Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

HDMI ? majsta je car :), jel ide i zvuk preko njega ili ne?
cena?
 
@zzarko ovo bi trebalo potuci sve ikad napravljene akceleratore za Amigu, ukljucujuci i PPC.
@sasami U dizajnu je predvidjeno da bude podrzan i zvuk.

Ono sto jos nisam naveo jeste da ce biti emuliran 68060 koji ce praviti izmedju 300-400 Mips, FPU, implementacija SAGA. U stvari najbitnija stvar je taj video izlaz, trenutno ima jako cudnih ideja koje se mogu implementirati (GPU, razne hardverske konverzije AVI => HAM...). Rezultat bi lako mogao biti da ce sa ovim akceleratorom Amiga 500 moci da prevazice sva svoja ogranicenja i radi vecinu stvari kao bilo koji moderan racunar, a uz to zadrzace retro sarm :)

Edit:
Upravo pronadjoh neciji test video Vampire 600 sa prvom public verzijom Phoenix core-a koja je objavljena prije par dana.

 
Poslednja izmena:
Vampire 500 V2 akcelerator je zavrsen i danas-sutra ide u proizvodnju. Posao je zaista bio ogroman do sada.
Dakle da malo uporedimo. Za razliku od starijeg dizajna.
1. 40K LE FPGA u poredjenju sa 8K LE u V1
2. 256 MB mobile DDR
3. HDMI
4. BGA dizajn
5. 4 layer PCB
Ufff... Mnogo dobro zvuči!
Koliko to zadovoljstvo košta ?
Višeslojna pločica, veeeeliki fpga.... Deluje skupo ?
 
Hoće li Vampire 500 biti dostupan ovde preko foruma, da ne moram da ga jurim po stranim forumima?

Inače, svaka čast što si ovo konačno realizovao! Verujem da će interesovanje biti mnogo veće nego za Vampire 600.
 
Amiga 500 je najrasireniji model tako da verujem da ce ovaj akcelerator biti trazeniji :)
Kao i saleta i mene zanima cena i koje su mogucnosti nabavke
Bravo majsta
 
@zzarko ovo bi trebalo potuci sve ikad napravljene akceleratore za Amigu, ukljucujuci i PPC.
@sasami U dizajnu je predvidjeno da bude podrzan i zvuk.

Ono sto jos nisam naveo jeste da ce biti emuliran 68060 koji ce praviti izmedju 300-400 Mips, FPU,
sjajno!
060 na 100MHz ima 150 MIPS, right?
koja ce cena biti za Vampire 500 v2?

Edit:
Upravo pronadjoh neciji test video Vampire 600 sa prvom public verzijom Phoenix core-a koja je objavljena prije par dana.
sta radi Alexh iz Apollo tima? spominjao je da radi vhdl programiranje ako sam dobro zapamtio.
vidim da je na atari forumu spominjao mogucnost da se ovo jednog dana pojavi i za Atari :)


btw sto si dao bas to ime za karticu? Vampir? :D

jos bolja demonstracija brzine:

 
Poslednja izmena:
Ha dobro pitanje zasto vampir, pa jedina srpska rijec koja je postala opsteprihvacena u svijetu. Ono sto se covjek treba potruditi da izbaci na trziste proizvod koji svi zele a da pri tome promovise svoju zemlju. Jeste ja sam iz Banjaluke ali koliko sam zadnji put konsultovao duhovnu kartu, to je u Srbiji zar ne :)
Alex u apollo timu nema ni jedan, mozda ima al znam u glavnom samo nickove. Za atari su me pitali juce da li mogu sta da napravim ali za sad nemam planove. Cijena ovoga svega tek treba da se utvrdi a za distribuciju par komada preko bencha naravno.
 
Ok, da se zapljunem za jedan Vampire 500 :D Da rehabilitujem 500-tke, greota da stoje :)
 
Sta da kazem, osim, svaka cast Majsta. Ne verujem da je iko ocekivao ovakve performanse, nesto najbolje sto se desilo Amiga zajednici u poslednjih 20 godina. Iskreno divljenje i najvece postovanje sa moje strane.

Ovo SAGA je, pretpostavljam, SuperAGA iz NATAMI-ja? Imacemo AGA kompatibilnu ECS/OCS masinu sa RTG mogucnostima? Da li Vampire moze da odvoji deo Ram-a za ChipRam? Interni SD/FF kroz HDMI?

