Šta je novo?

Dobre radne stolice

I meni mislim da je rekla nizu cenu licno, od ove koja je stigla kao zvanicna ponuda.
Inace, editovao sam gornju poruku.


Btw, probao sam u medjuvremenu one najskuplje malezijsko-kineske modele, sta li su. Nista to meni nema smisla. A verujte da nisam snob, vec bas obrnuto, da se vec dugo prenemazem jer se jevrejisem i tesko mi ide u glavu moram da platim stolicu 700 evra sa pdvom, jer je to samo jbna stolica, i mislim da je dranje.

Znaci, ona O141 WAU kineska stolica, koja kao izgleda kao neka svemirska, i zbog koje sam i otisao u salon, sece butine meni koji ne znam da li imam i 80 kilograma. Isprobao sam i sve druge najskuplje te kineze koje su imali, i otisao bukvalno odmah do delighta jos jednom da vidim please na kratko, znaci, nije ni 20 minuta proslo. Znaci, to stvarno nema veze jedno sa drugim, i oni kinezi stvarno izgleda da veze nemaju sa ergonomijom, ili ne znam sta je u pitanju. Ali kada poredim tu O141 WAU i ovu please, pa to bukvalno nije ni priblizno.
 
Poslednja izmena:
Vuna je 95% i jos nesto 5%. Dobijas garanciju 5 godina. Kvadrat ih radi, danska firma cini mi se moj model je remix by kvadrat 08

Navikli smo da dajemo po 100-200€ i sada kada treba vise postaje problem, nije ni neni bilo lako da se oprostim od 1000€ ali gledam to da ulazem u sebe. Komp mi ovakav realno ne treba s obzirom da igram samo wow, pa sam dao gdne pare za njega, a za godinu dana nece ni upola vredeti :) Monitor i tastatura i mis mi kostaju kao stolica, tako sam i presekao, a trebalo mi je oko nedelju dana, mozda i vise :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, zanimala bi me ako moze neka preporuka za stolice od 300-400 evra, takodje i neke radnje u Beogradu gde bi one mogle da se vide/probaju.
Bio sam i u Home Center i u Emceti i jos ponegde i izbor me nije bas odusevio.
Ako postoji neki online sajt gde porucujete da su cene jeftinije, i to bi bilo ok.
Uglavnom, tek skoro sam poceo da istrazujem, a treba mi malo kvalitetnija stolica za po 10ak sati sedenja dnevno, pa i vise, tezina nije faktor, imam nekih 70~ kg.
 
Od kako sam pisao u ovoj temi kao da je ova moja trenutna stolica skontala da hocu da je menjam, evo vec 3 dana ne mogu da se namestim. Ko ce docekati sajam :)

Uzecu Please sa vunom, 4d, i naslonom za glavu. Ima li jos sta od tih dodataka da je korisno?
 
Nemoj da poručuješ bez da probaš a otidji u Antares salon ako si iz BG pa probaj šta sve imaju.
Jysk, Forma Ideale i slično zaobidji.
 
Od kako sam pisao u ovoj temi kao da je ova moja trenutna stolica skontala da hocu da je menjam, evo vec 3 dana ne mogu da se namestim. Ko ce docekati sajam :)

Uzecu Please sa vunom, 4d, i naslonom za glavu. Ima li jos sta od tih dodataka da je korisno?

Sajam je za 10ak dana, ali mislim da ti za steelcase to nista ne znaci, ako si vec definitivno odlucio.

4d je tu najkorisniji dodatak. Za vunu pojma nemam, tj. gledao sam tamo onu knjigu sa materijalima, i mogao sam da gledam do sutra, nista mi to ne znaci.

Sto se tice naslona za glavu, on je stvarno smesno skup za takvo jedno gov**ce (tipa oko 10.000+ dinara sa pdvom). Nije beskoristan, jer Please ima taj mehanizam pogodan za istezanje - zavaljivanjem u stolicu, gde se naslon za glavu koristi, ali sto se sedenja tice, meh, ne verujem da mnogo ljudi sedi sa tako zabacenom glavom. Izlozeni model ima naslon za glavu, pa proceni da li ti treba.

