg.
 
Ja sam kupio u EMU u oktobru 2014. godine i moja je bila skoro cela metalna samo rukonasoni su bili od kombinacije metala, plastike i nekog gumiranog materijala. Zvezda je bila metalna, a ovi okviri od sedalnog i ledjnog dela su isto bili od metala i to sastavljeni od dve metalne sipke kroz koju prolazi mrezica. Mislim da je sama stolica bila teska preko 30kg.

Sedim na istoj upravo , sve je plastika sem onog sto sam naveo. Na sajtu takodje na slici se vidi da je plastika.
 
Nazad
Vrh Dno