Moram i ja da pitam za cenu :)
 
Sto se tice cijene, ono sto znam da ovaj novi redizajn koji radim za A600 ce ostati oko 90 Eur, za A500 jos nista ne znam jer je cijena ovog FPGA prilicno visoka pa sad pokusavam da nadjem jeftinije, takodje i memorija. Ono sto je izvjesno da cu morati napraviti low level varijantu i za A500 jer po svemu sudeci ova verzija nece moci ici ispod 150Eur. Ono sto bi ja predlozio i sto je logicno u skladu sa finansijskim mogucnostima nasih ljudi jeste da se uzme PCB i lagano uz samogradnju napravi kartica. Ja cu se potruditi da snimim sve kako je potrebno da se ovaj tip kartice lemi. Za mene licno 150 Eur je velika cifra ali za strance je to nista. U principu ja nisam u stanju da isfinansiram ovaj projekat ali posto je veliki broj ljudi iz inostranstva zainteresovan za ovo odatle ce doci i novac.

Evo i redizajnirane Vampire 600, dimenzije su 50mmX100mm dakle minijatura koja ce da vrti bar 80Mips :)
 

Prilozi

  • vampire600_V2.jpg
    vampire600_V2.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 132
150e je vise nego OK cena za tako nesto!! (na stranu nasa situacija)

pa sam 68060 CPU se prodaje za min. min. 50e ... (i to kad ga nadjes!)
 
Retko ko je toliko vešt sa leimilicom da bi uštedeo koliko recimo 50e, a verovatnoća da će nešto da pokvari prilikom sklapanja i lemljnja je ogromna, neisplati se cimanje, 150e je ok cena ako nemože jeftinije, nekupuje se to svaki dan, ako treba i više meseci ću svaki dan da odvajam po 100-200din samo da to kupim, na stranu što je Vampire 600 povoljan sa cenom....

Nego kad kreće proizvodnja akceleratora za A1200, moju popala prašina u rudniku :( ?
 
Poslednja izmena:
Nekada sam za 030 vipera sa 9mb rama dao oko 300dm sto je kud i kamo bilo vise od 150e
Ovo je sasvim prihvatljia cena za takve hardverske mogucnosti. Druge nove kartice kostaju i vise a imaju manje mogucnosti
 
Evo nekih informacija koje mozda necete naci nigdje. I ovo je cista istina! Jens iz ICOMP.DE svima dobro poznat pokusao je da sabotira projekat. Evo kako se to odvijalo. Kako mi imamo apollo-team # na ircu na kanalu se poceo pojavljivati crasbe, poznat kao osoba koja je vecinu hardvera dizajnirala za Jensa, aktivan na a1k.org forumu. Konstantno je poceo da me napada na chatu, kao i jos neke clanove pokusavajuci da se priblizi onima koji su njemu bitni, dakle da na neki nacin dodje do Phoenix corea koji je upravo prije par dana premasio 200Mips po testovima. Plan je bio da on napravi FPGA A600 karticu koja bi mogla da podrzi core i da tako mene izgura iz citave price. Njegova kartica je trebala da ima 10K LE i to Cyclone IV, medjutim Pheonix je ubrzo nakon toga narastao na 17K LE pa ni moja prvobitna ideja da napravim malu karticu za A600 sa 10K LE FPGA nije zazivjela, tj. kartica nikad nije proizvedena, a oko 50 FPGA koji sam kupio i investirao prilicno u njih su propali. Poenta je da sam Gunnaru rekao da ja treba da pratim njegov rad a ne on moj i da gubi vrijeme na optimizaciju core-a da bi mogao da stane u moje akceleratore. Tada u tom momentu vidjevsti sta crasbe pokusava, poceo sam danonocno da radim i za 12 dana napravio najmanji ikad napravljen Amiga akcelerator sa 40K LE FPGA i gomilom drugih mogucnosti. Iako nikad nije postojao problem izmedju mene i ostatka apollo tima, ja sam sa nekim stvarima bio limitirajuci faktor sto sam odlucio da promjenim. Da nije bilo mene vec prije godinu dana bi kompletan projekat bio zavrsen. Dakle, crasbe je poslat od strane Jensa da ispita situaciju i da pokusa na bilo koji nacin dodje do Phoenix core-a i da pri tome mene izgura iz citave price nudeci svoje akceleratore. Konstantno je pokusavao da Gunnara nagovori na to da bi ga na kraju citav tim lagano odjebao zbog njegove arogancije kao i za to sto Jensa niko ne voli u timu zbog monopolskog polozaja u Amiga svijetu koji zeli da odrzi. Kao ironija stvari crasbe je pitao mene kako pojedini sklopovi na Vampire600 V1 kartici rade i ja neznajuci sta je njegov cilj sve sam govorio. Istovremeno on je pokusao sve da ubjedi da moja kartica nece proraditi sto ostaje da se vidi za par dana. Ironija stvari kaze da je on svoju karticu nazvao Warewolf 600 :) Kad se samo sjetim koliko su me ljudi optuzivali po forumima za moje komentare jer ja kao pljujem, po onima koji odrzavaju Amigu u zivotu. Koji sam ja qrac da to radim. I sad za kraj slika koju nikad nece niko vidjeti niti ce biti javno objavljena na stranim forumima vjerovatno, ali evo je kao dokaz moje price o podvalama, lazima, prevarama kojima se bave oni koji drze retro racunare u zivotu.