Ostali dodaci su uglavnom estetski. Tipa bela konstrukcija umesto crne i metalna baza umesto plasticne (neko bi rekao da to nije estetski dodatak, ali obzirom na garanciju, cini mi se da jeste).

Ali, ako sam ja dobro shvatio, ti nisi ni probao tu stolicu? Nemoj odlucivati napamet. Meni najvise odgovara od svih stolica koje sam probao (gesture nisam ni probao, jer znam da je ne bih platio), ali ti svakako isprobaj i druge, a ne samo steelcase.


Evo npr ona O141 WAU stolica. Ona ima dosta zanimljiv mehanizam + moze da se uzme bela bez doplate, ima mrezu, alu bazu... Meni ona nikako ne odgovara jer na kraju sedista ispod mreze ima neku popunu koja mi pritiska noge odozdo. Ali treba probati tu stolicu, jer ako nekome odgovara ta kineska luda ergonomija, ta stolica bi bila odlicna kupovina. Tu nema ovih folirantskih gluposti, plati bazu, plati naslon, plati belo, nego sve vec ima za pare koje su duplo manje od osnovne please verzije.

E sad, to sto je ispalo da je meni ta stolica u praksi g***o od kera, ne mora da bude presudno, jer nekome mozda odgovara (mehanizam je solidno napredan, podesavanja iznad proseka, mnogo "dodatne opreme" u osnovnoj ceni, sve u svemu, ako nekome odgovara, ta stolica vredi svoje pare. Jedino sto bas i ne znam kome moze da odgovara kada meni steze noge, a nemam ni 80kg, ali opet mi nije ni jasno da takvu glupost naprave da svima steze noge. Sve u svemu, zasto da se ne proba, to je sustina...)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice vune, nije neka doplata, a meni je npr daleko prijatnija plus ne mozes da se upalis na njoj, tj nije sintetika neka. Meni moja samo sto nije stigla :) Jedva cekam :D
 
Ja imam 185 i 105kg ako je tebe "zuljala" sta li ce onda meni da radi :)

Necu kineza sigurno da je i 3 puta jeftiniji. Necu ni kupiti stolicu bez probanja, oticicu sad jedan da za BG kod njih i u Niteu pa cu da probam sve. Razmisljam se i o HM Embody, izgleda mi totalno ludo.

Ljudi da vidite vi kako ja sedim na ovoj mojoj stolici, prosle godine sam je preradio, novo punjenje u skaj, i vec je u stanju raspada, u Ikei uzeta za 100e. Ja svako vece kad ustanem iz nje, bilo leto ili zima meni dupe mokro. Ja sam u njoj u stvari uvek u maximalno zabacenom polozaju i podvucen ispod stola koliko je moguce, tako da vise lezim nego da sedim, ali me u zadnjih 3-4 meseca bas ledja muce zbog toga, verovatno da nisam naleteo na ovu temu ne bih ni razmisljao o stolici jos neko vreme, ali stvarno moram...
 
Hehe, prve dve stolice za koje sam se ja na internetu "uhvatio" od tih brendiranih su bas Please i Embody. Valjda je to fora, ako nije svemirska, onda nije stolica.

Please je nekako klasika, i ne verujem da je moguce da neko kaze da je krs. Ima toliko onih podesavanja i sva su logicna, tako da ako bi neko kupovao i napamet tesko da bi se mnogo prevario. Ali da moze da se nadje nesto sto nekom pojedincu vise odgovara, sigurno moze.

Inace, nemoj da te tamo odgovaraju prodavci od please, posto izgleda da imaju taj trip. Ja stvarno ne kapiram sta je tu fora da oni kazu nesto na fazon...please je kao osnovna ili pocetna stolica, tako nesto. A think je kao neka napredna i misli umesto tebe. Ma nemoj bre da me zaj...

Ja bolji i logicniji mehanizam od please nisam video, i meni to deluje vrlo napredno, bez obzira na to od kada postoji.
 
