Šta je novo?

Dobre radne stolice

Hvala puno na opsirnim utiscima. Siguran sam da ce mnogima pomoci u potrazi. :happy:

Pogotovo ti se licnno zahvaljujem sto si mi skrenuo paznju na OKLAHOMA stolicu koju sam eliminisao zbog sedalnog dela jer mi je na slici delovao kao jeftina eco koza, a i nisam primetio da ima metalne rukonaslone i da su samo presvuceni sa plastikom. Mislio sam da su isto plasticni kao i na Omnia stolici. U svakom slucaju sad mi je izbor jednostavaniji i ne moram da lutam po vise radnji. Probacu stolice Oklahoma, Omnia i Boston pa cu prevagati udobnost i osecaj/izgled izdrzljivosti. Omnia stvarno izgleda krhkije. btw podesavanje dubine naslona za glavu bi mi bas odgovaralo jer ja sam vec malo poguren unapred. btw visok sam 183cm i tezak 85kg. :wave:
 
btw podesavanje dubine naslona za glavu bi mi bas odgovaralo jer ja sam vec malo poguren unapred. :

Ima nekog blagog podesavanja ali daleko od toga da to moze da bude dovoljno poput recimo podesavanja dubine naslona kod skupljih modela. Mada u principu ako ti taj vratni deo mnogo povuces napred, opet ces imati taj "pogureni" polozaj vrata i nista nisi dobio. Mislim da je genralno dobro imati potporu da bi naslanjao glavu unazad i tako dodatno korigovao svoje sedenje a i da odmoris vrat u trenucima kada razmisljas ili cekas da se nesto zavrsi na racunaru :)
 
teknoir, svaka čast za trud. Od ovoga komotno može da se napravi neki feature article :)
 
... samo verujte svojim ledjima i onome sto probate...
Istina. Naložili ste me pa sam išao da isprobam i kupim Oklahomu, ali meni najbolje legla neka Marylin od 30kdin.
Sve ostalo mi neudobno (202cm/115kg). Ili oslonci za glavu niski, ili rukohvati previše napred, neke preuske, Ergohuman nešto žulja otpozadi, Oklahomi nikako da namestim onu lumbalnu potporu, kožne presvlake nikako (imam takvu, držim peškir za plažu preko).
Samo mi Marylin udobna i lako podesiva (rukohvati po dubini i visini, blok za nagib, cilindar za visinu i gotovo), ali neubedljivo deluje ona lastiš-mreža za leđa a hteo sam i mrežasti tapacirani deo za sedenje zbog vrućine. Dobro, rezedo boja može da se menja.
Moraću da probam još neke od skupljih, ali morala bi da me raspameti za 1000€... :)
 
@teknoir

Koliku garanciju dobijas na Vitra stolicu?

Mislim da je kod tebe Herman Miller Aeron na nezasluzenom 6. mestu zato sto sa svojih 197cm visine nisi mogao da osetis sve cari te stolice na Size B velicini (ona je za ljude do 185cm visine, sa tvojom visinom od 197cm za tebe je samo Size C), po meni je Aeron najergonomicnija stolica posle HM Embody.
Slazem se sa tobom za Ergohuman da je Ergohuman Lady mnogo bolje ergonomski uradjena, bar mi tako deluje na slikama ali Ergohuman stolica mi nekako nije legla zbog naslona za ledja, gledajuci po internetu mislim da je Nefil stolica najbolje odradjena od svih stolica iz te "Ergohuman familije".
I opet ne mogu da se nacudim sta toliko "magicno" ima u toj Steelcase Leap stolici pa je mnogima broj 1 ili u samom vrhu u izboru za najergonomicniju stolicu, meni izgleda nekako dosta prosto, obicno, nista posebno (ti napisa da je pocetna cena 800 evra + PDV) ali sto vise citam komentare na interentu o njoj uveravaju me u suprotno. Iako nisam sedeo ni na jednoj Steelcase stolici na osnovu iskustva drugih ljudi i na osnovu velicine same kompanije i dostupnih finansijskih sredstva za ulaganje i razvoj definitivno je Steelcase BMW u svetu kancelarijskog namestaja.
E da, HM Mirra i Mirra2 sam probao u Nitei i dosta su dobre stolice ali ono sto meni nikako ne bi odgovaralo sto imaju specificne naslone za ruke koji se spustaju na dole a nisu horizontalni kao kod ostalih stolica i po meni bi takvi nasloni za ruke bili skroz neupotrebljivi.
I jos jednom da ponovim po meni je trenutno Herman Miller Embody broj 1 stolica, isti je dizajner ucestvovao u pravljenju Aeron i Embady stolice a ako jednog dana mozda odlucim da zamenim svoju Aeron stolicu to ce definitivno biti sa Embody stolicom.
 