IMG_20150415_171556-1024x768.jpg

Vidimo se u Amsterdamu za mjesec, dva, gdje cu ovo sve iznjeti javno na bini jer se radi na tome da odrzim govor tamo, pred istim onima koji su ovo zakuvali.
 
Poslednja izmena:
Drzi se samo i ne daj svoju pamet. Fino dzentlemnski svima utjeraj
 
Majsta, samo napred!

Ipak mislim da je pametnije da ne pišeš i kačiš ovakve stvari, još će na kraju ovo neko upotrebiti kao argument da te ne pozovu da držiš govor. Treba pre svega na tom govoru da pokažeš šta si radio i šta ćeš raditi, a na ove majmune se osvrni nekom zajebancijom jer im inače samo daješ na značaju.
 
Slazem se sa spavacem. Pusti ih neka laju. Odrzi govor o svojem projektu njih pomeni nekako usput s njihovim dosadasnjim dostignucima ,a decenijskim prisustvom na sceni. Vise ih onako pusti da se sami pronadju pa da se sami posle prozivaju po forumima.
Jos jednom svaka sact na trudu i uspehu majsta.
 
Ja stalno pozivam na diskreciju i na to da se tajni podaci olako ne iznose u javnost kao takvu.
 
Majsta leba ti, napisi nekad nesto makar to bilo jednom u tri meseca :)
 
Poz, pa nisam pisao puno jer jednostavno nisam imao vremena.
Ono kakva je sad situacija jeste da sam ponovo mijenjao dizajn kartice, tako da je ovo definitivno finalni dizajn. To je moralo da se uradi jer je Apollo-core sad u mogucnosti da radi na mnogo vecem taktu. Dodato je jos memorije, HDMI je ostao, jos sam dodao MicroSD ali ovaj put ce biti 4-bit, a ne SPI tako da bi mogao da radi mnogo brzo. Ima jako puno dobrih vijesti, recimo kartice koje sam poslao su vec u rukama developera i beta testera. Kipper2k iz Kanade je takodje poceo da proizvodi tu dev verziju jer sam mu ustupio dokumentaciju. Lemljenje je islo jako tesko zbog BGA cipa ali smo skontali sta i kako treba da se radi. Dakle sad je nesto oko 10-tak kartica napravljeno koje rade. Ono sto jos nije javno objavljeno kartica vec sada je mnogo brza od 060 na 100Mhz, ima podrsku za FPU, koji postize preko 70MFLOPS-a, MMU e biti integrisan takodje. HDMI testovi su zavrseni jos davno, upravo od juce je pocela integracija HDMI-a koji ce prikazivati sliku sa Amige dakle RTG. Zbog toga sam dodao jos memorije, u glavnom idemo na 64 bita sa core-om. Sto ce tice jos nekih stvari core je postao superscalar, dakle jedini projekat ikad koji je uradjen samostalno van poznatih kuca(Intel...). Sastoji se is 3pipes, ovih dana se vrsi testiranje 2nd pipe. Koliko ce MIPS biti u totalu to pojma nemam. Sada po testovina je na nivou Pentiuma 3 na kraju vidjecemo. Zasto sve ovoliko dugo traje, u pomenutim kompanijama kao sto je Intel na slicnim stvarima je radilo preko 500 ljudi, ovde nas ima svega trojica + nekoliko ljudi koji posredno pomazu. U principu dosta toga se uradi svaki dan i i dalje se radi punom parom :)
 
Samo Vi vredno radite, čekale su naše Amiga dosta, mogu da sačekaju još malo :)

ps. Rade se i druge stvari na našim prostorima, evo projekat akceleratora za A500 sa proširenjem memorije, ide interfejsom sa Motorolom 68000 na 50Mhz !

http://amigaprj.blogspot.rs/

[YOUTUBE]VK1h65u8UIU[/YOUTUBE]
 
Poz, pa nisam pisao puno jer jednostavno nisam imao vremena.
Ono kakva je sad situacija jeste da sam ponovo mijenjao dizajn kartice, tako da je ovo definitivno finalni dizajn. To je moralo da se uradi jer je Apollo-core sad u mogucnosti da radi na mnogo vecem taktu. Dodato je jos memorije, HDMI je ostao, jos sam dodao MicroSD ali ovaj put ce biti 4-bit, a ne SPI tako da bi mogao da radi mnogo brzo. Ima jako puno dobrih vijesti, recimo kartice koje sam poslao su vec u rukama developera i beta testera. Kipper2k iz Kanade je takodje poceo da proizvodi tu dev verziju jer sam mu ustupio dokumentaciju. Lemljenje je islo jako tesko zbog BGA cipa ali smo skontali sta i kako treba da se radi. Dakle sad je nesto oko 10-tak kartica napravljeno koje rade. Ono sto jos nije javno objavljeno kartica vec sada je mnogo brza od 060 na 100Mhz, ima podrsku za FPU, koji postize preko 70MFLOPS-a, MMU e biti integrisan takodje. HDMI testovi su zavrseni jos davno, upravo od juce je pocela integracija HDMI-a koji ce prikazivati sliku sa Amige dakle RTG. Zbog toga sam dodao jos memorije, u glavnom idemo na 64 bita sa core-om. Sto ce tice jos nekih stvari core je postao superscalar, dakle jedini projekat ikad koji je uradjen samostalno van poznatih kuca(Intel...). Sastoji se is 3pipes, ovih dana se vrsi testiranje 2nd pipe. Koliko ce MIPS biti u totalu to pojma nemam. Sada po testovina je na nivou Pentiuma 3 na kraju vidjecemo. Zasto sve ovoliko dugo traje, u pomenutim kompanijama kao sto je Intel na slicnim stvarima je radilo preko 500 ljudi, ovde nas ima svega trojica + nekoliko ljudi koji posredno pomazu. U principu dosta toga se uradi svaki dan i i dalje se radi punom parom :)

Svaka ti čast na svemu što si do sada uradio i što ćeš dalje raditi na ovom planu.
Mene zanima šta se desilo u nastavku priče koju si započeo prethodnim postom, da li si održao taj govor i susreo se lično sa svim tim ljudima uključujući tog Jensa i da li si uspeo da zaštitiš svoj rad i trud od pokušaja da ti ga preotmu?

I dalje ne mogu da se načudim, kolika doza uskogrudosti i sujete, vlada u Amiga zajednici, stvaranje nekog kulta i držanja određenih znanja vezanih za Amigu potisnutim što dalje od šireg kruga ljudi, koliko je tu fanatizma koji se graniči sa sektaštvom.
Neki ljudi se ponašaju kao da je vreme stalo kada je Amiga u pitanju, a zaboravljaju da danas čak i osoba bez ikakvog znanja o hardveru, može da instalira Amiga emulator u Raspberry Pi 2 i dobije na LCD TV-u, HD sliku sa Amiga okruženjem, dovoljno dobrim da verno prikaže skoro sve što skupo plaćeni Amiga hardver može.
Još ako takvu kombinaciju smestiš u neko pravo Amiga kućište, retro filing je skoro potpun.

Kako stvari stoje, ovaj tvoj projekat će zaseniti i preskupe softverske pakete kao što je MorphOS na Mac-u.
Možda i tu treba tražiti razloge zašto trpiš napade i sabotiranja, ali to je naravno samo nagađanje...
 
Poslednja izmena:
Da, prica jeste nevjerovatna, ono sto sam ja odlucio jeste da poslusam neke savjete i da se skoro potpuno povucem u ilegalu, niti puno pisem na stranim forumima samo radim. Govor nikakav nisam drzao jer sam i od toga odustao, mislim da sam dobro odlucio pogotovo nakon citanja sta se desilo tamo sa nekim "VIP" licnostima, kako su neki stavljeni na margine, kao potpuno nebitne licnost, dok se neki i dalje forsiraju. Kao sto sam 100 puta rekao ovo je ogroman biznis i dalje. Sto se tice vampire 600 V2 kartica preko 200 komada je vec naruceno, a danas zavrsavam zadnji dizajn.
Evo i nekih slika:
2sdram.jpgFPGA_bottom.jpgapollo85_sysinfo.jpgbustest_apollo_85.jpg
 

Prilozi

  • sdram2x.jpg
    sdram2x.jpg
    195.3 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno