Šta je novo?

Arduino u Srbiji

jox

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2003
Poruke
2,103
Poena
380
Zna li neko gde je moguce kupiti arduino? (uvezenog ili domace proizvodje, sve jedno...)
 
hvala DuleC,

Secam se i ja da sam video Arduino u oglasima, ali je cudno da search foruma za 'arduino' term ne daje taj thread.
 
Nema na čemu. Forum još uvek ne diše punim plućima. Search je skoro neupotrebljiv.
 
Iskreno rečeno očekivao sam da će biti jeftinije!!!
Pojma nemam kako sam naleteo na arduino ali je mnogo dobra stvar :)
Ja sam davno davno baš želeo da kupim easyPIC ploču i igram se malo s mikrokontrolerima,
navuko sam stepmotora i kojekakvih senzora i nikako da nađem vreme da se s tim poigram...
Ipak je to ogromna oblast kojoj treba baš posvetiti dosta vremena da bi došao do WOW rezultata...

A da li kod nas može da se nađe NANO model?:
arduino_nano_3.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam porucio sa sajta elektronika-projekti.com, stiglo je odmah, imaju na lageru, nemaju veliki izbor ali osnovne ploce su tu. Mislim da moze i da se poruci kod njih i nesto sto nije u ponudi.
 
Zvanični distributer bije po ušima sa cenama...
 
Na ebay klonovi za 3-5$ kolko hocete.

Kod nas na kupujem prodajem sve 3x cene.

Inace klon je potpuno isti ko original samo ne dajete donaciju za razvoj .
 
Kod nekih klonova je potrebno jednokratno instalirati i ch340 drajvere. Razlike u radu i pouzdanosti nema. Pogotovo je lakse kad razvijas svoj shield pa ti izgore arduino a ono klon od 2$ a ne original od 30$ :)
 
Kod nekih klonova je potrebno jednokratno instalirati i ch340 drajvere. Razlike u radu i pouzdanosti nema. Pogotovo je lakse kad razvijas svoj shield pa ti izgore arduino a ono klon od 2$ a ne original od 30$ :)

Novi arduino software ima vec drajvere za ch340 .

Jeidno je mana ovih klonova sa surface mounted cipom sto kad izgoris taj cip ne mozes lako da ga zamenis.
Dok klonovi sa atmega koji sa slotom kad izgroris cip mozes da kupis drugi za 1$ i zamenis samo cip.

U svakom slucaju klonovi su potpuno identicni sa pravim arduinom samo sto kupovinom klona ne podrzavamo arduino zajednicu i ne doniramo njima pare.
 
Nazad
Vrh Dno