Stigla beba, sve sto imam da kazem je da ne zalim ni dinara :D


92bde8e5ccfba720a9ea4993b7d03135.jpg


a6e1f6d3c7563f6e0f804ceeef3f540f.jpg


12eb5e60a0c90677d4cf452179c9dadf.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potrebna neka zver od stolice, da mi bude udobno tokom zime i dugih gaming sesija na mom racunaru. :D

Salu na stranu, sta ima kod nas da se uzme za pristojan novac.. Ide i sajam namestaja, pa moze da se naleti na nesto, neki popust i slicno.

Neko nesto uzimao u skorije vreme, ima pozitivna iskustva tokom duzeg perioda sa nekim modelom koji i danas postoji u prodaji, neka pise, razmotricemo.
 
Poslednja izmena:
Price kruze da ako si tezak (~100+) moras juriti ili skupu stolicu, ili ako neces da placas toliko, onda neku jednostavnije konstrukcije.

Ako nisi mnogo tezak, onda mozes da se okusas i sa ergo kinezima. Mislim, mozes i ovako i onako, ali sto si tezi to je veca sansa da ce te nesto zuljati, i da nece dugo izdrzati.


Ja sam vec napisao komentar o tim kinezima koje sam probao u astra office u yubc. Ona sa najinteresantnijim mehanizmom me je zuljala, a ovih par preostalih mi nisu bile nista posebno, tj mislim da ne vrede tih 300-350 evra koliko kostaju.

Inace, pisalo se sve. Za kineze mozes da probas u radnjama: astra, antares, emu... (ja sam bio bas odavno u emu, kada sam kupovao prethodnu stolicu, i tamo su imali tada neku zanimljivu jako udobnu belu/bezh fotelju, ali osim toga, nista posebno. Imali su i onu jako popularnu tzv. kopiju aerona, ali se meni nikako nije svidela.
Astra, malo veci izbog ovih ergo kineza, ali rekoh vec kakvih. I u Antaresu nikada nisam ni bio.)


Za skupe: nitea, delight
 
Pa pazi, nisam debeo ni tezak, haha, visina tu oko 190, tezina trenutno 89, ali tu je oko 85 uglavnom, ugojio sam se trenutno.
 
Pa mora da postoji sredstvo ili uredjaj na paru neki koji moze to lepo da ocisti. Hteo sam ja skroz crnu, ali su ovu vec imali na stanju, a ima sve osim naslona za glavu koji mi ne treba, pa sam uzeo nju, videcemo kako ce biti. Najvise me strah macke da ne krene da ostri kandze na stolici :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je to stolica i koliko para?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Osim Antares salona i te Nitee koja vidim da se spominje, je l postoji jos neko mesto koje je vredno paznje u Bg ili su ta dva sasvim dovoljna?

Pritom, kad bi neko mogao ukratko da kaze, koje su to stolice koje se generalno smatraju dobrim a u nizim cenovnim rangovima? Npr, vidim da se Aeron spominje kao najbolja stolica, ali je oko 1200e, pa u rangu 600-700e Mirra 2 itd. Je l ima neka ispod 500 ? Zelim prosto da znam sta da gledam, sa cime da uporedjujem itd.

Takodje, odakle ih porucujete ili ih uzimate u salonima?

Pokusavam da istrazim sve to sto bolje pre sajma, i da uzmem neku zadovoljavajucu stolicu. Ledja mi vec osecaju posledice onih jeftinijih, a prosto moram dugo da sedim.
 
Koja je to stolica i koliko para?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Steelcase gesture, oko 1000€



@Milos

Skokni do delight officea probaj steelcase modele, taj HM nije najbolja stolica sigurno, samo je marketing cudo, previse su mi plasticni za te pare. A embody i aeron mi nisu udobni ni priblizno kao gesture.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vazi, znaci Antares, Nitea i Delight.

Ta tvoja stolica deluje kao pravo malo cudo, pogledao sam je malo na YT. Cenis li da vredi ulozeni novac?