Poslednja izmena:
@teknoir
Koliku garanciju dobijas na Vitra stolicu?

Garancija je 5 godina.

Mislim da je kod tebe Herman Miller Aeron na nezasluzenom 6. mestu zato sto sa svojih 197cm visine nisi mogao da osetis sve cari te stolice na Size B velicini (ona je za ljude do 185cm visine, sa tvojom visinom od 197cm za tebe je samo Size C), po meni je Aeron najergonomicnija stolica posle HM Embody.

Ja sam gotovo siguran da bi velicina C promenila moj utisak o Aeronu ali jednostavno u ovom trenutku i s obzirom na sav hype koji ima jednostavno nije bilo fer da joj dam bolju poziciju, pogotovu ako se uzime u obzir i cena. Na zalost u ovom trenutku Nitea ima samo B model u salonu. :-(

I opet ne mogu da se nacudim sta toliko "magicno" ima u toj Steelcase Leap stolici pa je mnogima broj 1 ili u samom vrhu u izboru za najergonomicniju stolicu, meni izgleda nekako dosta prosto, obicno, nista posebno (ti napisa da je pocetna cena 800 evra + PDV) ali sto vise citam komentare na interentu o njoj uveravaju me u suprotno.

To je ono sto sam ja u jednom od postova napisao. Nemojte da verujete ocima, verujte ledjima. Ja sam za gomilu stolica mislio da su odlicne na osnovu "linije" i slika ali sam se jako razocarao kada sam ih probao i obrnuto. Stolica koju sam kupio mi nije bila na listi i gospodja Jelena iz salona je morala da me nagovara da je probam s obzirom da mi nije odavala utisak, na osnovu izgleda, da je dovoljno dobra za mene. Ali eto moja ledja su rekla drugacije... :)
Sto se cene tice, ja ne znam do kojih si ti informacija dosao ali ovo je ono sto sam ja dobio na upit iz Delight-a a po konfiguraciji koji sam ja napravio, (hromirana osnova, malo kvalitetnija tkanina u izabranoj boji, 3d rukonaslone sa tockovima za parket), dodante varijante koje sam imao kao opcije u smislu vunene tkanine (ma koliko to cudno zvucalo s obzirom da je vuna u pitanju to je jedan od najboljih materijala kako za "provetravanje," tako i po izdrzljivosti.) i razlika u te dve dodatne "abartovane" kombinacije je bila 250 eura. Sad verovatno ima neka osnovna varijanta koja je jeftinija.
 
Evo i par slicica Vitra Headline koja mi je danas stigla (odnosno to je vec juce).
Prvi utisci su i dalje pozitivni posle vise od 5 sati neprekidnog sedenja.
Mozda bi pozeleo da sedalni deo za nijansu mekaniji ali mozda ce ga moja zadnjica tek "oblikovati" u sledecim danima s obzirom da jos mirise na novo. :)
I pored toga sto je visoka i deluje ogromno zauzima minimalno prostora cak i kada se nalazi u "zavaljenom" polozaju. U odnosu na prethodnu stolicu, (poput vecine vas i ja sam imao neku veliku tapaciranu radnu fotelju, kupljena u salonu namestaja, i to cak mislim da je Forma Ideale...) ova zauzima duplo manje mesta i mnogo se lakse "mimoilazim" sa njom prilikom prolaska i generalno imam vise prostora oko sebe.
Ja jos moram da se resim nekih losih navika koje sam stvorio koristeci prethodne stolice u pogledu sedenja, odnosno tendencije da klizim polako na dole ali koliko vidim i to ce brzo ici :)
Mada je generalno i sam materijal takav, da i pored toga sto ste skoro pa sve vreme zavaljeni, pod uglom od nekih 120-130 stepena i dalje ne klizite na u stolici, bez obzira kakve je vrste tkanina koju nosite.
E da i ono sto je jos ostalo upecatljivo je da rad sa laptopom neizmerno udobniji nego sto je to bilo ranije. Nekako me postavi u polozaj da mi ekran od 15'' nije previse nisko i da ne moram cak ni da ga postavljam na postolje.

Eto toliko za prvi dan. Cim prodje malo duze korisnicko iskustvo, eto mene sa jos jednim "romanom" od recenzije :)

IMG_2479.JPG
IMG_2480.JPG
IMG_2481.JPG
 
Poslednja izmena:
Recenzije su ti dobre, ali fotografisanje ces morati jos puno da vezbas :p
 
Mada i svetlo neko da se upali bi moglo. Zezam se obavezno proveravam tvoj savet za best buy stolicu :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Teknoir, nisi probao steelcase please? Lici pomalo na ovu sa slike, cak mi se please cini i malo kompleksnije u naslonu, a mislim da je dosta jeftinija od leap i gesture koje sam video da si probao.

I btw, koliko si platio stolicu? Citao sam prethodne postove, ali nisam video ni da pominjes please, ni cenu ove tvoje.

Izvinjavam se ako sam sam prevideo.
 
Poslednja izmena:
Isčitah dvadesetak stranica unazad, ali ne uspeh da nađem rešenje mog problema. Koliko sam shvatila ovde je uglavnom muška ekipa od 100+ kg, pa preporuke idu za njih. :D A meni treba radna stolica, za mojih 55 kilograma i potpuni sam amater po ovom pitanju. Ne očekujem vekovima da mi traje jer trenutno mogu da dam oko 100e, pa tražim najbolje moguće držanje kičme iz tog cenovnog ranga. Bila bih vam zahvalna ako neko može da mi kaže je l' ima nešto posebno na šta da obratim pažnju pri kupovini ili još bolje da mi da neku preporuku? :wave:
 
Ljudi cesto traze stolice bas za 100 evra, i pokusavaju da opravdaju sebi kupovinu time sto uzmu neku foteljcinu od vestacke koze koja ima predubok sedalni deo, lomi kicmu, i sokira sto hladnocom, sto znojenjem, u zavisnosti od godisnjeg doba.

I sam sam kupio tu nesrecu, i to sam kao izabrao najbolju od 10ak koje sam probao, i vrlo brzo sam je sklonio u stranu.

Ako nemas budzet za ergonomsku stolicu, preporucujem obicnu daktilografsku. Izgleda socijalno, i jeste socijalna, ali bolja je od tih "koznih" mrcina. Ima i podesavanje ugla naslona, sto uopste nije nevazna stvar i uvek bih pre izabrao to, nego mehanizam za ljuljanje koji imaju fotelje.

Za kvalitet ne moras brinuti, jer tebi treba ozbiljan trud i bastensku stolicu da polomis.
 
+1 probas neku daktilo ili probaj ako mozes recimo pogledaj Nebraska H [neki su hvalili da im je dobra] za ~6.500-8500 zavisi gde. Ja sam u VS u salonu nasao strava udobnu radnu stolicu. Znaci metalna konstrukcija i extra debelo i sa strane tapacirano [eco koza] znaci dupe i noge ti drzi i sa strane i udobno na lednja. Samo sto je manja i nema mehanizam za ljuljanje. al zato bi verovatno trajala vecno. Nikad nigde nisam video takvu stolicu. Znaci kao ona sto ima za kancelarije i cekaonice samo fancy i udobna.

http://www.kancelarijskimaterijal.rs/radna-fotelja-nebraska-h-stolica-kancelarijska-333.html
http://stolicefotelje.rs/radne-stolice/58-radna-stolica-nebraska-h.html
http://stolicefotelje.rs/daktilo-stolice/68-1170-asyn-ergo.html

P.S. Ja sam ipak narucio Oklahoma PDH na slepo jer Omnia nisu imali alu i nije mi se islo za bg samo da probam nju i Boston H jer drugo nista zanimljivo nisam nasao. Inace sam 29k platio Oklahoma PDH preko kliklak sajta za kes. U Antaresu bi bila 33.600. Ne daju popust za kes i daju dal na 3 ili 4 rate [kliklak imas na 12m] Javim utiske posle par dana/nedelja. Za sada prvi minus sto se sedalni deo i ledja ne pomeraju. nekako mi ni tamo ni vamo,kao da bi treba jos mesta za sedenje pozadi i nikako da skontam lumbalni deo kako da podesim visinu i jacinu.
 
Poslednja izmena:
nikako da skontam lumbalni deo kako da podesim visinu i jacinu.
Rekoh, upravo zbog toga sam odustao posle isprobavanja.
Takođe naslon za glavu mi je prenisko (2m) a pomera se samo 2-3cm po visini. Ista Oklahoma bez PDH je nekih 3000 din jeftinija pa bih uzeo nju da mogu da namestim leđa. Ovako mi je Marylin najbolje legla (slična cena, manjak podešavanja, ali meni k'o na oblaku, što neko reče).
 
Isčitah dvadesetak stranica unazad, ali ne uspeh da nađem rešenje mog problema. Koliko sam shvatila ovde je uglavnom muška ekipa od 100+ kg, pa preporuke idu za njih. :D A meni treba radna stolica, za mojih 55 kilograma i potpuni sam amater po ovom pitanju. Ne očekujem vekovima da mi traje jer trenutno mogu da dam oko 100e, pa tražim najbolje moguće držanje kičme iz tog cenovnog ranga. Bila bih vam zahvalna ako neko može da mi kaže je l' ima nešto posebno na šta da obratim pažnju pri kupovini ili još bolje da mi da neku preporuku? :wave:
Ako mozes da probas, probaj ovu stolicu, skoro ista se prodaje u vise radnji spjald-crna. Ranije sam gledao te stolice u JYSK-u i jedino mi je ona ostavila dobar utisak na ledja iako ne deluje ništa specijalno. Možda bih je čak i kupio da nije preniska za mene :).
 
Rekoh, upravo zbog toga sam odustao posle isprobavanja.
Takođe naslon za glavu mi je prenisko (2m) a pomera se samo 2-3cm po visini. Ista Oklahoma bez PDH je nekih 3000 din jeftinija pa bih uzeo nju da mogu da namestim leđa. Ovako mi je Marylin najbolje legla (slična cena, manjak podešavanja, ali meni k'o na oblaku, što neko reče).

Lumbalni deo je pre do toga da nisam navikao, kad ga odpustim na najslabije mi je ok. I odgovara mi skroz dole al nesto mi nije logicno da treba da bude toliko nisko. Sto se naslona za glavu tice znao sam da bez jastuka nece raditi posao ali mi je potreban da kad se uvalim naslonim lepo i glavu. U svakom slucaju nisam imao prevelika ocekivanja tako da sam za sada zadovoljan. Ako potraje 3-5godina super.
 
E hvala vam puno. Te fotelje od eko kože sam i ja eliminisala jer me od njih boli kičma. Nebraska sam probala, ali mislim da je bila M (ako postoji takva), niža je od ove, ali nekako sam "plovila" po njoj, imala sam utisak da ću nakon pola sata sedenja završiti odmaknuta od naslona sa iskrivljenim ledjima ka stolu. Uopšte mi nije palo na pamet da uzmem neku daktilografsku, dobro ste me podsetili. Ove sa udubljenjem na sredini naslona mi se čine kao nešto što bi moglo ok da mi drži ledja.
Otići ću do Emmezete i JYSK-a, da probam još ovu spjald ili ako ništa, da uzmem neku daktilo.
 
Pa ja nisam ni gledao ove Oklahoma - to su ladno kopije Wagner stolica izgleda. Jel im lubalna podrska podesiva? Da li se naslon pomera sa telom kao kod Wagnera (naslon vas prati nekako)?

Oklahoma - http://stolicefotelje.rs/radne-stolice/87-radna-stolica-oklahoma.html
Wagner AluMedic 5 - http://www.wagner.rs/alumedic5.html

radna-stolica-oklahoma.jpg
alumedic5.jpg


---------------

Oklahoma PDH - http://stolicefotelje.rs/radne-stolice/88-radna-stolica-oklahoma-pdh.html
Wagner AluMedic 10 - http://www.wagner.rs/alumedic10.html

radna-stolica-oklahoma-pdh.jpg
alumedic10.jpg
 
Vidim da neki domaci distributeri najavljuju pocetak prodaje raznih "gaming" stolica. Interesuje me kolika je realna razlika izmedju neke stolice od 11-12k din i tih namunjenih? Na zalost nisam imao prilike da sedim i bilo kojoj, pa sam znatizeljan dal je to samo sviranje uz batinu ili se moze osetiti taj konfor i udobnost? I eventualno sta tu treba gledati/koja je preporuka, koji brend/model? Vidim da uglavnom kacite bas kancelarijske stolice a temu o gaming stolicama bas i nisam nasao. Pozdrav
 
Gaming stolice su ti izmisljena sorta stolica da bi se prodavale zbog imena. Poenta stolice je da bude udobna i da budes u pravilnom polozaju u isto vreme. Gaming stolice sve izgledaju kao da su izvadjene iz trkackog automobila, dodaju par sara, a isto (da ne kazem sta) kao kineska kozna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gaming stolice su ti izmisljena sorta stolica da bi se prodavale zbog imena. Poenta stolice je da bude udobna i da budes u pravilnom polozaju u isto vreme. Gaming stolice sve izgledaju kao da su izvadjene iz trkackog automobila, dodaju par sara, a isto (da ne kazem sta) kao kineska kozna...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tako i kontah, ali nikada nisam imao prilike da posadim zadnjicu u jednu od tih pa da kazem vauu al je ovo udobno :)
 
Gaming stolice su ti izmisljena sorta stolica da bi se prodavale zbog imena. Poenta stolice je da bude udobna i da budes u pravilnom polozaju u isto vreme. Gaming stolice sve izgledaju kao da su izvadjene iz trkackog automobila, dodaju par sara, a isto (da ne kazem sta) kao kineska kozna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaming ili ne, ja uživam u o ovome :)

65f76fc59a96fb1211900a34a2475c2a.jpg


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
^ Moze neki info koja je stolica, gde su uzeo, koliko kosta?
Bas dobro izgleda.
 
Ne, ali leti uvek radim u klimatizovanom prostoru.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno