Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Pod emulator karticom podrazumevam nešto poput Amiga BridgeBoard-a, napisao sam gore iznad već. Zanima me da li se Vampire ponaša tako da preuzima ISA slotove na A2000 konfiguracijama ili radi u običnom režimu, to mi je bitno jer bih hteo da instaliram preko 16-bit ISA extenzije svoju grafičku/zvučnu kartu ako se otvara mogućnost i na taj način digao Windows 98SE u mom slučaju.

Nešto recimo poput ovog lika samo je on koristio SBC kartice koje su paprene.

https://www.youtube.com/watch?v=_4UyA8qq4E0

Kasno se ukljucujem, ali kratko pojasnjenje: Taj P4 SBC je pomalo smesan u odnosu na BridgeBoard, gledano sa strane mogucnosti i povezivanja sa Amiga delom. SBC prakticno samo vuce struju iz ISA slota, dok BB omogucava koriscenje ISA slotova od strane Amige. Amiga Turbo karte nemaju veze sa ISA busom ako nisu povezane na ISA i ZORRO slot.

http://amiga.resource.cx/exp/a2386sx
 
SBC nije ni namenjen korišćenju na Amigama, to je samo kao jedna od opcija za moj slučaj čisto da bi stalo sve u jedno kućište, "kozmetička" varijanta takoreći, napomenuo sam već u ranijem postu. Kod Vampira jedino ne znam da li preuzima kompletnu kontrolu nad A2000 uključujući i ISA slotove koji se inače samo aktiviraju preko BridgeBoard-a. Nisam dobio nikakav odgovor jer ga ni sam Majsta tvorac očigledno ne zna tako da to može da mi kaže samo neko ko se zezao sa tim i ko je testirao u potpunosti Vampira na A2000, ako ima takvih uopšte. Ako ne postoji mogućnost da se koriste ISA slotovi možda je moguće napisati neki driver koji bi išao uz Vampire
 
Kolko ja vidim za taj SBC ti treba samo napajanje iz ISA slota koje prisutno bilo bridgeboarda ili ne.
Vampire je akcelatorska kartica i ne vidim zasto bi od nje ocekivao da ima funkciju bridgeboarda i aktivira ISA slotove za komunikaciju sa Amigom. A i Vampire ti vec ima 32bitni HDMI izlaz.
 
Ne očekujem ali kontam ako već ima kontrolu izmedju ostalog i nad video/audio čipom i ujedno ima funkcije hdd kontrolera (IDE, SD Card) onda zašto ne bi i ISA bila dostupna ako se već cilja na full kompatibilnost. Razmišljao sam u pravcu toga da li bi postojala nekakva mogućnost da se napravi dual-boot 16/32bit mašina sa Vampirom ali ne bi to bilo baš preterano jednostavno. Sve u svemu isključujem se sa teme ;)
 
Tacno tako, ono sto je mozda bolje jeste ubaciti neku ITX ili kako se vec zove ploca sa mini x886 racunarom i ici preko VNC i sve to za mnogo manje para ako je nekom do ovoga.
 
Uuuu, j*** te, što je neko besan jer opada prodaja preskupih akceleratora za Amigu:
p5-1.png p5-2.png

Što bi rekao jedan od suportera sa te stranice: "so it is true.....i will for sure support this big effort.No more sceptisism .Save your money amigans ,,,we gone spend some fortunes!"
 
Balkanci!....
 
Pa taj je prije par dana pisao i administratoru ppa.pl da ce ih njegov advokat tuziti za to sto se pisalo na forumu. Ma ima tu svasta sta se desavalo, evo recimo on sad zeli da nabavi jednu vampire karticu da bi je testirao i da bi onda podnjeo prijave u Njemackoj protiv mene. heh joj kakvih ja mailova dobijam, poganije scene nema od amigine izgleda, samo pare, dupe im zinulo za pare. Ko iz Tesne koze :)
 
LOL kakve su ovo nebuloze što čitam ? :D ...ako se ne varam da bi te neko tužio za izradu akceleratora mora da ima potvrdu da je on razvijao komplatan hardware i software koji je pritom patentiran, on može da te tuži na osnovu dizajna (slična osnova po kojoj je Apple recimo tužio Samsung čini mi se u vezi sa nekim telefonima) ali teško da bi mu sud poverovao i da bi isterao nešto s obzirom da akceleratori postoje od pamtiveka kao i da nije nosilac nikakvih prava u vezi sa hardware-om.
 
Ma ovde je druga prica, on i jos neki su izvrsili par prijava u Njemackoj, prvo njihovoj carini, pa onda HDMI zastupniku za Njemacku, pa sad hoce da tuze za RoHos i CE, EMS,EMI i onaj kako li se zove za reciklazu, ono sto na nekim karticama ima prekrizena kanta za smece. U principu, ha ma ne da mi se ni pricati sta se sve izdesavalo zadnjih mjesec dana ima po ovim stranim forumima gomila toga.
 
Pa da ali vrlo brzo ide kontra udar preko Beograda, glavni grad Beograd :)
 
E Majsta oce li skoro Vampire 500 u serijsku proizvodnju. Nisam nasao npodatak o tome na tvome sajtu
 
Koliko vidim po forumima to je neki šlb. koji je kao za džabe uzeo prava na Phase 5 i sad isteruje neku svoju zamišljenu pravdu ?
Uopšte nije u pitanju neki "pravi" naslednik te stare kompanije...

ps. Zar se ne prodaje gomila drugih fpga projekata po Nemačkoj ili preko ebay-a ili ti gde već pa niko ne pravi problem ?
Recimo c64 kertridž igre idu na stotine komada, i nigde ni jedan problem. Pa zar ne bi i zato morali imati te ateste ili šta već...
 
Recimo da nista drugo nije konkurencija pojedinima. Nisu u pitanju atesti ovde ili licence ili da neko zeli neka pravila da se postuju. Ovde je problem monopol, kontrola i zastita trzista, zatiranje konkurencije. Ne zelim da stalno zvucim kao neko ko potencira teorije zavjere ali ista ekipa je zaustavila mnoge projekte koji su imali buducnost, ovde im je jedina prepreka u stvari to sto ja ne zivim u EU. U principu nema nikakvog ni osnova da tuzakaju ali poenta je da svojim potezima zele da demoralisu konkurenciju, da im otezaju i natjeraju ljude da se bave papirologijom i dokazivanjem raznih atesta umjesto da se bave razvojem. Recimo razgovarao sam u zadnje vrijeme sa nekoliko ljudi koji su odustali od projekta vezanih za Amigu zbog ovoga, koliko su ti ljudi na kraju bili frustrirani sa svim ne vrijedi ni pricati posebno zbog toga sto su ti isti koji su ih prijavljivali na forumima pisali sve najbolje o projektu, navodno pomagali pruzali tehnicku pomoc itd. Oni koji su u ovim vodama dosta dugo, znaju razlicite cake kako da uspore sve one koji tek pocinju, mi koji imamo manje iskustva cesto se upecamo. Recimo, ja sam posljednih mjesec dana proveo citajuci razne pravilnike i na kraju nakon nekih zakljucaka odlucio sam sebe da prijavim svim nadleznim za licence, razlicite standarde i slicno. Da ponovim, sam sebe sam prijavio pa cemo da vidimo kako ce ici ali garantujem da kartica moze da prodje sve testove i proci ce sto cemo i dokazati. Testiranje bi trebalo da se radi u Beogradu i to vrlo brzo.

Edit:
A ovaj iz Phase5 koliko je daleko otisao da se nadmece na ovim mojim E-bay aukcijama ne bi li dosao nekeko do moje kartice da bi je testirao i onda prijavio ako nadje nesto da nije u redu. Ko je on, pa on je radio nekad za Phase5 kao menadzer i Phase5 mu je ostao duzan dosta plata. Sta on sad radi ja pojma nemam u glavnom sa sve vise ljudi je u zavadi. Mislim glupo je da kontaktiras neki forum i kazes, brisite to ili ce vas moj advokat kontaktirati. To ne ide tako ali opet svako ima svoje. Ali ja iskreno zelim da nesto napravi, da onda pokaze brojeve, rezultate testova. Sa druge strane ja idem korak dalje i za mjesec dva ce svako imati priliku da vidi kako bi izgledao akcelerator uradjen po mojoj zelji konacno bez kompromisa i ogranicenja po pitanju ulaganja. :) Nece nikad uci u proizvodnju ali ce pokazati svima rezultate koje vjerovatno niko nikada nace nadmasiti.
 
Poslednja izmena:
Cepaj samo Majsta, da znaju oni šta je srpski inat, džabe bi ti nudili svakojake usluge.
Ja sam zadnjih par meseci u nekom stravičnom vrtlogu posla, i obaveza, i finansija (onaj period kad stalno radiš a malo nešto para kaplje), kao što ima i dobrih perioda kad bude suprotno.
A taman da pitam, pošto sam sad gledao nešto na EAB. Neki lik je pisao da će biti (ili predpostavljao), da će neka naredna V500 kartica imati AGA chipset u sebi, ili ne? Ili možda?
Ako će imati, onda stvarno vredi sačekati.
 
Poz, pa radi se na tome, u nekoj narednoj revizii core-a vjerovatno ce biti implementirano mnogo toga. Ja sad trenutno u timu ne radim nista na tome, u stvari vec duze vrijeme, samo radim hardverski dio i pratim sta ostali rade. Doslo je tu par ljudi u medjuvremenu koji imaju mnogo vece znanje od mene pa tesko sve pratim ali vidim da napreduju. Otislo je ovo mnogo dalje nego sto sam ja u stanju da razumijem tako da su sve sanse da ce biti i AGA na svakoj Amigi.
 
Steta bi bila da izgubis korak. Tvoj jedini "nedostatak" je sto nisi "prljav igrac"(tj..sve oko tebe je prljava igra i ocito im se sve vrti oko para i znamo kuda sve ode)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kako lepo kaže staro dobro pravilo "glasajte novčanikom", Vampira 500/600 je naručilo preko 1800 ljudi (http://orders.apollo-accelerators.com/). Pitam se da li se i konkurencija koja pljuje po Vampiru prodaje u tim količinama... :)
 
Nema još ali uveliko u pripremi:
http://bit.ly/2noKf9s
"This is work in progress development, not a showcase of full featured AGA. i have not presented it as is. The core is implementing day after day AGA registers, there is 8 planes internally + 1 chunky plane, just the workbench here is set to 16 colors. The impressiveness isn't what's shown in the video itself but the fact that Vampire is in process to add a AGA core layer above a real ECS hardware, and mirrored to fastram (so cloned to the hdmi output)."
 
Fantazija.
Na kraju će A500 sa Vampirom da bude u svim segmentima nekoliko puta jača od najnabudženije Amige 4000, sa svim karticama i peripetijama. :)

Svaka čast!
 
Nazad
Vrh Dno