I gde si je uzeo? u Delight isto?
 
Iskreno ja jos nemam zamerki i trenutno ne zalim ni dinara. Da, Delight.
 
Drago mi je da cujem, ali bice mi zanimljivo da cujem misljenje i za par nedelja opet.

Ali u svakom slucaju, nadam se da ce ti potrajati, i za vjek i vjekova, :)
a hvala i na preporuci, obici cu bas te radnje sledece nedelje.

I ajde jos jedno pitanjce, da li postoji nesto na sta posebno treba obratiti paznju kod stolica(da ima ili da nema) ili je to vec pitanje licne udobnosti?
 
Veruj mi da se jos odusevljavam, Devojka je mislila da cu na njoj spavati :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
taj HM nije najbolja stolica sigurno, samo je marketing cudo, previse su mi plasticni za te pare.

Taj Herman Miller je sigurno najbolja stolica. Bar takvo misljenje deli vecina ljudi koji su imali prilike da isprobaju i Herman Miller i Steelcase. To sto je tebi bolja Steelcase ne znaci da je tako svima bar ne vecini.
Ja sedim na Aeronu a nikad nisam imao prilike ni da probam ni da sedim duze na Steelcase ali bez obzira na to iako mi Steelcase deluju sasvim obicne ipak ih smatram da su u rangu Herman Millera. Ono sto me odbija kod Steelcasea je zato sto nisu prozracne, mislim da oni u sedalni deo stavljaju nekakvu memorijsku penu a onda koza preko toga ne moze da "dise", batalite me sa tim vunama i ko zna kakvim jos materijalima, prozracno je prozracno, zato Steelcase nikada nisam ni uzimao u razmatranje.
Sto se tice plastike vidim da su Steelcase mnogo vise plasticne, oni cak u osnovnim verzijama stolica imaju i zvezdu koja je plasticna ali to nikako ne znaci da nisu kvalitetne i jos manje da utice na ergonomiju.

Koliko kosta Gesture, 1000 evra sa ili bez PDV-a?
 
Posto si upucen onda si sigurno video koliko je ljudi sa aeron preslo na gesture ili leap iz razloga sto im pucaju delovi a Hm nece da resava garanciju. Ali da, ukusi su razliciti, ja sam prvobitno i hteo da uzmem Hm, razmisljao i onom aeronu iz oglasa, to mi je bilo i jeftinije resenje, ali mnoge stvari su me odbile nazalost.

1000€ je sa pdvom i carinom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi put cujem da na Herman Miller pucaju delovi a kamoli da nece da resavaju garanciju.
Inace i Herman Miller i Steelcase daju specificnu garanciju gde ti kazu da garancija vazi 12 godina za HM odnosno 8 godina za SC u Evropi dok u Americi SC daje 12 godina ali to nije garancija za sve delove vec za HM garanciju neki delovi su 3 godine u garanciji, neki 5 a neki 12 godina. Steelcase daje slicne uslove za jedne delove se dobija 3 godine garancije, za neke 5 i za neke 8 godina. Eto mozda je to u pitanju ali opet naglasavam slicne uslove daje i Herman Miller i Steelcase. Dakle bilo koju stolicu da kupis od ova dve proizvodjaca uslovi su slicni, cak su kod HM bolji.

Ja ne znam sta to moze da pukne na Aeronu, stolica je velikim delom izradjena od metala i teska je kao tuc. Ja pre nego sto sam kupio Aeron (i to polovnu sa oglasa, dakle zapitas se koliko ce trajati kad vec dajem 630 evra) i najvise me je uverio jedan clan sa drugog foruma, on ima 140kg i kupio onu najvecu C velicinu Aerona i za 8 godina je jedino morao da zameni gaslift i to posle 5-6 godina kada je istekla garancija na gaslift pa je morao da doplati 50 evra inace sve ostalo kao novo a opet napominjem radi se o coveku od 140kg. Kad ga vec spominjem putuje dosta po svetu i radio u raznim kancelarijama velikih IT firmi tako da je probao dosta stolica koje su oni obezbedili svojim zaposlenima dok u Americi cini mi se u Bostonu nedelju dana nije sedeo u Aeronu i sta mislis zbog cega je odmah posle toga sebi kupio Aeron za kucnu varijantu i to 2008-e u Srbiji morao da iskesira 1.700 evra, dal' zbog toga sto je "marketing cudo" kao sto si ti napisao ili mozda kako on kaze sedi u Aeronu 12 sati i kad ustane kao da je malopre seo.

Da se Aeron smatra najboljom smatra se vec dugi niz godina, bar od strane IT-evaca. Ukusi su razliciti ali ovo sto sam napisao u prethodnoj recenici je cinjenica.
Opet kazem mene Steelcase dosta odbija zbog sedista koje nije prozracno, dosta mi se svidja ideja na Embody sto je dosta fleksibilna, cak mislim da su dosta stvari prepisali od Steelcase ali sedalni deo je na Embody prozracan. Ja sam jednom seo kada sam isao da probam Aeron i za tih pola minuta se odusevio. Mozda za 10 dana kada bude sajam namestaja odem u Beograd da vidim sta se sada nudi od stolica, taman tamo da probam i Steelcase stolice.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno imamo razlictia misljenja, probao sam par puta hm i meni on ne odgovara i meni deluje klimavo i ne vredi te love, ali to moze da bude do mene. E sad bitan deo, ja se uopste ne znojim, ja za dva sata na treningu jedva da se ispod pazuha oznojim pa mi je taj deo koji je tebi bitan meni nebitan. Ukusi su razliciti treba obe probati pa odluciti, ali meni hm nije legao uopste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steelcase mahom izgledaju obicno (mozda je please pomalo neobican), ali vrlo se tu mislilo na sve.

Ali, sto se tice price o ovim raspravama o cenama, koja koliko vredi ili ne vredi, ponovicu jos jednom ono sto se slabo pominje u ovoj temu jer ima par agresivaca koji umeju da budu neprijatni kada neko to pomene: I hm i sc DERU.
Navodno se za embody doplacuje oko 100e + pdv ako hoces belu plastiku umesto crne, tako da eto, cisto da se zna ko je sampion.

Ali, kinezi nisu naucili da kopiraju kako treba (bar za lakse od 100kg), i moze se ovima da naplate koliko hoce, jer ko hoce pravu ergonomiju nema previse izbora.


Inace, po pitanju pomenutih stolica, meni je zanimljivo da su na aeronu rukonasloni fiksirani za naslon, sto mi se cini prilicno nerazumnim, jer kada je otkocen sinhro, cim se malo naslonis, podize i ruke sa stola onoliko koliko si se zavalio u naslon, kao na onim kineskim foteljcinama, a to meni nema nikakvog smisla. Mnogo mi je smislenije da se pomeraju sa sedalnim delom.

I momku od 140kg mislim da nije crkao samo gas lift, nego da je samo to morao da plati. A mislim da je pisao da je lomio nekoliko stvari, i da su mnogo puta bili kod njega ovi iz nitee, a da su se generalno dobro pokazali kao davalac garancije, osim sto je morao dugo da ceka delove iz SAD.

I jos jedna stvar koja mi na aeronu bode oci: ona lumbalna podrska...ima jedan tip koji je ok, gde ima onaj podesavajuci zavrtanj koji dozvoljava podesavanje cvrstine podrske, ali opcije sa onim kliznim rotirajucim jastucetom, ili sta je vec su skoro pa stap-kanap fora, i nije mi bas realno da to moze da bude savrseno za svakoga (nisam probao). Prosto, ima mnogo smislenijih mehanizama za koje su mnogo vece sanse da ce moci da se nameste po svacijoj meri.

Hocu da kazem da je prilicno hrabra izjava da je to najbolja stolica na svetu...
 
Poslednja izmena:
Bolja je lumbalna podrska na mirra 2 modelu negovna aeronu po meni, ali dzabe kada je mirra pravljena za decu :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno